Sindibádova dobrodružství

(seriál)
  • Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Fantasy / Akční / Dobrodružný
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Série(2) / Epizody(44)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

DaliX

Naozaj výborný seriál (ak nie aj môj najobľúbenejší) môjho detstva, ktorému nemôže konkurovať ani Herkules s Kevinom Sorbom a ani Xena. Skrátka je to super seriál, ktorý som si musel stiahnuť a zaspomínať si na zlaté detské časy. Aj keď vizuálne efekty sú slabšie ale dejová zápletka je výborná zvládnutá na jednotku, aj herecké výkony sú celkom slušné o hereckom obsadení ani nehovoriac, hlavný hrdina má tú správnu charizmu, nadhľad a naozaj vtipné hlášky a taktiež oproti iným podobným filmovým seriálom, používa k zdolaniu svojich prekážok hlavne inteligenciu a nie len hrubú silu, takže je to skvelé a hlavne nelineárne ako napr. Herkules. Taktiež zbytok posádky tvorí super zostavu, hlavne Sindibádov brat Doubar, spoločník Rongar, vynálezca Firouz a sexy Maeve. Skrátka dokonalá kombinácia a taktiež milá, pôvabná ale diabolská Rumina ktorá naším hrdinom pripraví nemalé prekvapenia. Skrátka 5 hviezdičiek si spravodlivo zaslúži aj kvôli tomu, že sa mi nostalgicky páči dodnes. A nakoniec som zabudol pripomenúť naozaj nádhernú úvodnú hudbu, ktorá tomu seriálu dáva naozaj neuveriteľné čaro. ()

Nuala

Jojo, tak tenhle seriál jsem vážně milovala, ještě teď si pamatuju všechny postavy a dokonece některé díly, nebo teda aspoň zápletku :). A úvodní znělka byla prostě dokonalá, úžasná hudba... No jo, staré dobré časy, kdy se Sindibád se svou posádkou hrdě plavil po moři a čelil všemožným obludám... :) ()

Shorty_

Naprosto perfektní záležitost, v mládí jeden z mých oblíbenějších seriálů. Teď po více jak deseti letech jsem si ho stáhnul a znova rozdíval. Musim říct že ani s odstupem času nepřišlo zklamání. Nechybí tu vtip, postavy jsou napsány takřka dokonale a nevadí ani, že docela dobře zvolení herci nějak moc hracího talentu zrovna nepobrali. Na efekty se sice skoro nedá dívat ani přes prsty, ty by zvládnul udělat snad i muj čerstvě plnoletej bratránek alkoholik. Přes to se jedná o nadprůměrný počin kde scénář zcela nahrazuje nedostatek finančních prostředků. Kdo by si seriál rád připoměl a nemá na to dostatek času, přidávám svou oblíbenou scénu hned z prvního dílu: "Say Something About My Mother" -> Zcela zasloužené 4* ()

Hild

Seriál mého dětství, neunikl mi žádný díl. Když to opakovali po druhé a dávali to ráno, odmítala jsem chodit do školy. Ještě, že existovaly videorekordéry, věřím, že bych teď někde vyhrabala videokazety se všemi díly. Jo při vzpomínce na Sindibáda vzpomínám také na své dětství, Sindibád totiž k němu patřil. V životě jsem snad nikdy nic tak nemilovala. Někdy si jen tak z nostalgie pustím na youtube úvodní znělku, Každý měl v dětském věku nějakého svého hrdinu, u mě jim byl právě Sindibád. To velké hodnocení dávám právě z té nostalgie, věřím, že dneska už by se všichni seriálu jen smáli. ()

T2

Menej zábavnejšie než podobné seriály z tej doby ako boli Hercules a Xena, na ktoré si ako tak aspoň pamätám, na toto som si pre pripomenku musle pustiť aspoň úvodnú upútavku aby my to niečo povedalo. Dosť slabý podpriemer a to si rád pozriem podobné dobrodružstvá, nevynímajúc niečo okolo postavy Sindibáda. ()

• Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)