Charismatický šílenec a fanatický vrah Charles Manson se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné. Úkol odhalit a rozplést pozadí bizarního vraždění jednoho z nejbestiálnějších maniaků, který květinová šedesátá léta proměnil v jatka, nebude jednoduchý... Spisovatel Vincent Bugliosi, podle jehož románu bylo toto temné drama natočeno, se aktivně podílel na vyšetřování patrně nejděsivější zločinné série v dějinách Spojených států - řádění fanatického vraha Charlese Mansona a skupiny jeho přívrženců. Kdo byl tento charismatický šílenec a co zapříčinilo, že se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné? Od jeho narození až po soudní přelíčení budeme sledovat osudy jednoho z nejbestiálnějších maniaků v novodobé historii světa. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Helter Skelter není prvním ani posledním snímkem, nebo lépe řečeno jakýmsi dokumentem, který nám postupně popisuje všechna zvěrstva jenž Manson a jeho rodina spáchali. Rozhodně však stojí za povšimnutí, protože Johnu Grayovi se jakžtakž podařilo alespoň zběžně poukázat na několik nejdůležitějších událostí, které dodnes děsí celou Ameriku. Bohužel se musím přiznat, že jsem se při sledování občas docela nudil, protože film měl naprosto nevyvážené pasáže a tvůrci se zřejmě báli cenzury, takže nám toho ani moc neukázali. ()

karlik4801

Od toho co jsem čekal je tohle slabota založená na výkonu Jeremyho Davidese. Ale ten výkon nemohl nijak rozšířit, protože to této postavě kazí bezduchý scénář. A vlastně i režisérská práce je slabá. Myslel jsem, že to bude zároveň pohled do jeho mysli a do jeho života, chápu, že to není životopisný film, ale i jako nějaké krimi si Hlava nehlava nevystačí. Charles Manson je zajímavý člověk, tvořený přímo pro film. Kdy už nastane pořádné zfilmování. ()

Zeck

Velmi slabé krimi drama, prezentující skutečné události minulého století. Hlavním prvkem filmu mělo být předpadení Polanskiho domu, to je "nejslavnější" a zároveň nejděsivější událost, točící se okolo jména Charlese Mansona. Bohužel, události je věnována minimální pozornost a když už se objeví inkriminované vraždy, jsou tak příšerně, sterilně ztvárněné, že jsem pouze kroutil hlavou. Při čtení na wikipedii, jsem zažíval mnohem větší úzkost a znechucení, než při tomto filmu. Všechnu pozornost na sebe strhává sekta, plná idiotů reprezentující výplachy svého mozku a kázání "Ježíše Mansona". Místo těchto hlodů a dlouhého soudního procesu, se měla pozornost zaměřit na zákeřné, bezcitné a nechutné vraždy. Takto sestavit film o jednich z nejhorších zabíjácích historie, je celkem k zamyšlení. Koukat na to narušený jedinec, druhý den se objeví s tričkem Mansona a stejnou morální hodnotou zítra venku. Davies dobrý výkon. 60% 07.02. 2010 ()

Koryntos

Film se mi líbil zvláště vizuálně. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyly vykresleny do detailů krvavé scény. Kdybych chtěla vidět spousty vylitého kečupu, můžu se podívat na horor. Myslím, že filmu to jen prospělo, více vykreslených krvavých scén, by spíše vypadalo, jako sympatizování s manson family. Nelíbil se mi zdlouhavý děj. Celkově mohl být film kratší i vzhledem k obsahu, který nebyl nijak závratný. Taky tam podle mě, nebylo moc zachyceno, jak Manson dokázal zfanatizovat lidi, aby pro něho vraždili. Čekala bych nějaký promyšlený lobbing a prosazování jeho vize. Takové to totální vymývání mozků známé ze sekt. Oproti vizi odchodu do pouště. Vše působí tak stroze a nedůvěryhodně, že tomu snad nemohl nikdo uvěřit. Když jim Manson, jen tak mezi řečí, dal příkaz:,, Jeďte a zabte je.“ Působilo to na mě, jako kdyby někdo přišel a řekl: ,, Jdi a skoč z mostu.“ Taky jen na tento popud nepůjdu a neudělám to. Celkově postava Mansona v tom filmu nepůsobila fanaticky ani charismaticky. Spíš dojmem člověka, který neumí přednést svůj názor a prosadit ho a jen se veze s davem. Všichni, z jeho vraždící party, působili, že opravdu vraždí ryze na svůj popud a jsou více přesvědčeni o svém vlastním megalomanství a narcismu, než o charismatu svého vůdce. Herecké obsazení bylo dobré, ale obsah sdělení značně pokulhával. ()

• Keď Linda (Clea DuVall) prehľadáva peňaženku Rosemary (Isabella Hofmann), v zábere si je možné všimnúť karty VISA a MASTER. V roku 1969, kedy sa dej odohráva, sa karta VISA nazývala AmeriCard a karta MASTER zas Master Charge. Rovnako telefón akým Sharon (Whitney Dylan) hovorí bol zavedený až koncom 70tych rokov. (pancoyote)
  • Skladatel Mark Snow použil pro tento film i některé motivy, které již jednou použil v seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)