Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

killa black

Z pekla je pro mne v desítce nejlepších filmů. Špinavej a hnusem prolezlej Londýn, decentní řezník kuchající děvky, sjetej Johnny Depp, to všechno mě přikovalo ke gauči a drželo celej film. Moc pěknej zážitek. ()

J. K. Lister

Bravurně zvládnutý film podle vraždící legendy Jacka Rozparovače. Líbila se mi postava chirurga, kterou ztvárnil Ian Holm. Povedený thriller s průměrně domyšleným koncem. Závěr mi připomínal Šifru mistra Leonarda viz. symboly svobodných templářů (dá se dočíst v románu Umberta Eca - Faulcoultovo kyvadlo). ()

Lukkyn

Skvělý thriller ze starého Londýna, s atmosférou , která by se dala krájet pořádně velkým nožem!!Depp zde exceluje a ostatní herci skvěle sekundují!!!Téma dobré a děj není předvídatelný v podstatě i vraha odhalit chvíli trvá!!!Moc se mi to líbilo a hlavně mě to překvapilo čekal jsem banálnější záležitost!!! ()

Antonymi

S hodnocením tohoto filmu jsem byla dost na vážkách, ale nakonec jsem se přiklonila ke 4 hvězdičkám - lví podíl na tom nese představitel ústřední role Johny Depp, který si tento film úspěšně ukrádá pro sebe. Mooreův komix jsem četla a pokud bych měla snímek hodnotit očima fanouška knižní předlohy, rozcupovala bych ho na kousky - s grafickým románem má filmové Z pekla společný nanejvýš název a nekolik scén, ale atmosféricky jde úplně jiným směrem. Jako filmový fanoušek nicméně film hodnotím na slabší čtyři hvězdičky - výprava je skvělá, atmosféra budovaná postupně, podtržená pěkným sountrackem, děj nápíná a i když ke konci tušíte, co respektive kdo se skrývá pod jménem Jack Rozparovač, dokáže film udržet vaši pozornost až do konce. Jen ta Heather Graham mi mezi prostitutkami příliš neseděla... ()

cocaine

Skvěle udělaný film "jak to mohlo být" na motivy Jacka Rozparovače...a samozřejmě perfektně charismatický Johnny Depp, včetně vraha, který mě docela překvapil. Lepší 4*. ()

meeow-glee

Bři Hughesovi vykreslili špinavý, nebezpečný Londýn konce 19. století v zářivých barvách (vlasy Heather Graham snad ani nemohly ve skutečnosti takto vypadat) a líbivých videoklipových střizích, nemluvě o opiových halucinacích Johnyho Deppa, které jakoby vypadly z některého klipu své doby (Prodigy například). Výborný byl scénář, kterému lze vytknout jen přílišnou typizaci postav dle své společenské třídy (dobračky prostitutky vs. zlí lordové), bohužel realizace zaostává daleko za svým potenciálem. Skvělé výkony Deppa, Holma, Graham i Coltrana to nezachrání. ()

intheend

Má to dobrou atmosféru, Depp hraje taky dobře, ale příběh mi přišel nějakej pitomej a celkově zpracování taky za moc nestojí. 45% ()

LucyZ

Není to moc hezký film. Pointa přitažená za vlasy se bije s pokusem o vytvoření atmosféry doby Jacka Rozparovače. Zklamání. ()

blackmag

Jeden z těch filmů, kde jsou mi chyby ukradené. Johnny Depp, Jack Rozparovač, staré a špinavé ulice Londýna. Skvělý flim. ()

gunko

Ten Londýn som zhltol úplne 100%. Krásne. Depp tiež super, Pán umelec. Ale deju stále niečo chýbalo, proste to človek pozerá len tak zvoľna; o tom ž by ma to vtrhlo do deja sa nedá rozprávať. ()

pavont

Mame tu skvelu atmosferu stareho londyna, mame pribeh o rozparovacovi a mame Johnnyho a bohuzial jedna velka nuda. ()

babuška

Dost dobrá verze rozhodně k zamyšlení, no a depp a heather tomu dali určitě nádech nepoznaného, ale kdo ví jak to bylo ()

pogoman77

Tři a půl hvězdy a půlka jde v tomhle případě nahoru. Komix jsem nečetl, tak nemohu posoudit jak moc je tenhle film mimo. Zajímavý (i když místy moc hlaďoučký) vizuál a Johnny Depp z doby kdy ještě nebyl zkaženej Pirátama. A Brutální tím zprávným způsobem. P.S. nevěděl jsem, že si ženy v roce 1888 holili podpaží. :-) UPDATE: Po přečtení předlohy, nechávám stejné hodnocení. Kniha a film mají totiž společný jenom název a pár detailů. V tomto případě to neberu jako mínus, ale chápu nasranost Alana Moora. ()

Ka_roll

Tyto filmové žánry nevyhledávám, na tento jsem narazila náhodou a musím říct, že mě velice zaujal. Výborně zpracované prostředí starého Londýna. Navíc na Johnnyho Deppa nedám dopustit. Příjemně hororové zpracování legendárního příběhu. ()

Drky

Temný thriller se skvělým Johnym Deppem, krásnou Heather Graham. Nečistý Londýn roku 1888 a Jack Rozparovač začíná útočit na bezpranné pouliční prostitutky a jednu po druhé je vraždit. Tomu chce zabránit inspektor Fred Abberline(Depp) společně se svým kolegou seržantem Godleyem(Coltrane). Stopy vedou až ke královskému dvoru...Čekal jsem Happy end, který by vyvážil alepsoň trochu pochmurný pocit ze všech těch vražd a hnusu během celého filmu, ale ten nepřišel...ale i tak hodnotím hodně vysoko a to 4* a 80%. ()

DorianGreene

Tenhle film není pro slabší povahy. Ponurá atmosféra Londýna konce devatenáctého století, špinavé, páchnoucí uličky plné krys, výkalů, zvracejících námořníků, prostitutek vyhlížejících potencionální klienty, pořezané mrtvoly, vyhřezlá střeva, rituálně odříznuté ženské genitálie... Režisérům se podařilo vykreslit dynamický pohled na Jacka Rozparovače, aniž by klesli k prvoplánově šokujícímu pojetí. To vše korunuje Johnny Depp spolu s Heather Graham. ()

Mark1983

Temný příběh ještě ze starého Londýna,z kterého docela mrazí,protože ve skutečnosti na to,kdo Jack Rozparovač byl,nikdy nepřišli. ()

mine.slayer

Mystérium filmu je silné, Johny Depp a Heater Graham vynikající!!! Velmi kvalitní film, kterému to kazí snad jen nejasné rozuzlení, něco jako kdyby jste z pozadveří slyšeli zlověstné vrčení a štěkot, otevřete, před vámi sedí čivava, vedle které jede magneťák s nahrávkou. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)