Mistr bojových umění, bývalý příslušník speciálních jednotek a skvělý kuchař Casey Ryback se na nádraží setká se svou neteří Sarah a společně nastoupí do luxusního vlaku Grand Continental. Ten krátce po odjezdu přepadne komando zabijáků, vedených geniálním vynálezcem Travisem. Zavraždí strojvůdce i další personál, cestující vezmou jako rukojmí a zřídí ve vlaku řídicí centrum, s jehož pomocí se zmocní smrtonosné satelitní zbraně, kterou kdysi Travis vymyslel. Hrozí, že srovná Washington se zemí, pokud mu vláda nevyplatí miliardu dolarů. Protože se vlak pohybuje, nedokáže armáda únosce zaměřit, a tak je opět jedinou šancí pro miliony lidí kuchař, kterému se podařilo uniknout ze spárů teroristů. Když Ryback zjistí, co je ve hře, pustí se s pomocí černého kuchaře Bobbyho neohroženě do boje. Jenže pak se štěstí začne obracet. Odpočítávání začalo a Ryback má poslední šanci, jak zabránit krveprolití. (TV Nova)

kingik

Seagal se po jedničce pustil do celkem, pro mě, o něco zajímavější dvojky. Vlaková souprava, v ní instruované přepadení, byla náležitě využita. Seagal běhal, lámal kosti a nepůsobilo to nijak trapně. Režisér Geoff Murphy byl přece jen zkušený akční specialista, který vždy razil méně keců a více akce. Co naopak filmu ublížilo, bylo právě to, co mně na Seagalovi vadilo celou jeho kariéru, tedy myšleno jeho zářnou kariéru, a než spadl do toho septiku zetkových produkcí. Je nepřemožitelný, nenajde za film důstojného soupeře. Prostě superman. Trochu ho polidštit by nebylo na škodu. Tím se také vytrácí z filmu napětí, protože zkrátka vědomí, že hlavní hrdina je bezchybná mlátící mašina, nedává prostor o něj se bát nebo mu přehnaně fandit. Vedle něj je ve filmu také k vidění tehdy mladičká Katherine Heigl. Hlavní záporák mohl být vybrán lépe. Typický akční film devadesátých let se svými slabinami a přednostmi. 60% ()

Legas

Docela slušné pokračování. Spolu s prvním dílem patří mezi nejlepší Seagalovky, což byl kdysi velice atraktivní žánr ;-) ()

InJo

Jediným zásadním problémem tohohle vcelku solidního akčňáku je stejně jako v případě prvního dílu (a vlastně víceméně všech 'seagalovek') paradoxně jeho hlavní hrdina. Seagalův Casey "Kurva" Ryback je zkrátka natolik bezchybný a "pohodářský", až je to otravné, protože se kvůli tomu z filmu vytrácí skoro všechno napětí. Když je vám už od začátku jasné, že ani ústřední padoušský drsňák (Everett McGill) proti němu nemá šanci (což je také symptomatické pro Seagalovy filmy), je něco špatně. Je porušen jeden z klíčových bodů úspěchu série SMRTONOSNÝCH PASTÍ - tam je protagonistou řadový policajt, de facto obyčejný chlap (rozhodně žádný elitní voják nebo něco takového), který není přehnaně geniální, nepřemožitelný, zranění ho bolí a jsou na něm vidět (srovnejte takřka neustále poraněného a krvácejícího Willise se Seagalem, který kolikrát utrpí sotva jedno bezvýznamné říznutí), což má za následek to, že je divákovi bližší a zajímá ho, co se (s ním) stane. 60 % ()

Anderton

Uf, tak že toto som tu ešte nehodnotil, to mi je záhadou. Spolu s Aljaškou v plameňoch prvý Seagalov náznak zošupu do čisto béčkových vôd. To preto, že takýto námet je pre áčkový akčný film už nepriateľný a napriek tomu to áčkový kinohit bol. Ale musíme si priznať, že všetci sme tu poriadne ocenili lolitovské kúzlo Katherine Heigl. ()

PetrPan

Až nechutně trapný hlavní záporák kazí celkově poměrně slušnou akční úroveň filmu, Seagal nabral po hloupé Aljašce v plamenech druhý dech, bohužel však jen na chvilku.... ()

Ratemus

Není to tak kulervoucí jako Pacific, ale vůbec nevadí, film někam směřuje a má i trochu děj. Jako pokračování to uspělo, akorát ten závěrečný fight nebyl vůbec vyrovnaný. Čekal jsem že mu McGill natrhne zádel a ono nic. Štěpán Seagal je prostě neporazitelný. ()

klerik

Pomerne lacné pokračovanie, ktoré má kopu klišé, ale je to zábava s dobrou akciou, hláškami a fajn záporákmi... ()

Chrustyn

Slabší než první díl ale stále ještě koukatelný akční snímek s překvapivě povedenou hudbou. Věřím tomu, že by nejeden fanoušek dal obě ruce za to, kdyby Steven natočil něco kvalitativně podobné i nyní. ()

SeBig

Typickej akčnák parta teroristu přepadne nesprávnej vlak kde je zrovna Seagal který se s nikým nesere a nic ho nezastaví, hláškuje prostě pecka a nezklamalo. Je to o trošičku slabší než první díl ale furt je do dobry! :-) ,,Zemřel pro kozy" ()

LaciLC

Ani prvý diel nebol nič extra a toto už je na hranici medzi * a **. Prikloním sa však k tej lepšej možnosti, aj keď som sa dosť nudil. Seagal dnes točí veľmi zlé filmy, ktoré však aspoň príliš nenudia, ale toto bolo vyložene slabé, sem-tam aspoň tá akcia stála za to. ()

korbitch22

Můj druhej nejmilejší film se Stevenem,podle mě ještě lepší než jednička,záporák skvěle přehrává a Seagalovo putování po vlaku,kdy upaluje,rozsekává a vyhazuje z vlaku všechny sráče,jenž mu zkříží cestu,patřilo a patří k mým mým špatným dnům,kdy se zavrtám do pelechu a vzpomínám na doby,kdy bylo vše,tak jak mělo být... ()

jojinecko

Steven Seagal a jeho zamatový hlások opäť v akcii tentokrát bez prebytočných kíl ale s prebytočnými kecami..Takého trtka ako hrá hlavného záporáka museli hľadať fakt dlho, každopádne viac sa hodí do cirkusu ako do filmu... Ako akčný film na večer s pivom v ruke ideálne, nevadí, že umelecká hodnota sa rovná pozeraniu sa na holú stenu... ()

sharky

Ve dvanácti - patnácti byl pro mě seagal akční bůh a tenhle film se mi hrozně líbil. dobré vedlejší postavy, obzvlášť fešná neteř, dynamické akční scény a pár povedených vtípků. ()

MM11

V době distribuce druhého "Přepadení" se muselo jednat o mírnou dezintegraci tradičního modelu postavy Seagala, ale dnes by jsme se mistrovi aikida klaněli. Originalita je tentokrát ještě slabší a hlavní záporák navíc nebetičně minul cíl, přesto samotné akce si užijete relativně dost. Nejen to, kilo a gram k tomu výborných hlášek filmu vytvářejí perfektní atmosféru. Proto pokud nechce Seagal aby se jeho jméno spojovalo výhradně s vtipy na jeho osobu měl by Caseyho Rybacka zatáhnout ještě do jedné akce. Horší než jeho ostatní pozdní počiny to snad nebude, jen ať už nehledá zvěř a nebrojí proti jaderné zkáze... ()

jonyyy

Miluju filmy sám proti zbytku světa. Uvažoval jsem o 5, ale akce není tak našlapaná a intenzivní jako třeba v 96 hodin a přece jen tvrďácké vtipné hlášky tu nejsou tak tvrďácké a vtipné jako třeba ve Smrtonosné pasti nebo Komandu, i když na: "co se tu děje chlapi? Někoho zastřelili. Kde? Tady." prááásk prááásk jen tak nezapomenu. 85% ()

eraserhead666

Casey „Kurva“ Ryback, který je dle vlastních slov v kuchyni nejlepší, už zase přestane sekat zeleninu a začne sekat rukama do lidí. Seagalův návrat do jeho asi nejslavnější role se povedl natolik, že se mi to líbí mnohem více, než předchozí PŘEPADENÍ V PACIFIKU. Je to akčnější, Seagal tu toho předvede mnohem více (při jeho pověstném lámání rukou mě až nepříjemně brněly dlaně a zápěstí), více tady hlásí („Zemřel pro kozy!“) a celkově mě to hodně baví. Navíc zde Everett McGill opět předvádí, že záporné postavy mu docela jdou. ()

SOLOM.

„Kdo je k.u.r.v.a Casey Ryback?“ Zřejmě nejlepší role, jakou kdy Steven měl. I tohle pokračování mě docela uspokojilo, přestože se mi první díl líbil o něco víc. Možná to bylo tím, že zde přibylo víc zbytečných keců, ale i tak si po akční stránce nemám na co stěžovat. Každopádně dnes už nikdo nezapře tomuto akčnímu hrdinovi, že v kuchyni je skutečně nejlepší a cítí se tam jako ryba ve vodě. Koneckonců to jde na něm dnes už i vidět! 60% ()

claudel

S odstupem času bych řekl, že tohle byl skutečně asi nejlepší Seagalův film, který za něco stál. Jako dvanáctiletému se mi dvojka líbila mnohem víc než jednička a byl jsem nadšený z výkonu Everetta McGilla. O to víc jsem byl překvapen jeho diametrálně odlišnou postavou v seriálu Městečko Twin Peaks. ()