Hrdiny stoprocentně nekorektní huličské komedie jsou dva naprosto rozdílní kámoši: upjatý Harold svůj život zasvětil bankovním investicím a tajnému pokukování po hezké sousedce Marii. Zato ležérní Kumar si navzdory svému talentu pro medicínu nedělá hlavu s ničím včetně toho, že by už konečně měl dospět. Na co nestačí, to okecá. Odjakživa však ty nejdůležitější věci rozhodují spolu. Co se stane, když se tihle dva rozhodnou oslavit konec pracovního týdne společně? Obyčejný hamburger od firmy White Castle se během nekonečné, divoké páteční noci mění v nedosažitelnou vidinu. Zato se oba kámoši na cestě do New Jersey a zase zpátky dostávají do neuvěřitelných problémů. Jejich putování je plné nejpodivnějších setkání a nejbláznivějších událostí. (oficiální text distributora)

Chřástal

Navzdory českému názvu se tu moc nehulí, taky fekálních fórů je jen pár a nadrženost je zaměřena převážně na představu požírání hamburgrů. Většina humoru souvisí s bizarními situacemi a různými magory, se kterými se titulní hrdinové setkávají (viz Hele, vole, kde mám káru). Harold a Kumar jsou sympatičtí hoši a vize partnerského soužití, kde drahou polovičkou je pytel trávy, nebo epizoda s gepardem jsou scény absurdního kalibru, které člověk často nevidí. Vynikající zábava. ___________ Komentář pro kulturální a postkoloniální studia: Hlavní hrdinové čelí kulturním stereotypům – Harold je v práci vykořisťován kolegy kvůli své roli pokorného a pracovitého Asiata, zatímco Kumar je pod tlakem rodinného očekávání (klišé indického lékaře). Jejich putování je pak vskutku symbolické – je to cesta hladových do země zaslíbené (originální název je výmluvný – Harold and Kumar go to White Castle). A co jiného je pak symbol západní konzumní společnosti než fast food a reklama, která vlastně hrdiny k této cestě motivuje? Zvláště Harold prochází vývojem a během své odysey se emancipuje – získá sebevědomí, které mu umožní se vzepřít. Kromě toho snímek tematizuje policejní rasismus. ()

kecinzer

Opět komedie u které jsem se parádně bavil. Čekal jsem samé hulení a vtípky ohledně tohoto tématu, ale překvapil mě opravdu povedený komediální kousek. Protože tohle je přesně ta komedie, kterou já můžu. Doporučuju všem, kdo mají rádi dobrou filmovou zábavu. ()

Geller

Komedie, která má několik velmi zábavných a svěžích scén ale na druhou stranu oplývá i mnoha ,doslova řečeno, blbostmi, které celkový dojem vcelku kazí. ()

Chulimanga

Nevím jak vy, ale já jsem se docela pobavil. Zajímavý nápad a velice vtipné scénky dodávají filmu neobyčejnou zajímavost ()

laserr

Chvílemi vážně dobrý humor, ale ten konec? To je velmi násilný přechod z crazy komedie do romantické komedie. Prostě fujtajksl. Kvůli pár dobrým vtipů bych si to ale klidně pustil znova. ()

Brylin

Přes slibný název byl pro mě film čirým zklamáním. Těžké, přetěžké je najít pozitivní body - snad neokoukaní a cool mladí herci a ... už mě nic nenapadá. Nudný scénář se za přispění slabé režie přetavil v ještě nudnější podívanou, fóry mi nepřišly směšné, celý film se hulí a de facto nikdo není zhulený... Jen kvůli sympatickému námětu se hodnocení nakonec přehouplo ke dvou hvězdám, avšak velmi, velmi slabým. ()

memoman

Odpočinková crazy komedie kombinovaná s protirasistickou agitkou. Symptické ústřední duo a několik povedených fyzických gagů. ()

Skarface

Další z mála zhuleneckých komedii co se nedá hodit za hlavu a má svoji úroveň o vtipné scény není nouze po celou dobu ! ()

husokachna

Někdy je fajn, vědět od začátku do konce, co se stane. Že ta holka ze začátku bude jeho, že se všechny trable překonají, že všichni nesympaťáci budou potrestáni a že NPH zanechá své semeno na zadním sedadle. Prostě si člověk sedne, dá si u toho čipsy a vypne. Škoda jen, že H&K nešli o kousek dál ve své ujetosti a že těch helevolekdemámkárudada momentů nebylo víc. Vtipy jsou taky tak na půl plynu, takže celkově průměrná bláznivá trošku fekální komedie. Jo, a hra s rasovými stereotypy taky potěší - fenkju, kam egen. ()

Berry

Nápad je hodně blbý, ale to provedení je k popukání (teda kromě toho geparda). A John Cho nemá chybu!!! ()

Šmoula

Jedna z dalších neuvěřitelných trapáren jakou jsem kdy viděl.Fakt dost ubohý děj, ve které jde jen o to dostat se to White Castlu na mini hamburgery. Samozřejmě nesmí chybět hulení, ovšem nepřišlo mi, že by se "herci" (pokud je za předvedený výkon vůbec herci nazvat) byli nějaký sjetý více než jednou. Zu jednu hvězdičku dávám za hudbu, konkrétně za skladbu od Black Eyed Peace a hnusákovu ženu. Jinak bych musel dát odpad! ()

Honza dAve

Oproti mému původnímu očekávání zvládli Harold a Kumar docela dobrou, malilinko nadprůměrnou zábavu. Asi škoda, že jsem se díval na film nezhulenej :o), ale napřed hrdej a potom ubrečenej bývalej majitel pytle trávy, klub korejských studentů (btw. ten třeba existuje na MIT :o) ) a jejich mejdan, maniakální prodavač hamburgerů, které nejsou "ty pravé", a šílenosti prováděné s Haroldovou zánovní Toyotou jsou slušná porce fórků. Hnusák je opravdu nechutně udělanej, scéna na záchodcích dodá doslova fekální humor těm, kteří bez něj nemůžou být, a absolutně na celý čáře to projedou policajti. Na kultovní komedii tomu ale něco chybí, spád, příběh, akce, něco novýho a absence trapných scén s gepardem ... ?. Také je fajn, že film částečně pojednává o národnostních menšinách v USA a na toto téma se občas povede celkem milý vtípek. Zahulíme uvidíme tady nesklouzne ani k pitomým rasistickým rádobyvtipům, ani k přílišnému moralizování proti nim. Například když se Kumar ptá hindsky prodavače v obchůdku (a takových obchůdků je v USA fakt hodně :o) ), protože anglicky si s ním nerozumí , tak to je docela hezký :o). A to se cení. S brkem v ústech klidně i jednu hvězdu navíc :o). ()

Caesar1993

Průměrný teenagerovský film, je však lepší než některé jiné. Tvůrci si nechali otevřená zadní vrátka pro dvojku, snad bude lepší. ()

jorgus

videl jsem to az ted..ano stydim se..:(ale uz ted vim ze to pro me bude kult:)neuveritelny film, kde muze byt v peti minutach scena rasistickych policajtu a zhulena jizda na gepardovi...:)) ()

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

Prcičky jsou zpátky. Na plné... plyn.

21.04.2011

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (více)