Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

misulka03

Keanu Reeves a Sandra Bullock, to je to, co mi stačí, aby abych byla naprosto spokojená. Ano, zřejmě to není moc vysoký nárok filmového fanouška, ale někdy musí jít nároky trochu stranou. Netajím se tím, že Keanu Reeves je pro mě jedním z nejlepších herců současnosti. Tento film z 90. let to jen naprosto potvrzuje. Ať se objeví v jakkékoli roli, je to osobité a přirozené. Sandra ho v tomto filmu skvěle doplňuje. Samozřejmě film je typickým americkým akčním filmem s trochu nesmyslnými scénami. Nechybí typická díra v dálnici, výbuch letadla, vrtulníky, bomby, metro....Ale co, nebudu zbytečně šťourat a kazit si požitek....Ale vlastně jo, jediná věc mi můj zážitek kazí. Tou je pokračování filmu s novým hercem. Je to film, na který se rozhodně nikdy nepodívám! ()

panMartin

Ve své době rozhodně jeden z nejlepších akčňáků, co byl natočen. Dřív se mi to líbilo mnohem víc. Zdařilý akční film, s do té doby originálním námětem, ve kterém zaujaly nastupující hvězdy Reeves a Bullocková i pohaslá hvězda Hopper. Prostě tenhle film se stal klasikou. Akce je dobrá, napětí je dobré, nuda také žádná není....film je celkově dobrý, ale není to nic víc než průměr. A ten skákající autobus je taky dost mimo. ()

Prometheus69

Strašně se mi líbí jak ten autobus projede tím hangárem a zatočí do toho letadla které také shodou okolností nejen že změní směr, ale zůstane i stát! A pak ta sexy super odolná TRUBKA! Tak vykolejíme vlak, super! :D Tenhle film je dobrým příkladem rčení" proč dělat věci jednoduše když to jde kurdevsky složitě! :) Tyhle popcoornovky mě prostě bavily... :) ()

Šuplík

No, Sandra, si dobrá. Musím súhlasiť s chlapíkom. "Bežte sa niekto pozrieť, či nevyšiel zadom!" Haha. Ale Keanu je borec, o toho sa netreba báť. Ak prežil hento, už ho nič nedá dole... Mimo hereckých výkonov film až tak neskóruje, takú logiku usmrtil úplne. R.I.P. dievča, mali sme ťa radi. ()

CinemaRanger

Já tyhle akční filmy z devadesátek prostě žeru. Strhující akce, která má grády. Kvalitní scénář, pořád se něco děje. Zajímavý záporák a skvěle zahraný hlavní hrdina neokoukaným Reevesem. K tomu další výborní herci v čele s krásnou Sandrou Bullock. Úžasná kamera a parádní hudba. Za poměrně malý rozpočet solidní práce. Škoda, že dneska už to pro ostatní působí zastarale a takové akční filmy už nevznikají. ()

miguel_111

Adrenalínová jazda holandského režiséra Jana de Bonda s vychádzajúcou hviezdou Sandrou Bullock a vynikajúcim Keanu Reevesom. Hudba Marka Mancina opäť nesklamala. Pre mňa 80% ()

Goldenhair

Nebezpečná rychlost je jeden z mých oblíbených filmů hlavně proto, že i když ho znám skoro nazpaměť, pokaždé mě drží v napětí až do konce. Vzrušující adrenalinová podívaná s výbornými herci a velkolepými akčními scénami. ()

Karush

Takmer podobný scenár sme už mohli vidieť aj v Tex. Rangerovi, a keď to tak porovnám tento snímok moc nevynikol nad ním. Maximálne nesympatickí cestujúci v autobuse, ich mraučanie a nelogické správanie, že miestami som mala chuť ich už vyhodiť do vzduchu. No a ten autobus schopnosťami Kid-a?!! A supehrdina, ktorí sa ani v daždi guliek nezraní?!! Celý film je úplne nezmyselný s hromadou chýb. Podobný film: Auto na úteku ()

ivan_drago

Další kultovní film pro můj vývoj, myslím co se týče vkusu u filmů (divná věta), první akčňák co sem absoloval v kině Alfa na Václaváku, cena lístku 35 korun, myslím, a filmový zážitek věru nezapomenutelný. Díky tomuhle filmu se mi otevřel Hollywood a jeho svět akčních hrdinů, kde platí jiné zákony. Prostě pecka s nádechem nostalgie. ()

Qitek

Dnes se možná leckdo pozastaví nad tím, jak je film naivní a scénář stupidní… Musím to teď trochu sentimentálně okecat,ale... Byla to neskutečná jízda za 10/10. Dnes je všechno jinak samozřejmě:-) ()

Mrkvič

Skvělé herecké obsazení a proste kulturní status díky počáteční zápletce. Sice je film plný pitomostí, ale hlavně pohled na Sandru vše vynahrazuje. Za to takový Hopper je těžce neuvěřitelná postava a navíc v českém jazyce příšerně nadabovaná. ()

lennyd

Dnes již klasika akčního žánru, která vystřelila Keanu Reevese mezi hvězdy, a Sandru Bullock mezi hysterky. Kdysi dávno na jedné webové stránce byly velmi zkrácené recenze filmů - dneska již si pamatuju jen recenzi na Nebezpečnou rychlost... Dennis Hopper: "Vyhodím do vzduchu výtah", Keanu Reeves - zachrání výtah. Denni Hopper: "Vyhodím do vzduchu autobus". Keanu Reeves - zachrání autobus. Dennis Hopper: "Vyhodím do vzduchu metro". Keanu Reeves - zachrání metro. Konec. ()

Barvoj

Akční klasika.. O napětí a více či méně povedené akční záběry zde opravdu nouze není + dobré herecké výkony = 90% Kdo neviděl, nechť to rychle napraví! ;-) ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?