Silo - Season 1

(série)

Epizody(10)

warrenur

Po dlhsej dobe opat velmi kvalitne spracovane sci-fi-cko, hoci v nevyraznych priestoroch a v uzavretej komunite ludi. Charaktery su verne, pravidla fungovanie taktiez, do toho par "anomalii", ktore dodavaju mysteriozno a atmosferu, v ktorej divak hada a spekuluje. Tahunkou serialu je rozhodne postava, ktoru odusevnene hra, vynikajuca Rebecca Ferguson. Napriek par hluchym miestam, ci nelogicnostiam, ktore si pozorny a kriticky divak musi vsimnut, pribeh stale drzi pokope. Zaverecny diel sice v uvode "nabaiti", ale samotny zaver prekvapi tym, co vacsina nepredpokladala. Mne sa potvrdila len jedna z podstatnych domnienok o sile a "obraze". Zaverecny, cca polminutovy, obraz vsak rozhodne stal za to a urcite pritiahne aspon 85% divakov aj k dalsej serii. Odporucam. 85% ()

Batahst8

8.5/10. Rozhodně jeden z nejlepších seriálů roku. Apple je známý svou produkční vyšperkovaností a tím, že na svou streamovací službu nepošle jen tak něco a tenhle seriál je toho jasným příkladem. Silo je, co se týče produkčního hlediska naprosto bezchybný projekt, jenž vypadá naprosto výjimečně v každé jednotlivé scéně a posílá většinu třiačkových hollywoodských blockbusterů úplně do háje. Skvostně pracuje s atmosférou, kdy každý následující díl atmosféru víc a víc napíná, až nakonec dojde k epickému 3 dílnému finále, které působí neskutečně epicky. Atmosféře dopomáhá výborný soundtrack, který v některých místech působí skoro až klaustrofóbicky a úžasní herci, kdy to hlavně táhne parádní Rebecca Ferguson, která dokáže prodat na svém obličeji i minimální emoci, ale super byl i David Oyelowo, i když ten je tady fakt málo. Kdybych ale měl něco vytknout, tak to je prostředek seriálu (epizody 4- 6), který extrémně, jako fakticky extrémně zpomalí tempo a řeší příběh, jenž by se stačil odvyprávět, tak za epizodu a půl. Jinak hajp na druhou sérii je enormní, a co jsem tak slyšel, tak se máme na co těšit. ()

Bozvav

Potenciál by tu byl, leč za mne zůstal zcela neproměněn. Zatím co pilotní díl vypadal slibně, další díly se obsahově pomalu, ale jistě ubíraly směrem k rektu. Což je škoda. Dialogy nezajímavé, postavy mdlé a závěr stál prozatím za starou belu. Za mne dvě slabší hvězďule. ()

Kalimero13

První dva díly nahodí laťku hrozně vysoko a pak ... se prostě vůbec nic neděje. A vy najedou vidíte, jak má svět díry, skvělí herci jsou nevyužití a nemají co hrát (čti "zas tak dobře nehrajou") a celé to působí odivně levně a béčkově, neosobně. Pokud čekáte na stylovost jako třeba měly první Fallouty, tak to zde nenajdete. Co bohužel ukáže i závěr série, nenajdete tady ani žádné promyšlené vyvrcholení série. Jelikož první série mapuje jen polovinu knihy a ty knihy jsou 3 a bohužel obsahem jsou docela strašný, děsím se, že se na toto bude muset někdo koukat celkem 6 řad. Seriál se v závěru ukazuje jako tupý, kdy věc, kterou vy víte od druhého dílu, on světoborně odhalí, aby se u 10 dalších otázek tvářil, že ani neexistují, natož aby je zodpověděl. Dejte na mou radu, v seriálu nepokračujte, nenajdete tam žádný skvělý příběh, pokud se bude alepoň trochu držet knihy. Pokud chcete nasát postapo atmosféru, raději si zahrejte první dva Fallouty nebo sérii Metro, pokud prahnete po něčem vážnějším. ()

Daiker

Příběh zajímavý, soundtrack nijaký.... Byly tam zajímavé nesmysly, nějak jsem moc nepochopil proč se lidé neviděli několik let, když stačilo sejít patra. Taková velká stavba a výtah nikde. Celkově to mělo být kratší, uprostřed to trochu nudí. Konec jsem čekal, ale byl napínavý a opět jsem nepochopil přežití hlavní hrdinky... ()

Hpatrik

Mám problém s uvěřitelností světa, kde spousta věcí nedává smysl, a seriál pokládá hodně otázek a nedává na ně téměř žádné odpovědi. A je to tedy hodně utahané, kromě toho začátku se to strašně vleče. Casting snad vyjma herecky dřevěného Commona je solidní až výtečný (Ferguson, Jones, Oyelowo). Slabší 4 se zvědavým očekáváním další sezóny. ()

Perr

námět je parádní a po prvním dílu jsem byl plný očekávání, bohužel pak většinu série se to moc táhne a příliš se toho vlastně nedozvíme ()

DaweForeman

Další trochu psycho-sociologické post-apokalyptické drama s machinacemi a velkou spoustou tajemství. Tajemství jedno za druhým a nadupané drama je to, co Vás perfektně nahryže v prvních třech dílech, u kterých není co vytknout - obzvláště třetí díl se postaral o pořádné napětí. Dále pak následují uťáplé čtyři díly, které jsou pak následovány celkem slušným napětím posledních tří dílů, které sice zodpoví nějaké ty dlouhodobé otázky, ale nahradí je několik dalších větších otázek. Svým způsobem to má i filosofický prvek, kdy už několikátá generace žijící v silu už vůbec neví, jaké to bylo před silem a silo a věci v něm jsou jediné, co znají a veškeré informace o předchozím světě jsou přísně střeženy a regulovány, aby to "nevyvolalo nepokoje". Trochu mi to tak připomíná v některých situacích příměr k Platónově jeskyni. Ale o tom ten příběh není, hlavní myšlenkou jsou právě ona tajemství a tření se skupinou, která tato tajemství střeží. Dal jsem tomu prozatím tři hvědy, i když by si to možná zaloužilo čtyři, ale vzhledem k tomu, že bude další sérii, tak po jejím shlédnutí ještě případně poupravím hodnocení. ()

Mamutol

Ztráta času. Nijak to nedopadlo. Vypadá to tak, že sérií bude nespočet a nic se nedozvíme, dokud si to nebude přát tvůrce a režisér. Stačí vidět první a poslední díl, což je docela smutné. ()

cerdax2

Zbytecne dlouhe, technicke pasaze nesmyslne, ve finale spousta otazk otevrenych.  Mimochodem, k cemu maji doly na zeleznou rudu, kdyz nic netavi / nestavi ? ;) 65% ()

alex011

Hodnotím konečne po dokončení série. Vcelku veľmi zaujímavý seriál, skvele zahraný, ale je tam jedno ale. Scenár je mierne nelogický v určitých častiach a najlepšie časti sú na začiatku a na konci. Stred si mohli tvorci odpustiť a mal som veľký problém pokračovať v pozeraní kvôli nudnosti. Ale ako keby to bol malinký zádrhel, ktorý nakoneic aj tak do seba zapadal. Teším sa na 2. sériu a možno by som si rád prečítal aj knihu. Som rád za takého sci-fi výtvory. ()

bonovox

Sci-fi seriál roku 2023, jednoznačne. I sezóna Sila je proste sila a je skvelá. Po pomalšom začiatku séria výborne graduje, postava šerifky je v podaní Rebeccy Ferguson uveritelná, skvelý je taktiež Tím Robins. Aj po technickej stránke dokonalosť. Záverečné scény dávajú veľký predpoklad k ďalšej top sérii. Apple TV má aj na tento rok svoj veľký serialovy hit. ()

Draconian

Jsem spokojený. Trilogii Silo jsem četl před lety a na seriál jsem se těšil. Skvělé herecké obsazení, solidní výprava a scénář, který je podle mě chvalitebný. Co mě mrzí je fakt, že seriál je vlastně jen třetina první knihy. I když samozřejmě "velké odhalení" se dobře hodilo na konec série. Ve výsledku je ale děj série poněkud rozvleklý a uměl bych si ho představit svižnější. Tvůrci dost věcí změnili, ale až tak mi to nevadilo. Důležité je, že byla zachována ta atmosféra Sila a že je to prostě zajímavý příběh. Nicméně post-apo o silu, které je posledním útočištěm lidstva a ve kterém se utvořilo svérázné společenství je prostě výborné a doporučuji ho. 85% ()

babuška

naprostá paráda, scénář se hodně drží knižní trilogie, každým dílem atmosféra houstne, Beky ja naprosto fantastická, tomu já říkám postapo jak sviňa, né ty praherní sračky, tohle má vše, pokud se i druhá série bude držet zuby nehty té první, nooo to bude síla, ale jak říkám doufám ()

Knifeos

Nejlepší sci-fi drama první poloviny tohoto roku a bůhví jestli si to samé nakonec neřeknu i po uplynutí té druhé poloviny. Příběh s perfektně vybudovanou atmosférou, která stojí na skvěle zadaptované a vizualizované mytologii původních knih. Od první epizody si je seriál plně vědom toho, co chce za 10 epizod odvyprávět a jak to pojmout. Každičká událost je ve výsledku vypointovaná, čímž celý děj funguje velmi komplexně, a to jen podtrhává skutečnost, že se nejedná o odfláklou adaptaci, ale skutečně žánrovou událost.  Podobně jako byl loni velkým překvapením Sandman na Netflixu, tak jsme se letost dočkali právě Sila na Applu a je třeba zmínit, že Silo za mě je ještě trochu lépe adaptovaným příběhem. Druhá série se každopádně po fantastické poslední epizodě okamžitě stává jedním z nejočekávanějších pokračování příštího roku (kéž by), jo a Rebecca Ferguson je jiná liga. Své role se chopila bezchybně. 7,5/10 ()

Zoubek123

Ty kráso, tak tento postapo mysteriozní trhák mi ušel v premiéře a zvedl mě ze židle až teď. Velice dobrá adaptace, která se drží opravdu knižní předlohy. Akorát Walkerová je v knize Walker, ale to vůbec nevadí. Skvělý příběh, zápletka a herecké výkony. Hudba a intro vás doopravdy uvedou do atmosféry Sila. Téměř po každém dílu husina a kotel otázek. Bomba zážitek, doporučuji si vyhradit víkend. Pecka! ()