Helter Skelter nie je len názov jednej pesničky od Beatles, ale aj predstava rasovej vojny vykonštruovanej z chorej mysle nechvalne známeho maniaka Charlesa Mansona. Tento film popisuje skutočné dramatické udalosti, ktoré sa na konci 60-tych rokov odohrali v kruhu "Mansonovej rodiny", vrátane známeho masakru v rezidenciách LaBianca a Tate (pri ktorom zomrela tehotná manželka režiséra Romana Polanskeho). I keď bola snímka vyrobená v televíznej produkcii, na výslednej kvalite to nič nemení. Dynamická kamera, úderná hudba, a hlavne kvalitné herecké výkony (Jeremy Davies alias Charlie Manson alias Ježiš Kristus je vskutku démonický!) vytvárajú krásne mrazenie počas celej enormnej stopáže filmu, ktorá nenudí ani sekundu.(8.1.2006)

Nemůžu upřít snahu tvůrců o věrohodnou rekonstrukci případu vraždy Polanskiho ženy Sharon Tate sektou Charlese Mansona, ale jako film je to slaboučký.(8.3.2011)

Celkem věrohodně natočené, dokonce sem si myslel že ten film je z té doby :-) Těžko hodnotit obsah, po celou dobu sem tak nějak čekal až bude odhalen motiv těch zajímavých manipulací, ale bohužel nic uspokojivého nebylo (možná naštěstí). Za zmínku stojí láskyplně se usmívající dívky, jež vás bez váhání podříznou...(26.10.2008)

Film se mi líbil zvláště vizuálně. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyly vykresleny do detailů krvavé scény. Kdybych chtěla vidět spousty vylitého kečupu, můžu se podívat na horor. Myslím, že filmu to jen prospělo, více vykreslených krvavých scén, by spíše vypadalo, jako sympatizování s manson family. Nelíbil se mi zdlouhavý děj. Celkově mohl být film kratší i vzhledem k obsahu, který nebyl nijak závratný. Taky tam podle mě, nebylo moc zachyceno, jak Manson dokázal zfanatizovat lidi, aby pro něho vraždili. Čekala bych nějaký promyšlený lobbing a prosazování jeho vize. Takové to totální vymývání mozků známé ze sekt. Oproti vizi odchodu do pouště. Vše působí tak stroze a nedůvěryhodně, že tomu snad nemohl nikdo uvěřit. Když jim Manson, jen tak mezi řečí, dal příkaz:,, Jeďte a zabte je.“ Působilo to na mě, jako kdyby někdo přišel a řekl: ,, Jdi a skoč z mostu.“ Taky jen na tento popud nepůjdu a neudělám to. Celkově postava Mansona v tom filmu nepůsobila fanaticky ani charismaticky. Spíš dojmem člověka, který neumí přednést svůj názor a prosadit ho a jen se veze s davem. Všichni, z jeho vraždící party, působili, že opravdu vraždí ryze na svůj popud a jsou více přesvědčeni o svém vlastním megalomanství a narcismu, než o charismatu svého vůdce. Herecké obsazení bylo dobré, ale obsah sdělení značně pokulhával.(10.3.2012)

• Morien

Ou jé, vyšokujem celej svět tím, jací jsou lidé svině. Podobné heslo si asi vytyčili páni tvůrci, napsali si ho velkým písmem na ledničku a potom se dali podle seznamu do práce. Dojemné scény pro slabší povahy - těhotná manželka si telefonuje s milujícím manželem. Moderní přiblížení kůl mladické generaci - akční střihy, akční tripy a akční body (myšleno jako podstatné jméno od slovesa bodat). Srdceryvné scény pro celé spektrum diváků - zdrcený manžel klesá na kolena. Chvilka hádanek pro latentní psychology - Mansonovy bláboly a permanentní úsměv Sexy Sadie. Kopec nesrovnalostí pro šťouraly jako jsem já - desítky bodných ran na oběti(ích) a bílé oblečení zůstává bílé. Asi ho prali v Perwollu. Tímto se nechci nijak dotknout obětí nebo ten bestiální případ zlehčovat, jenom mi absolutně nesedl přístup, s jakým bylo v tomto filmu téma zpracováno. Za jeden z mála kladů bych označila výkon Jeremyho Daviese, ale tady mi zase příjde blbý ho chválit za to, že špičkově zvládl zahrát bestii. "Charlie has a way of taking the truth and making it a lie."(28.9.2008)

• - Skladatel Mark Snow použil pro tento film i některé motivy, které již jednou použil v seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)

• - Keď Linda (Clea DuVall) prehľadáva peňaženku Rosemary (Isabella Hofmann), v zábere si je možné všimnúť karty VISA a MASTER. V roku 1969, kedy sa dej odohráva, sa karta VISA nazývala AmeriCard a karta MASTER zas Master Charge. Rovnako telefón akým Sharon (Whitney Dylan) hovorí bol zavedený až koncom 70tych rokov. (pancoyote)