poster

1984

 • Velká Británie

  Nineteen Eighty-Four

 • slovenský

  1984

Drama / Sci-Fi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1984, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  **

  Podpriemerná adaptácia, jednej z najlepších kníh 20.-teho storočia, ktorá sa snaží byť veľmi detailná a pri snahe podobať sa predlohe, stráca väčšinu jej pôsobivosti.Prehnaná depresívnosť dosť nudí a to by teda film podľa Orwellovej knihy nemal.Na druhú stranu, Hurt podáva výborný herecký výkon, ale to - ako jediné pozitívum filmu - na tri hviezdy nestačí.Nie keď som pri tom od nudy skoro umrel.Knihu som prečítal v priebehu dvoch dní a čas pri nej strávený, bol pre mňa subjektívne kratší, ako tento nekonečný plochý film(8.2.2012)

 • Phobia
  ****

  Kvalitní převedení literární předlohy na filmové plátno, byť depresivní působivosti Orwellovy knihy nedosahuje. Herecky solidně obsazené, kulisám rovněž není co vytknout, jakkoliv v mé fantazii bylo při čtení vše ještě temnější a tísnivější. Pro pamětníky dob předlistopadových jistě mrazivější a ne až tak absurdně a nepravděpodobně vyhlížející vyobrazení totality. Pro mladé levicové voliče: ta šedivá bezútěšnost, uniformita, všudypřítomný strach, paranoia a vymývání mozků, to tady skutečně bylo - opravdu chcete takovou dobu zažít na vlastní kůži? 80% za kvality filmu, ikdyž za silné protitotalitní poselství je to 100%. Dobré komentáře: Lima, Tom Hardy, Matty.(16.7.2009)

 • TheRaven
  *****

  Celkem věrný přepis knihy George Orwella. Ta mi však připadala lepší a depresivnější, dávala větší prostor fantazii. I přesto si myslím, že tohle zpracování je vcelku zdařilé, zvláště díky výbornému hereckému výkonu Johna Hurta, který mě v ke konci filmu dokázal o své bolesti jasně přesvědčit. Je těžké to hodnotit, protože zde člověk hodnotí i myšlenku, která je tím nejdůležitějším, ale zasloužil se o ní Orwell (i když prý taky né tak uplně). Dám pět, ale ta pátá hvězdička je spíše z lásky ke knize.(31.7.2008)

 • sepp
  ***

  Když jsem tento film viděl poprvé, což bylo před nějakými 15 lety, tak jsem byl celkem ohromen. Bohužel, dnes bych ho hodnotil tak, že už se přeci jen na něm podepsal zub času a zejména pak skutečnost, že realita života už leckdy předčila i Orwellovy představy. Tehdá bych dal 7/10, dnes už jen 4/10.(30.12.2016)

 • emma53
  ****

  Já se distancuji od sofistikovaných komentářů, z kterých je patrná znalost knižní předlohy. Což v mém případě neplatí a myslím, že je to skoro škoda, ale tak depresivní film s atmosférou, která byla smrtelně hustá, už vidět nechci. Nicméně po skončení jsem zjistila, že ještě mohu zatím volně dýchat, ale jen zatím............Filmová výzva 2016(1.3.2016)

 • - Aby režisér Michael Radford stihl premiéru ještě téhož roku, natáčel film v období od dubna do června 1984. (Specs)

 • - Scéna, kdy si Winston Smith zapisuje první poznámku "4. dubna 1984" do svého deníku, byla točena přesně onen den, tedy 4. dubna 1984. (Bakllazaan)

 • - Role O'Briena byla tou poslední pro Richarda Burtona, jemuž je také snímek věnován. (contrastic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace