Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Ponorka U-571 je velice zdařilý film režiséra Jonathana Mostowa (Terminátor 3), který zde uspěl o hodně více než u svého předchozího snímku Únos. Je tohle skutečný příběh z druhé světové války? Na to bych si nevsadil, ale je to napínavá ponorková akčňárna? To se vsaďte že je! A takovým filmům já dávám plné hodnocení. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Film, který má tu výhodu, že zbytečně nenatahuje, vrhá se rovnou do děje a celý ve svižném tempu uplyne. Dá se to celkem snést, jen se přitom člověk nesmí moc pozastavovat nad reálností děje, nad tím, že Němci jsou tu ještě blbější než ve východních filmech a neměl by vědět, jak to bylo se získáním šifrovacích přístrojů doopravdy (např. by mu neměl něco říkat torpédoborec HMS Wolverine a ponorka U-110). BTW skutečná ponorka U-571 byla potopena 28.1.1944 letounem královského australského letectva. Jejího šifrovacího přístroje se nikdy nikdo nezmocnil. Vidět ten film poprvé o pár let později, odpad by jej neminul, ale tehdy jsem to ke svému překvapení celkem unesl. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ste veliteľ. A veliteľ VŽDY vie, čo robiť. Aj keď to nevie.“ Komentár obsahuje spoilery. Jonathan Mostow nerobí geniálne diela, ale atmosféra, dravé tempo, strhujúce akčné scény a prekvapivo kvalitná práca s hercami, do ktorých by ste to nepovedali (Matthew McConaughey), dáva tušiť, že to nie je žiadny babrák. Ani jeho PONORKA U-571 nie je veľdielo, Wolfgang Petersen sa konkurencie báť nemusí. Na strane druhej, je tu pôsobivá atmosféra, zaujímavé herecké kreácie (vrátane Davida Keitha, Harveyho Keitela, Jakea Webera a Billa Paxtona), svižne to odsýpa a interiér vonia po oleji, čo je v porovnaní s „modernými" ponorkovými trilermi, kde dizajn ponorky vyzerá skôr ako vnútrajšok vesmírnej lode (KRVAVÝ PRÍLIV), super. Okrem prípadných historických nepresností (odcudzenie Enigmy býva prisudzované skôr Britom) zaskočí snáď len trápne prežitie Afroameričana a čudné jednanie s postavou speváka Jona Bon Joviho (ktorá bez vysvetlenia zmizne z deja v prvej polovičke, vraj ju zastrelia, ale ani ja som si to nevšimol). ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Das Boot žřejmě zůstane nejlepším ponorkovým filmem navždy. U-571 se ale nemusí vůbec stydět. Jako válečná jednohubka, se spoustou akce, napívavých momentů a dobrých hereckých výkonů je to nadprůměrný snímek. Úkol: dopadení a ukradení německého šifrovacího stroje Enigma. Místo: Atlantik plný vlčích smeček Doenitzových ponorek. Vpravdě nezáviděnyhodný job. Film je ale natočen podle skutečných událostí, které sice dopodrobna nevím, protože námořní válka není moje oblíbená epizoda války, ale jako takový film působil velmi dobře. Samozřejmě to bychom nebyli v Hollywoodu, kdyby nebyl německý torpedoborec vyřazen jednou dobře mířenou střelou z palubního děla a posledním torpédem ponorky, která tahá za poslední stébla trávy. Přesto je U-571 dobrý válečný film, který pobaví vždy a za každého počasí. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Jonathan Mostow natočil pěkný snímek plný klaustrofobických interiérů ponorek, dobrých hereckých výkonů a dost slušných exteriérových záběrů válčících plavidel (podmořské detonace hloubkových min a vůbec všechny výbuchy ve filmu vznikly jistě za nemalé finanční prostředky, protože jsou fakt dobré). Nevím, jestli je možno takto manévrovat s ponorkami, nicméně třeba scéna s podplouváním torpédoborce měla v sobě pořádný kus napětí. Nechybí scény sebeobětování se, ty mají Američani rádi, jsou přeci důkazem jejich neskutečné vnitřní síly:) Výrazný Bill Paxton, nevýrazný Harvey Keitel. Jeden z mála válečných filmů, který se mi líbil. 62 miliónů dolarů(rozpočet)/127,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Atlantickom oceáne, tak filmári pracovali predovšetkým v Stredozemnom mori, na Malte, v rímskych filmových štúdiách Cinecittà, Kalifornii a Rusku. (MikaelSVK)
  • Režisér Jonathan Mostow se inspiroval pro film po prohlídce ponorky z druhé světové války USS Pampanito (SS-383) v San Francisku. (Čulo)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama