Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

melis.cuga

Chris Columbus dospel. Od prvej časti urazil obrovský kus cesty a je to aj badateľné. Tajomná komnata je takou medzizastávkou umiestnenou na pol cesty od rozprávkovosti a infantílneho poňatia prvej časti až k temnej Cuaronovskej horrorovej atmosfére Väzňa z Azkabanu. Prvá polovica je stále tou Columbusovskou guilty pleasure. Je stále detsky vtipná, trochu rozhádzaná a pôsobí trochu rozpačitým dojmom. V druhej polovici sa však príbeh fixuje len na problém Tajomnej Komnaty, a partia ktorú rozohráva ústredná trojica oveľa viac sedí celému potterovskému rázu. Columbus tu už nezabúda na dospelého diváka a jasné farby mieša temnými kulisami pričom neraz tomu vdýche až horrorový podtón. Stále je to však málo. Po 160 minútach (neuveriteľne prehnaná stopáž) totiž prichádza na rad opäť ten mladší divák a Chris nás za ručičku prevedie cez všetky zvraty a príbehové twisty v podobe monológu Toma RIddla. Príbeh sa už viac venuje celému konfliktu Potter vs. Voldemort a tak sa knižná predloha orezáva viac, až nastane okamih keď si nefanúšik J.K.R. nevie rady. Jednoznačne vyspelejšia, temnejšia a serióznejšia adaptácia ako Kameň Mudrcov, ale od Cuarona ešte ďaleko. ()

djbarrel

O trochu temnější a tajemnější . Hrdinové pomalinku dospívají a intriky se pomalu stupňuji. Další útok Lorda Voldemorta byl o dost jiný než předešlý a dlouho mi trvalo než jsem si uvědomil o co jde . Stále pohádkový, i když o dost drsnější příběh. 80 % ()

Formanovec

Stejně dobrý standart jako u prvního dílu, ale kdybych si měl vybrat jaký si pustím, zvolil bych definitivně "kouzelnější" jedničku. ()

lobo87

Pokračovanie Harryho je trošku temnejšie ako prvý diel, ale Chris Columbus opäť natočil hlavne príjemné rodinné fantasy. Diváci sa opäť trošku viac ponoria do Harryho príbehu a dozvedajú sa nové súvislosti. Potešila účasť Kennetha Branagha. Skrátil by som však dĺžku, pretože 160 minút je priveľa. Takisto sa ukazuje, že Columbus tu ako režisér dosahuje svoje maximum a je čas na zmenu... 75% ()

futbalista

Druhý diel, pre niektorých nie najvydarenejší, bol pre mňa v celku vydarený... Musím priznať, že hoci si o ňom myslím, že je možno príliš dlhý mám ho rád. Tu ide aj o atmosféru, ktorá by tam nemala veľmi patriť. Chris Columbus to chcel spraviť dospelejším čo sa mu z časti podarilo. Herci boli rovnako ako v prvej časti dobrí (to neznamená to ako známka v škole). Dávam 4/5 alebo 72% ()

rafix

Steně jako je první díl tak i druhý díl je perfektní a u které jsem se také nenudil jako u toho prvního. ()

Schmitke69

Výborný druhý díl, který se drží - ba naopak povyšuje započatou linii, shoda s knihou na 90% takže taky super, no opravdu hezké pokračování serie... ()

HellFireFery

Druhý díl plynule navazuje na "Kámen mudrců" a je to logické pokračování, které se prvnímu dílu v mnohém podobá. Ať se to už týká kostýmů, výpravy, tak samozřejmě i kvality. Opět je z filmu cítit ta pohádková atmosféra a je krásné, jak film žije svým vlastním světem. Už se zde ale pomalu začínají objevovat první náznaky hororu a závěr sice není megalomanský, ale důstojný a kvalitní. Dá se jednoduše říci, že ten, kdo byl spokojený s prvním dílem, tak s druhým bude na tom úplně stejně. ()

tsatsiki

Už je to více temnější než byl první díl, ale je tu více triků a rozhodně se na to kdykoli rád podívám. Uživatel Pomo píše 160 minut privela. Mě to ani nepříjde, protože tady to v tom filmu pěkně odsýpá. A z Emmy Watson se nám tu pomalinku stává pěkná kočička :) ()

Víteček

"Harry Potter se nesmí vrátit do Bradavic!" Určitě to ve mně zanechalo lepší dojem než předchozí díl, ale pořád si to dovedu představit mnohem lepší. Film se rozhodně zlepšil v efektech, které byly u Kamene Mudrců děsné. Děj mi přišel lépe podaný a vesměs dobrý, ale bylo to přepříliš dlouhé. Bavil jsem se, ale po nějakých 40 minutách jsem už koukal, jak dlouho to běží, kolik ještě zbývá a co tam kruci mohou ještě dát. To rozhodně není optimální vysvědčení pro film a je to o to víc překvapující, že mi tam naopak některé věci chyběly nebo byly příliš zestručněné. Takže pro mě asi slušný film s nevyváženě sestaveným dějem. 65% ()

Marty_cz

Film, který začal jako ,,pohádka" pro děti se stal postupně akčním-fantasy-thrillerem. Právě druhé pokračování této úspěšné ságy pomalinku polehounku odstartovalo tento přechod. Film se mi líbil po všech stránkách a hlavně jsem byl spokojen, že zde nefunguje rovnice pokračování=pokles na kvalitě. ()

AndrewNewman

Ten temný habit tomu neskutočne sedí a mladý Voldemort je aspoň pre mňa kvalitnejšie zobrazeným záporákom, než Ralph Fiennes vo zbytku série. Škoda len toho, že sa hlavné trio v tej dobe ešte nenaučilo hrať. To sa ale v ďalších častiach už zmenilo. ()

IZFNP

Jeden z tých slabších príbehov Chlapca, ktorý prežil. Nie tak čarovné, ako jednička, nie tak dokonale natočené, ako trojka, ale dôstojné, plné nápadov a dobrého remesla a stále veľmi zábavné. ()

Karlos8

Ať jste kdekoli na světě, všude na vás budou číhat tajemní lidí, tajemné objekty a nebo dokonce tajemná komnata. Jedna taková existuje v Bradavicích, navíc o ni existuje poutavá legenda, kterou dokážete hltat plnými doušky od prvního do posledního písmene. Obětí začíná přibývá a na školních chodbách přestává být bezpečno. Důkazy, myšlenky, invence nepřichází na řadu a tak musí zasáhnout osud. Pomocí hadího jazyka se dostáváme do tajemné komnaty, kde na nás nečeká nikdo jiný, než bazilišek. Souboj na první pohled nevypadá příliš vyrovnaně ale štěstí stojí na správné straně. Vzpomínám si, že při prvním sledování se mi na závěr hrozně moc líbilo slovo LOAJALITA, proto mi dovolte abych i s tímto slovem skončil v mém komentáři, aneb buďme k sobě loajální. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)