Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Trailer

dobytek

Mně se nejvíc líbila postava toho filozofujícího černocha. Hlavně, když bez mrknutí upálil toho typa na kryplkáře. Jenom mi nějak nedošlo, když ke konci filmu řikal, že už tam je zavřenej 20 let, jak se takovej americkej černoch moh dostat v 80. letech do vězení v SSSR :-) Jinak Vykoupení z věznice Shawshank to sice neni, ale celkově to nebylo špatný. Ani náhodou jsem nečekal, že by se mi snad mohla ještě nějaká "Vandamovina" někdy líbit, takže film mě moh překvapit akorát pozitivně. A taky překvapil - dostal jsem slušnou 3-hvězdičkovou zábavu. Jenom mě dost otravovaly všechny ty vzpomínky a flashbacky, co tam Van Damme měl. To si mohli odpustit a místo toho tam přidat víc krve a brutality. Jinak mě zaujalo, že Van Damme přijel do vězení autobusem značky Škoda 706 RTO. ()

Malarkey

Bez jakékoliv nadsázky můžu říct, že Peklo je nejlepší Van Dammův film co jsem zatím měl možnost vidět. Příběh je více než slušný a nejenom Van Dammovi nepřátelé dostávají po držce, ale i samotný hlavní hrdina, kterému uštědří nemálo ran do žeber. Sice to skončilo tak jak jsem čekal, ale tak to u akčních filmů bývá a já mohu jen konstatovat, že takovýchto filmů by si Van Damme zasloužil určitě víc. ()

Viktooorka

asi jediný film s JCVD, který se mi opravdu líbil... nespravedlnost tady soupeří se spravedlností.. kdo ale vyhraje?? jeho postava se během filmu hezky vyvíjí... ze ztroskotance se zrodí někdo, kdo ale není a pak pokračuje dále.. ale kam?? postaví se proti všem..a s pomocí dalších se postará o to..v co celý film věříte ;) ()

igi B.

Svatá prostoto... Bulhársko-emerická rádobydrámakční spatlanina na otřepané téma, tentokráte navíc s (ú)tr(a)pným mudrováním o filozofii msty a blablablabla... :o) - - - P.S. Když už - tak nemá někdo přehled, v kolika VanBlábolech zhyne hrdinovi v úvodu manžellka? To už je ale fakt otravný klišé... :-( ()

Shit

Pro me zklamani, cekal jsem od toho dalsi Van Dammuv film, kterej sice nebude mit zadnej kloudnej pribeh, ale za to tam Van Damme vsem nakope prdel, jenze tady se snazi hrat a stejne tak i film ma mit nejakej poradnej dej, jenze neco podobnyho uz bylo ve vykoupeni z veznice shawshank, pulnocnim expressu nebo v Motylkovi, teda az na ty zapasy a bylo to zpracovany daleko lip a co se tyce tech zapasu, tak ty me zklamaly asi nejvic, nejsou tady zadny kopy nebo nejaky bojovy umeni, tady se proste jenom rvou, asi aby to vypadalo vic jako vezensky prostredi, ale tema soubojema to rozhodne nevylepsili vypadaj spis trapne, to bych jim jeste odpustil u normalnich souboju mezi veznema, ale kdyz to samy dela i zarostlej Van Damme tak to uz ne, to proste nejde a uprime receno me to pekne nasralo. Celkove vzato je to dejem asi jeden z nejlepsich filmu van Damma i když už to bylo v jinych filmech, ale ty souboje jim proste nemuzu odpustit a proto jenom slabší 3* ()

• Natáčalo sa od júla do augusta 2002 v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Postava Lawrence Taylora je pojmenována 451, čímž symbolizuje odkaz na román Raya Bradburyho "Fahrenheit 451". (KucC)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)