Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

1. díl by bohatě stačil, tady už se to pomalu, ale jistě schyluje k horším výkonům a horší zábavě. Dopadlo to ještě jakž takž, ale už tu není žádná extra scénka ani hláška, kterou bych si zapamatoval. Taková velice průměrná komedie, která aní neublíží, ale ani nic nového nepřinese. Jednou shlédnout a zahodit do koše ;).(30.6.2013)

Tenhle film má jediný problém. A to, že se jedná o díl druhý. Scénárista John Hughes a režisér Chris Columbus si zopakovali spolupráci s tím, že udělali jednu jedinou změnu - poslali Kevina do New Yorku- Jinak je zápletka naprosto stejná, jsou zde opakující se prvky, které sice dodávají ten správný pocit, že tohle je něco, co znáte a rádi se k tomu vrátíte, ale těch spojujících prvků je až příliš mnoho a prostě vyznívají jako kopie. Pořád ale lepší než to, co v téhle sérii následovalo. Film má nadále to správné kouzlo vánoc, Joe Pesci a Daniel Stern jsou pořád výborní a právě díky tomu, že jste si oblíbili první film, podíváte se i na ten druhý. Je to pořád sranda.(4.2.2014)

Vianočná klasika z ktorej sa mi nezdvíha žalúdok hoci sa to opakuje každý rok a hral tu prezdent Donald Trump. Ide o úctyhodné pokračovanie, ktoré dosahuje kvality prvej kultovej časti. Tie ostatné pokračovania sú už iba nekultúrne znásilnenia. Príbeh už nebol taký úderný a vo svojej jednoduchej podstate geniálny ale herecké obsadenie to zachraňuje.(26.12.2017)

Kostra příběhu je pochopitelně jako v jedničce, ale hlášky a gagy jsou tu nové (některé sice kopírují ty z minulého dílu) a stejně povedené, takže bych neřekl, že je to horší, než první díl. Navíc pro New York mám slabost. Klasika nejen pro děti.(25.12.2007)

No, mě se snad dvojka líbila ještě víc než jednička. Nové prostředí velkoměsta rozhodně neuškodí a je sice pravda, že Kevinovi pasti jsou dost podobné těm v jedničce, ale já se smál snad ještě víc...(9.3.2005)

Samozřejmě na první díl to ani zdaleka nemá, ale já se bavila. Hotelové scény jsou výborné.(30.3.2008)

Rovnaká kvalita ako u prvej časti. 85%(31.12.2008)

Stále dobré pokračovanie úpešnej ságy komédie Sám doma, keď tentokrát rodičia nezabudnú Kevina samého doma, ale stratí sa na letisku a vystúpi až v New Yorku.(9.11.2012)

kopie schématu jedničky, zasazená do New Yorku - sice nepřináší nic nového, ale solidní sranda je to pořád...(8.7.2008)

____ Veselý Vánoce Kevine. ___ Veselý Vánoce Bazy. ____ Podruhé mně Sám doma dostal. Sice nebyl Doma, ale on se chytne všude. ____ OST 5/5 ____(24.12.2010)

V základu stéjné jako první díl a ikdyž je koncept už ohraný funguje i napodruhé ne sice tak efektivně , ale pořád je to ono a prvnímu dílu to rozhodně ostudu nedělá . ( 17.12.13/MAC )(17.12.2013)

První VHS kterou jsem kdy strčil do přehravače. Nepouštěl jsem si to jenom na Vánoce, pouštěl jsem si to častěji. Film mého dětství u kterého doufáte, že jeho kouzlo nikdy nikdo nezničí (bohužel pak vznikly další sequely)(12.11.2016)

Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku jako by byl přesnou kopií jedničky...Posuďte sami: na začátku se pohádá malej fracek s rodinou, která mu následně uletí. On je z toho nadšenej a začne vyvádět jednu volovinu za druhou. Pak mu začne bejt smutno, potká osamělou duši (z které měl předtím panický strach) a skamarádí se s ní. Pak přijdou na řadu zlodějíčci a pastičky (nejvtipnější úsek celého filmu). Po sérii vychytaných nachytávek ho ale stejně ty dva chytí, ale naštěstí mu pomůže ona osamělá duše. Nakonec ho rodina najde a fracek dostane na samotném konci vynadáno....Nepopírám, že jsem se u toho nesmál, ale takhle by pokračování vypadat nemělo. Jsou samozřejmě horší, ale žádné není tak předvídatelné, jako tohle.(29.10.2006)

Jako obvykle dovojka nedosahuje kvalit jedničky. Film sice nenudí a zasmál jsem se skoro stejně jako u jedničky, ale příběh i gagy jsou velmi podobné, vše bylo strašně očekávatelné.(19.8.2008)

Klasika dětství vol. 2 a o píď lepší než jednička.(23.12.2009)

Tak tohle mám ještě radši než jedničku a nechápu nízké hodnocení. Ke skvělým Marvovi a Harrymu se přidal ještě perfektní Tim Curry. Představte si, že tenhle člověk nehrál jen ulítlého traverzitu v Rocky Horror Picture Show, ale také Shakespeara v britském výpravném seriálu! A jako vždy moc dobře. Moje nejoblíbenější jsou obě scény se starým filmem (Byla to muchlovačka s mým bráchou!)(25.12.2010)

Pro mě o hvězdičku horší než jednička. Docela dost to kopírovalo, ale i tak sem se u toho dost pobavil. K tomu zase ti dva výborně hrající (Pesci a Stern) zlodějíčci.(5.2.2011)

O stupeň níž než jednička, ale pořád dobré. U druhého dílu mě snad víc bavila ta omáčka, než nastrahování pastí a honička s mokrými bandity. Humor je stále ve formě a kouzelná vánoční atmosféra opět přítomná.(23.12.2015)

1658. hodnocený film:(16.3.2017)

Ja se smal az jsem bracel. Bohuzel tvurci jen prejeli pres kopirak jednicku, proto o bod mene...(3.1.2006)

Ešte stále tam isté čaro je, avšak tentoraz nielen vďaka malému Culkinovi, ale aj vianočnému New Yorku, hračkárstvu a holubom:-))(21.12.2007)