• Vitason

Kolik mi mohlo být? No bylo mi asi tak osm let, když kamarád přinesl VHSku s filmem, který byl nadabován simultánně jedním znuděným dablérem. Snímek na kazetě se jmenoval Krvavý sport a oba jsme se zamilovali. Dlouhou dobu jsme si hráli na Franka Duxe a zápasili mezi sebou. V té době a ještě pár let poté jsme neznali lepšího herce než byl boží Jean-Claude. Jenže éře akčních filmů z 80. a 90. let odzvonilo a dá se pouze říct, že je to velká škoda. Přece jen si myslím, že zájem o podobné filmy by pořád byl. Stejné problémy jaké zažil akční film zažili jejich představitelé. Lundgren, Norris a Seagal jsou už za zenitem. Stallone se letos úspěšně vrátil k Rockymu a navíc chystá comeback i vietnamského vysloužilce. Willis, který se ale vymykal ostatním hercům, zase chystá novou Smrtonosnou past a Arnold, kdyby nechal guvernerování, tak se kdykoliv může vrátit k Terminátorovi. A v tom je asi největší Van Dammův problém, že on nemá podobnou sérii, která by věrné fanoušky přitáhla a on by se tak mohl opět chvíli vyhřívat ve světle bývalé slávy. Takže mu nezbývá nic jiného než točit filmy jako je Peklo. Na štěstí se nejedná o nějak hrozné béčko.Sice se tenhle film minul tak o dvacet let, kdy by se jím Američané mohli strašit během studené války, co že to ti soudruzi provádějí jejich krajánkům ve svých lágrech. To je první věc, které si všimnete. Skutečně ruské vězení je plné Američanů a dozorci mluví anglicky. Mezi tím vším se pohybuje belgická roznožka, která svádí boj sama se sebou, ale i s ostatními mukly. Jenže problém je, že souboje nevypadají moc atraktivně a Van Damme dostává prakticky pořád přes držku, což mu vůbec nesluší. Z ostatních složek ještě musím zmínit hudbu, která vysloveně trhá uši, ale na štěstí moc často nehraje. Peklo se snaží, aby bylo chytrým béčkem s myšlenkou. Tato snaha určitě není na škodu, ale svoji hvězdu na výsluní určitě nevrátí.(24.6.2007)

Jeden ze skvělých fillmů Jean-Clauda. Zde se mi zdá, že poprvé na plátně vyjádřil city a dodal filmu trochu dramatu. Vězeňské bitky jsou na úrovni a příběh je skvělý. I postava Lawrence Taylora mně mile překvapila. Kdyby měl JC více takovýchto filmů a fanoušci by měli zájem na ně chodit, byl bych hned šťastnější...(18.11.2012)

Béčkový film s Jeanem-Claudem Van Dammem, obsahuje to spoustu klišé a podobného, Rusáci z obsahu nebudou mít asi radost (zaslouží si to :-) ), ale jinak, jo, v pohodě, nenadávám si, že jsem to viděl, i když pochopitelně dalo by se narazil na milión lepších filmů. Prostě taková oddechová vymývačka. I ty snahy udělat z toho něco dojemnějšího a filosofičtějšího odpouštím.(13.7.2007)

• Martin741

Peklo je na beckove Van Dammovske pomery zas iba priemerny film! Jasne, ze tu mame slabucky scenar a reziser Ringo Lam tiez nie je ziadna slava /pokial mi je znamo/. Film ale od odpadu zachranuju zaujimave suboje v base a dej. Logika tu dost kriva /po celodennej praci na stavbe ma Van Damme na sebe ciste vyprane oblecenie, LOL/, dokonca sa vo filme objavila akasi filozoficka rovina, ktorej vsak zrejme ani reziser Lam ani Van Damme poriadne nerozumeli. No nic to, zas dalsi podpriemerny film, nic viac, a nic menej 24 %(17.1.2013)

Je to překvapující, že režisér, který má na svědomí podprůměrného Replikanta, dokáže natočit tohle. Když jsem si Pekla poprvé všimnul ve videopůjčovně a začetl se do jeho obsahu, věděl jsem, že to prostě musím vidět. Žádná extra kvalita to sice nakonec nebyla, ale za ty poslední roky to je snad jediný pořádný film, v jekém si Jean-Claude Van Damme zahrál. Také je to jeden z mála případů, kdy nehrál "nadčlověka" ovládajícího bojová umění, ale obyčejného smrtelníka. Přiznávám, že právě tohle mi tu dost chybělo, přece jenom už jsem si na ty jeho skotačivé scény zvyknul. Název filmu vypovídá za vše - ruská věznice Kravavi tu jako peklo opravdu vylíčená je a ocitnout se tam by jistě nechtěl nikdo z nás. Příběh je ovšem možná až moc tuctový a na škodu mi přišlo i to filosofování vězně 451, což ale jinak byla zajímavá postava. Celkově jsem váhal mezi 60 a 70 procenty, díky Van Dammeovi, kterému jsem tu dost fandil ale to vyšší hodnocení dám.70%(11.5.2007)

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Eldrick)

• - Postava Lawrence Taylora je pojmenována 451, čímž symbolizuje odkaz na román Raya Bradburyho "Fahrenheit 451". (KucC)