Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (292)

Beky 

všechny recenze uživatele

Solidní béčko, s dobrou atmosférou a po herecké stránce slušným Van Dammem!! Že se nedočkáme ničeho originálního nevadí, protože film baví od začátku až do konce a to se počítá!! Co dodat? Asi nic, myslím, že tímto filmem začal Van Damme stoupat pomalu ale jistě nahoru z filmového bahna!! Jednou větou: I za malý peníz se dá točit, jen musíš vědět co a proč!! ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Fú, čuduj sa svete, film s Van Dammom sa ešte aj po roku 2000 môže vyšvihúť nielen na roveň lepšieho akčného priemeru, ale dokonca na dielo, ktoré sa snaží niečo povedať. Surovejší ako iné, ale zároveň magickejší ( či skôr iba "iný" ? ), veľmi dramatický, nie však akčný. Asi nikdy ešte Jeana neničili tak drasticky, nielen fyzicky, ale aj psychicky. Bez elegancie efektných výkopov, bez potrhlých úškľabkov a neuveriteľnej stupidity scenára, s bitkami brutálnymi a špinavými. Nevidieť kedysi LEGIONÁRA, bol by šok ešte väčší, aj tak je to však jedným slovom prekvapenie. ()

Reklama

Derek 

všechny recenze uživatele

posledna spolupraca Van Damma a Ringo Lama (hned ich prva spolupraca Maximum Risk bol to najlepsie co spolu predviedli). cakal som ze to bude nieco ako akcny Shawshank, ale namiesto toho som dostal vazne mienenu dramu na ktoru vsak Van Damme, aspon herecky, nema schopnosti . nastastie si to tvorci uvedomili a dockame sa i akcie, ktora potesi ale aspon dava zabudnut na pasaze ktore obcas zavanaju az nechcenou parodiou. posledny film Ringo Lama v Amerike potvrdzujuci nenaplnene ambicie a prislub s ktorym do USA isiel... ()

oje 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená traumatizující směs akce a dramatu odehrávající se v otřesných podmínkách ruského vězení, kde si žádný z muklů není jist zítřkem. Byl by omyl řadit snímek mezi Van Dammova béčka. Místo kopu z otočky uvidíme JCVD zlomeného a fyzicky i psychicky na dně. Dozorci i vězni, obsazeni hrůzu-nahánějícími ruskými bijci, surovostí nešetří. Vydařeně dusná atmosféra a působivé tvrdé prostředí utváří jeden z povedenějších snímků o útrapách vězení. Drsné praktiky z káznice lze dále zhlédnout například v dramatu Věznice. Alternativa: Lock Up, Celda 211, Animal Factory, Prophète, R, Lockdown. ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Peklo = peklo, doslova. Pan belgická roznožka nějak zapomněl na všechny ty otočky a výkopy z minula a místo toho se vrhnul na herectví .. zřejmě příprava na Hamletovo bít či nebít. To všechno v pravé ruské věznici (postavené v Bulharsku) plné Američanů, Mexikánů a jiné různobarevné havěti. A aby toho mezinárodního chaosu nebylo pomálu tak rejža přispěchal až z Hong Kongu a kameraman ze země neomezených možností. Zapomenout nesmím na muziku, která se sem nějak zatoulala z německého Das Boot a sem tam i z našich luhů a hájů díky Rusalce. Prostě Babylon.. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (6)

  • Natáčalo sa od júla do augusta 2002 v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)
  • Jako režisér druhého natáčecího štábu a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval David Leitch. Marcus Young na filmu dělal jako bojový choreograf. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)

Reklama

Reklama