Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kolodej1

výborný film o tom, co válka může udělat s lidskou psychikou. Herecky zde excelují De Niro, herec spousty silných rolí, Walken i Streep. Film je velmi působivý, což je zásluha seznámení se s hlavními hrdiny před jejich odchodem do války, válečný kontrast ve srovnání s bezstarostným civilem byl šokující. Válka se nesmazatelně zapsala i do duší těch, kteří jí přežili. Silný film se silným příběhem, který stojí za to vidět ()

sibskyn

Kdybych měl jen hodnotit scény ve Vietnamu a ruskou ruletu, tak další den uklízím zaschlé sperma na klávesnici. Tyhle scény jsou opravdu vynikající, bohužel mají tak dohromady 40 minut. A podívejte se kolik ten film má minut! Naprosto přepálená stopáž, kde se nic, ale nic neděje. hlavně se skoro hodinu díváte na svatbu. Kdykoliv se dívám na jakékoliv špatné, ale zábavné béčko, tak říkám" Furt lepší než se dívat tři hodiny na nudy jako Lovec jelenů". ()

jackalsc

Jak už jsem četl komentáře od ostatních lidí, přesně tak se i stalo. Nevím proč má ten film tak příšerně nudnou úvodní scénu, která trvá hodinu. Chápu že je to celkem důležité, aby jsme pochopili vztahy tehdejších lidí, ale ta scéna se klidně dala zkrátit o půl hodiny. Jestli jste ještě neviděli ten film, tak začínejte přímo od času 0:30 , opravdu o nic nepřijdete. Všechno ostatní, je už pak dobrý, film jako celkově taky fajn, atmosféra s ruskou ruletou napínavá, pěkná hudba. Jak říkám, v 5 hvězdičkovém filmu se nemáte nudit, nekontrolovat čas a na konci se máte udivit, že už to skončilo, nehledě na celkovou délku, ale že tam byl můj oblíbený De Niro tak musím, musím o tu hvězdu přidat :D ()

robfi odpad!

Tak tomuhle dalo CSFD 84% ? Jeden z nejhorsich filmu ever. 8x forward speed je malo, prvni hodina filmu uplne o nicem, muzete klidne preskocit, pak par zaberu o necem a dalsi hodina o nicem, muzete klidne opet preskocit a pak zaver, pointa a titulky, wow. Mohli vsecky herce postrilet ruskou ruletou v prvni minute a usetrili by si trihodinovou stopaz. K cemu tam byli ti jeleni, tak to netusim, jsem z toho asi jelen. ()

Foogas

Až na zbytečně nudnou svatbu v první hodině skvělej protiválečnej snímek. Hon na jelena, hutná akce ve Vietnamu, ruská ruleta, útěk, dramatický návrat, ruská ruleta a dramatický závěr. Odstupňování kvality filmů z Vietnamu: Platoon, Deer Hunter, Full Metal Jacket, Apocalypse Now. ()

Optical

Nudná tříhodinová podívaná, jenž začíná hodinovou svatbou a končí pohřbem. A tohle je přesně to, co si z filmu odnesete. Příběh o přátelství plného patosu. Příběh nepřipravenosti na válku, jenž je znázorněna střihem (důvodem je hlavně probrat diváka z té úvodní letargie) a příběh poválečného traumatu. Dialogy postav vice či méně o hovně (převážně v prvním aktu). Pochválit však musím herce, kteří mi tu nudu pomohli přetrpět. ()

brasek

Snímok je slávny, pretože zobrazuje americkú traumu z Vietnamu a dobrý život potomkov ruských emigrantov v Pensylvánii. Nemyslím si, že snímok je nejako zvlášť výnimočný a na dĺžku stopáže je čiastočne nudný. ()

buchannon odpad!

Bezbřehá nuda. Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Prostě absolutní sračka, nad kterou tady všichni pozéři onanujou. Jen je mi líto, že můj spravedlivý odpad! nesnížil celkové přemrštěné a neodpovídající "hodnocení". ()

RMN88

Do filmu jsem přišel s natčením, že konečně uvidím nějaký dobrý válečný film ale pak to dopadlo, že z války se stalo drama, které dokonce i někdy mrazí a takhle jsem přišel ke CH.Walkenovi a jeho as nejlepší roli Robert De Niro taky skvělá role nemohu říct, že to je nelepší válečný film, ale u mě je dost vysoko. ()

Sunwheel

Napriek dĺžke mi to celkom ušlo. Pamätné herecké výkony zabalené do viacvrstvového filmu, kde sa stále niečo deje a vy čakáte čo ešte príde, aj keď celková idea je pomerne jasná. Pre tieto epické, dlhé kúsky mám rád tento druh umenia. Dielo zo zlatej éry filmu! ()

kolly13

Náhled na život dělníků v US průmyslu 70. let, kontrast s válečným zajateckým táborem a návrat do běžného života naplňuje očekáváním. Herci neudělali chybu, naopak De Niro si odpracuje své, Walken zazáří. Ale scénář se vůbec nepotkal s režií a celkový dojem je nejasná zpráva o období, které mne již nepálí a nic ve mne nevzbuzuje, a to je špatně. ()

Radek273

První hodina zklamala a zbytek už to bohužel ani v nejmenším nedohnal. Takže všeho všudy několik scén parádních, ale většina snímku zdlouhavá, vleklá a chce se říct i "zbytečná" (i když to tak doopravdy není). ()

Tunheber

Skvělej antimilitaristickej film, píseň “I love you baby” jež ve filmu zazněla je už jen třešničkou na chvilkami nudném dortu. ()

Winster

Videno po letech ve Svetozoru v praze 9/22. Je to opravdu silny film s velice tezky pribehem. Kdy se z juchajiciho zacatku presunete na skok do Vietnamu a tam to teprve zacne.  Po prvnim shlednuti jsem si myslel, ze je prave ta stredova cast nejtezsi, ale kdepak…Ta ,,posledni” z domova z navratu je tou citove nejvic rozpolcenou. Jedna se opravdu o velice tezky snimek o kamaradstvi, valce a velke zmene v poklidnem lidskem zivote. Doporucuji si vyclenit vic jak 3 h zivota a zazit to. ()

stanlyOu

Toto je peklo. A zároveň krásny film o priateľstve. Vojnová dráma ktorá sa dostane pod kožu a pritom väčšinu času divák netrávi na bojisku. 10/10 ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz