Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

ad

Film, u kterého než si stačíte uvědomit, že začal, tak už zkončí. Jen ten závěr nemusel být tak kýčovitý. ()

starbrejkr

Špičkový thriller z dob, kdy ještě Sandra Bullock byla k nakousnutí a Keanu Reeves byl nadějným hercem. Nabitý od začátku až do konce akcí, která se mi neomrzí ani po deseti shlédnutích. Jo a Keanu má tady stejný hodinky jako já, takže je to jasný:-))) Nakonec ještě technická a SPOILERová - je mi jasný, že ztracení hlavy vypadá efektně, ale logicky je jasný, že to světlo nemohlo Paynemu tu hlavu urazit, to by musel bejt k tý střeše vlaku připoutanej....v reálu by ho to jen smetlo....každopádně nebudu rýpat, aspoň takhle mohla vzniknout slavná hláška:-) ()

DruidKarel

Jako akční film je to docela dobrý, ale podle mě je tady přímo nevýrazný Dennis Hopper, který se mi sem nějak moc nehodí. Ať dělám co dělám, víc jak 3* dát nemůžu. ()

Amroth666

Nepřekonatelné akční scény. Nejlepší dabing pro Dennise Hoppera, skvělého stratéga a výborného myslitele. Také se zde objevuje známý americký hrdina Keanu Reeves, kladná, hrdinská a obětující se postava. Nakonec je tady Sandra Bullock, ve své postavě trochu vedlejší a trochu neviditelná, ale po pár desítkách minut se připojí do filmu snad tím nejlepším možným způsobem. Filmu nechybí ani jeden z nejlepších Happyendů na světě. Skvělý Akční / Thriller a dobrý trhák v kinech. ()

Lopic

Dost se mi to libilo i pres obsazeni Sandry Bullock, kterou extra nemusim. Skoda ze takovejch filmu uz se dneska toci pomalu. ()

C0r0ner

Kameraman Jan de Bont natočil všeho všudy pět filmů. Kromě Nebezpečně rychlosti tedy žádná velká sláva, spíš naopak. Speed je ale parádní akční jízdou (doslova), kde především Keanu Reeves a Sandra Bullock rozehrávají velmi dobrou bitvu nervů. 85% ()

Wormboy

Urcite jeden z najlepsich akcnych filmov devatdesiatych rokov. Nonstop akcia, vyborny Keanu Reeves a Dennis Hopper, skoda len, ze sa tvorcovia trosku viac nevyhrali s logikou pribehu a jednotlivych scen, tak by to bolo za plny pocet. ()

carly

na začiatku filmu som sa nadýchla a na konci vydýchla. správne nadávkovaná akcia s vhodne vloženými oddychovejšími momentami. excentrický Dennis Hopper. smiešnovážny Jeff Daniels. a hlavne moji obľúbení Keanu a Sandra. Get in and get ready for the ride! ()

Andre3000

Keanu Reeves jako filmovej zelenáč, ale s ohromnou bravurou. Sandra Bullock také v jedné z nej rolí. Z docela jednoduhécho příběhu zdá se, jde vymačkat i hodně šťávy :-) ()

pakobylka

Nezapomenutelný snímek, v němž jsem před lety poprvé potkala Keanu Reevese - a to jako charismatického, pohotově improvizujícího policistu se srdcem rytíře a s odvahou šílence. Jeho protivníkem je vpravdě ďábelský Dennis Hopper v roli bezcitného padoucha, hluboce přesvědčeného o své genialitě. Pak tady máme Sandru Bullock - představuje přitažlivou a zručnou, i když nedobrovolnou řidičku vozidla hromadné dopravy. Tak se mírnou oklikou dostáváme k autobusu číslo 2525, solidnímu, za všech okolností spolehlivému hrdinovi, který v případě naléhavé potřeby dokáže i létat. A konečně je tu bomba, malá jen svými rozměry, nikoli schopnostmi. Její úloha je jednoduchá, ale nezastupitelná: Jen tak se veze - a se stoickým klidem čeká, až přijde její čas. Příběh se řítí kupředu rychlostí přesahující 50 mil za hodinu a ani na vteřinu nezpomalí, jsou v něm v ideálním poměru zastoupeny akce, napětí i romantika. ()

zette

Film urceny prevazne jen pro fanousky akcniho zanru. Rozebirat verohodnost a logiku v tomto filmu nema moc smysl. Akce je ale dobra a snimek ma svizne tempo od zacatku do konce. Vyborny zvuk a dobra hudba. Bullock v roli ridice autobusu mi moc nesedela. Nechybi ani stastny a sladky konec. Typicky akcni film 90.-tych let, ktery me moc nezaujal, ale nenudil. ()

Juto

Existuje len veľmi málo akčných filmov, ktoré majú tak strhujúce napätie a výdrži vydržať takmer dve hodiny. 9/10 ()

BoXBe

Viděno v kině ve třinácti při premiéře. Speed byla a pořád je nadupaná, napínavá a skvěle natočená a napsaná akční paráda, jejíž jednoduchost spočívá jen ve hře na kočku a na myš, kde zloduch má ve většině případů navrch. Neřinčí zbraně, nelítají končetiny a hektolitry krve vzduchem a přitom je to nervydrásající. Jak díky efektnímu střihu a fascinující bezchybné kameře zaznamenávající splašenou jízdu autobusu Los Angeleskými ulicemi ze všech správných úhlů, tak díky pečlivě vybudované atmosféře od které se nedá odtrhnout. Divák od prvních minut nevydechne a do konce neodtrhne oči. 2024: Pořád jeden z nejnapínavějších filmů jaké kdy vznikly, když se mu člověk poddá, dá si ho v původním znění a zvuku bez reklam a nevěnuje se přitom mobilu a TikToku. ()

WolfR

No je to rozhodně nápadité a svižné. Ale přesto, není to zase taková akční adrenalinová pecka, jak někteří tvrdí. Myšlenka je vlastně velice dobrá, ale podle mého mínění by se z toho dalo vyždímat mnohem více. Také postavy mohly být mnohem propracovanější. A teď bohužel přidám také jeden větší spoiler ohledně hlavního záporáka. Jeho konec ve filmu považuju za vyloženě sprostý. Na to jak byl geniální, si takovou smrt nezasloužil. Nebezpečná rychlost rozhodně nepatří k mým oblíbeným akčním nářezům. Lepší průměr, 3 hvězdy. ()

filmharmony

akční filmy nemám ráda, ale tohle je bomba... a vybuchlá... to, co se vynořilo z gejzíru trosek je špička... skvělé výkony, režie jak řemen a jedno překvapení za druhým, že člověka málem klepne a to nesedí v autobuse.... ()

kosta73

Nemám rád Keeanu Reevese, ani Sandru Bullockovou a Jeffa Danielse mám nadosmrti zafixovaného, jako blbce ( Blbý a blbější ), ale nemohu jinak, než pět *. Toto je skutečná jízda, výkony hereckého ansáblu jdou ( pro mně ) úplně bokem. ()

sir-dave

Prvotřídní akční film. Na motivy, kde jednu z hlavních rolí hraje autobus, vzniklo myslím více filmů, nebo epizodních dílů seriálů, jenže tohle je jednoznačně nejlepší podívaná. Nejoblíbenější role Keanu Reevese (ještě víc cool než v Matrixu), Sandra Bullock ve svých nejpřitažlivějších letech :-) a charisma Dennise Hoppera je to, co na tomhle miluju,. mimo dalších důležitých aspektů. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?