Peklo

The Savage

Peklo

Akční / Thriller / Drama

USA, 2003, 96 min

Solidní béčko, s dobrou atmosférou a po herecké stránce slušným Van Dammem!! Že se nedočkáme ničeho originálního nevadí, protože film baví od začátku až do konce a to se počítá!! Co dodat? Asi nic, myslím, že tímto filmem začal Van Damme stoupat pomalu ale jistě nahoru z filmového bahna!! Jednou větou: I za malý peníz se dá točit, jen musíš vědět co a proč!!(19.3.2009)

Sice jsem byl zpočátku trochu rozmrzelý, že Žánklóda nezneužila nějaká nestydatá transka násadou od krumpáče, jak se na uvítanou v sovětském vězení sluší. Viděl jsem to dost hnědě, ale nakonec nebylo Peklo taková debilní sračka, jaká by se dala od svalů z Bruselu očekávat. Vlastně je to jeden z jeho nejlepších počinů, které jsem viděl. Roztomile naivní příběh o intelektuálovi, z kterého nevábná cela a deset kliků denně stvoří násilnické monstrum, aby posléze ve svém nitru nalezl lepšího člověka a potkal přátele. Mám slabost pro filmy, v nichž mafián, negr a hermafrodit táhnou za jeden provaz.(30.5.2013)

V době natáčení dvaačtyřicetiletý Jean-Claude Van Damme prokázal výbornou fyzickou připravenost a role američana Kylea, který má hodně daleko k nepřemožitelnému superhrdinovi mu absolutně sedla. Navíc velmi kvalitní příběh, akční sekvence a vůbec, PEKLO řadím k tomu nejlepšímu, co kdy Jean-Claude natočil.(30.10.2006)

Jeden ze skvělých fillmů Jean-Clauda. Zde se mi zdá, že poprvé na plátně vyjádřil city a dodal filmu trochu dramatu. Vězeňské bitky jsou na úrovni a příběh je skvělý. I postava Lawrence Taylora mně mile překvapila. Kdyby měl JC více takovýchto filmů a fanoušci by měli zájem na ně chodit, byl bych hned šťastnější...(18.11.2012)

Světe div se, ale vzniklo opravdu zajímavé vězeňské drama v hlavní roli s Van Dammem. Žádné rotačky, kopy a chvaty, ale pořádný mužský souboj, kteý bolí na obou stanách. Příběh se vyvíjí celkem pochopitelně a prozřetelně, co je však nové, je herecký přístup Van Damma, který konečně nepředvádí machra, ale hraje zcela prostého a obyčejného chlápka, který se umí pořádně rvát. Velmi kvalitní vězeňské drama.(12.1.2004)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Eldrick)

• - Natáčalo sa od júla do augusta 2002 v Bulharsku. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)