• Československo

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

Kickboxer byla "Van Dammovka", která mi na rozdíl od "Blood sportu" jako dítěti příliš nesedla... Pamatuji se, jak jsem se s kamarády pořád hádal, který film je lepší atd. Po letech, kdy byl Kickboxer vydán na dvd v trafikách, jsem na něj koukl asi po 18ti letech s opravdovým očekáváním, jaký dojem ve mě vzbudí po tolika letech a to přesto, že jsem jej jako dítě na vhsce viděl asi 20 x ... A opravdu jsem nechápal!! Další naprosto excelentní akčně-bojový film pozdních 80. let, který mne uchvátil okamžitě na začátku a nepustil do samého konce... Musím sice uznat, že choreografie soubojů je velice diskutabilní a s konkurenčním "Blood sportem" se film v tomto ohledu nedá srovnávat. Van Damme nebyl nikdy vyloženě profesionální karatista, ale spíš dobrý gymnasta, který uměl roztahovat nohy a házet efektní otočky ... Ale ten film!! Ten film je naprosto úžasný!! Výborné herecké výkony, perfektní nápad (i když jednoduchý), kdy se hlavní hrdina musí sžít s naprosto jinou zemí, zvyky a tradicemi. Excelentní trénink, úžasná atmofséra, dokonale zahraná touha Van Damma se za zmrzačeného bratra pomstít ... Navíc úžasné prostředí Thajska, to se mi taky moc líbilo. A konec jsem pochopil v dnešní době úplně jinak. V dětství jsem nechápal, že když Van Damme dostává od začátku pořád na držku, tak že se najednou tak probere a Tong Poa bezchybně porazí. Ale ono to bylo všechno v tom tréninku!! Tong Po neměl proti Van Dammovi vůbec šanci od začátku, Van Damme byl neporazitelný, jen musel prohrávat kvůli unesenému bratrovi a nevěděl, že jeho dívku Tong Po znásilnil ... Po tom, co mu to řekla a co se brácha objevil v hledišti, začal jeden z největších martial arts masakrů, jaké jsem kdy viděl ... Van Damme ve špičkové kondici a podle mne své životní roli, která mu dokonale sedla.(8.12.2007)

Kickboxer je pro mě jeden z těch lepších filmů s Van Dammem, konec byl sice trochu přitažený za vlasy(no nechat se mlátit bůh ví kolik kol a pak mu jednoduše rozbít hubu???), ale na zbytek se docela dobře koukalo, obzvlášť na tréninkové metody starého dědka, které byly dosti netradiční. Zápletka byla docela ubohá asi jako skoro u všech Van Dammových filmů. Co by ale Jean Claude nepodstoupil, aby pomstil bratra...(26.2.2009)

Film měl jedinou chybu, která jej stála dvě hvězdičky - při závěrečném souboji si nenamočí ruce v gumových medvídcích...(4.1.2010)

děj je tak průměrný... trénink Muay-thai je docela dobře udělaný... ale poslední souboj je opravdu pohádková kravina..(5.1.2010)

Klasická Van Damme arénovka a podle mě i ta nejlepší, kterou kdy natočil.Parádní béčkový příběh,Van Damme ve své nejlepší formě a skvělý Michel Qissi v roli Tong Poa.Pro mě je Kickboxer bezesporu nejlepší Van Dammův film.(30.1.2012)

Klasika klasík, tu je aj škoda slov. JCVD v najlepšej možnej forme v jednej zo svojich najlegendárnejších úloh spolu s Krvavým športom a Dvojitým zásahom. :)(13.9.2016)

popri krvavom športe najlepšia "vandammovka". tong po je záporák ako sa patrí.(12.2.2007)

• Eldoth

Je to už hodně dlouho co jsem tento film s Van Dammem viděl, ale ještě si naštěstí pamatuji, že na víc jak 2* nemá. Více snad jen z nostalgie ...(15.5.2007)

• Zombi

Viděl jsem to zase po dlouhé době a za víc než 2 nostalgické hvězdy to opravdu nestojí, závěrečnej zápas ani není zápas, je to jen sled záběrů jak nejprve Van Damme inkasuje rány a od záchrany jeho bratra se to otočí a inkasuje Qissi, který nesahá Bolo Youngovi z Krvavého sprotu ani po kotníky. Ten film hrozně sráží blbá choreografie soubojů, respektive téměř její absence.(11.12.2007)

Asi můj nejoblíbenější Van Damme. Ne, že bych viděl všechny jeho filmy, ale za mlada jsem ho dost hltal a tento spolu s Krvavým sportem vedou doteď. Příjemný příběh a dobrá řezba nakonec, která nemohla dopadnout jinak.(4.5.2010)

Nafackoval bych si. Skoro celou dobu, jsem sledoval s Van Dammem jen sračky a přitom jsem měl celou dobu po ruce jeden z jeho nejlepších snímků. Skvělá hudba, propracovaný scénář, Van Damme ve skvělý formě a výborný děj.(13.1.2012)

• peetriss

Oproti Krvavému sportu o třídu až dvě horší, špatně zahrané, špatně zfilmované béčko s hloupoučkým scénářem a tento fakt nedokáže neutralizovat ani vysoká nostalgická hodnota filmu. Přesto ve srovnání s pozdější van Dammeovou filmografií ještě poměrně sympatické dílo. Zklamal i Paul Hertzog, jehož hudba je bez náboje, což kontrastuje s jeho výborným soundtrackem právě pro Krvavý sport.(6.1.2013)

• Strike

Když sem byl menší tak kult. Teď hrozná pytlovina, ve ktreré JCVD nepředvede nic co by připomínalo bojovou akční scénu. Nejhorší je, když JC tancuje v tý vesnický hospodě - tomu říkám zásadní homosexuální scéna(6.5.2005)

Můj nejoblíbenější film s Van Dammem sleduji ho každý rok a stále mě to baví vážně mistrovské dílo.Jojo Van Damme je prostě legenda.(10.5.2012)

Skvelá arénovka, ktorá nie je len legendárnym kopaním do bambusu. Van Damme, čoby mladší brácha, si to rozdá s thajským máčom, ktorý mu poslal staršieho brášku na invalidný vozík. Dejovo to najskôr pripomína štvrtého Rockyho, ale nebude tomu tak dlho. Film sa totiž odohráva v odlišnom prostredí, preto pričuchnutie k miestnym zvykom, tréningom, bordelom, patrí k niečomu, čo sa vydáva vlastným smerom. A zakiaľ, čo si príbuzné žánrovky vystačia s odvetou v ringu, tu sa medzitým okráda, znásilňuje, po psoch hádžu kudly, do toho čierne sazky, bitky po baroch a černoch s raketometom, skrátka všetko v rámci fair play domácich. Toho hlavného, a teda zápasov plus príprav na ne, je tu akurát, preto sa netreba obávať, že by Kickboxer skĺzol tam, kde by ho nik nechcel vidieť. Je totiž poctivým béčkom so sympatickými figúrkami na tej správnej strane, šmakovnými údermi na oboch stranách, pop rockovým podmazom, ktorý podľa vývoja deja miesi aj ázijské prvky. Jednoducho k akej kultúre má v ten okamih hlavný hrdina bližšie, tá mu hrá do kroku.(20.6.2017)

Je to už hodně let co jsem tenhle film viděl poprvé, ale hrozně moc se mě líbil. Výbornej Van Damme, jako malej kluk jsem na tom ujížděl. Pokračování s Kouďákem už nejsou to co s Van Dammem. Moje hodnocení: 70%(9.12.2007)

Podobně jako Bloodsport, kultovní béčková klasika, na kterou jsem teď koukal už spíše z nostalgie. Kdybych měl oba filmy srovnat, vyjdou nakonec oba velmi podobně (aby taky ne, když to v těch letech tak šíleně frčelo). Kickboxer má možná o trochu lepší příběh, Bloodsport zase o dost lepší choreografii soubojů. Ale co, jako mladí jsme to žrali a teď se na to můžeme alespoň koukat jako na muzejní kousek. Zlaté Van Dammovy časy...(10.4.2011)

Základ dobrej stravy... kedysi. Ale aj po takom dlhom čase, sa na to dá pozerať, fandím...(13.6.2011)

Jedna z mejch prvních vandamovek a samozřejmě naprostá klasa. Dneska už by souboje neobstály, ale tenkrát to byla bomba. Jako dítě jsem to zobal. 80%(17.10.2011)

Na prostý, ukázkový Van Damme. Klišé jedno za druhým (takže o ději to fakt není = pokud vám teď vykecám o čem to je a jak to dopadne bude to stejně jedno), důvod proč se na ten film dívat jsou zápasy a nostalgie na dobu kdy JCVD ještě nebyl zoufalá smažka a jeho kariéra stoupala směrem vzhůru.(17.7.2012)

Plus, mínus.... Van Damm tam byl... 5/10(19.12.2013)