Vítejte na hřišti pro dospělé, které je navrženo tak, aby uspokojilo všechny vaše představy, a kde jsou realističtí roboti naprogramováni na romantiku... násilí... cokoli. Vítejte ve Westworldu! Podnikatelé Peter Martin (Richard Benjamin) a John Blane (James Brolin) přijíždějí strávit dovolenou v zábavním parku imitujícím Divoký západ, kde nechybí tanečnice, hromadné barové rvačky ani přestřelky, ale všechno je bezpečné a neškodné. Když je však Blane postřelen robotem (Yul Brynner) a záhy umírá, Martin zjišťuje, že se něco příšerně zvrtlo. Všichni lidští provozovatelé jsou mrtví a roboti vyvražďují návštěvníky v tomto sci-fi thrilleru od scenáristy a režiséra Michaela Crichtona (Jurský park). (HBO Europe)

Mr.Ripley

Yul Brynner a jeho charisma pryštící do prostorou, aniž by za celý film řekl jedinou repliku. Michael Crichton vytvořil zábavné nenáročné sci-fi béčko na které je radost pohledět. Věci, které s tímto námětem může udělat HBO & Nolan II. ve svém televizním remaku mají šanci zapsat mezi to nejlepší na poli sci-fi. ()

Doudis19

Senzační námět, který se momentálně snaží vytěžit HBO má svůj původ už o mnoho desítek let dříve. Yul Brynner, jako westernový terminátor nahání mladého Jamese Brolina (kopie Chrise Balea) a mě neúplně známého knírače ala Omar Sharif. Dokud jde všechno jak má, není to příliš zaživné, pak se ovšem Brynner utrhne z řetězu a začíná hon napříč divokým západem, perverzním Římem a hradním středověkem. Zajímavé a především zábavné. ()

Cedr

Neotřelý námět, chytlavé tempo, režie ničím nenadchne, ale na spisovatele to zlé vážně není. ()

Motinski

Michael Crichton vytvoril skvelý námet. Zrežíroval ho však veľmi rutinérsky. Bez iskry a iba s jednou postavou čo za niečo stála (Yul Brynner). Ostatné sú ploché aj ako kulisy pre dej. Westworld funguje ako groteska na sci-fi a nijak inak čo je škoda lebo verím že na papieri vyzeral dobre. Miestami chytá ten správny futuristicko-tajomný nádych (scény v laboratóriách) ale všetko je pochované tým že je nudný. A to má 88 minút. Väčšinu času som sa smial, záverečnú tretinu som si chcel pretočiť a nebyť pár fajn nápadov a westernovej tématiky, asi film vypnem v polovici. ()

Ryuuhei

Se svou novodobou adaptací prakticky vůbec nesrovnatelné. Zde tedy téměř to samé téma, zaměřené hlavně, ale nejen na část komplexu zvanou Westworld. To se mi líbilo, že se ukázalo i trochu z dvou dalších oblastí. Jen jsem nepochopil, jaký mělo význam soustředit se na víc postav najednou, když pouze jediná byla opravdu důležitá. A popravdě, ani tak nebyla kdo ví jak dobře napsaná, nedozvěděli jsme o ní, respektive o něm, vůbec nic. Film mě osobně nebavil, protože se v něm většinu času nic moc nedělo a když, nijak to neposouvalo děj. A přisuzovat náhlé šílenství robotů skoro doslova „nějaké chybě“, to mi taky nepřijde moc chytré. 50% ()

Mrkvič

Dobrá myšlenka a to je bohužel skoro vše. Dlouhá léta znehodnotila jakékoliv technické triky filmu. Jen malé náznaky v začátku, kdy nemusí být ukázána záplava cecíků, kund, pinďourů a hektolitry krve s různými průstřely všech možných částí těla, stačí aby divák pochopil, za čím hlavně zákazník do fiktivního světa spěchá. (to jen ke srovnání se seriálem z roku 2017) Docela zklamán jsem byl i postavou padoušského pistolníka. Nechtěně komickou postavu, která několikrát během filmu umře, použít později jako hlavního záporáda, nebylo nejrozumnější. ()

gjjm

U nás je Westworld zcela nepochopitelně dost málo známý film. Je to škoda, protože bez něj nepochopíte dost velkou část anglofonní kinematografie, několika díly Red Dwarfa a Simpsonů počínaje (sám vím minimálně o pěti filmových i nefilmových dílech, které z Westworldu evidentně čerpají). Když to srovnám třeba s Vesmírnou odysseou, která má trochu podobné téma a částečně i způsob provedení (stroj se vzbouří proti člověku, jemuž má sloužit), je to nejen mnohem zajímavější a vtipnější, ale především mnohem znepokojivější. Příběh o jakémsi mamutím robotickém LARPu, do něhož se mladí znudění Američané vydají hledat autentické westernové zážitky, a který se trochu zvrtne. Nejzajímavější byly "behind the scene" scény o tom, jak je vlastně celé robotické město ovládáno, ale to, jak si návštěvníci užívají atrakce Westworldu a jak se proti nim Westworld vzbouří, mělo taky něco do sebe. Rozhodně velmi zajímavý a neuvěřitelně nápaditý film s mnoha zajímavými a podnětnými myšlenkami. Jen je škoda, že nebylo natočeno pokračování o středověku, tento aspekt by byl mnohem lepší (ale taky mnohem méně zajímavý pro americký trh, že). Nevýhodami jsou občasná překombinovanost a papírovost scénáře, nezajímavost velké části scén a značné množství líbivých scén, které měly filmu zajistit úspěch. Je škoda, že se to zajištění úspěchu nepovedlo, zrovna Westworld by si ho zasloužil. It was fantastic! I killed five people! Tematicky trochu podobné filmy: 2001: Vesmírná odyssea (stroj vs. člověk), Truman Show (hra na realitu) ()

Pavlínka9

Pro mě trošku "nuda" a hlavně - z mé strany veliká smůla - nemám ráda 70.léta :D :D Film je podle mého názoru poněkud nezáživný, i když chápu, že se jedná o určitý "převrat" v oblasti sci-fi, pro mě to bylo dost předvídatelné, umělé, ale uvědomuji si "sílu" snímku z pohledu vědy. ()

Antek

O Crichtonovi jako zajímavém spisovateli jsem nepochyboval nikdy, o Crichtonovi jako režisérovi pokaždé. Nápad je výborný, zpracování ale dost ztrácí. První hodinu (tedy skoro 3/4 filmu samotného) sledujete dvojici kamarádů, kteří si přišli zablbnout ve hře na kovboje. Ano, možná to byl záměr -- vtisknout filmu znaky komedie a tak vystihnout bezstarostnost počínání těchto dvou lidí, kteří přece jen přišli do zábavního parku a podle toho se chovají. Jenomže Crichton vaří z vody a ona bezstarostnost na mě nepůsobila jako cílená, ale jako neplánovaná (a spíše příznak amatérismu). Nicméně pak se přehodí výhybka, nastupuje "bad-ass" kovboj v podání Brynnera a film se mění v hon kočky s myší. Předobraz Michaela Myerse si s ledovým klidem vyšlapuje za obětí, která před ním zběsile utíká. Posledních dvacet minut nasákne skvělou atmosférou a napětím, ovšem na nevyrovnanou první hodinu filmu se nedaří zapomenout .... ()

Mishqo

futuristická dovolenka, kde nie všetko dopadne podľa vašich predstáv....bolo to nápadité, originálne, svižné ale hlavná postava v podaní Richarda Benjamina mi bola vyslovene nesympatická ()

VanTom

Iniciální nápad zábavního parku (resp. tří - West World, Roman World, Medieval World) "oživeného" roboty je výborný, jenže do něj zasazený primitivní, i při střídmé minutáži natahovaný příběh už napadá na obě nohy. Takže nejvíc ze všeho jsem se bavil při nádherně naivních představách 70. let o robotice, výpočetní technice, nebo prostě podobou (hermeticky uzavíratelného) kontrolního počítačového centra. ()

JohnSmith

Zajímavý nápad. Na to, že se jedná o počátek 70. let, je to hodně skok dopředu. Brynner je tak trochu westernový terminátor. Jen je škoda, že si Brynnera moc neužijete. Těch pár chvilek není žádná hitparáda. ()

Ironfood

K tomuto filmu mě přilákal zajímavý námět a obsazení Yula Brynnera. Nicméně scénáristický a režisérský výkon Michael Crichtona mě poněkud zaskočil. Crichton jakoby se tu snažil napodobit jedinečný styl "nejhoršího režiséra všech dob" Edwarda Wooda. Zůstává však někde na půl cesty, takže to není po řemeslné stránce tak špatné jako Woodovy filmy, ale bohužel ani tak zábavné (možná to chtělo amatérštější štáb, menší rozpočet a méně času na natáčení:-)). Brynner je tu největším pozitivem, po dvou nebo třech krátkých klasických westernových scénách se mění v jakéhosi předchůdce teminátora a v obou těchto rovinách je výborný. ()

Melios

/BEZ SPOILEROV!/ Miestami naozaj primitívny film, ktorý dokázal rozpútať filmovú revolúciu. Zo scenáristického a režíjneho hľadiska film nejak nevyniká a je to vlastne len jednoduchý snímok na štýl "just an ordinary day" s extrémnou technickou stránkou. I keď sa to vlastne nezdá tak tento film bol úplne prvý film na svete, kde sa ukázali digitálne počítačové efekty (alias CGI). A i keď sa môžu súčasnému divákovi efekty vo filme zdať smiešne verte, že na svoju dobu to bolo prelomové. Ak sa vám páčia filmy, ktoré viacej stavia na vizuál a celkovo sa kochaním dobre vystavaného príbehu a prostredia, potom je pre vás tento viac-menej umelecký počin stratený klenot. Veľa sa o filme nedá povedať. Je to fakt len na pozeranie. 83 minút vám prejde ako červená na semafore a nebudete vedieť, čo si o tom vlastne máte myslieť. Ak film prekecáte nevadí, dá sa pochopiť aj z momentálnej situácie. VERDIKT: Prvý natočený námet na robotický divoký západ dopadol v mojich očiach celkom kladne a opäť mi nejaký film dokázal, aby som nezavrhoval staré westerny. Po tomto mám chuť si s Yulom Brynnerom pozrieť aj iný film - Sedem statočných. Prišiel mi tu sympatický i keď povedal dokopy len 3 vety. Film je sám o sebe jeden obrovský experiment, ktorý len čaká kým ho okúsite i na vlastnej koži, aby ste ho mohli oceniť alebo skritizovať. V mojich očiach mi to príde ako dobre odvedená práca, no bez žiadnej hlbšej myšlienky a poriadnej zápletky. 70% a Známka: B- ...Musel som tomuto filmu prilepšiť. Ten námet ma sám o sebe za päť hviezd... ()

Han22

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. Napodruhé se mi nápad se zábavným parkem plným robotů už docela líbil. Divoký západ nebo Středověk jsou pěkně zpracované, plné klasických scén, který by člověk čekal a závěrečná půlhodina, kde hrdinu pronásleduje nezastavitelný robot mi připoměla to nejlepší z Halloweenu nebo Pátku třináctého. Yul Brynner je skvělý, stejně jako sympatická dvojice hrdinů. Jen je škoda, že je tu spousta otázek nedořešených, nedovíme se proč robotům ruplo v bedně, co se stalo všem zaměstnancům, co se stalo s dalšími roboty, jak se hrdina odsud dostane, zkrátka nic. ()

klukluka

Bubububububu... Tenhle film by vystačil jen s citoslovcema, vyšlo by to úplně nastejno. Technicky je to pravěk, celý je to ve výsledku už jen k smíchu. Ještě pořád bych to ale upřednostnil před seriálem. Ten by mě unudil k smrti, tady se přece jen něco dělo. ()

Hanys_

Ten nápad si vysloveně žadonil o remake, takže v tomhle prostě dobrý. Ale krom toho nevyužitého potenciálu a terminátora Brynnera není moc o co stát. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western