Fullmetal Panic!

• Japonsko フルメタル・パニック! (více)
Japonsko, (2002–2018), 20 h 6 min (Minutáž: 24–30 min)

Předloha:

Šódži Gató (kniha), Dódži Šiki (kniha)

Sacuki Jukino, Tomokazu Seki, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Šin'ičiró Miki, Majumi Asano, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Jukana, Hiroši Naka, Mikako Takahaši (více)

Série(3) / Epizody(50)

Kaname Chidori je krásná šestnáctiletá Japonka, studentka střední školy, která nijak nevybočuje z běžného chování středoškoláků. Ovšem Kaname Chidori je něčím výjimečná. Je totiž jedna z whispered - lidí s vrozenou znalostí Black technologií. Když se japonská protiteroristická organizace Mithril vedená šestnáctiletou kapitánkou Telethou Testarossou dozví, že slečnu Chidori chtějí unést a využít na zdravotní pokusy, pověří jednoho vojáka, aby ji 24 hodin, 7 dní v týdnu hlídal. Tímto úkolem je pověřen mladý seržant Sousuke Sagara. Sagara ovšem jako správný ochránce vidí v každém, kdo se k slečně Chidori přiblíží, teroristu. A tak organizace Mithril a hlavně seržant Sagara budou mít plné ruce práce, aby Kaname ochránili. (Roby)

Recenze uživatele Echelon1 k tomuto seriálu (2)

Fullmetal Panic! (2002)

Nenechajte sa odradiť tým otrasným plagátom. Z počiatku je to čistá akčná komédia (pri ktorej som sa fakt náramne bavil, špičkový vojak do školského prostredia? Výsledok je snáď jasný. :-D ), potom je humorná stránka len sekundárna a celý seriál zvážnie a potemnie. Ústredná trojica nemá chybu, charizmatický a špičkový frajer Sousuke, cholerická Chidori a najkrajšia kapitánka fantastickej hi-tech ponorky v dejinách, bielovlasá Testarossa. Mecha vôbec nemusím, ale tu je to celkom uveriteľné, v správnej miere + žiadne gýčové, typicky japonské blbosti vo farbách dúhy. Každopádne, prečo zase v military anime, hovoria amíci (perfektne) japonsky, na to si snáď nikdy nezvyknem. Musím ale scenáristov pochváliť za hlášku od amerického dôstojníka, že:"Nezabúdajte, kto je policajtom sveta." Krásna narážka. :-D ()

The Second Raid (2005) (S02)

Kto by to bol čakal. Po prvej sérii (nepočítam čisto komediálny spin-off ktorý môžete preskočiť, ak sa nechcete pobaviť), ktorá kombinovala akčné pasáže s odľahčenými humornými, dostávame čisto akčné sci-fi, s drsnou (niekedy aj brutálnou) akciou a poriadnou psychológiou postáv. Po prvej sérii hodne nečakane špinavšie, vážnejšie a drsnejšie. Škoda, že si nezachovali všetky diely takú latku, akú postupne nastolili až do štvrtého dielu v podzemnom komplexe, ktorý by sa dal natočiť rovno ako samostatný film. V pár momentoch ale tvorcovia si trošku ešte neboli istý, či sa nechcú navrátiť k prvej sérii (telefonát o škole počas automobilovej naháňačky) ale potom sa na to našťastie vykašľali. Podľa konca (keďže ešte jeden zmetek ostal nažive) by som povedal, že tvorcovia chceli aj ďalšiu sériu (alebo si len nechali zadné dvierka, ktoré nikdy neotvorili - od roku 2005). Tak či onak, byť to celé tak dobré ako prvé štyri diely, bolo by to za 5*, takto ale "len" dobré 4*. Vizuál tiež dostál vylepšenie, ideme konečne už 16:9, nie 4:3 a neviem, možno to už bolo cez PC, nie ručne. ()