Charismatický šílenec a fanatický vrah Charles Manson se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné. Úkol odhalit a rozplést pozadí bizarního vraždění jednoho z nejbestiálnějších maniaků, který květinová šedesátá léta proměnil v jatka, nebude jednoduchý... Spisovatel Vincent Bugliosi, podle jehož románu bylo toto temné drama natočeno, se aktivně podílel na vyšetřování patrně nejděsivější zločinné série v dějinách Spojených států - řádění fanatického vraha Charlese Mansona a skupiny jeho přívrženců. Kdo byl tento charismatický šílenec a co zapříčinilo, že se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné? Od jeho narození až po soudní přelíčení budeme sledovat osudy jednoho z nejbestiálnějších maniaků v novodobé historii světa. (oficiální text distributora)

MeaCulpa

Jeremy Davies je jako vždy vynikající a díky jeho podání dokážete pochopit proč zjevně vyšinutý masový vrah dokázal ve své době uchvátit tisíce lidí. Bohužel film se utápí v průměrném zpracování a televizní lacinost u něj čouhá z každého druhého záběru. ()

nwx

Pustit si to jedině v originálním anglickém znění. Jen tak poznáte, jak to Jeremy Davies geniálně zahrál. Manson byl magor, totální vypatlanec, to bez debat. Ale my tu máme posuzovat film, po filmařské stránce. Není přeci možné napsat, že je hrozný, protože Manson v něm zabíjel lidi? Copak ten film zabíjí lidi? Nechápu tu některé recenzenty, co to plácají. Tento film je vysoce profesionální, bezvadně natočený a to bez debat. Že je Manson magor, to opravdu nemá s kvalitou/nekvalitou filmu nic společného. ()

andrew88

Dost vydařený film, který celkem detailně zachycuje bezduchého maniaka Mansona, jeho kult pošahanců a jimi napáchaná brutální jatka. Jejich vraždy v čele s herečkou Sharon Tate a dalšími šokovaly celé USA a v podstatě ukončily květinová 60.léta. BURN in HELL killers! ()

Kozy9

Helter Skelter pôsobí viac menej ako amatérsky hraný dokument, než drsný film približujúci hrôzi spáchané Mansonom a jeho sektárskou rodinou. Zameriava sa na súdne procesy a nezáživné opisy ranča, kde sa "revolucionári" na čele s Mansonom rodili, čo uberá na pútavosti a zaujímavosti deja a takmer celého filmu. Nechcem vyznieť sadisticky, ale filmu chýbal ľudovo povedané šmrnc. Keď už má dakto natočiť snímok o jednom z najväčších vrahov, ktorých kedy ľudstvo zažilo, tak by mal bližšie priblížiť skutky daných zločincov, nielen ich povrchne ukázať a ešte aj tú trochu scenzúrovať. Hlava nehlava vám dokáže navodiť nepríjemným ráz na chrbte ale je to pre ňu obtiažne a i keď dáva zo seba maximum nepomáha to. Chyba spočíva aj v tom, že keby sa iba zameriavali na súdne procesy a rodinu, stále by to nebol zlý film, no aj spracovanie týchto dvohc menej záživnejších prvkov nebolo uspokojivé. Súdne procesy sa vám zdajú ako ďalšia nudná časť NCIS, správanie rodiny je upne povrchne popísané a do hĺbky sa neponára úplne nič (to vysvetluje prečo sa Helter Skelter vysvetlil ku koncu filmu v jednej vete). No aby som iba nekritizoval, musím uznať že Davies odviedol úctyhdoný výkona jeho stvárnenie Mansona bolo briliantné a bezchybné, čo sa nedá povedať o zvyške obsadenie, ktoré nebolo až tak zlé no cítite pri ňom tú amatérskosť a taktiež niektoré scény a dialógy boli naozaj zaujímavé. Ale to je asi tak všetko. Zhrnutím: Helter Skelter je film ktorý vás mierne pobaví, no nenadchne. Pri téme ktorú spracovával som čakal o mnoho viac. Keby autori vynahradili dľžku kvalitu hneď by sa mi lepšie hodnotilo, no takto 65%. ()

Clark_Kent

Je to celkem dobře zachycený, všechny ty děsivé akce těch pošahaných hippies. Při pohledu do očí toho rádoby guru Mansona, by možná tenkrát třeba kdejaká hipísačka roztála. Myslím, že ta druhá strana mince je mnohem temnější. Díky bohu, že ten mameluk Manson byl tak brzo polapenej. Kdo ví, co dalšího by ještě napáchal!!! ()

lubos.cermak

Co říct o filmu, jehož námětem je Charles Manson? Film o charismatickém šílenci? Degradace na šílence a psychopata bude stačit. Tvůrcům toho ale nemůžeme moc vyčítat, čerpali a pracovali pouze s tím, co jim sám Manson vytvořil a já si myslím, že to zvládli dobře. ()

Innos

Lepšie spracovanie ako film z roku 2003 the Manson Family, ale celkovo filmy o seriových vrahoch, alebo masovych je zložitá kontroverzná téma a prečo by ma malo baviť (nech už je spracovanie akékoľvek) sa pozerať na film, ktorý spracúvava život(časť života) reálneho fanaticko-psychopatického feťáka, čo zoskupoval feťácke trosky a vtľkal im do hlavy blbosti, ovládal ich a spolu s nimi sa búril proti systému tak, že vraždil ľudi? Pretože zlo ľudí priťahuje a Ch.Manson je popredný predstaviteľ zla a v tých neskutočných kopách sračiek čo povedal sú aj veci, čo stoja zato, aby sa ludia nadnimi zamysleli. Bohužial si zvolil veľlmi krutý spôsob ako svoje názori vyjadriť. Toto spracovanie je čistý priemer a keďže som sa v tom filme nič nové nedozvedel, nemal som z toho žiadne pocity. Oveľa horšie ssom sa cítil keď som o ňom prvý krát čítal. Inak ale Jeremy Davies to zahral dobre, ale ta televizna produkcia...ten trapny negatív...:-( P.S. ja nie som fanúšik CH.M. "You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy" ()

giacobbe

Natahované, nepodstatným věcem je věnován prostor a důležité je zkráceno nebo vypuštěno. Na obranu tvůrců, filmy o C. Mansonovi bývají ještě chaotičtější, prvoplánově pseudoumělecky šokující, a pošahanější( možná víc než sám Manson). Na Helter Skelter se dalo koukat bez zvracení.... Nenajdete knihu o Polanském, Beatles a Beach boys ve které by nejméně dvě strany nebyly věnovány C.Mansonovi, Tedy předpokládám, že výraz Helter Skelter je znám každému kdo chtěl film vidět. Úsloví "Hlava nehlava" je jako název nicneříkající a ve filmu samém zaznělo tolikrát , že otravuje jako "dlouhý HONZA Silver" ve starém překladu Ostrova pokladů. P.S. ADD hodnocení od Deviatka(resp Sociopath): V průběhu soudu si Manson vyřízl na čelo dvě jizvy do tvaru X (ix), to kopírovali také jeho stoupenci ,až později je překryl tetováním hákového kříže- s katolickým symbolem to nemá nic společného. ()

ajaxx

Film jako takový nepojednává tolik o vraždách, ale o událostech tak, jak je viděla svýma očima Linda Kasabian, o tom, jaký demagog byl Manson a jakým způsobem dokázal lidi kolem sebe naprosto ovládat. Za tuhle část tvůrcům gratuluji, vystihli to naprosto dokonale, ač ne historicky uplně přesně. Trochu více detailů a byl by to trhák, ale Jeremy Davies svou roli zvládl naprosto skvěle. Pro mě 90%. ()

Mark1983

Dle mého úhlu pohledu se jedná, i když o průměrný, o mrazivý krimi thriller, který je místy až mysteriózní. Je fakticky neuvěřitelné, i když vím, že magorů je na světě stále hromady, že vůbec takoví kreténi existují. ()

Satinfiltr

Dobře se Shaquan u komentáře vyonanoval, dobře, velmi dobře. On se snad bojí, jako by čekal, že jednou bude Čert. Traged or Target ? Neboj ty 6uále, je to to lepší.. .. .. ()

botswana

Natáhlé, slabé televizní zpracování. Velkým šlápnutím vedle bylo podle mě hlavně obsazení Jeremyho Daviese, protože dlouhé vlasy, máchání rukama a pohled do země ala Horatio Cane z něj Charlese Mansona nedělají. Ostatní členové rodiny působí jako opravdoví psychopati a k jejich činům už není co dodat. Celkově film působí spíše jako nehlava-nepata. ()

zajunc

Jeremy Davies zcela bezkonkurenční. Stačí jediný pohled do jeho ďábelských očí a pochopíte, jak pomatená mysl fanatického šílence dokáže udělat s některými jedinci vskutku "zázraky". ()

Plechovka95

Mě se to líbilo, bylo to děsivé a úplně mi to na celou osobu Mansona změnilo názor, při nějakých scénách běhal i mráz po zádech a proto nechápu jen takové slabé ohodnocení jako 60%, vždy´t to bylo natočeno střídmě bez zbytečné brutality (a při tom se na tom mohli tvůrci vážně vyřádit, kdyby to natočil Tarantino bůhví jakby to dopadlo).... ()