Vítejte na hřišti pro dospělé, které je navrženo tak, aby uspokojilo všechny vaše představy, a kde jsou realističtí roboti naprogramováni na romantiku... násilí... cokoli. Vítejte ve Westworldu! Podnikatelé Peter Martin (Richard Benjamin) a John Blane (James Brolin) přijíždějí strávit dovolenou v zábavním parku imitujícím Divoký západ, kde nechybí tanečnice, hromadné barové rvačky ani přestřelky, ale všechno je bezpečné a neškodné. Když je však Blane postřelen robotem (Yul Brynner) a záhy umírá, Martin zjišťuje, že se něco příšerně zvrtlo. Všichni lidští provozovatelé jsou mrtví a roboti vyvražďují návštěvníky v tomto sci-fi thrilleru od scenáristy a režiséra Michaela Crichtona (Jurský park). (HBO Europe)

jondzavid

Westworld je pôsobivou víziou zábavného parku budúcnosti, kde samozrejme všetko nie je v úplnom poriadku. Robotická vízia tak naberá až apokalyptický rozmer a všetkému tomu kraľuje Charizmatický (áno s veľkým Ch) Yul Brynner, ktorý svojim démonickým prejavom strháva všetku pozornosť na seba. ()

kaylin

Je to takový zvláštní, podivný film, který mě už ke konci přestal bavit, ale má to nápad. Je vidět, že Crichton uměl vymyslet dobrý příběh a zaujmout. To se mu vzít nemůže, stejně jako zajímavé vizuální a trikové provedení, které je místy skvělé. Jak ale říkám, jak to postupovalo,už jsem tomu moc nevěnoval pozornost. ()

Desperado

Tu je zreteľný Crichtonov typický rukopis. Tvorca technických thrillerov, ktorý tak rád kĺbi tému "zhmotnené sny za hranicou sci-fi verzus ľudský faktor", teda čoho by sme boli schopní, no nie sme na to pripravení, sa tu začal pohrávať s myšlienkou akéhosi zábavného parku, ktorú tak spopularizoval a dotiahol do monštróznych rozmerov v preslávenom Jurskom parku, a pre svoju víziu zábavného dobrodružného sci-fi s jasným vyššie zmieňovaným posolstvom sa mu podarilo získať slušné herecké osdenstvo. Lebo predstava, že by ma mal prenasledovať a naháňať android s tak chladným a mrazivým pohľadom, aký mu prepožičal Yul Brynner, je naozaj skľučujúca pri každom pomyslení na tento film. ()

YURAyura

8/10 Skvely napad zkombinovat me oblibene zanry do jednoho filmu a okorenit to Yulem a Jamesem (Baleovym otcem ;]]) - mezi nami Richard je jalovy jak tele. Kdo s cim zachazi tim taky schazi. Anroid Yul je drsny a z jeho oci slehaji plameny pomsty/silenstvi - oboji tak trochu zvlastni u robota...Parada, co muze byt lepsi nez filmy ze 70.let... Trosku me zamrzelo, ze se mimo Westworldu nezamerili vic i na Romanworld, Mediivalwold a jak byly vzajemne propojene, ale jinak dobre - mnoho filmu tento vykrata - Terminator treba - budu si muset nekde sehnat ten druhy dil... ()

salalala

S filmy podle Crichtona mám vždycky nějakej problém, ani nevím proč. Stejné je to u Westworldu. Nápad je to výbornej a zajímavej, začátek je fajn a vypadá to jako bezstarostná komedie. Pak to ale nějak upadne, neumím ale říct jak. Připadalo mi, že to nějak ztratilo tempo a začalo se to táhnout. Stroje jsou dobře vymyšlené a Brynner podává vynikající výkon, vypadá fakt hrůzostrašně. Ale myslím, že nejvíc selhává Crichton jako režisér. Kdyby se zaměřil jen na samotný Westworld a jeho problémy, bylo by to fajn. On ale začne přimíchávat ještě ty dva další světy a divák se v tom přestane trošku orientovat a celý to pak působí odtažitě. Možná měl zvolit teda delší film a probrat všechno. Takhle mi to přijde takový nehotový, i když ten konec s tou naháněčkou je dobrej. 60% ()

lioncel

v dobách, kdy našim zatemnělým domácnostem vládly příšerné VHS kopie s ještě příšernějším dabingem, jsem tento film přejmenoval na : Porouchaný Yul Brynner .. a většinou každý hned věděl – jaký, že to mám film na mysli … ()

MrPierc

Předběhlo to jasně svou dobu, protože tato myšlenka o robotech a jejich možnosti vzpoury se objeví právě i v Terminátorovi od Camerona. Zde ale ještě neměli takové možnosti, přesto vypadá Yul Brynner jako bezcitný a umíněný robot, který musí zabít svůj cíl. Lesklé oči robota zabijáka jsou nezapomenutelné a k tomu ještě správně padnoucí technicky industriální hudba. Tento nápad sci-fi světa by si zasloužil pořádný remake. ()

Streeper

Filmy postrádá tu správnou jiskru. Věřím, že to režisér Michael Crichton myslel dobře. Přeci jen sci-fi western jsem ještě předtím nikdy neviděla. Škoda jen, že Yul Brynner neměl větší možnost se předvést jako robot. Také jsem se těšila na nějakou skvělou závěrečnou akční scénu, jenže Richard Benjamin před Yulem stále jen utíkal, utíkal a utíkal a to bylo celé. ()

humanbeing

Koukatelné i dnes, po více jak čtyřiceti letech od svého natočení. Jakožto fanda seriálu jsem byl hodně zvědavý (a tedy s filmem jsem se poprvé seznámil až teď), jak si vede jeho filmový předchůdce. Největším překvapením pro mě byla obrovská podobnost se seriálem - jak park vůbec funguje (včetně toho, že pro mrtvé přijíždí v noci sanitka), nově vznikající příběhové linky za pochodu, aby se zákazníci neměli šanci nudit a události, které se odehrály až v samém závěru seriálu. Je to méně sonda do duše umělé bytosti a více hodně kreativní a velmi zábavný počin, který si drží vysokou úroveň až do závěrečných titulků. Yul Brynner podává perfektní výkon jako obávaný Gunslinger. ()

C0r0ner

Seriál vytěžil tenhle potenciál do mrtě, ale film je spíš přehlídkou klišé a nudy, ač se samozřejmě jedná o neuvěřitelně nosný námět, se kterým HBO trefila do černého. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale přece jenom jsem se i přes krátkou stopáž otravoval a moc mě to nebavilo. 55% ()

agathon

Viděno znovu po mnoha letech v souvislosti se startem nového HBO seriálu. Film hodně vychází z své doby. Osobně mne při opětovném zhlédnutí iritovalo, jak se v něm vlastně "nic" neděje víc než celou první polovinu, jak papundeklově to celé působí a jak zoufale to v závěru negraduje. Pokud ale Westworld beru jako další z řady sedmdesátkových "paranoidních" thrillerů a snahu nějak glosovat jednak skepsi vůči nekontrolovatelnému rozmachu moderních technologií a jednak dobový pocit, že tam "za oponou" někdo určitě nějak tahá za nitky, pak klobouk dolů. Film je vlastně skoro až cyberpunkově vizionářský a ve svých úvahách nad vynořující se inteligencí, neudržitelností kontroly nad složitými soustavami a vizí apokalypsy zrozené v původním nadšení z prorůstání lidstva a strojovosti neskutečně inspirativní věcí. Crichton tu navazuje na své tehdy již napsané knihy a předznamenává ty pozdější. Vlastně opravdu palec nahoru. A navíc mě moc baví ta ironická práce s kovbojským mýtem Yula Brynnera. ()

Juto

Film Westworld predbehol svoju dobu. Chvíľkou mi pripomínal Terminátora od Jamesa Camerona . Škoda nezvládnutej réžie, ktorá sa mi zdá bez napätia. 5/10 ()

Koly

Stroj je dobrý sluha, ale zlý pán. Asi takové je Crichtonovo poselství, nejenom tady, ale v celé další řadě jeho děl. Jako nápad mi to přišlo opravdu super a 88 min jsem se skvěle bavil. Crichton je nejenom skvělý spisovatel, ale i výborný režisér (soudě podle tohoto díla). ()

okkac

Dobrý nápad, kdy se robotičtí statisti v zábavním parku vzbouří a začnou zabíjet hosty. Bohužel tohle se stane až po hodině filmu. A ani scéna masakru není bůhvíco, stejně jako naháněčka s Yulem Brynnerem. 4/10 ()

vesper001

Nebýt toho, že mě roboti sami o sobě zneklidňují – toho kuchyňského nevyjímaje – byla by první třetina filmu docela příjemná komedie. Natěšení lidé všech věkových kategorií, směřují do jednotlivých sekcí Delosu, zatímco z reproduktorů se stále dokola ozývá ujištění Nothing can go wrong. Ovšem ve chvíli, kdy vstoupí na scénu pistolník v černém, člověku úsměv spadne. Tehdejší filmové triky se s dnešními pochopitelně nedají srovnávat, ale přesto je Westworld poměrně přesvědčivý. Jde o první celovečerní film, ve kterém byly využity digitální technologie pro pixelizaci obrazu – snímky, složené z viditelných čtverečků, byly použity ve scénách, kdy svět vidíme očima Gunslingera. Pozoruhodná je i myšlenka infekce „centrální mechanickou psychózou“, která se šíří od robotů nižší úrovně (chřestýš) k těm dokonalejším (humanoidní androidi), až nakonec zkolabuje celý systém a zničí jak „uživatele“, tak „adminy“. Škoda jen, že Michael Crichton nedokázal odolat pokušení filmařských klišé (zpomalené záběry při rvačce v saloonu) a nevhodných pokusů o symboliku („plačící“ antická busta), a scénáristicky neošetřil logické kotrmelce příběhu. Naopak Yul Brynner v roli nelítostného Gunslingera už nemohl být lepší. Poselství snímku je zcela zřejmé: obava, že na konzumní způsob života lidé nakonec doplatí, že jsou hranice, za které by člověk ve vlastním zájmu neměl zajít, že jsou sny, které se nemají plnit ani o Vánocích, a že stroj je dobrý sluha, ale zlý pán a ještě horší protivník. ()

Mol

HE'S AFTER ME! THEN YOU'VE GOT NO CHANCE!! Ten film byl tak zvláštně divnej, ale při tom skvělej. Dobrej úvod, kde všechno vypadá, že 1000 dolarů za den na osobu je dovolená snů. Můžeš zabíjet "lidi" a klátit místní robo-běhny a všechno je to prostě fun. Jenže chyby programů a robotů rostou a film si tím buduje takovou katastrofickou atmosféru, která je téměř hmatatelná, jako například poprsí robo-šlápek. Vše se umocňuje první katastrofou, kde chřestýš poraní hosta a Daphne nechce dát králi. No, závěr, kde Yul "killing machine" Brynner stojí před oběma hlavními protagonisty a odsekne jen DRAW je fenomenální. Od tam až do konce je film napínavej a ve středisku dosahuje dokonce hororové atmosféry. Neuvěřitelně dobře zpracované. Třeba to jak reaguje na louče. Výborný. ()

CinemaRanger

Seriálový Westworld se mi dost líbil. Westerny mám moc rád a sci-fi taky, takže spojení těchto dvou žánrů je pro mě velmi zajímavé. Bohužel v tomto původním filmu to nefunguje. Může za to Crichton, který dokonce i z 80 minut dlouhého filmu udělal nudné nic. Díky bohu za seriál! ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western