Upíři

• USA Vampires (více)

Parta Jacka Crowa (James Woods) pracuje jako zvláštní komando na vyhledávání a likvidaci upírů. Po úspěšném zničení jednoho z upířích hnízd se však na oslavu v malém motelu dostaví nezvaný host v podobě vůdce upírů, který vyvraždí většina Crowova týmu. Přežijí pouze Jackův kamarád Montoya (Daniel Baldwin) a Katrina (Sheryl Lee), kterou ale vůdce kousnul do nohy a ona se postupně mění v upíra. Odpověď na obrovskou výdrž a rychlost vůdce upírů dostane Jack na setkání s biskupem, který mu řekne, že se jedná o Jana Valka (Thomas Ian Griffith), kterého církev téměř upálila před několika stoletími. On však přežil a vrátil se jako upír. Jack musí začat rychle jednat, protože Valek chystá vlastní plán, který mu má dopomoci k tomu, aby se mohl pohybovat i ve dne. Dostane k tomu neobvyklého spolupracovníka, kněze Adama Guiteaua (Tim Guinee), ke kterému Jack chová značnou nedůvěru a dává ji chvílemi dost najevo. (Isherwood)

Kosmik 1

Parádní upírský filmek s Jamesem Woodsem jako lovcem upírů a šéfem místní lovecké party, který chrlí hlášku za hláškou, při kterých se prostě musíte neustále smát. A prakticky o nich je nejvíc celý film. "Mám vás moc rád padre, ale jestli mi hned neřeknete vše co víte, tak to z vás vytřískám!" ... "Když mám své dny, tak jsem nehořlavej." ... "Rychle padre, než mi propálí koule!" ... "Je to už víc než 600 let, to si vážně myslíš, že se ti ještě postaví?" ... A to je opravdu jen výcuc a to nejlepší, co jsem si v tu chvíli zapamatoval. Pak mi ještě zůstala dlouho v hlavě ústřední melodie, která mi nápaditě připomínala jednu skladbu od AC/DC. :) Když Jackovi ještě k tomu všemu stojí v cestě někdejší český kacíř Jan Válek, nyní vůdce všech upírů a upírský kníže, to už prostě nejde hodnotit jinak. :) Tim Guinee navíc občas vypadal jako Tom Cruise v The Last Samurai s těma jeho vlasama (což by mohlo potěšit i ženské publikum). 75% ()

Jaro.Krafcik

Je to už nejaký ten rok čo som videl dobrý film o upíroch. Naposledy to bolo od súmraku do úsvitu . Toto prekvapilo, carpenter to znovu dokázal a mám ešte kopec jeho filmov v archíve. Bola to jazda od začiatku do konca. Aj keď začiatok bol určite lepší ako záver. Škoda, malo to aj nábeh na plný počet 4* ()

zolo23

Nieje to síce najlepší Carpenterov film, (chýba mi tu jeho typická hustá atmosféra)ale svojim obsahom určite zaujal. Woodsovi táto rola sadla ako riť na šerbel a kupodivu mu dobre sekundoval aj Daniel Baldwin. Rozhodoval som sa medzi 3-4 hviezdami, ale keďže som videl naozaj viac lepších filmov o upíroch tak sa prikláňam k menšiemu hodnoteniu. ()

sedm.1

Úcta vůči Johnu Carpenterovi a neoddiskutovatelné charisma Jamese Woodse mi nedovolují dát Upírům méně než dvouhvězdičkové hodnocení, ovšem jen těžko mě někdo zároveň přesvědčí, že tento film není jen hloupaťoučkým béčkem, které nemá skutečně příliš co nabídnout a čím oslovit. Dobrá, díky Carpenterovi umu to disponuje jistou atmosférou a stylovostí a již zmiňovaný James Woods tu hází grimasy, že si nezaslouží nic jiného, než jasný palec nahoru, ovšem to je skutečně tak vše, co je zde zajímavého. Co se zápletky týče, jde o nezáživnou a nenápaditou nudu, bez tempa a napětí, s nulovou gradací a finále, které je směšné, až to bolí. Po trikové stránce je to též bída, rozpočet Upírů byl očividně krutě přiškrcen a je to znát v téměř každém záběru. Krom Woodse pak zbytek hereckého obsazení též Upírům příliš nenapomáhá, ještě tak Sheryl Lee je svým způsobem poměrně atraktivní a svou proměnu zvládla též působivě, ale například Dan Baldwinů je vyloženě příšerný, a ani nikdo z ostatních už není ani minimálně výrazný, a to i díky vyloženě nudným postavám, které jim ani nenabídli cokoliv předvést. Já tu zkrátka sice nechci nikterak snižovat jistou působivost celého tohoto snímku, ale za nějak zábavný, atraktivní, či jinak zajímavý ho tedy považovat nemohu taky ani náhodou, takže jeho zařazení mezi slabý, béčkový průměr je dle mého názoru prostě zcela zasloužený. ()

herr_carter

Jak to říká strejda Verbal, Homopýři? Asi tak bych přejmenoval tento velkolepý paskvil, kde jednu hvězdu dávám pouze ze soucitu, který jsem si vypěstoval nevím kde. Opět mi zde chybí žánrový podtitulek "komedie" - přece NIKDO ze zdejších hodnotících nemůže reálně hodnotit to, že to místní banda profesionálních vymítačů upírů myslí vážně !! Navíc přes fakt, že nejuvěřitelněji do své role zapadá pan Daniel Baldwin, profesionální neherec, kterému Bůh naděloval až v posledním tažení, kdy nejdříve obdařil hereckým talentem jeho 16 brášků. Sranda tu prýští z každého záběru - od knížete Oldy Válka, jehož sponzorem je půjčovna kostýmů u 101 % homosexuála, přes hořící silvestrovské petardy na rukávech upírů až po nejkomičtější záběr v celém filmu, kdy na konci 55 kilogramový James Woods zbourá ramenem nosný sloup domu a ten spadne - bravo !..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

vitekpe

Odpocinkove akcni becko o modernich upirech. Woods bezva, kousnuta Sheryl se tam jen potaci a vrci... ;) Upiri jsou celkem fajn, film ma prima tempo a jako nocni jednohubka poslouzi optimalne. :) 4- ()

Han22

Značně nevyrovnaná podívaná, která má solidního Woodse v hlavní roli a chvílemi i slušné gore. Na druhou stranu po akčním začátku následuje hodinu a třičtvrtě dlouhá nuda, které chybí jak napětí, tak spád. Woods a Baldwin cestují za upírským knížetem, občas se dostanou do nějaké bitvy, ale na to že mají být profíci působí jejich bitky zoufale lamersky a pokaždé vyváznou jen taktak ze štěstím. Ani ta finální akce to moc nezpraví. Pořádný zklamání a od Carpentera snad nejhorší film - Duchové Marsu byli sice pitomí, ale aspoň zábavní. ()

iXtr3m3

Slušná Carpenterovina. James Woods potešil, Baldwin ako tak. Je to správne krvavé, je to správne nechutné, je to sčasti aj odľahcené, je to napínavé. ()

borec999

Upírske béčko, v ktorom Carpenter zmixoval horor s westernom. James Woods je tu drsný ako šmrigel a výsledný dojem trochu vylepšuje Menší dôraz sa kladie na atmosféru, viac sa ide po krvi a hláškach. Ako neškodná blbina na jedno pozretie okej, Carpenter má však ako režisér na konte veľa lepších filmov ako práve Upíri. 55% a 3* ()

Mazlik4

Asi každý cítí, že tohle není žádný vrchol upírácké tvorby. Jenže Carpenter je jediný režisér, v jehož filmech budu vždy, za každých okolností, hledat jen to nejlepší. Budu ho chránit, přehlížet chyby, nedostatky, ... vždy dám o pár hvězdiček víc než je zdrávo. I kdyby do hl. role obsadil třeba Ivana a točil by psichologickou komedii. ()

Corpsegrinder

Rocková variace na upírský filmy s drsným Jamesem Woodsem v hlavní roli. Kdy naposled jste viděli film kde rodilej pražák z 14. století půlí lidi a usekává jim hlavy vlastníma rukama? ()

DaeF

Krásně natočené béčko s ultra špatným Danielem Baldwinem ve vedlejší roli. James Woods se snaží být drsný za každou cenu a ve filmu mlátí snad ůplně každého koho potká. Celkově je ale film poctivě odvedenou prací a je přesně takový jaký čekáte že bude. Pokud máte rádi filmy s upírskou tématikou a Johna Carpentera je tohle přesně pro vás. ()

Haymar

Carpentera buďto milujete nebo nenávidíte - nic mezi tím! Vampires v čele s vrchním "upírobijcem" i hlavním "bad-guyem" (James Woods vs. Thomas Ian Griffith) sice neoplývají originalitou ale zato sou zatraceně cool (a to v tom nejlepším slova smyslu) - Sex, Blood & Rock'N'roll ou jee! ()

Hyb_rid

Slabé 3* ač mám pro béčka slabost tak musím uznat, že ve Vampires působí všichni kromě Woodse nehorázně prkenně. Být tam víc nadsázky tak to beru ale bohužel mi po shlédnutí zůstala na patře taková podivná pachuť. ()

Paldiny

Úvod výborný, zoznámi s novými praktikami odchytu a humorne naladenými lapačmi s rock ´n´rollom v krvi. Lenže prakticky s nasledujúcou scénou zavíta na loveckú párty hrabě Dracula a znesie zo sveta takmer celý tím. Príliš rýchla eliminácia sa ukázala ako zlý krok a s ďalšími minútami doľahne na príbeh rutina bez zaujímavejšieho zvratu či pamätihodnejšej scény, akou bola tá s rozporcovaným chlapíkom, možno ešte orálny sex s krvavou dohrou stál za úškrn. Inak obyčajný hororík bez výraznejšej stopy, ktorý Carpenter natočil snáď iba z povinnosti. ()

Skalda

Skvělá zábava, která sice ze začátku slibuje víc než může dát, ale Woods se snaží co to de. Ke konci jakoby docházela "čerstvá krev" - nicméně spousta Carpenterových vychytávek (vypalování kousance rozpálenou hlavní apod.) dává tomuhle to správný odlehčení, škoda že druhý díl s Bon Jovim mu nesahá ani po první špičák - byt bezostyšně vykrádá ze svého předchůdce co se dá včetně plakátu. ()