Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Kovaja

Van-Damme po dlouhé době natočil supr kousek na který se dalo koukat.Film je z prostředí ruského krimu do kterého se dostal za vraždu zmrda který zabil jeho ženua byl osvobozen u soudu tak mu nezbyvalo nic jiného než vzít spravedlnost do svých rukou.Ve vězení je na denním pořádku pořádání zápasů dozorci kteří si na své favority nemalé peníze. ()

I.AM.NOT

Ač se to někomu může zdát podivné, opravdu jsem po tomto filmu měl pocit, že Jean-Claude umí hrát a to ne vůbec špatně. Musel jsem si pustit i další jeho filmy abych vystřízlivěl a vrátil se do reality. Typický Van Dammův úvod aspiruje na odpad, ale pak jako kdyby se něco změnilo a já měl pocit, že sleduji opravdový film i s emocemi, J.C. skvěle ztvárnil člověka měnícího se ve zvíře a následně uvědomujícího si co páchá za zvěrstva, Miloš zahrál přesně co měl, holky-kvalitní:) i přes to, že většina herců přehrává dávám 5* (ať se vám to líbí nebo ne) za film jako celek. Podle mě nejlepší Van Dammův film a to o megagigaultra parník ()

thorewi

Opravdová vyjímka co se týče filmů s Van Dammem, ale rozhodně žádné terno. Za určitých okolností je to jen dobře koukatelný film... ()

wosho

Velice milé překavapení. Jediné co filmu schází je scénář. Peklo s Van Dammem není rozhodně peklo pro diváka. ()

Hanys_

Trošku míň soubojové a o to víc "přemýšlivé" než bych čekal. Je tady sice plno klišé, ale tomu se v žánru vězeňské drama asi nejde moc vyhnout. (byť bych se obešel bez hovoru s duchem) JVCD se herecky docela snaží, a řekl bych že natočil mnohem horší (byť slavnější) filmy. Tohle patří asi fakt k těm lepším. 6/10 ()

Lefty86

Bazchybný akční thriller, nejde jen o fighty, je tu i skvělý příběh. JCVD tady není neohrožený bijec kterým všem nakope, ale než mu definitivně hrábne, dostává i dost na prdel. Navíc hraje výborně a přesvědčivě jako snad nikde takže ukazuje že umí hrát. Ani představy kdy se mu zjevuje manželka mi nevadily. Pro mě poslední, opravdu ***** film JCVD , poté byli slaboty až na Assasin games a 6bulelts, kterým k pěti hvězdám chběl krůček. Žáne jeď dál!! Jsi borec :-D ()

eratni

Hodně podobný námět jako Felon, jako oddychovka na večer vůbec neurazilo. Nad těma pár blbostma prostě nesmí člověk moc přemejšlet, vždyť kouká na Van Dammea :-) ()

willis

Po Replikantovi jsem si myslel, že J-C. je na kolenou a zralý na ručník. A hle, stejný režisér a přesto překvapivě lepší film. Atmosféra (jak to tak bývá v mužských věznicích především atmosféra análního ohrožení), syrové souboje a tentokrát i trochu filozofie, která občas sice působí jako pěst na oko (nebo kopnutí do koulí), ale film uběhnul bez toho abych se začal nudit. ()

Yardie

Zajímavé... Čekal jsem mnohem více akce a byl jsem trošku překvapen, že se tam vůbec nekope, jen "boxuje". ALe o to více se mi to nakonec líbilo a nebylo to vůbec na škodu. Takový komornější příběh, sice zase s moc "sladkým" koncem, kdy se všichni umoudří a mají hlavního hrdinu rádi, ale naštěstí to bylo až u konce. Celkem v pohodě film a docela se mi líbil. Howgh! ()

Reverger

Zaručeně, alespoň podle mě, nejlepší film s Van Dammem. Ten se tu doslova překonává. Řekněme, že kdo tohle shlédnul, si musel potvrdit, že když chce, tak na to má. ()

chalp

U mňa prekvapivo asi najlepší Jean-Claudov film, ono takéto béčka musí stále niekto točiť a JC mi vobec nevadí, ako mi za svojej éry vadili napr. Michael Dudikoff a podobní ninjovia.Bezosporu je to lepší herec ako Steven Seagal a berie svoje povolanie vážne, stále sa snaží vyzerať čo najviac vymakane, čo sa o Stevenovi už takmer desaťročie povedať nedá ak nie viac. ()

Thehellion

Po dlouhé době zase něco s Van Dammem..ten chlap by uměl rád, škoda že je zaseklý v béčkách..ale není to špatné, samozřejmě nic originálního nebo tak, ale pokud člověk hledá oddechovku, co ho nebude nudit, tak na to je to ok..:-) ()

Pitrsss

Na céčkových akčňácích typu Peklo jsem vyrostl, ale teď už můžu s klidnou hlavou říct, že Van Damme stojí jako herec za starou bačkoru, stejně jako tenhle film. Až na několik povedenějších (čti: né-úplně-směšných) scén, je tam snad všechno úplně špatně. Počínaje Van Dammem, který se po týdenním věznění v okovech bez jídla a vody po jediném dni na lůžku opět zcela zotaví, připraven nakopat další prdel, konče Van Dammem v ruské uniformě, ujíždějícím zběsilou rychlostí z vězení, ikdyž ručička tachometru ukazuje 25 km/h....To vše prokládáno vážným a moralizujícím monologem hrdinného černocha, který hlubokým hlasem vypouští moudra jako "Jednota lidí zlomí jakýkoliv režim"...Prostě je to typický zástupce žánru se vším, co na něm milujeme nebo nenávidíme. Dneska už mi to přijde směšné, ale ještě před pár lety......30% ()

Jaroslaf

Sakra ten film byl v pohodě. Hlavně první Van Damme, kde mi přišlo, že i něco hrál. Líbil se mi jeho vývoj z ustrašenýho američánka v bicí mašinu. Řekl bych že to tu má zbytečně málo, jedná se o spíše nadprůměr. P.S: Postava Miloše mi udělala velkou radost, nýbrž mé skutečné jméno je stejné ;) ()