Sindibádova dobrodružství (TV seriál)

• Kanada

The Adventures of Sinbad

Sindibádove dobrodružstvá

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Kanada, 1996–1998, 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Jojo, tak tenhle seriál jsem vážně milovala, ještě teď si pamatuju všechny postavy a dokonece některé díly, nebo teda aspoň zápletku :). A úvodní znělka byla prostě dokonalá, úžasná hudba... No jo, staré dobré časy, kdy se Sindibád se svou posádkou hrdě plavil po moři a čelil všemožným obludám... :)(8.9.2007)

Neuvěřitelný seriál. Pro mne legendární. Ve druhé třídě základní školy jsem byl a pravidelně jsem se díval na tento seriál. Kvůli tomu. že jsem jej tak zbožňoval a je to Kanadský seriál, jsem fandil Kanadě na zimní olympidádě v Naganu :-) Dneska jsem nad tím pouze usmívám a zůstávají mi vzpomínky z dob mého mládí.(21.3.2011)

Zvláštní, kolik komentářů k tomuto seriálu mluví o tom, že je to seriál jejich dětství. Nejsem si jistý, kdy to dávali na našich televizích, ale tehdy jsem byl taky školák a měl jsem ten seriál opravdu rád. I když mě někdy mrzely exteriéry, které byly neustále "recyklovány". Toužil jsem vidět neznámé a fantaskní. A místo toho jsem si všímal toho, že každá vesnice, či město, vypadala úplně stejně jako to předešlá. Ale jak říkám, měl jsem to rád.(2.6.2012)

Kdo na tom neujížděl jako malý, tak přišel o hodně, protože tohle je TOP mezi ''fantasy seriály 90. let''. Pro mě je to o úroveň dál než Hercules i Xena a to hlavně kvůli hereckému obsazení. Celá parta kolem Sindibáda jsou totiž maximální sympaťáci. Jo a když už je tady debata o rozdílech mezi první a druhou sérií (neboli - která je lepší a proč), tak se (jako jeden z mála) kloním ke druhé sérii. V ní je totiž o poznání lepší choreografie soubojů, celkový temnější nádech taky prospěl a pak je tu nový člen party - kouzelnice Bryn, která nahrazuje Maeve. No a pro mě je prostě Mariah Shirley větší kočka než Jacqueline Collen a můžete mě klidně ukamenovat! Samozřejmě jsou tu i velká negativa jako totální odstranění postav Turoka a Ruminy (důvod??) nebo náhlé vykašlání se na hledání Dim-Dima (důvod???), ale za mě prostě vede ta druhá série.(15.9.2014)

• Crucifere

Mnoho z nás vzpomíná na Sindibáda z dětských let, když běžel v televizi a já se vždy těšil na jeho nová dobrodružství. Byla to má srdcovka, ale když si to rozebereme z dnešního hlediska, tak zas za tolik nestojí. První série je bláhová a dětinsky naivní s uboze naanimovanými příšerami a obludami a s prvky, které se do daného žáru vůbec nehodí. Jako například v epizodě 0107, kde admirál ostrova Koruzar ovládá lidem podobné stroje (Marzaky) nějakým renesančním Wii...Navíc souboje jsou špatně hrané, s primitivními triky a tupou choreografií. Také dialogy nebo i monology obsahují logické chyby, což vše působí poněkud neohrabaně. Ale budiž, už jen z nostalgie bych to hodnotil celkem kladně. Avšak druhá série Sindibáda posouvá o několik příček dolů. Je mnohem temnější a hbitější než série první, ale je tam několik zhásadních ALE. Objevují se zde obludy z první série, jako kydyby scénaristům chyběly nápady, což se potvrzuje i u samotných "nových" příšer..většinou jsou to jen přerostlá zvířata, která vydávají ten samý zvuk. Sám bych si věděl vymyslet mnohem různorodější obludy. A to se nechci vyjadřovat k epizodě, kde jsou návštěvníci z vesmíru. Wii ješte beru, ale UFO s lasery? Dále pak se zde objevuje mnohem víc efektů..což je jedině na škodu, protože jsou to jen fleky a čmouhy, které působí hrozně..dále pak zůstavají amatérsky hrané souboje, i když s mnohem hbitější choreografií. Je jich ale příliš a každá část je na jedno kopyto. Nenajdete zde žádný rozdíl mezi epizodami, vše je stejné. Žádné logické zápletky se nedočkáte. Nuda od prvního dílu až po konec. A poslední výtka: první série zkončila znovuožvením Turoka, ale druhá série nemá žádnou motivaci. Není zde Rumina a Turok také ne. Děj tak úplně vymizel, také mistr Dim Dim již nikoho nezajímá. Epizoda za epizodou, ale nic je nespojuje. Pro mne obrovské zklamání, není nic, co bych mohl brát za polehčující okolnost.(20.11.2010)

• - Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)