Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charismatický šílenec a fanatický vrah Charles Manson se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné. Úkol odhalit a rozplést pozadí bizarního vraždění jednoho z nejbestiálnějších maniaků, který květinová šedesátá léta proměnil v jatka, nebude jednoduchý... Spisovatel Vincent Bugliosi, podle jehož románu bylo toto temné drama natočeno, se aktivně podílel na vyšetřování patrně nejděsivější zločinné série v dějinách Spojených států - řádění fanatického vraha Charlese Mansona a skupiny jeho přívrženců. Kdo byl tento charismatický šílenec a co zapříčinilo, že se obklopil sektářskou skupinou lidí, kteří na jeho rozkaz neváhali s nevídanou brutalitou zabíjet nevinné? Od jeho narození až po soudní přelíčení budeme sledovat osudy jednoho z nejbestiálnějších maniaků v novodobé historii světa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Štandardná TV produkcia s univerzálnym zacielením a bez ostrých hrán. Pôvodný Helter Skelter zo 70. rokov je 3-hodinová procedurálna dráma s podstatne menším záberom (udalosti PO vraždách Tate-LaBianca), no paradoxne je to drsnejšie (flashbacky z miesta činu) a viac ponuré. Novšia verzia začína príchodom Lindy Kasabian na Spahn Ranch, jej uvedením do Rodiny a vykresľuje všetky podstatné udalosti až do súdneho procesu. Manson tu má až parodický rozmer a pôsobí dojmom vyšinutej rockovej hviezdy, akoby niekde na polceste medzi skutočným Mansonom a Jimom Morrisonom. Nie je to vyslovene fail, ale v porovnaní s démonickým Railsbackom z originálu je to druhá liga... Ako celok, táto verzia Helter Skelter nenadchne ani neurazí, no pre laického diváka nedotčeného fenoménom Manson to nemusí byť zlá voľba. ()

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Ou jé, vyšokujem celej svět tím, jací jsou lidé svině. Podobné heslo si asi vytyčili páni tvůrci, napsali si ho velkým písmem na ledničku a potom se dali podle seznamu do práce. Dojemné scény pro slabší povahy - těhotná manželka si telefonuje s milujícím manželem. Moderní přiblížení kůl mladické generaci - akční střihy, akční tripy a akční body (myšleno jako podstatné jméno od slovesa bodat). Srdceryvné scény pro celé spektrum diváků - zdrcený manžel klesá na kolena. Chvilka hádanek pro latentní psychology - Mansonovy bláboly a permanentní úsměv Sexy Sadie. Kopec nesrovnalostí pro šťouraly jako jsem já - desítky bodných ran na oběti(ích) a bílé oblečení zůstává bílé. Asi ho prali v Perwollu. Tímto se nechci nijak dotknout obětí nebo ten bestiální případ zlehčovat, jenom mi absolutně nesedl přístup, s jakým bylo v tomto filmu téma zpracováno. Za jeden z mála kladů bych označila výkon Jeremyho Daviese, ale tady mi zase příjde blbý ho chválit za to, že špičkově zvládl zahrát bestii. "Charlie has a way of taking the truth and making it a lie." ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Velmi slabé krimi drama, prezentující skutečné události minulého století. Hlavním prvkem filmu mělo být předpadení Polanskiho domu, to je "nejslavnější" a zároveň nejděsivější událost, točící se okolo jména Charlese Mansona. Bohužel, události je věnována minimální pozornost a když už se objeví inkriminované vraždy, jsou tak příšerně, sterilně ztvárněné, že jsem pouze kroutil hlavou. Při čtení na wikipedii, jsem zažíval mnohem větší úzkost a znechucení, než při tomto filmu. Všechnu pozornost na sebe strhává sekta, plná idiotů reprezentující výplachy svého mozku a kázání "Ježíše Mansona". Místo těchto hlodů a dlouhého soudního procesu, se měla pozornost zaměřit na zákeřné, bezcitné a nechutné vraždy. Takto sestavit film o jednich z nejhorších zabíjácích historie, je celkem k zamyšlení. Koukat na to narušený jedinec, druhý den se objeví s tričkem Mansona a stejnou morální hodnotou zítra venku. Davies dobrý výkon. 60% 07.02. 2010 ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Helter Skelter není prvním ani posledním snímkem, nebo lépe řečeno jakýmsi dokumentem, který nám postupně popisuje všechna zvěrstva jenž Manson a jeho rodina spáchali. Rozhodně však stojí za povšimnutí, protože Johnu Grayovi se jakžtakž podařilo alespoň zběžně poukázat na několik nejdůležitějších událostí, které dodnes děsí celou Ameriku. Bohužel se musím přiznat, že jsem se při sledování občas docela nudil, protože film měl naprosto nevyvážené pasáže a tvůrci se zřejmě báli cenzury, takže nám toho ani moc neukázali. ()

Lhurgoyf 

všechny recenze uživatele

Helter Skelter nie je len názov jednej pesničky od Beatles, ale aj predstava rasovej vojny vykonštruovanej z chorej mysle nechvalne známeho maniaka Charlesa Mansona. Tento film popisuje skutočné dramatické udalosti, ktoré sa na konci 60-tych rokov odohrali v kruhu "Mansonovej rodiny", vrátane známeho masakru v rezidenciách LaBianca a Tate (pri ktorom zomrela tehotná manželka režiséra Romana Polanskeho). I keď bola snímka vyrobená v televíznej produkcii, na výslednej kvalite to nič nemení. Dynamická kamera, úderná hudba, a hlavne kvalitné herecké výkony (Jeremy Davies alias Charlie Manson alias Ježiš Kristus je vskutku démonický!) vytvárajú krásne mrazenie počas celej enormnej stopáže filmu, ktorá nenudí ani sekundu. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Skladatel Mark Snow použil pro tento film i některé motivy, které již jednou použil v seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)
  • Keď Linda (Clea DuVall) prehľadáva peňaženku Rosemary (Isabella Hofmann), v zábere si je možné všimnúť karty VISA a MASTER. V roku 1969, kedy sa dej odohráva, sa karta VISA nazývala AmeriCard a karta MASTER zas Master Charge. Rovnako telefón akým Sharon (Whitney Dylan) hovorí bol zavedený až koncom 70tych rokov. (pancoyote)

Reklama

Reklama