John Travolta pro mně nebyl nikdy tím pravým teenagerovským idolem a to ani po Horečce sobotní noci. Sice z něj vyrostl skoro přes noc nový idol tehdejší mládeže, ale u mě, bohužel, tato dnes už nostalgická broadwayská muzikálová slátanina s jasným poselstvím o nejrůznějších ganzích mladých, zkouškách odvahy, dokazování dospělosti, prvních láskách nikdy až tolik nezabrala. Krom evergreenů samozřejmě:-) Muzikály opravdu ne až na malé vyjímky jako Hair, My Fair Lady, West Side Story, i když nepopírám fakt, že se dnes už kultovní Pomáda stala jedním z nejúspěšnějších filmů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, přestože kritika přijala film s velkým opovržením. Svého času se dokonce vyšplhala mezi deset nejziskovějších filmů v historii. Takže za choreografii, úvodní píseň od Bee Gees a za celkové studentské prostředí za 3*. "Neříkám, že se mně film v určitých částech nelíbil, ale už mě to tak jako před lety neoslovilo a to ani v částečném nostalgickém duchu."(5.10.2007)

Když jsem Pomádu viděla kdysi v dětství poprvé, tak strašně se mi líbila, že jsem dostala hrozný strach, že už ji nikdy neuvidím. Moje obavy se ale nenaplnily a já Pomádu viděla už mnohokrát. Někdy si pro zlepšení nálady pouštím jen samotné písničky, protože snad žádný muzikál nemá tak úžasný a legendární soundtrack. Pro mě asi až do konce života top muzikál.(16.6.2011)

Tohle je taky těžké... co dělá dobrý muzikál dobrým muzikálem? Je to příběh?(Tanec v temnotách) Herecké výkony?(All that jazz) Romantika? (Moulin Rouge) Poselství? (Všichni říkají miluji tě) Vtip?(South Park:Peklo na zemi) Pohádkovost? (My fair lady) Tanec a choreografie?(Top hats). Asi od všeho trochu... hlavní však jsou PÍSNIČKY. A ty jsou v Pomádě nezapomenutelné... Co z toho, že z těch předchozích kategorií nemá Pomáda skoro nic... Je to slizké a naivní, ale zábavé... Mám to rád, už jenom proto, že jsem to miloval jako malý a na soundtrack si vždycky rád zakřepčím, ve snaze "válet to jak Travolta". P.S.: Grease is the word! Teď jsem měl možnost vidět Pomádu na plazmě s domácím kině a v dobré náladě - no, totálně to se mnou šilo... Jdu na 80%(5.7.2006)

Nevím, ale tenhle film mě nikdy moc extra nebral. Písničky celkem ujdou, ale nedovedu si představit, že bych si je někdy pustil a zaposlouchal se do nich. Travolta je dobrý, ale Olivia Newton-John je dlouhou dobu nesympatická holčina, po které se dá šílet až v závěrečné scéně, kdy je fakt sexy. Však se jí John skutečně tak nějak plazí u nohou. Má to své silné scény a stejně tak to kolikrát spadne do kýčovitosti, i když je pravda, že než se tak stane, je nutno ocenit ten vzdor a nadhled pro tohle označení. Jde o to, jak moc máte rádi muzikály a pomádu ve vlasech. 60%(20.2.2009)

Možno je Pomáda sladká ako cukrová vata, ale zanechala vo mne veľmi príjemný a pohodový pocit. Nebola som nútená nemať rada nejakú postavu ani žiadnu uprednostňovať, starší herci a ich postavy (riaditeľka, tréner, automechanička) sa hravo vyrovnali mladým. Skvelé tanečné kreácie, dobré skladby, keďže som poznala pred pozretím filmu asi dva a nepočula som ich už dlhšie, neotravovali ani tie najväčšie hiťasy. Travolta a jeho ružovo zladené ponožky ku košeli a dobová móda, niekoľko prekvapivo úderných hlášok. Päťdesiate roky boli cool.(16.11.2011)

• - Ve filmu si číšnici zahraje Travoltova sestra, Ellen. (M.B)

• - Susan Dey a Deborah Raffin byly zvažovány do role Sandy (Elisebah)

• - Jeff Conaway musel chodit mírně nahrbený, aby se John Travolta jevil vyšší. (Kulmon)