Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krutěji se už k němu osud zachovat nemohl: znetvořené tělo, odpor budící, hrůzu nahánějící tvář. Obluda. Stvůra. Démon. A přece stvoření bezmála lidské. Quasimodo. Nalezenec, vyrůstající ve velebných zdech chrámu Notre Dame, jehož jedinou radostí se staly zvony. Zvony, jimž věnoval všechnu svou energii, sílu a lásku, zvony, které jej na oplátku připravily o to poslední člověčí, co mu zbývalo, o sluch... A přece i v této ubohé karikatuře člověka se ukrýval vznešený duch, bilo vřelé srdce. Srdce, schopné těch nejposvátnějších lidských citů: lásky, pokory, sebeobětování... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Zatím třetí zpracování románu Victora Huga, které jsem viděla. Tolik výborných herců a tak chladné zpracování až zaráží. Mile mě překvapili pouze David Suchet jako král zlodějů a Anthony Hopkins v titulní roli zvoníka z Notre Dame. Básník Pierre a cikánka Esmeralda se spolu potkali i později, v roce 1984 v Posledních dnech Pompejí , kde jejich účinkování bylo mnohem zdařilejší a jejich role jim mnohem více sedly než ty zdejší. Nenadchl mě ani můj oblíbený Derek Jacobi v roli Frolla, neboť jak Harris (ve zpracování z roku 1997) tak zejména Alain Cuny (v tom z roku 1956) byli v roli "očarovaného" kněze mnohem lepší a podobné to bylo i s Esmeraldou, do níž se krásná Lesley-Anne s chladně modrýma očima podle mého názoru vůbec nehodila. Oproti knize i zpracování z roku 1956 byly některé pasáže, nevím proč, vynechány a chyběla tomu i dramatičnost a spád proti předloze poněkud velmi překopaného zpracování z roku 1997. Předělaný konec tohoto filmu potom přičítám na vrub americkému podílu, nevěřím tomu, že by se ve staré dobré Anglii chtěli mstít Francouzům za Johanku z Arcu právě tímto způsobem. Čisté tři hvězdičky - takové to moc toho sice nepokazili ale ani nic moc světového teda neučinili... ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Želbohu dosti instantní zpracování klasiky jak literární tak filmařské, navíc se zpackaným (byť pro televizní divácké stádo všehomíra zřejmě přijatelnějším) plytkým závěrem a ve zkrácené verzi - a nebýt skvělého A.H., asi bych osobně hodnotil ještě níž... (O tradičně zvukově jalovém a blbém českém dabingu asi nemá cenu se víc už zmiňovat...) - - - - - Poprvé viděno kdysi v dobách bezbožně zvonivých, hodnocení po repete 4.2.2012 na >quazimódní jebničce< 584., komentář zde lehce nahrbený jako třiadvacátý - 5.2.2012) ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jen z hlediska obsazení pozoruhodná adaptace: kolem luzné Esmeraldy (tentokrát docela slušně hrající Lesley-Anne Down) se točí bratr Cadfael, Hercule Poirot a Hannibal Lecter. A pak si chudinka má vybrat. :) Bez mučení přiznávám, že jsem tenhle film vyhrabala kvůli Davidu Suchetovi a nakonec ho málem nepoznala. Derek Jacobi je v roli vilného frátera výborný, za Sira Hopkinse hraje hlavně jeho maska a David moc prostoru nedostal, takže nakonec je z toho průměr. Roli hraje nejspíš i to, že od Victora Huga mám raději Bídníky a z Kvasíků je mým favoritem Quasi The Great. :) ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Když bych měla porovnávat s francouzskou verzí let padesátých, vychází mi sice méně výrazná Esmeralda, ale zato lepší představitel slizkého Frolla a hlavně je potřeba vyzdvihnout úchvatný výkon sira Hopkinse (ano, taky bych ho vůbec nepoznala), který mě v úplném závěru dojal skoro až k slzám. Hvězdičkové ohodnocení uděluji stejné, protože kromě vypjatých závěrečných minut (změny oproti předloze jsem tedy v "dospělácké" verzi nečekala) mě dění na obrazovce zase tolik neoslovilo. ()

pakobylka

všechny recenze uživatele

Nijaké, polovičaté - a nevýrazné. Dramatické scény jsou mdlé a nezáživné, jakoby známý příběh Michaelu Tuchnerovi nestál za větší námahu - a zdá se, že svým laxním přístupem nakazil nejen filmový štáb, ale i všechny účinkující... 2,5* … Ale jak se tak rozhlížím, mělo by jít o TV film se 150-ti minutovou stopáží - z toho vyplývá, že na ČT2 běžela jakási silně sestříhaná verze v délce pouhých 98 minut (a předesílám, že se nejednalo se o 1. díl). Takže můj komentář trochu ztrácí smysl … a s hodnocením počkám na příznivější časy - třeba se mi někdy poštěstí vidět snímek celý … ;-) ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Celý film byl natáčen ve studiích Pinewood u Londýna, kde byla postavena replika chrámu Notre Dame i pařížských uliček. (rakovnik)
  • Líčení Quasimoda trvalo pět hodin, Anthony Hopkins se proto musel hlásit do maskérny vždy už ve 3 hodiny ráno. (pavel11)

Reklama

Reklama