Komentáře uživatelů k filmu (132)

 • Malarkey
  *****

  Vnuk slavného profesora Frankensteina se vrací do své domoviny...do Transylvánie a že s dědečkem nechce mít nic společného je znatelné hned ze začátku...tedy až do doby než objeví laboratoř, kde stvořil svého prvního umělého člověka. Zde se rozhodne stvořit svého umělého člověka. Výborná parodie, ve které exceluje řada herců, ale nejlepší a nejoriginálnější je dobrý sluha Igor, kterého hraje M. Feldman a všimnout si ho na ulici tak se možná i leknu. Přesto sympatická postava a výborný hláškař. Možná jsem čekal film více vtipný přesto jsem na konci byl velice spokojený. Zřejmě druhý nejlepší film po Spaceballs od Mela Brookse. --- Počkejte pane mohlo by to být nebezpečné…běžte první(15.10.2006)

 • Houdini
  ****

  NFR 1993, Oscar 2 nominace: Zvuk, Scénář - A(1.4.2004)

 • Galadriel
  ****

  Mel Brooks prostě uměl točit ty nejlepší parodie.(22.2.2003)

 • Tosim
  ***

  U téhle parodie jsem se smál víc než u Závrati, ale hluchých míst ve snímku bylo opět hodně. Jenže moje pobavení vyvolával z velmi velké části Gene Wilder, který spolupracoval i na scénáři. Kruci, kdy vůbec televize dá jeho nejlepší kousek "Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese?" Takže opět 70%, ale na osmdesátku si to skoro sáhlo.(30.10.2006)

 • Matty
  ***

  Jako pocta původnímu Frankensteinovi dokonalé, jako parodie velmi slabé. Stejně jako většina Brooksových filmů má také Němý film momenty výborné i momenty trapné. Občas je to film dobrý, občas špatný, ve výsledku však ani dobrý ani špatný. Velmi řídký výskyt převážně křečovitého humoru sice pěkně „ladí“ se stylově hororovou atmosférou (některé záběry jistě potěší znalce starých hororů), ale výsledek není ani vtipný, ani strašidelný, čímž Mladý Frankenstein velmi připomíná Polanského Ples upírů. Skutečně je mi záhadou Oscarová nominace v kategorii Nejlepší scénář, za logičtější bych považoval nominaci za Režii, která je sice maximálně odosobněna, ale Jamese Whalea kopíruje s největší precizností. 70% Zajímavé komentáře: woody, Maftík(16.10.2006)

 • Djkoma
  ***

  Pár okamžiků bylo zábavných, ale i tak jsou to slabší 3*, které se nikdy nemohou stát 4 dokud mě bude Mel Brooks tolik nudit a tolik sázet na parodie, které prostě neumí být věčně zábavné. Je to vymírající žánr (kvalitou, ne počtem snímků) a točit celý život to samé a nedělat to stejně dobře je trochu na zamyšlení.(18.2.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet $2,8miliónaTržby USA $86,273,333Tržby Celosvetovo $87,300,000Tržby za predaj DVD v USA $15,500,333 //počet predaných kusov 1,449,778║ Mel Brooks a jeho humorná stránka ide v dosť planej podobe, príliš suché nezaujímavé. /35%/(25.5.2010)

 • woody
  *****

  "Blücher!" Mel Brooks byl, je a bude král parodie. Samozřejmě můžete jeho díla srovnávat s filmy tria ZAZ, ale je to jako srovnávat turecký akční film s Bayovými megalomanskými filmečky. Poněvadž u nás nemají universalovská monstra takovou oblibu nemůžeme plně docenit ani znovuzrození Frankensteinova monstra s velkým pindíkem. Úžasná režie, plně využívající prostředí hřbitovů a děsivé laboratoře jde v ruku v ruce se scénářem, který si dělá uctivou srandu ze všech těch pitoreskních postaviček starých hororů. Pokud jste neviděli Frankensteinova syna těžko se tak nasmějete inspektoru Kampovi, ve skvostném hereckém ztvárnění Kennetha Marse. V roli jednorukého burgomástra se skleněným monoklem na vypíchlém oku bych ho nerozlišil od originálu. Pak je tu samozřejmě Igor (čtoucí se Ajgor), alias Marty Feldman (díky nemoci štítné žlázy jeden z nejnezapomenutelnějších zjevů v historii filmu) - pravý opak svých hrbatých, málomluvných předchůdců, jenž hází jednu hlášku za druhou. "Jsem skvělý chirurg, můžu vám ten hrb odoperovat." "Jakej hrb?" Celý film je plný nejrůznějších sexuálních vtípků a narážek, což ještě podtrhuje ujetost atmosféry. Měli byste alespoň trochu znát horory 30-tých let, jinak vám Brooksův a Wilderův opus magnum moc neřekne.(31.1.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Nekrofílie naživo. No fuj! Spíše než-li o parodii se jedná o odlehčenější verzi patálií dalšího mužského člena Frankensteinova rodu. Ovšem podané je to tak věrně v duchu i stylu klasických horrorů studia Universal, že to až bere dech. Tvůrci jdou mnohdy až do maniakálních detailů a po celou stopáž vás ani na vteřinu nenechají na pochybách jaký, že to mají vztah k originálům. Feldmanův Aj-gór je nejlepší poskok jaký se kdy na plátnech objevil, Wilder přímo rochní blahem a vůbec jsou všichni perfektní. Škoda, že ne vždy i řádně využití. Což platí především o Frau Blücher (íháá). Ač nejmladší z Frankensteinova rodu s přehledem obstojí i sám o sobě, tak plně doceněn může být až ve chvíli kdy máte nakoukané (minimálně) Frankensteiny s Karloffem (kupříkladu bez Frankensteinova synátora by se vám jen těžko doceňovala vytříbenost scény s vrháním šipek). No a nemůžu nezmínit vpravdě geniální houslový hudební motiv. Jediný výraznější zápor, který neumožňuje udělení plného hodnocení, je stopáž. Brooks sice nikdy nenudí, ale i tak by prospělo sestříhání někam k hranici "universalovských" pětasedmdesáti minut.(18.3.2008)

 • B!shop
  ****

  No za nejakou super srandovni parodii bych to urcite neoznacil, spis je to neco mezi poctou starejm Universalackejm hororum a komedialne prevypravenym klasickym Frankensteinem. Ale to, ze si na nakej poradnej vtip clovek vzdy musi chvily pockat vubec nevadi, jednak z toho duvodu, ze kdyz uz tu nakej for je, tak vetsinou fakt masakralni a navic, ono se to klidne obejde i bez tech vtipku, mame tu sice predvidatelnej, ale fajn pribeh a hlavne to cely ma naprosto perfektni vizualni stranku. Z hercu me samozrejme krome dokonalyho Wildera v roli Frankensteina a Feldmana v roli poskoka Igora, zaujal Hackman v maly rolicce slepyho mnicha davajiciho Frankensteinovo monstru veceri. Jeden z tech lepsich Brooksovo filmu.(26.7.2009)

 • obitus
  ****

  Povedená komedie, utahující si z klasických propriet a postupů hororů, které vznikaly ve třicátých letech pod hlavičkou Universalu. Mel Brooks byl ve formě (narozdíl od jeho dalších pokusů o parodie) a dokázal příběh ukočírovat bez trapných momentů a hluchých míst. Zábavná podívaná.(23.7.2009)

 • Slasher
  ***

  Mírně unylá parodie s momenty výtečnými, ale i méně záživnými. Možná by býval neuškodil o něco větší komediální náboj, klidně i více potřeštěnosti. Na druhou stranu takhle se zde přítomný humor jeví ještě jako inteligentní a decentní... tak si vyberte, Drákuloviny či toto.(15.8.2006)

 • Bloody13
  ****

  Pro milovníky starých hororů od Universalu jasná volba, obzvláště jejich Frankensteina. Ten je tu parodizován opravdu skvěle a hodně tomu přispívá trefné obsazení v čele Gena Wildera coby barona Fredericka a hlavně Martyho Feldmana, jehož sluha Igor neví o svém velkém hrbu, jenž se mu navíc libovolně přemisťuje z jedné strany na druhou. Super je, že většina gagů spoléhá na vypiplané dialogy plných přeřeknutí a nedorozumění. Zkrátka barvitá sranda v černobílém balení.(13.9.2012)

 • RHK

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(20.7.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Nakonec tu čtyřku dám. Už jen proto, že ta hromada odkazů je naroubovaná skutečně nenásilně. Moc jsem se nenasmál, tu nápaditost ale oceňuju.(16.3.2012)

 • flanker.27
  ****

  "Počkejte pane. Může to být nebezpečné. Jděte první."(26.12.2008)

 • choze
  ***

  Skvělí Wilder a Feldman a několik dokonalých scének (posluchárna, první setkání s Igorem, návštěva monstra u slepce) a hlášek. "CHCEŠ MI ŘÍCT, ŽE JSEM DO NĚJ DAL ABNORMÁLNÍ MOZEK?"(4.5.2015)

 • Dudek
  ****

  Narozdíl od dokonalé Závrati jsem se u Mladého Frankensteina celou dobu nesmál, což je však nejspíše dáno neznalostí parodované látky, přesto mi připadal mnohem vtipnější než většina ostatních parodií. Jak už tu píše betelgeuse Mladý Frankenstein se nesnaží udržet diváka při záchvatech smíchu po celou dobu svého trvání, což mi náramně vyhovuje, neboť slabší kadence vtipů má v tomto případě zcela jistý vliv na úpadek těch nepovedených. 80% [TOP 19/10 72%](15.10.2006)

 • betelgeuse
  ****

  Ve srovnání s parodiemi typu ŽHAVÉ VÝSTŘELY nebo PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM je kadence vtipů u tohoto filmu zhruba třetinová - jde spíš o komediální variaci na Frankensteina než jeho plnokrevnou parodii. Pomalejší tempo však tvůrci plně vynahrazují péčí o atmosféru, vynikající ČB kamerou a naprosto zásadním Genem Wilderem v hlavní roli. Ani tentokrát si Brooks neodpustí pubertálně lechtivý humor.(26.11.2002)

 • Hellboy
  ****

  Povedená komedie, která kouzelně navazuje na staré universalské horory. Gene Wilder a Marty Feldman jsou sehraná dvojka, Mel Brooks má na poli parodií zkušeností až až, takže celý film šlape naprosto bezvadně.(26.2.2010)

 • sud
  *****

  Naprosto vynikající hororová parodie. Mel Brooks se s tím nepáral a stvořil úžasnou podívanou plnou neodolatelných komických scének. Všechny postavy jsou jedinenčné, u mě vede hláškující sluha Igor a velitel policie, který má železnou ruku (vládne železnou rukou :-)). Mezi geniální vtípky se však vmísily i decentně zábavně strašidelné a některé i dojemné prvky. A díky za to. Roztržitý Gene Wilder (skvělý dabing Oldřicha Kaisera), monstrum Peter Boyle, okouzlující Madeleine Kahn (ta se objevuje snad skoro ve všech Brooksových filmech) a poznal někdo z vás Genea Hackmana? Pro vás, kteří si ho nevšimli, je to ten slepý fousatý poustevník. "Mladý Frankenstein" není narvaný k prasknutí všelijakými gagy a je to jen dobře. Scén, kdy se zasmějete od srdce je jenom pár, je jich spíše více pro pousmání. A právě to je příčinou absence nepovedených nebo slabých vtípků a jedná se o nejlepší film Mela Brookse, který jsem viděl.(15.10.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7