Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

3n3my

Tak po viac ako 25 rokoch film určite stráca najmä na atmosfére, ale v tej dobe patril určite k tomu najlepšiemu vo svojom žánri. Originálny námet je v jednotke pri krátkej stopáži vcelku využitý, zápletka s Fredym na konci je tiež jedna z najlepších celej série, 4* sú optimum. ()

tom88

Wes Craven je síce kvalitný hororový tvorca, ale tento kult mi znovu prišiel ako iba slabé béčko, ktoré je síce čo sa týka hraníc možností na najvyššej úrovni, ale predsa nemôžem zdvihnúť hodnotenie. Možno keby som videl tento horor v dobe svojej slávy, tak by to na mňa zapôsobilo viac, ale videl som to až teraz a bohužiaľ ma tam nič neprekvapilo, až na pár momentov alebo záberov. Inak ani raz som sa nezľakol a to je škoda, od tohoto hororu som to trocha očakával. Každopádne je z filmu cítiť klasiku, čo sa týka hororu. Freddy je pekný nechuťák, ale hrôzu mi nenaháňal možno aj kvôli tomu, že pôsobil odľahčene a je to hláškar. Inak postava to je naozaj kultová. Niektoré vraždy boli dosť masakrálne, Deppova smrť dychberúca. Krvavých scén nebolo zrovna málo a to je v tomto prípade plus. Obsahovo je film veľmi priemerný, takže dávam priemerné trojkové hodnotenie. 65% ()

cinemag

klasický slasher horor, co víc říct, bezpochyby nejlepší díl celé série, tísnivá děsivá atmosféra, výborný Robert Englund... 1...2... Fredddy is coming for you! ()

Nivenx

První a fenomenální díl mé oblíbené Noční můry z Elm Street, na který nikdy nezapomenu. Úžasný Robert Englund ve své nejslavnější roli, bezchybná režie Wese Cravena, skvělá atmosféra, výborný nápad a super vraždy. Nejlepší díl série, který se mi vryl do paměti jako střepina v hlavě. 90%. ()

Bouzy

Pro mne kultovní postava v hororovém žánru. Úplně jeden z prvních hororů co jsem viděl, když jsem jako malý kluk potají zapnul TV a film celý dokoukal. Po shlédnutí snímku mi v hlavě dlouho zněla úvodní znělka a člověk měl tendenci nejít spát. ()

Deyw

Jako jo je to klasika..driv sem z toho chcal..ale tedka je to proste uz hrozne trapna sracka.. :D legendarni postava fredyho je ale proste legenda...film je totalne o hovne a dneska uz je to spise sranda...ale je to kult jako svine a ostatni dily sou totalni mind fuck, kterej bavi jako svine a clovek se u toho posere smichy..hlavne z fredyho :D ()

Mol

WHERE'S YOUR PASS? SCREW YOUR PASS! Ach, Nancy. Zase jsem se zamiloval. Film je našlapaný až po strop a první kill v ložnici je děsivá záležitost i po letech. Nancy je nehorázná bojovnice a zlodějka klučičích srdcí a závěrečný duel v domě vyhrává nad Krugerem o míle, ještě že tak, protože policajti na protějším chodníku stojí a čumí a přitom je v domě slyšet střelba, křik a rozbíjení oken. Prostě retardi. Věřím, že diváci v roce 84 nešli první noc spát a vařili si kafe až do rána. Já do sebe taky budu muset něco nalít a pak teprve snad odpadnu do limbu, protože dobrovolně usínat nehodlám. Co kdyby náhodou. ()

Fox Mulder

Režisér Wes Craven na filmová plátna přivedl další kultovní horrorovou postavu - Freddyho Kruegera. Tento horror ve všech směrech je výborný - jak po scénáristické práci, tak po hereckých výkonech, především Roberta Englunda v roli Freddyho Kruegera. Tento horror patří mezi mé nejoblíbenější, všem horrorovým fanouškům doporučuji! ()

Jirgen

Nikdy předtím jsem to neviděl a musím říct, že i po 24 letech od vytvoření tohohle filmu a nastartování ságy Freddyho Kruegera, má pořád něco do sebe tenhle horor. Triky jsou na svojí doby řekl bych dobré a červy lezoucí z těla Freddyho neurazí ani teď. No možná, že se podívám i na další díly i když už tak dobře hodnocené nejsou, ale můžou překvapit stejně jako překvapuje svoje oběti Krueger ve snech :) ()

Doudis19

Freddy je jednoduše hororová ikona století. Nebýt příšerné, v tu dobu zřejmě moderní hudby, v rámci žánru by se jednalo o stoprocentní záležitost. Takhle snímek postrádal dostatečnou atmosféru, bez které se jedná "jen" o jeden z nejlepších a nejzábavnějších hororů všech dob. ()

matezzz

Teda, to jsem si mohl myslet, že zrovna mně se to stane. V noci po shlédnutí se mi o Freddym zdálo a nebylo to zrovna dvakrát příjemné, třikrát za sebou se probudit s tím, že další sen může být zase o něm :-/ Jinak film má parádní atmosféru, jenž by se dala krájet Kruegrovou rukavicí s břitvama. "Lekačky", ikdyž jsem věděl, že každou chvíli nějaká zrovna přijde na řadu, mě skutečně polekaly. Hudba vynikající, do ponuré atmosféry skvěle pasuje. Hlavní hrdinka, ač ne příliš sympatická, nakonec byla docela v pohodě. Škoda jen, že si nevyměnila roli s postavou, která byla zavražděna jako první :-) ta mi byla sympatická víc. ()

miguel_111

Nezabudnuteľná klasika Wesa Cravena s vynikajúcim Robertom Englundom v roli Freddyho Kruegera a debutujúcim Johnnym Deppom. Pre mňa 80% ()

filmmovier

Hodně dobrej horor s démonickým a skvělým Robertem Englundem jako Freddym a začínajícím Johnny Deppem. Není to tak strašidelné, jak jsem očekával ale i tak je to hodně dobrý, napínavý a sem tam i vtipný. Wes Craven tyhle věci prostě umí. Už se těšim, až shlédnu dvojku, konec jedničky toho dost nasliboval... ()

Estrellita

He, tak dobře... Asi mám prostě jiný názor ohledně toho, co je strašidelný film. S odstupem času musím ze 3* snížit na 2*, protože jsem opravdu nevykoumala, za co jsem tu třetí dala. Ikdyž to je opravdu spíš můj problém, který mám se starými horory vždycky - masky a efekty mi přijdou naprosto k smíchu a to se pak člověku blbě bojí... 40% ()

Mr.Ripley

Námětově geniální, technicky (bohužel) zastaralé a hudebně naprosto iritující. (Ovšem ten nepříjemně tísnivý pocit těsně před spánkem se nedal setřást.) ()

LeoH

Chytře vymyšlené hřiště (zlé sny, co jsou jako živé, známe všichni), pravidla hry (zkušenost se zrádným poklimbáváním, když člověk zoufale potřebuje zůstat vzhůru, má taky každý) i protihráč (vytáhnout v 80. letech jen tak z rukávu postavu, která se mohla od první chvíle co do archetypálnosti směle měřit s Draculou nebo Frankensteinovým monstrem, to byl slušný eskamotérský kousek), k tomu jednoduchá, ale účinná symbolika postavení se vlastnímu strachu, slaďounký debutující Depp, vynalézavé obcházení nízkého rozpočtu – jen si kruci mohli dát trochu práci s domyšlením konce tak, aby zůstalo zachováno aspoň zdání logiky a člověk si mohl vymýšlet teorie o snech uvnitř snů a vzájemném ovlivňování spáčů i cestou z kina. ()

David.Darco

Vraždenie v snoch, pre mňa naozaj osobná téma keďže ma moje sny desia viac ako čokoľvek iné. Elm street je od začiatku do konca skvelý horor, narozdiel od mnohých iných slasherov má len pár postáv aj tie sa rýchlo riedia a tak prehľad či sympatie nerobia problém. Kostýmy a masky sú stále veľmi pôsobivé a plnia svoju funkciu znechutiť. Celkovo čo sa týka trikov je to na ďaleko vyššej úrovni ako taký Halloween či Friday the 13th, scény filmu nestihli zostarnúť tak ako scény jeho subžánrových kolegov. ()

Motinski

Najviac sa mi páčila hudba a Freddyho výzor. Možno je to málo ale keďže nejde o moju šálka kávy tak to spraví dosť. Pozrel som si film opäť po rokoch a dosť mu pridáva porovnanie s konkurenciou tej doby. Ani Halloween ani Piatok trinásteho ma nebavili tak moc ako Nočná mora. Áno vo veľa veciach je slabá a predvídateľná, no aj správne slasherová a miestami originálna. Hlavne keď ide o prelínanie reality so snami. Pár vrážd je veľmi slušných a má to ako takú atmosféru. Prvá časť Freddyho besnenia je ako celok priemerná vyvražďovačka, no s prižmúrenými očami sa dá povedať že tie 3* si zaslúži. Hlavne preto že ma vlastne bavila a nemal som nutkanie vypnúť, pretočiť alebo pri pozeraní krútiť hlavou.. Výnimočné horory treba hľadať inde, no som rád aj za toto. V dnešnej dobe už sa ale pri takýchto veciach asi báť ani nedá. ()

Khumbac

Po snad pětadvaceti letech na to koukám znovu. Kdysi povinen to ctít a dokonce jsme v kapele složili i píseň o Fredym. Jinoch Johnny Depp. Čirá jednoduchost s námětem na jedničku. Budu postupovat opět po dílech. Prostě klasika! ()

Sfinkter

Krueger se pomalu plíží, hraje si se svými oběťmi, dává jim čas na útěk, aby se záhy mohl objevit rovnou před nimi. Má přesně ty vlastnosti, jaké má noční můra mít. Craven vytvořil v podstatě symbolický film, v kulisách jedné z prvních teenagerovských vyvražďovaček. Depp si nemohl přát lepší debut. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon