Mistr bojových umění, bývalý příslušník speciálních jednotek a skvělý kuchař Casey Ryback se na nádraží setká se svou neteří Sarah a společně nastoupí do luxusního vlaku Grand Continental. Ten krátce po odjezdu přepadne komando zabijáků, vedených geniálním vynálezcem Travisem. Zavraždí strojvůdce i další personál, cestující vezmou jako rukojmí a zřídí ve vlaku řídicí centrum, s jehož pomocí se zmocní smrtonosné satelitní zbraně, kterou kdysi Travis vymyslel. Hrozí, že srovná Washington se zemí, pokud mu vláda nevyplatí miliardu dolarů. Protože se vlak pohybuje, nedokáže armáda únosce zaměřit, a tak je opět jedinou šancí pro miliony lidí kuchař, kterému se podařilo uniknout ze spárů teroristů. Když Ryback zjistí, co je ve hře, pustí se s pomocí černého kuchaře Bobbyho neohroženě do boje. Jenže pak se štěstí začne obracet. Odpočítávání začalo a Ryback má poslední šanci, jak zabránit krveprolití. (TV Nova)

sniper18

Prvé Prepadnutie sa stalo právoplatnou žánrovou klasikou, zatiaľ čo toto druhé pokračovanie zostalo silno v jeho tieni, ale osobne sa s týmto vôbec nestotožňujem, pretože aj napriek tomu, že Prepadnutie v pacifiku je skvelé, dvojku mám ešte radšej. Vojnovú loď tu vystriedal vlak, ktorý mi vyhovuje viac, nielen tým, že je priestorovo omnoho obmedzenejší, takže hlavný hrdina tu už nemá až takú voľnosť a tak je to trochu napínavejšie, ale príde mi to aj také pestrejšie, dej sa konečne odohráva cez deň a lokácie sú určite atraktívnejšie. A navyše mám slabosť pre tieto vojensky ladené hi-tech akčné filmy, deväťdesiatych rokov, ktoré sa rozmohli hlavne v ich druhej polovici, takže tu nechýbajú hummery, bojové vrtuľníky, stealthy, satelit ako zbraň hromadného ničenia, špičkový hacker a uprostred toho všetkého klasický akčný hrdina, Steven Seagal v najlepšej forme, ktorý vždy volí to najefektívnejšie riešenie situácie. Dejovo tu v rámci možností relatívne obmedzeného priestoru vlaku nemám absolútne čo vytknúť, už celá úvodná civilná fáza má perfektný náboj a zbližovanie sa Seagala s neterou už ani nemohlo byť lepšie, ale samozrejme to prekoná obsadenie vlaku teroristami a Seagalove postupné získavanie kontroly nad vlakom, ktoré rovnako ako v Prepadnutí v pacifiku sa nesie v pomalšom štýle, ale je to len plusom, pôsobí to omnoho realistickejšie a úroveň filmu sa neustále len zvyšuje. A dej opäť spestrujú aj scény z veliteľstva, ktoré sú ešte zaujímavejšie ako v jednotke a tak mi neprekáža ich väčší priestor. Po stránke obsadenia je podľa mňa práve toto druhé Prepadnutie zo všetkých Seagalových filmov najlepšie, Steven Seagal je tu nesmierne charizmatický a má tu rozhodne jednu zo svojich najlepších úloh, nadmieru sympatická Katherine Heigl, bavil ma aj Seagalov pomocník Morris Chestnut, zaujímavé postavy z veliteľstva, či už staré známe, ale aj tie nové a perfektná zostava záporákov, najlepšia, akej Seagal kedy čelil. Eric Bogosian tu predstavuje zábavného šialeného vedca so skvelými hláškami a k tomu jeho pravá ruka Everett McGill, z ktorého ide rešpekt a celý film perfektne funguje chémia medzi ním a Seagalom a tak sa vždy teším na ich stret. Ale aj radoví teroristi vynikajú a nájde sa medzi nimi aj viacero známych tvárí. Akčná stránka je prvotriedna, o plnohodnotných súbojoch sa tu síce moc hovoriť nedá, ale s týmto v tomto prípade nemám problém, na to tu Seagal nemá priestor a ani čas, protivníkov sa musí zbavovať čo najrýchlejšie a v tomto tu Seagal pôsobí nanajvýš uveriteľne, má tu mnoho perfektných efektných chvatov, niekoľko zaujímavých likvidácií, nechýbajú ani zlomeniny a nože, v rámci ručnej akcie som veľmi spokojný. A k tomu parádne prestrelky s efektnými priestrelmi hláv a veľkolepé explózie. Najradšej mám celé finále, teda vystrieľanie niekoľkých vagónov zakončeného perfektným finálnym súbojom, ale všetka akcia je skvelá. Režijne tu nemám moc čo vytknúť, niektoré efekty sú síce dosť slabé, čo ma vzhľadom na rozpočet a vek filmu prekvapuje, ale celkovo je to zanedbateľné, film má perfektný vizuál a skvelú atmosféru. A k tomu tá nádherná Poledourisova hudba. Takže pre mňa je toto druhé Prepadnutie veľká srdcovka, jeden z troch najlepších Seagalových filmov a celkovo najpozeranejší. Žiadny filmy som nevidel tak veľa krát, ako práve Prepradnutie 2: Temné územie. 94% () (méně) (více)

genetique

Záporáci vedia urobiť svoje, najmä ak ich psychopatické maniere herci vedia zvládnuť. Bogosian, Greene a spol. sú toho príkladom, Seagal prevádza klasické kúsky, scenár je mienre potrhlý a potrhaný, ale na 'vlakovku' je to stále vyšší, nenudiaci štandard. 70%.. ()

Le_Chuck

Na všetkých frontoch pokles, ktorý nezachráni ani prďácky finálny karambol. Aj keď to nerád používam, tak toto je exemplárny príklad dodrbaného pokračovania. ()

Kaka

Dost možná nejlepší Seagalovka. Skvělá akce, brutální chvaty, fantastická hudba a velice dobré triky. Navíc závěrečná scéna na válečném hřbitově je velmi ikonická. Když tam ten borec Casey Ryback stojí v nablýskané bílé uniformě se svou neteří nad hrobem jejího otce, vždy mě napadne, že to vlastně Seagala vydíme v posledním dobrém záběru, v posledním dobrém filmu. ()

sud

O něco horší než první díl. Seagal mě tu moc nezaujal a film na mě taky celkově moc velkej dojem neudělal. Za některé slušné bitky a některé dobré hlášky dávám lepší **. ()

castor

Áááno, Steven Seagal před lety býval frajer. Na jedničku mi nesahejte, to je dle mého Seagalův jednoznačný vrchol, na dvojku se nicméně nedívám už tak kriticky jako dřív a dá se říct, že to byl jeden z jeho posledních (ještě pak Glimmer Man a Lovec policajtů) přijatelnějších výletů do solidní béčkové akce. Mnohé chvaty povedené, s triky střídavě oblačno, záporák tradičně přehrávající. Dietní tři hvězdy. ()

ClintEastwood

Under Siege je samozřejmě o stupínek výš, ale zase ne o tolik. Ve stejném tempu, jako se v tomto filmu řítí nezastavitelný vlak, se na diváka valí jedna akční scéna za druhou a ten si prakticky nemá šanci vydechnout. Kromě hlavní hvězdy, která všechny nakonec úspěšně nakope a zlikviduje, je tady i několik velmi zajímavých a známých herců ve vedlejších rolích (např. Eric Bogosian, Everett McGill, Peter Greene či Kurtwood Smith). Velice slušný akční film na vícero použití. ()

D.Moore

Casey Kurva Rayback ve velice slušném pokračování Přepadení v Pacifiku. Ve filmu jsou slyšet parádní hlášky, Seagal je ve formě, hlavní záporák je ale strašný idiot a scénář si z nás občas pekelně trapně střílí. Pochválit je třeba Poledourisovu hudbu a práci trikařů (závěrečná vlaková scéna je velice realistická a troufám si říct, že by ji dnes, v době digi efektů, nikdo lépe nenatočil). ()

Wacoslav1

Co se stalo? Někoho zastřelili. Kde? Tady! 56% WTF?! kdejaká píčovina je tu kupodivu v červený a tahle akční klasika a vrchol Stevena Seagala tu je skoro v průměru? No, že mě to nepřekvapuje... Choďte dál čumět na artový sračky a super čuráky v super kostýmech děcka a pořádný filmy nechte dospělým. Myslím si, že ze mě určitě nemluví zaujatost, moje láska do vláčků a totální dobový nadšení z Caseyho Kurva Rybacka (měl jsem obrovskej plakát z tímhle filmem v pokojíčku) podle mě je tohle bez ohledu na to bezchybnej nářez kterej pokračuje tam kde předchozí přepadení skončilo. Akorát je Seagal ještě údernější, neohroženější a nezničitelnější. Jako ryba ve vodě se cejtí ve vlaku i na skále. Přibyla akce, přibyli drsný likvidace padouchů všechno dokreslují potom parádní exteriéry skalistých hor a famózně padnoucí soundtrack mistra Poledourise. Záporácká dvojka Penn a Dane opět správně ujetá. Jenom ty občasný nepovedený zadní projekce to trošku kazí, ale to je detail. Závěrečná srážka je podle mě z hlediska efektů v pořádku, samozřejmě obsahuje fyzikální nesmysly, ale koho to sere, podle mě je to ok a nevím co se na tom komu nezdá. Taky tu přibylo ještě víc hlášek a nepronáší je jenom Seagal : zemřel pro kozy, sakra zničil jsi mi bundu nebo v kuchyni mě nikdo neporazí! Jinak opět existují dvě dabingové verze v tomto případě jsou přijatelné obě i když u mě vede ta původní (holt síla zvyku i tohle jsem pochopitelně vlastnil na originální vhs) Takže sečteno a podtrženo naserte si kverulanti tohle je jeden z nejlepších akčních filmů všech dob a nechápu nikoho kdo dal míň než 3* a prohlašuje o sobě, že je fanoušek akčňáků. Já bych dal i 6*, kdyby to šlo, ale to žel bohu nejde, no tak aspoň šup s tím do topky.100% ()

Xmilden

První díl pro mě bude představovat nejlepšího Seagala navěky. Navíc se v Davisově filmu sešli i skvělí a charismatičtí záporáci a podstatný je koncept jakési Smrtonosné pasti, který se prostě neokouká. Divák se často zabaví nejvíce tím, že počítá kolik hlavní hrdina zlikvidoval záporáků. Tady jsem se dopracoval k číslu 30, což by svádělo k domněnce že se jedná o skvělý akční kousek. Nicméně opak je pravdou. Záporák spíše z řady trapných. Jeho poskok toho více nakecá než předvede a celkově je organizace našich únosců víceméně směšná. Prostředí vlaku je možná atraktivní, ale kam se hrabe na letadlovou loď kapitána Krilla. Hlášky docela dobrý (Casey, kurva Ryback). Když se k tomu všemu navíc přidají mizerné počítačové triky. Je vymalováno. 50 % a ber Stevene nebo nech bejt. ()

Divočák

"Co to sakra bylo?" "Říká se tomu orgasmus." Sedmá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Sám tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak. Dvojka "Přepadení" se mi líbila ještě víc než první díl! Steve tady sice už není tak vynalézavý jako minule a místo cirkulárek a traverz používá na zabíjení radši pistoli, vrátil se ale k lámání kostí a vazů a to je přesně to, co na něm máme všichni nejradši. Díky čemu je ale Přepadení dvojka lepší než vychvalovaná jednička? Kupodivu za to může kvalitní režie béčkaře Murphyho a přenesení děje z letadlové lodi do rozjetého vlaku. I když se Murphy setkal se Seagalem teprve poprvé, dokázal filmu vdechnout daleko "áčkovější" dojem než jeho předchůdce - seagalovský veterán a tvůrce výborného "Uprchlíka" Andrew Davis. Stísněný vlakový prostor navíc nedává Stevovi takový prostor pro skrývačky, takže se v něm oproti jedničce nemůže téměř neomezeně pohybovat a film konečně (i když jde pořád o nezranitelného Seagala) získává aspoň trochu tu správnou "Die Hardovskou" atmosféru neustálého ohrožení. K tomu si přičtěte obstojné záporáky, výborné hlášky a slušný příběh a musí vám být jasné, že tentokrát se to Stevovi prostě povedlo. To Kaka: Sakra chlape, ty jsi neviděl Glimmermana? ()

cheyene

Tak na tomhle jsem ovšem vyrůstal! Ke Stevenu Seagalovi jsem se sice dostal až mnohem později než k Chucku Norrisovi, Sylvestru Stallonovi, Arnoldu Schwarzeneggerovi, Van Dammovi, Michaelu Dudikoffovi či Dolphu Lundgrenovi, avšak to nic nemění na tom, že si mě tento chlapík rychle získal. Zejména v roli kuchaře Rybacka. Osobně mám radši tento druhý díl než Přepadení v Pacifiku. Je to dáno asi tím, že jsem jej viděl jako první a jedničku jsem zhlédl až o několik let později. Luxusní vlak jedoucí temným územím, kuchař s neteří a plno cestujících jako rukojmí. K tomu celá řada vynikajících hlášek a povedených akčních scén. Co to bylo? - Říká se tomu...orgasmus... /// Tomuhle říkáš zranění? To není zranění! /// Mám to cédéčko! Mám to cédéčko! /// Pepřovej sprej.. jenom pro civily. Když si na něj zvykneš, jen ti zbystří zrak. /// Nikdy jsem se nikoho nebál, ale ten tvůj strejda mě přímo děsí! :) :) ()

Fiftis

Obidva diely som teraz videl po dlhej dobe a musím povedať, že aj keď sa mi Pacifik celkom páči, toto bolo chvíľami tiež celkom napínavé a nenudilo ani po už niekoľkom zhliadnutí. Akcia mohla byť rovnako ako u prvého dielu prepracovanejšia; tu som si viac všimol hudbu, ktorá síce v niektorých scénach nemusela byť vôbec, ale v iných celkom korešpondovala s obrazom. Inak Steven Seagal je tu asi v najlepšej forme čo sa vzhľadu, váhy aj formy týka. No a nezabudnuteľná hláška sa mi len tak z hlavy nevymaže: "Kto je Casey kurva Ryback?" ()

Shakers

Nie je to už tak špičkové ako Prepadnutie v Pacifiu, ale stále sa jedná o jednu s lepších Seagaloviek. Akcie sú stále dobré, hlášky tiež nechýbajú a záporáci sú správne nechutný. Dvojka obsahuje trošku viac efektov, ktoré sa ale moc nepodarili, ale nejedna sa ani o žiadnu tragédiu. Jediné plus alebo v čom ma dvojka navrch je len hudba Basila Poledourisa. Obľúbený soundtrack: Main Title. 70% - 3* ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +výborná akce, dobré souboje, hlášky, Katherine Heigl, různé Seagalovi vychytáky -ke konci trošku trapné/// V pořadí sedmá seagalovka, která volně navazuje na Přepadení v pacifiku. Nejvýraznějším plusem tohoto filmu je postava Casey Ryback. Hlášky záporáků na jeho adresu patří k těm nejlepším. A je pro to taky důvod. Steven se tu mladí, střílí, šermuje, nastražuje různé pasti a vůbec o zábavu je díky němu postaráno. Opět trošku váznou scény v americkém velení, ale něco podobného patří k jakémukoliv filmu. Akce a efekty jsou i na dnešní dobu dost slušné, hudba v pohodě doplní výslednou atmosféru. Radost se dívat. Zde je Seagal v té nejlepší formě./// Celkem 87%/// ()

mchnk

Zde už máme maximální béčko, využívající poslední zbytky zájmu docela slušné akce na lodi. Steven po bojové stránce stále ještě výborný. Jinak klasický sračkoidní Holywood o záchraně jednoho vlaku a světového míru. ()

mzss1

Rozhodně nejlepší Seagalův film. Toto pokračování se mi líbí víc jak původní film Přepadení v pacifiku. Má skvělou hudbu, výbornej příběh, skvělé souboje, akci, výbuchy, co víc si přát. Film má dobré herce, skvělé záporáky. Seagal zde působí opět profesionáůně. Dokáže vyrobit a najít různé zbraně ve vlaku. Film má skvělé tempo, které ani náznakem nenudí. Takže takhle : 100% = ***** ()