Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

Paity

Film Z pekla je další z řady mystických a temných filmů, ve kterých figuruje Johnny Depp, co by hlavní postava/hrdina řešící vraždy lehkých holek, na kterých se pachatel řádně vyřádil. ()

danielosbourne

O Jacku Rozparovači jsem si toho hodně přečetl, než jsem se dostal k tomuto snímku a musím říct, že mě film celkem překvapil svou atmosférou. Trochu mě jen zklamal závěr. Čekal sem, že se bude vše držet skutečností o Jacku Rozparovači. Ale trocha té fantazie nikdy neuškodí. Na film podobného ražení celkem povedený scénář. Plný počet. ()

Corpsegrinder

Většina lidí bohužel neví že předlohou pro film nebyl přímo Jack Rozprcávač ale komiks o něm. A kdyby takhle vypadaly všechny komiksový filmy, bylo by na světě líp. ()

Hanys_

Po dlouhé době viděno nedávno znovu a pořád stejný průměr. Atmosféra, vizuál...fakt vtahujîcí, ale na to, že Hughesovci měli k dispozici takový námět a herce, tak z toho nějaký zapamatováníhodný thriller zrovna nevytvořili. Závěr skvělý. ()

kolemjdouc

nesnáším krváky.Ale tady mi to přišlo tak nějak plynulé.Nijak až za čáru s porovnáním s jinými filmy.Depp je tady famózní.Jak šla doba a točil ty digitální lítačky ,časem tak jsem ho přestala sledovat.Nedá se napsat nic jiného a jinak než napsali uživatelé níže.Atmosféra podaná tak,že máte pocit ,že se pohybujete mezi herci.Exteriéry a interiéry jsou vykresleny velice reálně na tu dobu.Film doporučuji těm kdo ho neviděli.Je sice natočen před dvaceti lety ,ale stále dokáže diváka oslovit.Za tím si stojím. ()

F.W.Colqhoun

A rose by any other name? Mile analogový Londýn 1888 (převážně Praha a okolí), mile analogová, zbytečně moc oblečená Heather Graham a autenticky zduněný Depp ve filmu, který se snaží sugerovat, že v předminulém století (na rozdíl od ohleduplné současnosti) medicína a zločin sdílely podobné motivy i metody. Zvláštní uznání nezasluhuje hlavně evropská část ansámblu, zejména Robbie Coltrane a nedostižný Ian Holm. ()

Tadzi

Pokud bych se na to díval a neměl za sebou přečtení předlohy Alana Moora, tak bych neváhal a napálil *****, jenže bohužel když to porovnám s předlohou a popřemýšlím nad tím, z jakého důvodu scénáristé udělali tolik nepochopitelných změn, které se od vykonstruované potencionální Moorovy skutečnosti lidí poměrně dost, tak prostě nemůžu dát víc než 3*. Prostě je to vynikající film, ale kniha je něco, na co opravdu nezapomenete. ()

Bety88

Film byl super, atmosféra chladného Londýna skvělá. Akorát jsem byla překvapená vyústěním zápletky, i když dnes může těžko někdo říct kdo byl Jack Rozparovač. Aspoň si tím pádem tvůrci mohli dovolit popustit uzdu fantazii. Dala bych pět hvězdiček, ale Johnny Depp tam zase umřel, tak snad příště. ()

unagi

Zdĺhavá nuda, ktorá ma zaujala len pri vražedných scénkach kvôli zaujímavému zostrihu. Depp zahral čo mal a potvrdil, že jeho ksicht sa hodí všade. Nepochopil som ten spolok kuriev, ktorý mi prišiel totálne umelý až komický. Rozumný človek, ktorý sa vie začleniť medzi hornú vrstvu obyvateľstva vďaka svojim výnimočným schopnostiam sa zaľúbi do šľapky, ktorá sa prehne za najbližším stĺpom? ALE PROSÍM VÁS !!! ()

ClimbVibe

Geniální atmosferický komiks Alana Moora se stal obětí Hollywoodu a vznikla z toho jen zajímavá detektivka o Jacku Rozparovači. Ale potenciál, který v komiksu číhá tu byl NEvyužitý opravdu trestuhodně. Když už tak doporučuji Vražda na úrovni s Sherlockem Holmesem. Ten snímek sice není podle komiksu Z pekla, ale je jí blíž než tenhle odvar. A milostný motiv Deppa a Graham je na facku scénáristovi (spíš ale myslím producentům). ()

Prochy38

Nejvíce mě na filmu zaujalo zpracování historického Londýna. To byla opravdu prvotřídní práce! Ve filmu se hned několikrát objeví umělecké pohledy horizontu Londýna v kontrastu třeba se sluncem. Jinak příběh jako takový nebyl vůbec zlý, i když mi ne všechno zrovna dávalo smysl. J. Depp i H. Graham velmi kvalitní výkony, ale to se dá říct o většině zúčastněných. Kvalitní, temná a těžce krvavá podívaná! ()

Hanes88

Naprosté nadšení! Určitě to nepatří mezi ty úplně nejlepší filmy, ale podle mého si to 5 hvězd určitě zaslouží. Depp i Graham zahráli skvěle a tajemná atmosféra byla úchvatná. Navíc téma Jacka Rozparovače asi nikdy nezestárne a musím uznat, že tady se mi líbil i závěr. Úplný konec mě taky dostal. 90%. ()

Lefty86

Snímek dotýkající se jednoho z největších případů vražd, otce všech sériových vrahů Jacka Rozparovače, dotýkající se pravdy pouze okrajově, v tomto filmu byl případ dokonce vyřešen i když všichni víme že nebyl nikdy dopaden.Film se drží teorie o královském spiknutí a velice věrně jej vypráví, kdy se měl vnuk královny Victorie oženit s prostou dívkou,a její kamarádky prostitutky o tom měli vědět a královskou rodinu vydírat tak se královna rozhodla je nechat povraždit. i 120 let po událostech případ stále zajímá miliony lidí po celém světě. Ale tento film je dost zameričtěný, nebýt Johnnyho Deppa který je podle mě zt é mladší generace jeden z nejlepších herců film by byl na míň, roli inspektora zdecimovaného smrtí své rodiny a dávkami alkoholu a opiátů zahrál na výbornou. ()

woodsman

zaujimave spracovanie jackovi rozparovacovi hned som vedel kdo je vrah zmrd ale vedu sa vseliake konspiracie kdo bol vrahom zeby niekdo z kralovskej rodiny ()

Skalda

Film, který vás namlsá na svou první polovinou a skvělou vizuální stránkou (kamera, střih, Praha) aby vás v závěru odkopl a nechal vás přemýšlet proč je jeho závěr tak "chudý" jak je vid Bilbo? ()

Macik

Film na který jsem se hodně těšil mě sice docela zklamal ale i tak si myslím,že je proč se na něj koukat....J.Depp je jako vždy skvělý a atmosféra je opravdu parádní...Scénář je nebojím se říct místama hodně průhledný.. sice nevím jak vy, ale já už od tři čtvrtě filmu věděl kdo je vrah.. :-( Bohužel na to proč to dělá jsem si musel počkat až do konce..no aspoň mě to nutilo se dokoukat.. ;-) A proto za průhlednost dávám o * míň, jinak by to bylo za 4.. p.s. naprosto vynikající Ian Holm! ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)