Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Belerofonu

Druhý díl je o něco horší než první, ale jen díky zpracováním režiséra Columbuse.Víceméně udělal film stejný jako první. Nic nepřidal nic neubral, což je obrovská škoda. Děj je o něco složitější a postavy jsou víc "vyhrané" to sice ano, ale jinak si budete říkat ten had byl v jedničce nebo ve dvojce??Což je trochu škoda. ()

ostre_pero

Niet čo dodať. Na rozdiel od toľko ospevovaného Pána prsteňov tu nechýba zábava, napätie a všetko, čo k skvelému filmu patrí. Pán prsteňov nikdy nesiahal a ani nebude siahať Harry Potterovi ani po členky. ()

N.ev.E

O moc lepšie ako prvý diel, napriek tomu že zase sa niektoré veci oproti knihy zmenily. Naozaj si myslím, že keď to už má viac ako 2 a pol hodiny, tvorcovia mohli ten materiál (knihu) využiť lepšie. Boli tam veci ktoré mi chýbali ale rovnako aj veci ktoré sa mi tu zdali byť nadbytočné, ale tento film má jednoznačne lepšiu atmosféru ako jednotka. ()

panic25

druhý díl je stejně dobrý jako první, ale dal jsem čtyři hvězdy, protože tam není tak dobrý příběh jako v prvním jinak celá potterovská serie stojí za vidění, můžou to vidět všechny kategorie lidí ()

Kubaz

Jeden z nejpovedenějších Potter filmů z celé série. Je nejvěrnější předloze a má opravdu skvělou atmosféru. Nemám mu téměř co vytknout. Dobře odvedená práce. ()

Latec

O pár milimetrov temnejší tón ako v jednotke, aj keď čo sa týka inovácie alebo prístupu sú to takmer totožné filmy – Columbus sa zrejme na viac nezmôže, aj keď to možno nebolo ani tak potrebné, keďže aj predloha bola určená skôr menším. Čo ma však udivuje je to, že z druhej najkratšej knižky sa vyliahol zatiaľ najdlhší film zo všetkých, pričom z tej najhrubšej bol nakoniec film najkratší. Je však obrovským kladom tohto filmu, že dĺžka pomaly sa blížiaca k trom hodinám vôbec nenudí. V čarodejníckom svete sa stále deje niečo pútavé, a je sa na čo pozerať. V porovnaní s tým čo príde sú však oba poctivo spracované filmy s drevenými malými hercami od Columbusa iba obyčajným, zabudnutým príhovorom pred hlavnou hostinou. ()

Naranyan

Opakoval bych svůj komentář k prvnímu Potterovi, proto jen připomenu svou jedinou výtku, která se bohužel opakovala. Uvalený závěr filmu. Jinak jsem při Harrym i nadále skutečně v pohádce, proto nelze hodnotit jinak. ()

le poulet

Jestli se mi Kámen mudrců líbil, tak tenhle filmík ho ještě asi tak trilionkrát předčil. Dokonce jsem přežila i pavouky a to je co říct, vzhledem k mé arachnofobii. Lockhart byl natolik přesvědčivý, že z něj zvracím ještě teď a dokonale jsem se zabouchla do Malfoyovic famílie. Lucius se vážně moc povedl... ()

Chlo0opek

Dokonalé zkloubení triků a příběhu. Ač jsou triky skvěle udělány (občas tak dokonale, že člověku se ani nechce věřit, že se jedná o trik:), přesto nejsou triky postaveny nad příběh a to je parádní věc...jakoby tvůrci jen tak mimochodem hází jeden trik za druhým, jakoby s naprostou samozřejmostí, ale přitom film na nich nestaví. Tak by to mělo být.. ()

Jevablo

Dobrý film podle dobré knihy. Dobby nemá konkurenci a příběh je v souladu s předlohou dotažený až do dramatického finále. Vizuálně perfektní a takové příjemně evropské (tj. Hagridova chalupa není velká jak hangár, Bradavice opravdu působí jako starý hrad). Méně scén a osekaný děj by filmu tradičně neškodil, pokud jde o jeho spád (ale který režisér to udělá, resp. může udělat, že...) Jinak solidní. P.S. byl jsem trochu rozpačitý z českého dabingu (kromě tří hlavních hrdinů docela příšerný a amatérský), ale to není problém originálu. Plus ten Brumbál - tenhle děda má být největší postavou v boji proti zlu, tohoto pána se má bát Voldemort? ()

Donnuno

Řekl bych, že podle mého názoru je tento díl jeden z nejpříjemnějších. Asi nejlíp zachytil atmosféru z knihy. ()

spawn866

Harry Potter je celkem dobrý film, nečetl jsem sice knihu, ale myslím si že ve filmu, vlastně ve všech dílech, teda alespoň na mě působí Harry Potter dojmem že vůbec neovládá magii. Sem tam ho někdo naučí pár kouzel, ale snad ve všech dílech se naučil dohromady max. pár kouzel a pak se z ničeho nic dokáže ubránit Voldemortovi, no opravdu nevím jak to bylo v knize, ale ve filmu je Harry Potter fakt velkej hňup! Myslím si že mohli Harryho Pottera ve filmech naučit trošku více té magie aby nevypadal jako hňup. ()

Chegí

Pro mne asi nejlepší díl. Držel se příběhu, měl hezké kulisy a exteriéry, ale někdy poněkud kýčovité rekvizity (např. Nebelvírův meč připomínající plastové meče z Vietnamské tržnice). Herci stále podávají pouze dětské výkony, ale zlepšení je evidentní. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)