Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Hapretor

Komedie, která těží z absurdních scén, blbosti a nesrovnalosti tak, jak to známe např. z britských komedií typu "Růžový panter", nebo franc. komedií. Celkově jde o paskvil - najednou nevím, co se děje, jednotlivé sketche jsou pro mě nepochopitelně řazeny, ale některé jsou opravdu až tak debilní a absurdní, že jsem vyprsk smíchy. A to ne jedinkrát. Takže smělé 3*. Navíc Bill Murray je možná muž, co ví úplné hovno, ale hlavně ví, jak to zahrát. ()

darkreider

Tento film som videlo už pár krát a tie hlášky, čo tam padajú, nemajú chybu. Bill Murray tam sedí ako uliaty a bizarný príbeh má spád, tempo a velice podarené situácie. Mám ten film rád a vždy sa válam od smiechu. [...]Hele grázle, měl by sis položit otázku: Jsem já šťastnej? No tak co? Jseš?[...]Tohle neni moje regulérní auto. To je v opravě, zasekla se mi raketa.[...]Co jste zač? CIA, mafie? Obojí.[...] ()

Vajonek

Film s hodně pasážemi, které jsou spíše takovými trapnými pokusy o zábavu, a s pár lepšími místy. A to říkám jako osoba s velkou slabostí pro Billa Murrayho. Nemyslím si, že by se u dobré komedie musel člověk válet smíchy, když se ale nezasměje (nebo neusměje) skoro vůbec, asi to není úplně v pohodě. Čím film trvá déle (a to není jeho stopáž z těch nejdelších), tím je zábava slabší (opakovaný vtip není vtipem, no), závěr s agenty plazícími se po pláži na čtyřech radši nebudu komentovat. Nejvíce se mi líbily scény s Alfredem Molinou, ty jsem si vyloženě užívala. Celkově u mě 50 %. ()

Radiq

Z dobrého nápadu vznikla jako vždy průměrná komedie, o které jste věděli, jak bude probíhat a jak dopadne, ale byli jste zvědaví, co Bill Murray předvede za fórky. Takže původní nápad byl skvělej, ale pak už to šlo všechno podle starého známého schématu a s přibývajícím časem vtipy přestávaly být vtipama. Podle mě nejlepší role Alfreda Moliny - dokonce se mi líbil víc, než Murray. Ostatní už byli jenom takový nezajímavý postavičky. A teď už vím, kde se David Fincher inspiroval, když natáčel Hru. ()

Bozvav

Naprosto neskutečná komedie u které jsem se bavila stejně jako u Blondýna s červenou botou. Bill Murray je vynikající herec, stejně tak jako Joanne Whalley. Vůbec byl film velmi dobře obsazen. Jistě zápletka patetická, ale provedení nemělo onu americkou ordinérnost, která u tohoto typu filmů v americké produkci bývá dost často. Skoro bych řekla, že to mělo spíše britský nádech. Skvělé skeče, dobrý střih i hudba. Za mne velmi kladných pět hvězd. ()

• Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)