Konečně mohu říct, že jsem viděl Pomádu. Legendární klasika mezi muzikály s frajerským Johnem Travoltou a na první pohled nevinnou Olivií Newton-John nabízí vedle jednoduchého příběhu pěknou choreografii a nezapomenutelné songy, které časem nestárnou. Zkrátka sympaticky laděný snímek, který dokáže oslovit i dnes a strčí nějaký Muzikál ze střední hravě do kapsy.(1.7.2012)

NOVA CINEMA - Písničky skvělé, do dneška je moc rád poslouchám. Samotný děj taky ušel, ale ty dialogy (zejména mezi holčičí partou) byly místama dost přiblblé. Travolta samozřejmě číslo jedna a tahoun filmu. Nejlepší byl jeho styl chůze, kdy se kymácel, jak největší frajer na světě :)) Příjemná nostalgie. 70% (with J.) // (1.1.2014) NOVA - Po roce opět opáčko a opět příjemné zavzpomínání. Hodně vtipná pasáž je, jak Travolta zkouší sportovat :) 70% (with J.)(22.1.2013)

Nemám příliš rád Travoltu a nemám rád ani tu skvělou studentskou americkou mládež, ze které koncekonců výdycky vzejde nová generace dokonalých Američanů - tedy nemohu mít příliš rád ani Pomádu. Asi je to spíše otázka vkusu než hodnocení kvalit filmu, ale jedné z repríz TV Nova vděčím za to, že jsem si ho nekoupil.(16.6.2012)

Tak tohle byl nářez! :)) Neviem, ako je možné, že mi Pomáda tak dlho unikala. Dej zakomponovaný do amerického prostredia puberťáckych výrastkov, ktorí tradične protestujú proti všetkým a všetkému, čo nesúvisí s ich liberálnou kultúrou, ktorí sa snažia vyžmýkať zo svojej pochabej, krásnej mladosti čo najviac, ktorí dokážu živelným entuziazmom roztancovať davy či vyjasniť pochmúrny deň. Tancujúci John Travolta mi vyčaril úsmev na perách, Olivia ma nadchla svojím nežným hlasom, piesne a choreografie sú úchvatné a celkovo z Pomády vyžaruje sila, energia, vášeň a snaha vzoprieť sa zaužívaným pravidlám, samozrejme, v humornom podaní. ,,You are the one that I want" je doteraz mojou najobľúbenejšou a podľa môjho názoru aj neprekonateľnou pesničkou 70. rokov.(30.5.2011)

Šuby duby wap šup wap. :D Toto je skrátka duch 70. rokov. Jeden z najlepších muzikálov a najkultovejších filmov s nezabudnuteľnými scénkami, dejom a dialógmi. Tento film bol podľa mňa základ pre mnohé filmy zo študentského prostredia, pre filmy kde robia zo seba postavy frajerov, machrujú, či jazdia závody na vylepšených autách. V tomto filme sa veľa pozornosti orientuje aj na vedľajšie postavy, všetko okolo je síce jednoduché a smiešne, lenže si treba uvedomiť, akí bývajú mladiství a najmä v tých rokoch. Čistá klasika a najmä pekná romantická komédia. Najmä však pieseň Summer Nights a posledné dve na konci filmu ma dostali do veľkej spokojnosti a šťastia. Jáj, prečo nemám také blonďavé dievča. :) Paráda táto Pomáda. Tento film má život.(1.6.2012)

• - Točilo se v Los Angeles od 27. června do 14. září 1977. (M.B)

• - Mladý režisér Randal Kleiser sa musel neustále podriaďovať producentovi Allanovi Carrovi, ktorý mu nakázal, aby nepoužíval mäkkú ostrosť a tlmenejšie svetlá, ktoré mali vyvolať atmosféru 50. rokov. (Zdroj: moviemania.sk) (classic)

• - Ve filmu si číšnici zahraje Travoltova sestra, Ellen. (M.B)