Těla

• Velká Británie Bodies

Epizody(8)

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

cariada

Tak tohle bylo zajímavé. Bál jsem se obyčejné kriminálky, ale naštěstí je to mnohem víc sci-fi. Čtyři časově linie a skoky v čase mezi nimi jsou poměrně originální. Obvykle to bývá tak mezi dvěma časovými úseky. Klidně bych dal plný počet, ale zase nesmyslná homosexuální vsuvka byla opravdu zbytečná. Proč to sakra všude serou. ()

C0r0ner

Ze začátku skvělé, uprostřed perfektní, poslední díl a půl to poslal totálně do píči. Časová smyčka je časovou smyčkou právě proto, že v ní nejde nic změnit, jinak by ani nevznikla. Tady došlo k absolutnímu nepochopení časového paradoxu a ve finále strašlivé zklamání, což si kombinace Atlasu mraků a Predestination fakt, kurva, nezasloužila! 60% ()

jedna_vrana

Trvalo mi dlho, kým som strávila túto filmovú potravu a dokázala sa ujednotiť sama so sebou, že zostávam pri pôvodnom hodnotení. Bolo to ako s kvalitným guľášom – recept na prípravu bol originálny (časové rozvrstvenie do štyroch rovín bolo zaujímavé a na začiatku prekvapivé, nahá mŕtvola s prestreleným okom vytvorila napätie a očakávanie, čo z pokrmu vzíde). Ingrediencie na prípravu boli kvalitné (od kulís až po výber väčšiny hercov a prostredia). Doba varenia diváka bola pridlhá (napätie po prvých dieloch akosi začalo opadať). Asi ten guľáš nemiešali správnym smerom alebo im prihorela cibuľa? Iritovali ma homosexuálne a multikulturálne nasilu onálepkované postavy, akoby sa očakávalo, že divák o toto stojí. Očakávala som viac detektívneho pátrania a menej mysterióznosti. ()

Lachtaan

Britská troufalost drápat se na kvality německého Darku opravdu zaslouženě skončila na tenké hranici mezi červenými a modrými čísly, protože si bere na paškál sakra zajímavé téma, aby se v něm sama v mnoha aspektech ztrácela a našla sama sebe až v poslední, opravdu vyšperkované epizodě. Bohužel ani tu jsem nedokázal tvůrcům sežrat, protože ji vidím jen jako omluvu za nedotažených předešlých 7 epizod. Snaha byla, ale mohli se snažit více. [viděno na Netflixu] ()

Tosi

Komu se líbil německej seriálovej propletenec Dark, tomu sednou i britská Bodies. Ty čtyři časový roviny jsou teda divácky náročný a já vždycky obdivuju scénáristy, že u podobnejch chobotnic dokážou udržet smysluplnou logiku. Stephen Graham v prvních dílech nenápadnej, ale pak to rozjede. Poslední dva díly nádhera, takže u mě spokojenost. ()

Mrkvič

Stačil první nudný díl. Věděl jsem o více časech a jednom tělu a to seriál ukázal během pár minut. A dál se už nic zajímavého nestalo. Takřka nic, proč bych mě zajímalo, jak se dál bude příběh vyvíjet. Hrozná nuda. ()

Skeksis odpad!

Zlátam štyri časové línie, ktoré sa akože prelínajú, ale úplne debilne. Zlátam úplne debilné kraviny, ktoré s dobami, ani s vedou, ani so zdravým rozumom nemajú nič spoločné, a idem točiť. Úplne debilne. Zlátanina piate cez deviate, alebo deviate cez piate, alebo v tej budúcnosti tisíc cez tritisíc či tritisíc cez tisíc... Chcete ma, kurva, nasrať?!! Aj s preskakovaním som to celé nezniesla dopozerať. ()

JohnSmith

Začátek velice dobrý, prostředek se trochu zvrtnul a zbytečně natáhl, ale závěr byl zase super. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy ale to zakončení se povedlo a líbilo se mi to. A dokonce jsem překousnul i to etnicky rozmanité obsazení dnešní doby, včetně homosexuální etudy v 19. století. ()

fabecc1222

Bohužel, po solidním námětu, ohledně časových hrátek, které zpravidla nikdy nezklamou, přišlo trochu vystřízlivění. Jde to tak nějak rozdělit na dvě půlky. První je vážně bída. Tvůrci si kroužkují všechna možná pomrkávání na uspokojení všemožných menšin a hlavní dějová linka stojí. V druhé půlce se to rozjede do vcelku uspokojivého konce, a vy si říkáte, proč to takhle nemohlo vypata po celou dobu. Ale tak nějak vám tam vzadu v hlavě pořád raší, že jste to tak nějak někde viděli. Ano, Dark se tu vykrádá ve velkém. Stejně tak opět ožije ono Cimrmanovské: "Já nejsem tvůj otec, ale tvoje dcera...". ()

Dakken

Opäť som dal šancu mojej “obľúbenej” téme - cestovaniu v čase. Nikdy to nevie udržať moju pozornosť, veľmi ľahko sa teda strácam v deji a to iba utvrdzuje môj nezáujem v daný žáner. Na moje prekvapenie to ale nie je problém Bodies. Toto ma totiž bavilo od začiatku po koniec. Každá jedna linka mala niečo do seba, každá bola niečím zaujímavá a postupné skladanie kúskov príbehu ma nútilo pustiť ďalšiu a ďalšiu časť. Skákanie v čase nebolo vôbec mätúce, skôr naopak. Všetko povedzme dávalo zmysel a ako tak držalo pokope a v tom duchu sa držalo aj finále, ktoré bolo dostačujúce na vysvetlenie všetkých nezodpovedaných otázok. Po technickej stránke nemám čo vytknúť, herci fajn, kamera fajn, celé to bolo veľmi fajn a ja som spokojný. Netflix zabodoval ;) ()

3 AM Code

Zajímavej nápad, opulentní výprava jednotlivých časových linek. Ale mělo to bejt tak o 2-3 díly kratší, místy se to trochu moc táhne. ()

kenkaku

1890-1941-2023-2053. Ne to není číslo kreditky Reeda Hastingse. To jsou roky, ve kterých se odehrávají 4 souběžně běžící dějově linie. Zní to někomu šáhle? Ani zdaleka ale není jako obludně groteskní tabulková představa Netfixového světa (v tomto případě Londýna). Žena-tmavá-muslim (3v1), žena-postižená-židovka (3v1), muž-gay-křesťan-zrzek (víc zvráceně už to nešlo) a konečně, muž-žid a protože je hetero běloch musí být za odměnu zkorumpovaný a děvkař. Přitom většina je tam zcela zbytečná až komická (1890 asi nejvíc). Nejméně groteskně působí 2053 a 1941. Tam to do děje i přirozeně zapadá. Co ale nezapadá vůbec je celkové rozuzlení. Řekněme 1/2 seriálu to vypadá super. Pak ale vyplavou díry jako vrata a scénár je nezalepí. Jedna nezalepená díra za všechny… proč zrovna ty 4 roky a ne jiné? Více u jednotlivých epizod. ()

radecacek

Přestože mám mnoho problémů s dějem, motivací postav, berličkama pro posun děje, stejně jsem dokoukal až do konce a bavilo mě to. Za emotivní konec jsem přidal jedbu slabší hvězdičku. ()

Terezinka198

Pokud si rádi často pohráváte v mysli s takovým tím typickým "coby kdyby" a milujete time travel filmy/seriály, když občas přimhouříte nad něčím oči, bude se vám tento seriál líbit. Z počátku docela zmatek si srovnat v hlavě, který rok patří vlastně ke komu (když to sledujete na etapy), ale potom to prostě šlo jako po másle. Určitě doporučuju. Více psát nebudu, koukněte sami a posuďte. Jo, a nenechte se odradit relativně nízkým hodnocením. :) ()

Prochy38

Mám tento styl rád. A Evropani toto točit umí. Sice už jsem měl pocit "párkrát viděného", ale nemrzí. Postavy velesympatické, herecky na jedničku, příběh nic extra, ale propracovaný solidně. Za rok si na detaily nevzpomenu, ale teď velká psokojenost. ()

Disease

Nemá cenu hledat logiku v časové smyčce. Seriál vcelku zábavný, jen příliš mnoho balastu a ten vysvětlovací díl, no... ()

Untentrauer

Nemám rád promarněný potenciál skvělého námětu. Seriál obsahuje spoustu naprosto zbytečných nechutných scén, které příběhu nic nepřidají, které nejsou zásadní a fungují jen jakési vložky buď korektnosti dnešní doby, nebo jako osobní preference scénáristy. Krom toho je seriál velmi natahovaný a čím delší je, tím víc klesá úroveň a zápletka. Autoři se jednoznačně ztrácí v ději a zaplétají se do vlastních sítí upředených z časoprostorových vláken, kdy pro každého účastníka platí jiné pravidla. Jakoby to psala rozpolcená osobnost, která si nedokáže ujasnit předchozí děj. A co říct na to tristní zakončení? - Proč to dělat jednoduše, když to jde nesmyslně a složitě? Přece proto, aby to nedávalo absolutně žádný smysl! ()