Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lancer

Skvělý film plný památných a velmi dramatických momentů a scénáristicky pěkně vypointovaný. Hvězdičku dávám dolů za nesnesitelnou stopáž. I dějově dalece nabušenější filmy mívají poloviční délku a lze pak zjistit kolik pěkných scén se vystříhalo-což se dělá kvůli divákovi, jehož pozornost prostě upadá. Jinak výborné herecké výkony! ()

jjjerry

I přes některé nedostatky si určitě 5* zaslouží. Stopáž na mě byla moc dlouhá, škoda že si to Michael Cimino neuvědomil už v tuto dobu, třeba by natočil ještě další dobrý filmy než by jeho kariéra skončila hned dalším filmem. Trochu bych asi zkrátil první část filmu a možná dokonce něco málo přidal ze začátku z Vietnamu. Kamera perfektní, krásné záběry z lovu v kontrastu s Vietnamem. Přišlo mě to že by to mohli být klidně 2 filmy, jedno drama a jden akční válečný. Pro mě nejlepší, nejrealističtější film o Vietnamské válce. Válku zobrazuje celou i s následky pro běžného amerického dělníka. ()

Mainer

asi jsem to nepochopil, ale 1 velká nuda... ruleta byla ovšem silná záležitost, pak vypnutí. 2. projekce nutná ()

Ifcik

Nech som sa premáhal ako som chcel, nemohol som sa vcítit do toho filmu asi tak ako ostatní. Tento film ma nenadchol nijakým spôsobom. Jediná vec, čo sa mi páčila je, že tam hral Christopher Walken a De Niro. Svadba bola neskutočne dlhá a bezpointná. To, čo sa odohralo na svadbe sa kľudne mohlo vmestiť do 10 minút. 3 hodiny boli pre takýto film zbytočne dlho. Bolo tam obrovské množstvo scén, ktoré tam ani nemuseli byť alebo boli zbytočne dlho naťahované. Záverečná scéna pri stole so spevom bola nezáživná a uplne zbytočná a nevyvolávala vo mne žiadne city presne tak ako celý film. Scéna s ruskou ruletou vo vietnamskom zajatí sa mi páčila asi najviac. A čo to malo spoločné s lovom jeleňov? Iba to, že sa zobrali a išli za celý film 2 krat loviť jelene? Trochu nezmyslený názov pre takýto film. To už viac by sa tam hodil názov "Starý kamaráti". V takýchto filmoch sa mi len potvrdzuje pravidlo, že dobre hodnotené drámy od ostatných používateľov sa mi vôber nepáčia presne tak ako DRÁMY všeobecne. Vždy som naivne veril, že filmy, ktoré sú takto dobre ohodnotené budú stáť za to, ale takto isto som bol sklamaný pri filme "Muž, který nebyl". Je mi to ľúto, ale film ma naozaj ničím nenadchol! ()

mokrasek

Kdo se cítí být horlivým divákem nebo kdo je jen obyčejný filmový blázen, co hodlá prožít zážitek z filmu, aby mu zůstal uchován popřípadě se občas vracel, ten musí vidět film Lovec jelenů. ()

fafejt001

DALŠÍ , DLE MÉHO NÁZORU MIMOŘÁDNÝ FILM O PARTĚ Z TOVÁRNY , KTEŘÍ CHTĚLI BOJOVAT ZA SVOU ZEMI . PROČ BOJOVAT , PROČ VIETNAM , TO JE POLITIKA , KTERÉ V TÉ DOBĚ NIKDO Z NORMÁLNÍCH LIDÍ ASI NEROZUMĚL . VČETNĚ MNE . NEJDŘÍVE TAKOVÝ BĚŽNÝ ŽIVOT SE VŠÍM VŠUDY A PAK TO PŘIŠLO . DRNÁ A NESMYSLNÁ VÁLKA V CIZÍ ZEMI KDE UMÍRALI NEVINNÍ LIDÉ . STRAŠNÁ , HLOUPÁ , STUPIDNÍ A HROZNÁ VÁLKA ! ! ! A V NÍ DALŠÍ RÁDOBY ZÁBAVA - RULETA . DALŠÍ HRŮZA !!! SILNÝ , NESKUTEČNÝ FILM O KAMARÁDSTVÍ AŽ ZA HROB . DÁVÁM DESET HVĚZD . NĚKOLIK LET MI ZNĚLA V UŠÍCH PÍSENˇ U KULEČNÍKU . NECHÁPU TO . ASI MI HRÁBLO TAKY . POMALU SE TO ZLEPŠUJE . I LOVE YOU BABYYY . . . . . ()

Trinculo

Tohle není moc o Vietnamu, ten je tady vylíčený jenom jako kulisa pro cíle a životní způsoby mladých dělnických mužů v Americe, a také to místo, kde se nadobro zlomí jejich osudy. Největší síla vyprávění spočívá právě v těch momentech, kdy se děj filmu odehrává doma, v malém domku a čtvrti vklíněné mezi ocelárny, kde život tak nějak ubíhá svým obyčejným tempem. Některé scény (například ta, kde jedou na lov a neustále ujíždějí autem) jsou fenomenální. ()

Marchellonzo

Nejprve bych chtěl zmínit onu svatbu v úvodu filmu o které se tu tolik mluví. Tato dlouhá scéna je tu proto, aby divák viděl a uvědomil si, jak bezstarostný život všichni protagonisté vedli, než odešli do Vietnamu. Chlastačky, povalování, pohoda, řehot, ženy, výlety, lhostejnost. Vše je v úvodních 45 minutách znázorněno tak realisticky a věrohodně jak to jen jde. Líp jsem v to v žádném filmu neviděl. O to silnější je poté dopad na diváka ve scéně z války (ruská ruleta) a také v onom emočním závěrečném duelu. Tvůrci chtěli diváka odzbrojit těmito scénami a chtěli aby přemýšleli o tom co právě viděli. Pointa filmu je tedy v přeměně těch na začátku bezstarostných a společenských týpků v asociály, které z nich válka udělala. Ve Vietnamu zahynulo desítky tisíc Američanů a ti kdo přežili, byli poznamenáni po celý život. Je to film o zbytečnosti této války, kdy píseň God bless America v poslední scéně znázorňuje nekonečnou ironii. ()

zazka

Perfecto...Pre široký okruh divákov, skvelé herecké výkony, stále prítomné napätie, vzťah diváka s postavami, exotická výprava...Čo si viac človek môže priať? ()

Delmondo

Tak aby bylo jasno Lovec jelenů není film o válce ve Vietnamu, je to pouze příběh o partě přátel kterým do jejich každodenních radostí a starostí zasáhla válka. Samotná válečná část je asi čtvrtina uprostřed filmu. Začátek byl zbytečně protahovanej a ta část co se De Niro vrátil domů taky, to kdyby se zkrátilo nepůsobilo by to tak roztahaně. Jinak infarktová ruská ruleta ve vietnamským zajetí byla hodně hustá no a ta závěrečná v Saigonu kdy se Michael vrátil pro Nicka mě úplně zničila. To co tam předváděl Walken bylo něco neuvěřitelnýho, i když všichni zúčastnění hráli jak o život, tak ta jeho postava byla prostě nejlepší. ()

MAXIKILLER

Jestli je Lovec Jelenů nejlepším filmem o vietnamském traumatu ? Podle mého určitě ne. Obsahuje ovšem možná nejsilnější filmovou scénu všech dob ? Tady si troufám tvrdit, že ano. Je pravda, že psychologie postav je tu vykreslena velice věrohodně, a člověk dokáže z hereckých výkonů jednoznačně pocítit jakými změnami procházeli, ale dlouhá stopáž, a zbytečně natahovaný úvod Lovci Jelenů trochu podráží nohy. Robert De Niro zde předvádí jednoznačně oscarový výkon, a je pro mě překvapením, že si tu zlatou sošku z předávání nakonec neodnesl. Ať tak či onak, je tenhle film pro pochopení všech reálií vietnamské války povinnost. ()

r007

Mohl by to být vyjímečný film, pro mě ale nebyl. Ano, scény s ruskou ruletou byly natočeny velmi emocionálně, ale ať už rovina osobní nebo válečná nebyla dotažena na maximum.A podle mě osobní život hrdinů mohl být zpracován daleko zajímavěji. Pořád je to film, který stojí za to vidět. Ale stačí jednou. ()

Rust_Francis

Jelene jelene, oči máš zelené...tak konečně jsem se k tomu dostal. V první řadě, hipsteři, či jak se ta sorta lidí píše, kam se hrabete na starého, v tomhle případě mladého Roberta De Nira. Ten byl kunďák zarostený s vlasama dozadu načesanýma už v 78. No ale nechme toho. Zpátky k filmu. Zdlouhavý snímek, který vypráví o partě kámošů, kteří upadnou do rukou Vietkongu. Mě upřímně délka filmu vůbec nevadila. V tomhle případě nebyla na škodu, naopak, navodila na tu správnou atmosféru, která postupně houstla nebo se rozplývala podle toho, jak si naši hrdinové ve filmu vedli. Svatba mě až skoro svým pojetím a snímáním připomínala styl filmu Kmotr. Scéna v zajateckém táboře naprosto nezapomenutelná. A konec? Snímek, který i přesto, že je válečný, moc akční podívané nenabídne. Ale depresivní a emočně silný je kolikrát i mnohem víc než na bitevním poli. De Niro a Walken předvádí neskutečnou hereckou podívanou, ostatně i tak jako výborně sekundující kámoši z jejich smečky v podání Johna Cazaleho nebo Johna Savage. Surová, zdlouhavá a depresivní podívaná o všem, co dokáže způsobit válka a co jsou schopni lidi vydržet ... a jak se s ní vypořádat. ()

kolodej1

výborný film o tom, co válka může udělat s lidskou psychikou. Herecky zde excelují De Niro, herec spousty silných rolí, Walken i Streep. Film je velmi působivý, což je zásluha seznámení se s hlavními hrdiny před jejich odchodem do války, válečný kontrast ve srovnání s bezstarostným civilem byl šokující. Válka se nesmazatelně zapsala i do duší těch, kteří jí přežili. Silný film se silným příběhem, který stojí za to vidět ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz