Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

Mikeel

Johnnymu ty role detektivů prostě sednou (jako všechno) a se skvělým námětem je to skvělá podívaná. I když na tom vlastně není nic extra, ale tajemná atmosféra starého Londýna, temná zákoutí spodiny společnosti, mě přitahují. ()

Movie Gourmet

Jedno z četných zpracování legendy o Jacku Rozparovači, které je pravděpodobně jedním z nejzdařilejších. Myslím si, že je zde poměrně dobře ztvárněná atmosféra, která panovala ve špinavých londýnských ulicích v okrsku White Chapel (byť je film natáčen v Praze) mezi prostitutkami a různými podvratnými živly, stejně jako mezi tehdejší šlechtou. Za svůj úspěch film vděčí hereckému obsazení v čele s Johnny Deppem, kterému dobře asistuje Robbie Coltrane a Heather Graham a také hereckému výkonu skvělého Iana Holma v roli Jacka Rozparovače. Zajímavá kamera, dobré herecké obsazení a napínavá atmosféra. Verdikt: 3* ()

tenebrae86

Tenhle hororový film se mi vždycky líbil. Jako mladší jsem ho dost žral. A nejlepší vzpomínky? Šukézní Heather Graham, Johnny Depp pod vlivem Absintu, rozpárané prostitutky a John Merrick - Sloní muž. ()

Mikino00

Atmosférická lehce záhadná podívaná, avšak než se trochu odkryjí karty, tak se jedná jen o nezajímavou výplň mezi prvními vraždami. Herci mi přišli takoví nijací a vrah odhalitelný až příliš snadno dopředu. Plynutí děje bylo takové kostrbaté. Odpustit si mohli i milostné vzplanutí mezi inspektorem a prostitutkou. ()

El Loco

Svojské spracovanie príbehu o Jackovi Rozparovačovi s večne sfetovaným Johnnym Deppom a aj o tom, akú magickú príťažlivosť má pre ženy strapec hrozna. Atmosféra je síce efektná (myslím tým temné a zahmlené zákutia londýnskych uličiek), ale celkovo nad týmto filmom vyhráva dosť značným rozdielom nuda a prekvapujúco aj amaterizmus. ()

Emzet

Mooreovu předlohu byste v tomto filmu skoro nepoznali. Zatímco ta hýří skrytou symbolikou, interpretacemi a temnotou, filmovou verzi se tvůrci rozhodli udělat jako typickou detektivku (a má nás tedy překvapit i kdo to dělá, nikoliv pouze proč). Ve výsledku jde ale pouze o nijaký a velmi nudný thriller, který nezachrání ani Holm, ani poměrně trefně ztvárněná Anglie roku 1888. Žádná sláva. ()

newt17

Atmosféra se dá štípat sekerou. Z detektivní zápletky si ovšem nepamatuju vůbec nic, což není dobře, a proto hvězdičku dolů. ()

Murphy722

Novodobější zpracování, které mi vždy evokuje vzpomínku na Deppa, který je totálně v liši z opia. Bylo to celkem solidní pojetí toho co se mohlo tehdy stát. Teorií a tvrzení je hodně! Seriozně to rozebrat by bylo dosti obtížné a zdlouhavé. Jedna forma stačila a ta si ji vzala po svém. Ještě mi zbývá prozkoumat comics. ()

(Z)denny

Krásně ponurá atmosféra Londýna konce 19. století.. Vrah mordující prostitutky vydělávající si svým tělem na živobití.. Zhulený Johnny Depp v roli inspektora pátrající vraždící stvůře přezdívané Jack Rozparovač.. Jo, tento snímek opravdu stojí za shlédnutí. ()

crozet

Povrchní a vysoce americká narace. Pochválit snad lze pár vizuálních momentů (výkon Iana Holma, zobrazení Deppových snů...). Celkově ovšem nemohu doporučit. ()

JM87

Od Hughese se mi dost líbila The Book of Eli, bohužel tady už moc nadšenej nejsem. Bylo to zdlouhavý, nudný, pomalu sem u toho usl a snad krom zajímavýho Iana Holma skoro nuda. Ten konec byl trošku zajímavej, jinak prakticky nuda. ()

Kroupa

13.9.2010 Pěkná atmosféra (bodejť ne, točilo se v Čechách) je asi hlavním tahákem. Slovutní herci to tu rozehrávají spíš uměřeně, což je dobře. Ale přišlo mi, že ta hororová část filmu je pojata trochu odlehčeně, jako by úmyslem autorů ani nebylo diváka postrašit a zavalit hutnou atmosférou strachu a paranoie. V tomto smyslu jsem čekal drsnější dílo. Závěr je poněkud řídký, asi proto, že záhady jsou rozřešeny poměrně dlouho před koncem filmu. A přitom to začínalo tak slibně - naprosté zmatení diváka, který netuší, co se vlastně děje. Škoda, že tento stav netrval déle a že vysvětlení bylo tolik polopatické. Nicméně jsem si to rozhodně užil. ()

Eterninox

Kdybych neznal nebo přinejmenším nikdy nečetl Moorovu předlohu, považoval bych film bratří Hughesových za poměrně vydařenou a nápaditou historickou spekulaci. Při vědomém srovnání s Moorovým opus magnum je však filmové From Hell i přes atmosférické kulisy a sympatické obsazení zoufale povrchní a prostoduché. Pryč je polovina postav a úplně zmizela celá historicko-sociokulturně-filosofická dimenze. Mnoho také mění absence značně unikátní vizuální stylizace komiksu, a ač je z celého filmu znát snaha v rámci možností kinematografie se přiblížit předloze, zanechává mě výsledek dosti chladným. Díky bohu alespoň za Snyderovu famózní adaptaci Watchmenů. 55%, a neznalci komiksu si 15% přidají ()

Greg25

Filmu Z pekla se povedl husarský kousek - být docela dobrým filmem na straně jedné a na straně druhé zároveň být špatnou adaptací komiksu Alana Moora. A teď si vyberte.To se povede doopravdy málokterému filmu. 70% za film jako takový, 50% za adaptaci, v hodnocení se přikláním k tomu filmu. ()

MIMI.kry

Film jsem měla poměrně dlouho v oblíbených už kvůli skvělé atmosféře i polichocení nad tím, že se částečně natáčel v Praze. Příběh, odehrávající se v temných kulisách, o lidech na okraji, se mi vždy líbil. Nedávno jsem ho viděla už poněkolikáté a časem poněkud ztratil své tajemné, nevysvětlitelné kouzlo. Už vidím i nedostatky, příběh je poměrně jednoduchý, herečky, které má živit sex-appeal jsou až na jednu dvě značně neatraktivní a spíše nesympatické, i když to je asi záměrem, jedná se o neúspěšné pouliční ženy, v žebříčku nejstaršího řemesla až na posledním místě. Depp i jiné mužské postavy se do role hodí, ale ta náklonnost pohledného Deppa k jedné z těch pochybných ženštin je nevěrohodná a jakoby vystřižená z červené knihovny. Film Z pekla bude nadále patřit mezi mé oblíbenější filmy, z desítky oblíbených ho už ovšem vyřazuji. Zestárl, trochu zevšedněl a na jiné filmy, které můžu vidět donekonečna a furt v nich nacházet potěšení, už nestačí. Nechávám mu čtyři silné hvězdy a slibuju, že na děsivého Jacka Rozparovače nikdy nezapomenu. Páchal opravdu hrozné zločiny, naprosto nepochopitelné, ať už k tomu měl jakýkoli důvod, a patrně za ně ve skutečném životě nikdy nepykal. ()

petikacka

Zrovna jsem měla možnost porovnat tuto verzi s tou z roku 1979 s Christopherem Plummerem...Tento film je téměř stejný až na malé detaily, ale je nesrovnatelné ponuřejší, tajemnější a temnější což se mi líbilo víc...Za mě 85% ()

Flopik

Najviac ma na tomto filme bavil skvelý Johny Depp. Nechcem tvrdiť, že to nie je zrovna môj žáner, nakoľko podobné filmy sa mi väčšinou páčia. Toto bolo dlhé a po hororovej stránke úplne nulové. Vyšetrovanie ma nebavilo, vygradovanie nijaké celkovo som sa väčšinu času skôr nudil. No a finále, tak to je úplná nuda kde sa nič nestane. U mňa za 3*. ()

Grizzly

super thriller na pozadi skvele vykreslene atmosfery ponureho a spinaveho Londyna 19. stoleti a s naprosto super koncem (tento film se radi k mizivemu procentu komiksovych filmu, u ktereho jsem necetl predlohu. Nevedel jsem proto co cekat a neprisel jsem o napeti a prekvapeni.) ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)