Reklama

Reklama

Sedm schodů k moci

(seriál)
  • angličtina Stairway to Power
Trailer
Drama
Česko, 2023, 8 h 8 min (Minutáž: 57–64 min)

Kamera:

Marek Janda

Hrají:

Eva Podzimková, Jiří Vyorálek, Pavel Batěk, Tomáš Měcháček, Veronika Žilková, Jana Krausová, Michal Novotný, Michal Dalecký, Alžbeta Stanková (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc. Fiktivní story dvou hlavních hrdinů je volně inspirována českým politickým prostředím po roce 2000. Sleduje životní cestu a kariérní vzestup venkovské servírky Anny Malé krok za krokem nebo, chcete-li, schůdek po schůdku, a to až do nejvyšších politických pater a ložnice ministra Tomáše Vichra... Anička Malá (Eva Podzimková) se dostane z malého města do Prahy a nastoupí jako servírka do jídelny poslanecké sněmovny. Ačkoli na začátku rozezná s bídou premiéra a o politiku se nezajímá, postupně začíná poznávat nejen její svět, ale hlavně její zákulisí. Vnímá faleš, s jakou si politici jdou před kamerami po krku, ale vzápětí spolu přátelsky popíjejí, intriky, kterými se navzájem častují, vnímá jejich osobní slabiny a postupně se učí sama jich využít na své cestě vzhůru. K tomu jí vydatně pomáhá cynický bulvární novinář Ivan Krčka (Pavel Batěk), který svými vnitřními promluvami zároveň rámuje každý díl. Postupně uzavřou tiché spojenectví, z něhož oba mají prospěch. Morálním protipólem Krčky je naopak starý poslanec Rozehnal (Luboš Veselý), bývalý disident, jehož vliv se v nové nelítostné době vytrácí. S nelibostí sleduje, jak se Anička, na začátku relativně čistá a naivní dívka, mění ve vychytralou mrchu, a snaží se ten vývoj brzdit. Aničku ale vychovává i samo prostředí. Milostný vztah s vlivným mladým lobbistou Martinem Lachmanem (Tomáš Měcháček) se ukáže být omylem, který ji kvůli nechtěnému těhotenství srazí zpět na dno, následující vztah s mladým naivním poslancem Hadrabou (Michal Dalecký) také končí neúspěšně. Až když ministr kultury Tomáš Vichr (Jiří Vyorálek) ocení její kvality a vezme si ji do svého sekretariátu na ministerstvo, začíná její cesta vzhůru k samotnému vrcholu moci. Nakonec to je ona, kdo ho přiměje, aby si úspěšně vybojoval místo premiéra, a stává se pro něj nepostradatelnou pomocnicí. Vyjednává za něj tam, kde premiér nechce být viděn, filtruje, co a kdo se k němu dostane, získává moc, která jí neáleží. A také už bez skrupulí využívá všechny benefity, které s tím souvisejí. Po strmém vzletu přichází pád Aničky i premiéra a soud, který ji viní ze zneužití pravomoci a korupce. (prima+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Tak s tím stresem něco uděláme, ne?“ Tvůrci okolo publicisty Josefa Klímy si vybrali skutečnou kauzu, kterou obalili dalšími motivy, aby to celé bylo ještě víc mlaskavé. Znalost a inspirace politickým prostředím v první dekádě nového tisíciletí je patrná. Bulvární novinář první díly uvozuje tím, že je pěkná svině, kterou živí neštěstí druhých. Anička studovala vysokou školu. Teď ovšem černooká brunetka přežívá coby venkovská servírka, stará se o nemocnou mámu a trpí nespolehlivost přítele. Ovšem matka zase tak chorá není a přítel rozhodně nepatří k nejvěrnějším. Pomůže jí zděděný byt v Praze. A nakonec i štěstí při hledání jobu: práce ve sněmovní jídelně je jen odrazovým můstkem na cestě vzhůru. Až do Strakovy akademie. Uběhne pár týdnů a naše potvora už promyšleně zvažuje, o koho rozšíří své milenecké portfolio. Tuhle holku holt někdo solidně podcenil, ač je to tedy celé postavené na náhodách, scenáristické ledabylosti či na hlouposti postav, které by přitom měly být opatrné. A když se pár dílů docela povede, následují další, které jsou zase plné blábolivých minut, kroky postav jsou jalové a ke kýženému výsledku se dopracují zatraceně snadno. Eva Podzimková si každopádně svou mrchu náležitě užívá. A postelové scény? Ty jsou svou snahou o „světovost-dusnost-energičnost“ kouzelné. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vida, vida. Fajn! Jak jsem namastila v poločase: mé guilty pleasure pro letošek bychom měli. 😂 Válím se smíchy, je to výborné! Vyorálek se pro roli politiků a jiných vládních entit z všelijakých nečasů naší historie narodil, já na něj koukám, jak se láduje z nachystaného talířku a padám smíchy z gauče, Eva Podzimková jede bomby, člověk té její svini chvílemi i fandí, je to tedy kýbl všeličeho, ale natolik zábavné, že ani neřeším určité dramaturgické blbinky, mě to prostě bavilo! 😝 Jako drama bych to neoznačila ani náhodou, v kontextu lednové milošti to chytá ještě pikantnější říz, skutečně "Kterak jedna prodavačka, zde ficka v bufáči, roztočila kabelku a co z toho bylo." Ještě dodám, že tyhle špíny jedou svoji hru bez skrupulí i jinde, jedna taková ambiciózní bestie Alenka Žužu se taky podobně obšmejtala v zákulisí vlivných, ale ta to tedy "dotáhla" až k odporné vraždě novináře a jeho partnerky, a nejen jich. Tak si říkám, kam by to došlo v případě tomto? Madam byla taky solidně odbržděná, naštěstí ji sundali rychleji a divák se tak může s chutí lámat v pase.  "Bozkávam všade!" ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Eva Podzimková a její herecká jízda v roli inspirované křížencem manželky premiéra Grosse a premiéra Nečase jako cílevědomá žena, která jde přes mrtvoly na vrchol moci s věrohodnou exkurzí do mechanismů české politiky v poutavém balení, kde do scénáře investigativí věci dodal slavný  Josef Klíma a Lenka Hornová současné trendy vztahů a seriálové erotiky ( samozřejmě s dublery od krku dolů, což bije do očí když v tý posteli rajtuje nějakej fitness trenér s epilovaným zadkem a střih a on to jako Vyorálek s vyvaleným pupkem ). Asi nejlepší dramatický seriál Primy, který předčí voyo projekty Novy. Výborně herecky u všech zúčastněných i technicky, nebýt ztráty tempa v posledních dílech, dám i pět hvězd. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tenhle příběh je tak neuvěřitelnej, že by se ve skutečnosti stát nemohl ... anebo mohl?" Přiznávám se bez mučení tajnými službami, že tu (J)Aničku, o který tenhle příběh vůbec není, opravdu nesnáším. Prošel-li však její život něčím podobným, tak ji dokážu snad i pochopit. Utěšit nikoli. Ovšem mě politický sviňárny vždycky bavily, takže jsem se nadšeně rochňal v tom bahně. A přemejšlel jsem o tom, jestli jsou větší svině politici, lobbisti nebo novináři. Vítěze sice nemám, ale tohle bylo fakt dobrý. Bavily mě namyšlený ředitelky na ministerstvech, divadelní představení "znepřátelených" politiků před kamerami i nafouknutej kámoš Kája pro řešení problémů. Vlastně si myslím, že v podstatě všechny postavy byly přesně trefený, což je v případě ochočenýho joudy v čele vlády docela problém. ()

hony23 

všechny recenze uživatele

Seriál inspirovaný neuvěřitelným příběhem mrchy, která si podmanila premiéra i tajné služby státu ( zdravím Petra Nečase a Janu Nagyovou ). Herecký koncert Evy Josefíkové - Podzimkové, která bravurně zvládla roli Aničky v obou jejích polohách. Od naivní servírky z vesnice až po manipulativní mrchu z postele premiéra. ()

Galerie (405)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama