Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

tomxxx

Klasický akčňák se vším, co má mít. Příběhově nic nového ani převratného. Jedině za ty efekty, na tu dobu unikátní, a perfektní herecký výkon Keanu Reevese si zaslouží ***. ()

anli

Rezijni debut kameramana Jana de Bonta,ktery vdechl do skomirajiciho akcniho zanru novou krev.Perfektni scenar,bezchybna rezie a strhujici atmosfera.K tomu absolutne vynikajici ustredni trio Reevs-Bullock-Hooper a vic k tomu neni treba co dodavat.Jeden z nejlepsich akcnich filmu vsech dob a jasné zarazeni do zlateho fondu svetove kinematografie.Jasne nebezpecnych 100%. ()

BoncheR

Zaujímavý film, v ktorom aj po tom čo už čakáte že by mohol byť koniec sa stane niečo čo nečakáte a film pokračuje. Výber hercov nebol zlí a námet je celkom sympatický. /79%/ ()

tnp101

Zajímavý námět a v rámci žánru téměř bezchybné zpracování. Od Keanovo pokusu o nástup do „infikovaného“ autobusu se film rozjede a tempo se do závěrečných titulků drží vysoko nad rychlostí 50 mph. Přehršel adrenalinu a hlášek za doprovodu příjemných hlavních hrdinů stojící tváří tvář zpropadenému, přesto však vtipnému a neméně sympatickému záporákovi. Nonstop zábava, jež strmě stoupá v závislosti na úhlopříčce obrazovky/plátna a výkonu reprobeden, což je můj osobní důvod pro udělení páté hvězdičky. Po letech, co jsem se na film ještě jako děcko díval v rámci televizního vysílání, jako kdyby mu v pořádné HD kvalitě přibyl další rozměr. 90% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jak se dá z několika řádků výše vydedukovat, naspeedovaná „Nebezpečná rychlost“ je pro Blu-ray formát jako stvořená a nyní se na disk podíváme trochu blíže. Obraz je prezentován v poměru stran 2,35:1 a jeho největší výhodou je fakt, že se film téměř výhradně odehrává za prosvíceného dne. Odpadají tak i klasické menší vady na kráse, jež jsou u snímků kolem roku 1994 mnohdy způsobené limity zdrojového materiálu, který z dnešního hlediska pochopitelně nikdy nemůže být dokonalý. Abychom tedy měli jasno, obraz není dokonalý, určitě by mu však nikdo z jeho technicky vizuálních kvalit netipoval 17 letý věk. Zrno se drží na příjemném a akceptovatelném průměru (obraz jinak obecně velice čistý), ostrost a detaily velice uspokojivé, barvy realistické a jejich podání skoro bezchybné, černá vynikající. Film zkrátka vypadá nejlíp, jak kdy vypadal a lépe již nejspíš ani vypadat nebude, čímž se nesnažím naznačit, že si jej neužijete podobně, jako technicky vyspělejší tituly s novými filmy, protože opravdu je na co se dívat. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER výsledný divácký dojem ještě o několik úrovní zlepší. Není divu, že ve své době vyhrál snímek dva Oscary za zvuk, jelikož zní skvěle. Stopa má obrovskou sílu a skvělou atmosféru, plno prostorových efektů a neskutečné množství detailů, které by mu mohl závidět nejeden novější snímek. Hudba zní božsky a dialogy jsou zcela čisté a hlasité. Co víc si přát? Tuto otázku bych mohl pokládat k celkové audiovizuální stránce titulu, jelikož, že to bude až tak dobré, jsem při nákupu opravdu nečekal. Česká stopa je zastoupena formou DD 5.1 a zvuková kvalita se po jejím zvolení propadne strmě dolů. V čudu je dynamika i velké množství detailů. Jedná se o původní, docela povedený, dabing z roku 1995 od „Tvůrčí skupiny Josefa Petráska“ s Jiřím Švarcem, Petrem Olivou, Dagmar Čárovou a dalšími. Nyní se dostáváme k bonusům, na něž je disk docela chudý. Čeká tu jen dvojice audio komentářů a původní trailer v HD. Naštěstí jsou oba komentáře kvalitativně na výši. První, režisérův, pojednává hlavně o procesu natáčení a výkladu jednotlivých scén. Druhý se scénáristou a producentem pak hraje spíše na uvolněnější notu a je značně zábavnější, přesto plný zajímavých informací. Abyste si udělali obrázek, hned ze začátku se řeší kupříkladu to, jak bojovali o nové logo Foxů. Oba komentáře určitě stojí za váš čas. České ani anglické titulky však nečekejte. Titul je to povedený, sice bych čekal více bonusů (minimálně tedy alespoň nějaký krátký „making of…“), o něž si snímek s tolika „fyzickými“ vizuálními efekty vyloženě žádá, ale jinak nemám vlastně nic proti. Slabších 70%. () (méně) (více)

dANo

Niečo tomu proste chýba (asi najviac lepší herecký výkon Srandy Bullock), takže aj napriek dobrému nápadu a slušnému hereckému obsadeniu je to iba mierny nadpriemer. ()

Danny F.

Chytře promyšlený děj i akce. Film se drží v mezích a nehraje si na nic co není a nemůže nabídnout. Dobrá zábava. 55% ()

VanTom

Klasika žánru, se skvělým námětem, postavami, hláškami. A především s našlapanou, výbušnou akcí, sice občas až vyvolávající úsměv (slavný přeskok mezery v mostu, modýlek podzemky). Klišovité přepálené třetí dějství v metru navíc není tím adekvátním vyvrcholením po napínavém výtahu a adrenalinovém autobusu. ()

fabecc1222

Neoddiskutovatelná akční klasika, těžící z minimálního prostředí autobusu. Skvěle sehrané mladé cool dvojice Reeves - Bullock, šileného zabíjáka Hoopera, parádně dunící tématické hudby a spousty originální akce, která se ve většině případů obejde bez zbytečných digi triků a sází na poctivou řemeslnou práci. Tohle je film, který můžete s klidem vidět 20x, a scény se skokem přes díru v dálnici, sjezd z dálnice, zbourání kočárku.... Ty prostě nikdy neomrzí. ()

blackJag

I po těch letech je to pořád výborné. Jedna ze zásadních akčních pecek poslední dekády 20 století. Reeves jednoznačně výborný stejně jako režie de Bonta, který si tímto filmem nastavil nepřekonatelnou laťku. Obsahuje jeden z nejlepší akčních hudebních motivů Marka Mancina. ()

Gallagher

Občasné nelogické scény podrážejí nohy jinak vynikajícímu akčnímu filmu. Napětí od začátku až do konce se skvělým záporákem a sympatickým (opravdu) hrdinou. Možná, že je dobře, že Speed nakonec nerežíroval božský QT. ()

TheRoller

"Do not f*ck with daddy!" Svojho času môj najobľúbenejší film vôbec. A ten čas netrval krátko... Snímka, ktorá sa medzi ostatnými velikánmi zrodenými roku 1994 (vrátane mňa) vôbec nemusí za nič hanbiť. ()

Autogram

Sandra Bullock a Keanu Reeves obstáli na výbornú v netradičnej akčnej naháňačke, ktorá sa aj rokmi ukázala ako výborný nápad a stala sa z nej nestarnúca klasika. ()

Marrdaa

"Je to strašně skvělý, nedalo mi to ani na chvíli polevit, vážně jsem se bavil. " František Dobrý, 9 let. Jo, nesmíte ani na chvíli zapnout mozek jinak na vás vyleze několik párů bot. Takže hodnotím bezhlavě za 4! ()

m.a.t.o.

„Všetci tu zomrieme!" Po rokoch som si opäť pozrel túto "autobusovú Smrtonosnú pascu" a chcel som napísať nejaký obsiahly komentár. Ale napadajú mi iba dve slová - nehorázna megašupa. Akčná jazda od začiatku do konca, výborné obsadenie, skvelý Mancinov soundtrack. Jeden z mála filmov, pri ktorom si aj opätovne dokážem vychutnávať každú jednu scénu. 100 % ()

orionn12

Tohle je teprve devadesátkovej akčňák. Keanu a Sandra dokonalý<33 - takovýhle filmy já prostě totálně žeru! Napínavá, šíleně zběsilá jízda, která za celou stopáž ani jednou nezastaví. 10/10 ()

Nepi

Tak tenhle film udělal hvězdu ze skro neznámýho Keanu Reevese,který zde hraje policajta...skvěle mu sekunduje mladičká Sandra Bullock v roli vystrašené pasažerky uneseného autobusu....No a v roli teroristy a únosce se ukáže skvělý Dennis Hopper....Jde o výtečný akční film s rychlým spádem... ()

Corey

Dennis Hopper je záporák jak se patří, pro Keana Reevese je to podle mě role, která mu pomohla k hlavní postavě v Matrixu, Sandra Bullock hraje svou zatím nejlepší roli. Námětu se nedá nic vytknout . ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?