Aaltra

(festivalový název)
všechny plakáty

Príbeh dvoch susedov, ktorých vzájomná nevraživosť dovedie až na invalidný vozík. Nepriaznivý osud ich spojí na netradičnej púti naprieč Európou, pri ktorej na všetkých kašľú, no veľmi radi ich "cicajú" ako otravné komáre. Nekorektný a hlavne čiernohumorný kopanec do všetkých spoločenských a humanistických konvencií. (vojo)

celticek

Tak to je něco na mě! Skvělá kamera a humor černý jak bota. Uprostřed filmu tempo zvolní, ale začátek i konec absolutně parádní. Už nikdy se na vozíčkáře nebudu dívat stejně:) ()

Honsik

Dva sousedé se bytelně nesnáší. Křižovatky osudu jsou však nevyzpytatelné, a tak jim při rvačce na poli zemědělský stroj skřípne nohy a oba skončí na vozejku. Neskutečně suše zábavná akce může propuknout!!! Vydávají se do továrny vyrábějící ony stroje s reklamací a zřejmě budou žádat tučné bolestné. Budou se na nich hojit? .......... Hele, fakt si to sežeňte, je to libovka!!! ()

boombang

Černočerná a hezky nasnímaná komedie o dvou pořádně vyčůraných vozíčkářích. Už v polovině filmu mne bolelo břicho od smíchu. ()

ugly_joe

Road movie ktorá sa vlečie ako kripeľ. Postihnutým by nemalo byť dovolené točiť filmy (možno ani púšťať do kina). Katastrofálna hlavná herecká dvojka nie je schopná svoje postavy, ako sa hovorí, postaviť na rovné nohy. Evidentne nefungovala komunikácia medzi režisérom a hlavnými predstaviteľmi a film normálnemu divákovi stavia bariéry, kde sa len dá. Keď k tomu všetkému pridáte dyslektické dialógy, farboslepú kameru a strašné ozvučenie, tak dostanete presný obraz tohto preceňovaného diela. O jediný svetlý moment sa postarala herecká účasť Aki Kaurismäki-ho, doteraz som nevedel, že je vozíčkár a tento fakt veľa vysvetľuje... ()

xpaja

Opravdu velké zklamání. Dle zdejších komentářů jsem čekal road movie plnou černého humoru. Ale dočkal jsem se nečeho trošku jiného. Hlavní hrdinové jsou dva nesympatičtí, protivní hajzli co jen terorizujou svoje okolí. A aby toho nebylo málo, tak skoro nevylezou ze záběru. Téměř jsem se nenasmál, vtipných bylo jen pár scén. Roztřesená černobílá a statická kamera á la Dogma 95 jen podtrhuje smutnou realitu těchto dvou protivů a částečně odebírá i ten poslední komediální potenciál. Být v žánrově jiném filmu možná bych se tetelil blahem, ale sem mi to prostě nesedlo. Závěr to trošku vylepšil, ale na víc jak --- == 45 % == --- to nestačí. ()

Fosgo

Podivná road movie vytesaná v černobílém provedení s náznaky hodně černého humoru. Tělesně postižení sousedé na vozících jsou tak trochu vagabundi, snažící se vytěžit maximum ze svého handicapu, a přece mají své sny a touhy … . nezvyklí antihrdinové par excelence. Ti, kdo jim z neznalosti pomáhají, jen ostrouhají. Znatelný je odkaz na filmy finského režiséra Akiho Kaurismäkiho i na francouzský film 70. a 80. let.(B. Blier, L. Carax…) Dílo více hořké než laskavé, posmutnělé a tak nějak pravdivě realistické. Použití jiného pohledu na tělesné postižení, než je všeobecně zvykem, je odvážné i demaskující. ()

BarVo

Scéna z fínskeho gaybaru ma dostala do kolien. Tak geniálne vypointovaný film už často nevidieť. Na týchto dvoch si dám pozor. /MFF Cinematik Piešťany 2014/ ()

Svadbos

Šantenie oboch hlavných protagonistov príbehu (režisérov filmu) obsahuje v sebe krutú kvalitu tulákov, ktorí ukazujú cynický egoizmus voči sebe a voči tým, ktorých stretnú. Je to temný, ale veľmi zábavný film. ()

pogoman77

Film pro dobrou náladu, o tom jak vozíčkář může zneužívat své postižení a zárovneň si ho užívat. A o tom co si stakovýma dvěma vozíčkářema mají počít ti na vozíčku nesedící lidé. A pro Kauriskmekáče povinnost... :-) ()

pesbara odpad!

ježiš to je ale sračka. Nepochopitelně černobílá hovadina, kde nic nedává smysl, postavy se chovaj jako hovada, šíleně nelogicky a sebevražedně. Nechápu a nesnášim takový filmy!!! ()

RADUNA

Neskutecna road movie,na svoji ceste do Finska se tato povedena dvojka vozickaru nezastavi pred nicim,hlavne vyzdvihuju posledni scenu filmu... ()