Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

SeanLSD

Ako urobiť z Bčkového filmu Ačkový ? Kedysi boli diela o prerastených beštiách a ľudožrútskych tvoroch všetkého druhu veľkým a drahým ťahákom Hollywoodu, na ktorom sa vyzúrili mnohí schopní ľudia s nápadmi. V 90. a nultých rokoch však už poznáme rafinovanejšie spôsoby zábavy a nadrozmerné hladné všeličo sa stalo doménou televíznej a video produkcie, pričom výsledky tomu zodpovedajú. Vždy ma zaujímalo, prečo musia byť tie filmy tak neuveriteľne blbé, keď by pritom mohli byť tak strašne zábavné – a popritom ešte aj zamyslením nad zázrakmi a schopnosťami prírody. ANAKONDA je práve takým filmom, po akom som vždy volal, sledujúc všetky tie stupídne a pritom ani nie smiešne kraviny - nevyzerá lacno, nie je hlúpa, funguje, šliape a baví - a dokonca sa dá aj zapamätať vďaka výbornej dusivej atmosfére, vlhkej, horúcej, hnijúcej džungli, a niekoľkým lahodným detailom. Vo svojom žánri o veľkých žravých obludách je tým, čím TWISTER medzi katastrofickými filmami, ktoré sa v tom istom období stali rovnako degradovaným žánrom. ()

Kjůkíí odpad!

Ani sladká Jennifer Lopez, kterou jsem mimochodem skoro ani neidentifikoval jak JLo, nezachrání evidetně strašný námět. Že se ti režiséři nepoučí, všechno s netvornými stvůrami přerostlých rozměrů, co zabíjí lidi jak na běžícím páse, končívá v koutech dvd půjčoven, zapomenuto, zaházeno. S rozpočtem 200 milionů dolarů a se změněným scénářem, respektive přepracovaným, by se možná dalo natočit něco na 3 hvězdičky. ()

maxxxim odpad!

Ech (nie neberte to ako niečo záporné, z čoho si na prvý pohľad dedukciou vytvoríte obraz akým smerom sa bude asi môj komentár uberať, no nevylučujem ani to, že máte pravdu už v úvode - len mi zabehlo nič) celkom pohodka, ak ste na odvykacej kúre pre nadmerné požívanie marihuany, či makových buchiet, ktoré vám spôsobili prinajmenšom šedý zákal, toto je filmik práve pre vás. Tým chcem povedať, že Jennifer bola asi v hmotnej núdzi, keď sa dala zlákať na marný boj s otcom Angeliny a hlavne gumenou Titanoboa cerrejonensis. Dvestometrová náhražka poctivého hada je výsmechom darwinizmu. Zuby ako mamut, aj tiger šabľozubý je oproti nej plyšový tichošlápek. Dej je tiež riadne premyslený do posledného detailu, z čoho vyplýva že v konečnom dôsledku, nebudete vedieť na čom ste. Štartová reakcia tej gumenej srandy je na úrovni Bolta, ak nie ešte lepšia. Samotná zápletka je zápletka s veľkým Z, tak vám zapletie hlavou, že až. Najviac si ale cením úplný koniec filmu, ktorý by dokázal konkurovať aj Petrolejovému princovi, či okolnostiam sprevádzajúcich púštnu búrku na konci minulého storočia. Dobre? ()

lennyd

Pokud náhodou chcete natočit film o Jižní Americe, neberte na palubu místní trosečníky. Mohli byste dopadnout jako Terri (Jennifer Lopez) s jejím týmem, kteří se vydali natočit dokument o bájném kmeni Mlžných lidí, kdesi na řece Amazonce. Bohužel právě jednoho takového trosečníka vezmou na palubu, a pak se teprv začnou dít věci. Zvlášť když pan trosečník má s sebou mazlíčka, několikametrovou Anakondu ... Na to, kolik známých jmen se u tohoto snímku ukázalo (Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Owen Wilson, Danny Trejo, Eric Stoltz), jejich snaha vyšlo na prázdno. Gumový hádek moc strachu nenažene, chvilkama je to celé přehnané. A co teprve posledních 10 minut, to už je úplně k smíchu. Za zmíňku stojí víceméně jen první půl hodinka s krásným prostředím Jižní Ameriky (kdoví ale kde to natáčeli) a výborně zahraný psychopat Jonem Voightem... ()

kurcatovium odpad!

Špatný špatný... Ani hvězdičku tomu dát nemůžu. Žížalky od JoJo mi připadají hrůzostrašnější než anakonda z tohohle filmu... Obzvlášť po podařeném efektu, když zhltla Owena Wilsona... Děs běs. Zajímavost: Anakonda se natáčela v kalhotách Chucka Norrise. ()

Master19

I tvůrcům došlo, že vypasená hadice nemá potenciál utáhnout celý film, proto dokomponovali pro jistotu ještě dalšího vrahouna. Přitom by to něco do sebe mít mohlo, pokud by ovšem nebylo opomenuto základních přírodopisných informací o hadech. Korunu tomu dává konec bestie, která vpodstatě shoří ve vodě. No, tady je možné všechno. ()

VanTom

Exotické říční prostředí Amazonky sice dodává tomuhle obyčejnému, byť kvalitně obsazenému monstr-béčku docela šťávu, ale jinak jsem se popravdě moc nebavil a spíše se přezíravě pošklíbal digitální anakondě a jejím cíleným, zákeřným, superrychlým útokům. ()

lykan9

Jako puberťák jsem měl Anakondu rád, ale postupem času a mírou filmů, co již mám za sebou, musím podotknout, že se jedná a velmi průměrný horor s mnoha chybami, kterých by se správný filmař neměl dopouštět. Do teď mě rozčiluje použití stejného záběru u vodopádu, kdy v druhém případě je puštěn pozadu, asi aby se ušetřilo. Divák by musel být slepý, aby neviděl, že voda vodopádu padá nahoru. Ani postavy nejsou bůhví jak charismatické, což vzhledem k obsazení je zarážející. Samozřejmě vyjímkou je Jon Voight, který prostě ty slizké drsňáky umí. Z nostalgie a pěknýmu zadku JLo hvězda navíc. ()

-ELFKA- odpad!

Ďalsia ukážka toho ako sa nevinné zviera premení na inteligentného zabijaka a lovca ludí. Verte mi, že anakondy na tejto zemi nežijú preto aby nás požierali. No na Jennifer by si za jej "brilantný" herecký výkon určite zgustli. ()

ABCD Marta

Když jsem viděl Anakondu prvně, bylo mi, mám ten dojem, deset let a můj verdikt byl jednoznačný: jedná se o super film. Teď, po x letech, my opinion nabral jiné obrátky a místo nevýslovného strachu se směju jak cip a nevěřícně kroutím hlavou nad počínáním hlavních postav, nesmrtelností anakondy a všelijakými filmovými chybami, což jen dokazuje, jak neprofesionální práci filmaři udělali. Jedinými plusy jsou nádherná hudba a zvuky (nejsem já skutečně v Amazonii?) a ,,záporák" Paul Sarone, jenž mi byl sympatický mnohem víc než zadek Jennifer Lopezové. ()

Nová Anakonda loví překvapivé obsazení

Nová Anakonda loví překvapivé obsazení

24.08.2024

Předělávek osmdesátkových hororů už bylo dost, nyní na přetřes musí přijít i pozdní devadesátky. Jenom tak si lze vyložit následující zprávu. Nové verze by se totiž měl dočkat rozporuplně přijatý… (více)