Sindibádova dobrodružství

(seriál)
  • Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Série(2) / Epizody(44)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

Bube1

Kdo na tom neujížděl jako malý, tak přišel o hodně, protože tohle je TOP mezi ''fantasy seriály 90. let''. Pro mě je to o úroveň dál než Hercules i Xena a to hlavně kvůli hereckému obsazení. Celá parta kolem Sindibáda jsou totiž maximální sympaťáci. Jo a když už je tady debata o rozdílech mezi první a druhou sérií (neboli - která je lepší a proč), tak se (jako jeden z mála) kloním ke druhé sérii. V ní je totiž o poznání lepší choreografie soubojů, celkový temnější nádech taky prospěl a pak je tu nový člen party - kouzelnice Bryn, která nahrazuje Maeve. No a pro mě je prostě Mariah Shirley větší kočka než Jacqueline Collen a můžete mě klidně ukamenovat! Samozřejmě jsou tu i velká negativa jako totální odstranění postav Turoka a Ruminy (důvod??) nebo náhlé vykašlání se na hledání Dim-Dima (důvod???), ale za mě prostě vede ta druhá série. ()

luky555

Seriál byl podle mne velmi nadčasový - rozhodně na svou dobu. Tvorba tohoto seriálu by mohla přijít mnoha lidem velmi primitivní a laciná. Je pravda, že seriál nespňuje kritérie pro dnešní televizní diváky, leč o něco starší generace (jako já) na něj ještě dnes vzpomíná. Můj verdikt proto činí tři hvězdy. Půl na půl. Má generaca zbožňující a mladší generace s menším zájmem. ()

T2

Menej zábavnejšie než podobné seriály z tej doby ako boli Hercules a Xena, na ktoré si ako tak aspoň pamätám, na toto som si pre pripomenku musle pustiť aspoň úvodnú upútavku aby my to niečo povedalo. Dosť slabý podpriemer a to si rád pozriem podobné dobrodružstvá, nevynímajúc niečo okolo postavy Sindibáda. ()

unYso

Ako malý, som tento seriál hltal rad radom. Každý víkend ráno som sa vždy tešil na Scooby doo, Tom & Jerry, Káčerovo, Xenu, Herkulesa a Sindibáda. Hoci kvalitatívne je ten seriál na veľmi tragickej úrovni, ale charaktery postáv, výprava a také celkové odľahčenie istých scén a napätých situácii dávalo tomu seriálu dosť dobrý šmrnc. Za mňa 75% :) ()

wdc

Další ze seriálů jako je Herkules, Xena, Conan Kvalitou je to podobné seriálům Herkules i Xena. Někdo si ale tu partu - Sindibáda a jeho posádku oblíbil více. Počítačová animace je někdy roztomile primitivní a i když některé díly nebyly kdo ví jak záživné, nemůžu říct, že bych se nijak příliš nudil. Není mnoho fajn dobrodružných, fantasy seriálů jako je tento. Hlavní plusy: sympatičtí herci, kteří si na nic nehrají, dobrá atmosféra, nechybí vtip. První série je dostupná na internetu a P2P sítích v češtině. Některé díly druhé série jsem našel pouze v angličtině a jsou k nim české titulky na opensubtitles.org a nebo v torrentu na uloz.to atd. Na YT jsou i různé sestřihy. Líbily se mi např tyto. - The Nomad Crew - You'll Be In My Heart (adventures of sinbad)(Phil Collins)-ZOsc2YJCOrQ - Adventures of Sinbad- bye bye girls - NSYNC - When Sinbad kisses a woman (I'm In Heaven When You Kiss Me - A Touch Of Class)-ECo7YyV4ka8 - Now or never-nmHjdeB9Bx8 - Sinbad - Wind of change - Scorpions -Cqe3Xl1jQgY - Sinbad & Maeve - I will find you - Moya Brennan -YJaRAtfdMtc - Sinbad&Maeve ♥ The day after tomorrow (Saybia)-4Qbjm2CE4nc - Sinbad&Maeve-Truly madly deeply true (Savage Garden)-wIgst2F3WHI ()

• Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)