Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (291)

maverick10 

všechny recenze uživatele

Ze by konecne film s napadem a chytrym zpracovanim? Ano je tomu tak, tady konecne nejde jenom o lamani koncetim a prekonani trojiteho kopu se ctyrmi vruty. Film ma spad, ma myslenku a dobre zpracovani. Chtelo by to jenom pusobivejsi scenar a lepsi rezii. Sice to na 4* neni, ale rad je dam. Zatim nejlepsi Van Dammuv film, jak uz tu bylo nekolikrate zmineno. ()

oje 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená traumatizující směs akce a dramatu odehrávající se v otřesných podmínkách ruského vězení, kde si žádný z muklů není jist zítřkem. Byl by omyl řadit snímek mezi Van Dammova béčka. Místo kopu z otočky uvidíme JCVD zlomeného a fyzicky i psychicky na dně. Dozorci i vězni, obsazeni hrůzu-nahánějícími ruskými bijci, surovostí nešetří. Vydařeně dusná atmosféra a působivé tvrdé prostředí utváří jeden z povedenějších snímků o útrapách vězení. Drsné praktiky z káznice lze dále zhlédnout například v dramatu Věznice. Alternativa: Lock Up, Celda 211, Animal Factory, Prophète, R, Lockdown. ()

Reklama

Wormboy 

všechny recenze uživatele

haha...takt toto bolo proste krasne stare dobre kvalitne vandammovske becko, ake sme milovali za zlatej ery akcneho zanru...Van Damme KONECNE v plnej forme, pseodomoralisticke zvasty z ust cernoskeho zabijackeho spoluvazna, zrejma inspiracia kultovou Vranou ("Niektori ludia veria,ze sa po smrti vratia ako mory" hahaha), srdcervuca hudba, vaznetvariaci sa pribeh, ruske vezenie...no povedzte...da sa tomu vobec odolat??? ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Myslíš, že jsi vítěz, ale když musíš hrát jejich hru, jsi poražený !! Ztratil jsi sám sebe !!" Jak vykrást věznici v Shawshanku a navrch ještě několik dalších notoricky známých filmů z vězeňského prostředí přes Zelenou míli až po Staloneho Kriminál ?? Teď už to vím, a ačkoliv se v konečném účtování nejedná o vůbec špatný film, jistě je to béčko jako kráva, to zase jo, jen by možná neškodilo vyhnout se těm rádoby intelektuálním žvástům, nesmírně hlubokému filosofickému rozjímaní nad pomstou a všem těm otřesným flashbackům, zůstat u ryzí pokleslé, leč zábavné, žánrovky, do které se belgický baletní mistr prostě nejlépe hodí !! Ostatně Van Dammovi tentokrát není opravdu nic moc co vytknout, patří totiž k tomu nejlepšímu, co Peklo nabízí, spolu s velmi dobrou režií Ringa Lama, ti dva totiž zachraňují, co se dá, scénář děravý jako řešeto se všemi těmi stupiditami, minimálně ten černej vězeň číslo 451 v podání obrovitého Lawrence Taylora a otázka, jak se ocitl v ruským kriminále, aspiruje na filmovou píčovinu století, a ne záměrně vtipná klišé i Van Dammova vizáž Ježíše Krista mi totiž působily neskutečná psychická muka !! Potěší i fakt, že Jean-Claude jako Kyle LeBlanc tu rozhodně není nesmrtelná mlátička, ale dostane i pěkně přes držku, stejně jako dost vydařený soundtrack Alexandera Bubenheima !! ()

numi 

všechny recenze uživatele

Myslím, že fanouškové akčních filmů musí být zklamáni. Tenhle snímek se totiž pokouší být něčím jiným. Snaží se být žánrově odlišný a studuje motivy a důsledky Kyleových činů (Van Damme) od kořenů až po poslední listy. Takže zapomeňte na to, že od začátku do konce bude dostávat jeden svalnáč za druhým od Van Dammeho na prdel a na konci dostane na prdel svalnáč nejsvalnatější. Dokonce ani nikdo nehodí Van Dammovi do očí písek a on tak nikoho nezmlátí poslepu! A že příležitostí k podobnému klišé bylo spousta! (Doufám, že nejde o spoiler...;o)) Takže musím pochválit realističnost bitek, protože naštěstí chybějí Van Dammovi typické kopy, výbornou režii (Ringo Lama) a snahu posunout tenhle film někam jinam. Bohužel se film nevyvaroval několika velkých logických nedostatků jako například fakt, že Van Damme je celý zarostlý a vlasy má pekelně dlouhé, zatímco všichni ostatní jsou pravidelně vyholováni na hlavě i na tváři. No, a pak se dokonce Van Damme stříhá sám nůžkama(!) - chudák ten mlaďoch, co nenašel ostřejší nástroj než obroušený kartáček na zuby... Takže nakonec snímek zůstává na rozcestí. Nejde ani o dokonalý akčňák, ani o kvalitní drama z vězeňského prostředí. Takže zklamání? Nemyslím. Jde o film, na který se může kouknout úplně každý. A má i chytré pointy - viz. souboj s neustále zavřeným obrem. [leden 2005] ()

Galerie (35)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Eldrick)
  • Po filmech Maximální riziko (1996) a Replikant (2001) se jedná o třetí spolupráci mezi režisérem Ringo Lamem a hercem Jean-Claude Van Dammem (kedl)
  • Jako režisér druhého natáčecího štábu a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval David Leitch. Marcus Young na filmu dělal jako bojový choreograf. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)

Reklama

Reklama