Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Turiec

Kedysi sa mi ten film páčil viac, ale s každým vzhliadnutím na ňom nachádzam viac a viac chýb a páči sa mi stále menej. Mám dojem, akoby bol snímok plný nielen násilia, ale aj nezrovnalostí až do očí bijúcej naivity a hlúpostí. Jedna stupidita strieda druhú, len aby filmári dosiahli zamýšľaný efekt. Deti prechádzajúce cez cestu rovno pod kolesá, detský kočík, magor s pištoľou v autobuse, maník ktorý cestuje v stavbárskej prilbe (???), násilník si drží telefón pri uchu opačnou rukou a dialógy sú miestami také stupídne, že máte chuť vystúpiť. Cestujúci sa správajú nerealisticky, miestami hystericky inokedy sa smejú a púšťajú vtipy, hoci sú v smrteľnom nebezpečenstve. A keď si už poviete, že čo je moc, je moc, vtedy príde chýbajúci kúsok diaľnice (!?!?!?). Všade už je diaľnica kompletná, so zvodidlami aj asfaltovým kobercom, ale na 15 metroch chýba úplne. Nie je tam ani betónový podklad. Ako to tí Američania robia?! A lietajúci autobus? No neviem... Harry Potter by mohol závidieť. Ale keď je to také napínavé... ()

Praxis

Jeden autobus, jedna strašně naštvaná Sandra Bullock, jeden hrdinský Keanu Reves a spousta aut na dálnici:-) jupíí, to je ale jízda! ()

ivishka

Jeden z nejnapínavějších akčňáků,které jsem kdy v životě viděla.V hlavní roli charizmatický a šikovný herec Keanu Reeves.Za mě zaručených 93%. ()

Jillen

Průměrný akčňák s celkem hvězdičkovým obsazením. Ovšem těch fyzikálních blbovin...je to až k rozesmání, ale USA je USA a vždy taky bude :)). Režie mi připadá taká rozházená a kamerové nájezdy jakbysmet. Prostě čistý průměr. A adrenalinová zábava na sobotní večer. Dávám 50% ()

Laxik

Superklaďas, který v pohodě střelí kámoše do nohy a pořád zůstává superklaďasem? Ale jo, beru to. U tohohle filmu prostě nesmíte zpomalit nebo zastavit, jinak vám to přijde jako kravina. Já naštěstí nezpomalil a vychutnal si klasiku akčních pakáren. ()

O.Peta

Akční klasika, která nestárne a hlavně neomrzí. Když řeknu, že jsem Nebezpečnou rychlost viděl aspoň 20x, tak jde ještě pořád o skromný odhad. Už jen to, že se stala inspirací pro některé další filmy, které čerpají právě odtud, hovoří jasně o kvalitách. Pro většinu lidí bude Reeves spojován hlavně s Matrixem, ale na mě jednoznačně nejvíc zapůsobil tady. Jestli mám mít v oblíbených filmech to, co si pouštím často a rád znovu, tak toto nemůže chybět. Mimochodem jeden z filmů, který umocňuje neskutečně silný rok 1994. V rámci žánru jednoznačně 100% ()

golfoxovox1

Klasický akčňák s výtahem, létajícím autobusem (na ten skok jsem se vždycky těšil) a psychopatem, který zaujímá filozofii, že podstatou bomby je, aby vybouchla a zajímavými typy lidí v autobuse. Výborný Marc Mancina :-) ()

Vojcl

Celkem solidní akčňák.. Jedná se sice o další vykrádačku starých japonských filmů (námět skutečně pochází z jednoho staršího japonského snímku), ale má to spád a úroveň solidní podívané. Dennis Hopper mi sice jako záporák prostě moc nesedí, ale ústřední dvojice Keanu Reeves a Sandra Bullock to za něj v klidu utáhne.. Zajímavá je i herecké příležitost jinak spíše komediálního herce Jeffa Danielse. ()

Freemind

"Nebezpečná rychlost" má říz a nápad, je přímočará a hravá, ale neuráží divákovu inteligenci. Tedy - ve srovnání s ostatními akčními filmy z té doby. Dnes, po více než 20 letech, už sice trošku vyčpěla, ale stále dokáže udržet v napětí, což opravdu není ledajaký výkon. Takže dobrý. Nejen na devadesátky. ()

Alementina

Je to ostuda, viděl to po 27 letech od natočení...navíc když v tom hraje Keanu, ale stane se.. a možná proto mi to nepřišlo nijak výjimečný, ale Keanu bude vždy můj v top10 sexy idolu :) ()

gogos

Dnes jiz klasika mezi thrillery. Vyborny namet, hvezdne herecke obsazeni (v te dobe tedy este moc hvezdne nebylo), vynikajici akcni tempo. Presto mi k dokonalosti neco chybelo... ()

blackrain

Hodně povedená akce. Skvělý námět. Do autobusu dáme bombu a když zpomalí, tak to vybouchne. Prostě hra kočky s myší, ale výborná.Těch 116 minut uteklo jako voda. Ani jednou jsem se nenudila.Pro mě klasika mezi akčními filmy. ()

harfuska

Popravde som z Reevesa nikdy nemala vlhké gaťky. Až doteraz... Rola záchrancu mu hrozne svedčala a so Sandrou im to parádne klapalo. Príjemne sa na nich pozeralo a určite sa nenašiel divák, ktorý by im nefandil. Škoda, že som túto vykopávku nevidela ako pubiš, bola by to pre mňa určite srdcovka jako hrom! ()

Maq odpad!

Tříletí kluci číst ještě neumějí, ale už si hrají s autíčkama a pořád dokola si vychutnávají ten zážitek, když se auta vybourají, vybuchnou, udělá to BUM a BÁC. --- V tomto filmu dělají různé dopravní prostředky velmi BUM a velmi BÁC. ()

movieband

Akcí nabitý snímek od začátku až do konce. Originální a jedinečná špica. Pokračování je vcelku solidní, ale tohle je prostě nepřekonatelný thriller pro mě. Sandra Bullock byla výborná a Reeves v roli policajta. Hooper se mi do role záporáka hodil a seděl do ní. Gradoval a napětí bylo i s hláškami super. ()

Remedy

Magický koktejl té nejčiřejší esence devadesátých let. Boží záporák (je to strašná svině, ale zároveň sympaťák), výborné hlášky (to jsou policajti, pomůžou nám, platíme je z našich daní… když umřeme, zkrouhnou jim platy), parádní akční scény (o uvěřitelnost a fyzikální zákony tu opravdu nejde) a přirozená chemie mezi kráskou v nesnázích a hlavním hrdinou. Navíc ten cast ostatních cestujících je až nečekaně dobrý, protože takhle pestrou paletu individuí (a určitě to nemyslím pejorativně) se povede poskládat jen málokdy. Samotný scénář pak servíruje v podstatě tři po sobě jdoucí konflikty a krystalickým happyendem taky úplně nekončí (pro někoho), což ve výsledku posouvá Nebezpečnou rychlost mezi skutečné klenoty devadesátkových akčních filmů. ()

MATADOR

Originální, nápadité, výbušné, zkrátka skvělé. Tento skvělý akční thriller, přivedl na svět dvě velké hvězdy. Charizmatického Keanu Reevese a věčně krásnou Sandru Bullock. Škoda, že tento výborný snímek, nemá důstojné pokračování. On sice má pokračování, ale tak chabé, že nestojí ani za zmínku. Perfektní, nízkorozpočtový akční thriller. ()

Colonist

Dřív jsem tenhle film moc nemusel, ale s každým dalším zhlédnutím se mi později líbil více a více. Nenáročná akční zábava na večer. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?