Sindibádova dobrodružství (TV seriál)

• Kanada

The Adventures of Sinbad

• slovenský

Sindibádove dobrodružstvá

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Kanada, 1996, 44x60 min

• Sosak

Odnož tehdy populárního Herkula. V podstatě jde o to samé, akorát v jiném prostředí. Historicky i podle mýtů je to totálně špatně, zvlášť postavy a kostýmy jsou jak z jinýho světa. Jinak tam bylo dost příšer v tehdá slušném vizuálním zpracování a o to šlo především...jinak je to bezmyšlenkovitá blbina, ale svýho času to dost letělo.(13.1.2008)

Jojo, tak tenhle seriál jsem vážně milovala, ještě teď si pamatuju všechny postavy a dokonece některé díly, nebo teda aspoň zápletku :). A úvodní znělka byla prostě dokonalá, úžasná hudba... No jo, staré dobré časy, kdy se Sindibád se svou posádkou hrdě plavil po moři a čelil všemožným obludám... :)(8.9.2007)

Po Herkulovi a Xene druhá vlna nedeľných dopoludní. Popravde som ich mal za príbuzných aj keď sa spoločne nikdy nestretli ako to bolo pri kolegoch v zbroji. Keď Sindibáda nasadili čoby obrovskú novinku vždy som kmital z kostola ako drak nech nevynechám jedinú minútu, pamätám, že ma fascinovala vizuálna stránka. Dnes už za ňu ruku do ohňa nedám.(2.9.2016)

Seriál mého dětství, neunikl mi žádný díl. Když to opakovali po druhé a dávali to ráno, odmítala jsem chodit do školy. Ještě, že existovaly videorekordéry, věřím, že bych teď někde vyhrabala videokazety se všemi díly. Jo při vzpomínce na Sindibáda vzpomínám také na své dětství, Sindibád totiž k němu patřil. V životě jsem snad nikdy nic tak nemilovala. Někdy si jen tak z nostalgie pustím na youtube úvodní znělku, Každý měl v dětském věku nějakého svého hrdinu, u mě jim byl právě Sindibád. To velké hodnocení dávám právě z té nostalgie, věřím, že dneska už by se všichni seriálu jen smáli.(6.2.2011)

Obří krab, obří had, obří koza, obří kyklop, obří člověk...digitální harpie, chodící kostry, chodící hory kamení a spousta dalších podivných stvůr... sympaťák Sindibád, krásná, statečná Maeve... není divu, že jsem to jako náctiletá beznadějně žrala. Když se na to koukám dnes, uvědomuji si, jak je to po stránce triků tragické a jak jsou všechny příběhy jednoduchoučké, ale stejně je mi to i dnes vcelku sympatické. Ten seriál je ve své naivitě prostě kouzelný.(15.8.2012)

• - Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)