Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Krutěji se už k němu osud zachovat nemohl: znetvořené tělo, odpor budící, hrůzu nahánějící tvář. Obluda. Stvůra. Démon. A přece stvoření bezmála lidské. Quasimodo. Nalezenec, vyrůstající ve velebných zdech chrámu Notre Dame, jehož jedinou radostí se staly zvony. Zvony, jimž věnoval všechnu svou energii, sílu a lásku, zvony, které jej na oplátku připravily o to poslední člověčí, co mu zbývalo, o sluch... A přece i v této ubohé karikatuře člověka se ukrýval vznešený duch, bilo vřelé srdce. Srdce, schopné těch nejposvátnějších lidských citů: lásky, pokory, sebeobětování... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

simply 

všechny recenze uživatele

Opět nechybí typický hollywoodský klišé konec, kdy hlavní postava Esmeralda uteče se svou pravou láskou. Víc by mi tady seděl ten knižní konec, jinak Anthony Hopkins je úžasný a ani jsem nevěděla, že tady hraje. Zbytek herců lehce přehráva, hlavně postava Frolla. taky mi vadí vynechané důležité postavy...takže 3,5 * ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jen z hlediska obsazení pozoruhodná adaptace: kolem luzné Esmeraldy (tentokrát docela slušně hrající Lesley-Anne Down) se točí bratr Cadfael, Hercule Poirot a Hannibal Lecter. A pak si chudinka má vybrat. :) Bez mučení přiznávám, že jsem tenhle film vyhrabala kvůli Davidu Suchetovi a nakonec ho málem nepoznala. Derek Jacobi je v roli vilného frátera výborný, za Sira Hopkinse hraje hlavně jeho maska a David moc prostoru nedostal, takže nakonec je z toho průměr. Roli hraje nejspíš i to, že od Victora Huga mám raději Bídníky a z Kvasíků je mým favoritem Quasi The Great. :) ()

Reklama

klima777 

všechny recenze uživatele

A maminko, co znamená ten romantismus? Že se budeme dojímat nad příběhem mrzáka a budeme se divit, že má lidské srdce (je tento fakt natolik zarážející?)? Opravdu? To je všechno? Nejspíš ano... Ale hrajou dobře. Změní to něco? Některá vrcholná umělecká díla mě zcela míjejí. Vážně se snažím s daným stavem něco učinit, leč výsledky veškeré žádné... A možná je to tak v pořádku (2,5 hvězdičky). ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Želbohu dosti instantní zpracování klasiky jak literární tak filmařské, navíc se zpackaným (byť pro televizní divácké stádo všehomíra zřejmě přijatelnějším) plytkým závěrem a ve zkrácené verzi - a nebýt skvělého A.H., asi bych osobně hodnotil ještě níž... (O tradičně zvukově jalovém a blbém českém dabingu asi nemá cenu se víc už zmiňovat...) - - - - - Poprvé viděno kdysi v dobách bezbožně zvonivých, hodnocení po repete 4.2.2012 na >quazimódní jebničce< 584., komentář zde lehce nahrbený jako třiadvacátý - 5.2.2012) ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Kvalitná adaptácia najslávnejšieho Hugovho románu. A vôbec nevyzerá, že má iba televízne spracovanie. Kvalitné herecké obsadenie a citlivo vykreslené osudy hovoria skôr o opaku. Keď Quasimodo objíma sochu diabla a prihovára sa jej: "Prečo tiež niesom z kameňa", má to svoju silu i dojemnosť. Hopkins nikdy nevyzeral "krajšie" a ide dôstojne v šlapajách takých quasimodovských velikánov, akými boli Quinn či Laughton, a pritom je stále pod maskou poznať, o koho ide. Akurát Lesley-Anne Downová v roli Esmeraldy nedosahuje krásy vnád Lollobrogidy či O'Harovej, ale to je detail. Ostatné herecké osadenstvo vôbec nie je do počtu a zdatne sekunduje, či už Jacobi, Powell alebo Derek "Poirot" Suchet. Celkovo ide o poctu románu, preto sa ho ani nesnaží nijako meniť či nadstavovať. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Celý film byl natáčen ve studiích Pinewood u Londýna, kde byla postavena replika chrámu Notre Dame i pařížských uliček. (rakovnik)
  • Líčení Quasimoda trvalo pět hodin, Anthony Hopkins se proto musel hlásit do maskérny vždy už ve 3 hodiny ráno. (pavel11)

Reklama

Reklama