"...Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Did you get very far? Tell me more, tell me more Like does he have a car?... Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Was it love at first sight? Tell me more, tell me more Did she put up a fight?... Tell me more, tell me more But you don't gotta brag. Tell me more, tell me more 'Cause he sounds like a drag... Tell me more, tell me more How much dough did he spend? Tell me more, tell me more Could she get me a friend? Summer dreams ripped at the seams. But, oh, those summer nights. Tell me more, tell me more... Letní čas zradil nás, ale ach ta letní noc. A co dál řekni nám... Tell me more..." A čo ďalej? Vy to neviete? Prezradiť to? Povedať ako sa bude vyvíjať príbeh stredoškolskej lásky mladého rebela v koženej bunde s frajersky vyčesaným három Dannyho Zucca a krásnej, jemnej Sandy? Radšej nie. Ak chcete vedieť ako to medzi nimi dopadlo, pozrite si tento podarený muzikál. Dodnes je to jeden z najlepších, najkvalitnejších teenagerských hudobno-tanečných filmov. Časom preverená, značková, štvorhviezdičková "Pomáda". ****(1.11.2010)

Smířím-li se s tím, že maturanty hrají třicetiletí a téměř třicetiletí herci, a že scénář není z těch nejduchaplnějších, zbývají už pak jen samé superlativy. Skvělé písničky, které jsou i po více než třiceti letech stále stejně svěží, chytlavé a vskutku hitové, plno nezapomenutelných tanečních momentů, spousta humorných situací a vtípků, skvěle navozená dobová atmosféra, dokonale obsazené role (a to nejen pokud jde o Travoltu a Olivii), neuvěřitelně pozitivní náboj. Zkrátka, po právu jeden z nejúspěšnějších a nejlepších muzikálů, klasika, na které vyrostla celá generace. A možná ne jedna.(9.4.2011)

Vypadnout ze své role frajírka a hvězdy party nebo rozvíjet svou prázdninovou lásku z pláže? Danny a Sandy. Znají je všichni. Stejně jako skladby, které se díky tomuhle kousku proslavily. Nejednou muzikály pomocí svého rámce dokázaly snáz proniknout tam, kam se někdy těžká dramata prodírala jen stěží. Pomáda určitě nemá ambice sdělit publiku něco zásadního, řeší maximálně milostné problémy mládeže nebo hrozbu těhotenství, ale pubertální slzy tekly tehdy, o deset let později, o dalších deset let později a divák si Pomádu pustí klidně i dnes. A vůbec to díky dokonale namíchaným ingrediencím ničemu nevadí. Nostalgie funguje, John Travolta je bourák par excellence, Olivia Newton-John zatraceně roztomilá, zápletky dietní, konflikty úsměvné. Našel by se půltucet dalších chyb, ale proč bychom to dělali?(9.8.2016)

Nemám příliš rád Travoltu a nemám rád ani tu skvělou studentskou americkou mládež, ze které koncekonců výdycky vzejde nová generace dokonalých Američanů - tedy nemohu mít příliš rád ani Pomádu. Asi je to spíše otázka vkusu než hodnocení kvalit filmu, ale jedné z repríz TV Nova vděčím za to, že jsem si ho nekoupil.(16.6.2012)

• NinadeL

Dvoječka je mimořádně běžná záležitost, odpovídající úrovni nekonečných nováckých repríz v dopoledních hodinách, ale jednička na tom není o moc lépe. Množina stejných herců a štábu prostě nedokáže udělat dva zas až tak odlišné filmy. S hopsajícím Travoltou a podivnou Newton-Johnovou na mě nechoďte. To už bych si radši dala jevištní verzi s Lucy Lawless, kterou dělala v roce 1997. Tady se maximálně zasměju nad Lorenzo Lamasem ;)(16.3.2009)

• - Střední škola Rydell High je složená ze tří škol, v jedné se natáčely interiéry, ve druhé hřiště a exteriéry, třetí pak posloužila k natáčení scén na pouti. Pouť byla ve městě jen jeden den, a tak to štáb musel stihnout. [Zdroj: Proženy.cz] (Bioscop)

• - Annette Charles (Cha Cha) trpela počas nakrúcania nesmiernymi bolesťami. V záberoch ju často vidno, ako sa o niečo opiera. Hneď po poslednej klapke brali Annette na operáciu, išlo o mimomaternicové tehotenstvo. Táto predovšetkým tanečnica sa stala vo firme Mattel predlohou pre jednu z bábik, ktorú pomenovali Cha Cha. (Raccoon.city)

• - Točilo se v Los Angeles od 27. června do 14. září 1977. (M.B)