Najlepšie platenú úlohu vo svojej kariére dostala držiteľka Oscara za drámu MONŠTRUM Charlize Theron. Za úlohu elitnej lovkyne ľudí s nadľudskými schopnosťami dostala 10 miliónov dolárov. V akčnom príbehu, situovanému do 400 rokov vzdialenej budúcnosti, keď smrtiaci vírus takmer vyhladil ľudstvo, má jej hrdinka spáchať atentát na vplyvného politika. Charlize Theronovou uvidíme vo filmovom spracovaní komiksu Jinx. Scenáristom filmu bude autor pôvodného komiksu Michael Bendis. Theronová stvárni hlavnú hrdinku Jinx - lovkyňu ľudí, ktorá sa spoločne s ďalším zločincom rozhodne začať nový život. Hotovosť, ktorú k tomu potrebujú, si hodlajú získať z úkrytu mafiánskych peňazí. (oficiální text distributora)

Locksmith

Pár zajímavých nápadů a přitažlivá hlavní hrdinka tvoří hlavní (a v podstatě jediné) klady tohoto filmu. Proti mluví téměř vše ostatní, slabým příběhem začínaje a nepřehlednými až chaotickými akčními scénami konče. Po zhlédnutí první čtvrtiny filmu se mi z podvědomí vynořilo jedno slovo: Equilibrium. Ano, tento zdaleka ne tak špatný film vytane z paměti již po osvětlení základní kostry příběhu. Vzdáleně ho připomínají i některé akční scény (přestřelka na konci). Bohužel, Aeon Flux nedisponuje tak kvalitním příběhem, hereckým obsazením ani zpracováním. Shrnutí pro zdravotní komisi: jednou se na to podívat dá, ale pak už to asi nikdy nebudete chtít vidět znova. ()

Ripley

Kouká se na to hezky.Tím myslím pouze interiéry,pár akčních scén a Charlize Theron,která je tu sexy jako nikdy předtím.Zároveň jde asi o její nejhorší film.Škoda. ()

Fary

Dávám hvězdičku za některé povedené efekty a za celkové zpracování. Co ale mluví proti je, že jsem na ten film koukal už dvakrát a pokaždé jsem u toho usnul... :-/ :( ()

Drc

Svižná sci-fi akce, která se dost podobá známějšímu The Island. Hlavní postava dala filmu jméno právem, protože právě ji uvidíme na 80% záběrů, ne že by to vadilo, přece jen je se na co dívat :) Zároveň je to však už trochu klišé obsazovat krásku zabijáka, navíc filmy stojící na jednom herci toho často kromě něj moc nenabízejí. Příběh o skupině rebelů bojujících proti vládě potlačující lidské svobody ve prospěch všech už párkrát k vidění byl, tentokrát okořeněný o několik změn, téměř překvapivých. Celkově se dá ohodnotit určitě kladně. Zpracování hodně akční a dynamické, někdy je to až na škodu. Jako hlavní neduh bych viděl chybějící hloubku, propracovanost charakterů (zejména toho hlavního) a atmosférické momenty, které třeba tolik vynikaly v Equilibriu, srovnáno stejným žánrem. Pokud pomineme trošku nelogičností společných pro většinu akčních filmá a jístou účelovou zplácanost, jedná se o velice koukatelný film, někde mezi 3 a 4*. Samozřejmě pro sci-fi a akčně pozitivní diváky :) ()

Cassandra

Ano, film není moc dobře režírovaný, střih je nepřehledný, v příběhu jsou díry, ale mně se to z nějakých záhadných důvodů líbilo - po celou dobu mě film zajímal, prostředí je vymakané, na Charlize je vidět, že zvládne i fyzicky náročnou roli a chemie mezi ní a Martonem Csokasem funguje. DVD je mimořádně kvalitně bonusově vybavené. ()

kwoky

Prekrasna Charlize (bez te by to bylo uplne o nicem), perfektni prostredi, nudny pribeh. Nebylo to uveritelne a posledni tretina je dejove uplny odpad. A nepochopil jsem, proc museli vsichni postupne poumirat. Takze podprumer. ()

Tristaver

Je to špatný film s několika kvalitními scénami (jako např. závěrečná akční). Csokas mi tam ale docela sedl. No a Charlize si za ty vlasy zaslouží Oscara :-) ()

Prochy38

Mně se tyto sci-fi líbí. Mám rád snímky, kde je představován svět, jak by mohl vypadat, třeba v tomto případě, za 400 let. Nápad to není vůbec špatný, ale jak to bylo provedeno je věc druhá. Ch. Theron je jako ve většině filmů okouzlující - zde sexy 90% filmu, bohužel se mi zdá, že na tom je tento film postaven. Nebylo to špatné do úchylné závěrečné akční scény. 50%. ()

Bingos

Strašně vychytaná chujovina. Kór ta černoška s opičí modifikací byla nadupaná. Nechápu to hodnocení, dost mě to bavilo! ()

peetriss

Asi největší omyl Charlize Theron při výběru role, na druhou stranu je půvabná Charlize jediným důvodem proč jsem Æon Flux vyhledal, proč se na něj dá koukat, a také výhradním důvodem pro jednu hvězdičku. Dvě, tři perličky film v žádném případě nedělají dobrým, naopak totální nenápaditost, vzduchoprázdno, nelogika a sterilita, kterou se uvedla režisérka Karyn Kusama dělají film nekompromisně špatným. ()

Jayem

Neviem či to treba aj rozoberať. Další film, ktorý postráda dobrý scenár, v tomto prípade nahradený Charlize Theron za účelom vytrieskať peňazí koľko sa dá. Neprehladné bojové scény asi ako v Alien vs Predator a totálne stupidný dej asi ako v Alien vs Predator. ()

MkSallam

Vemte UltraViolet, místo Milly si dosaďte Charlize Theron, vražte do toho víc peněz a nechte to sestříhat kofeinem nadopovaným trotlem a dostanete Aeon Flux. Naivní, hloupou, nepřehlednou, zmatenou, špatně natočenou a debilně zahranou (Charlize a její "drsňáctví" vám začně lechtat bránici chvilku po úvodních titulcích) megasračku. ()

Yardie

Váhal jsem, jestli po zdejších hodnoceních a komentářích mám koukat. Ale už několikrát jsem podle tohoto měřítka usoudil špatně, takže jsem si řekl, že to zkusím. A nebyl jsem vůbec zklamán. Nutno říci, že mám rád tyhle postapokalyptické filmy. Tenhle byl pojat ale tak trošku jinak, než jak jsem byl zvyklý. Nebylo to pojato tak "velkolepě" a moc sci-fi akce, spíše tak komorně a civilně. Každopádně nápady zde nebyly špatné, ať už pointa příběhu, tak některé souvislosti. Co mi trošku vadilo, tak byly některé budoucí technologie, to už na mě bylo fakt moc. Nicméně akce byla celkem v pohodě a na Charlize byla radost pohledět (asi jsem se zamiloval :-) ). Já byl celkově spokojen a film se mi líbil. Není to veledílo, ale takový propadák také ne. Průměr, lepší průměr! Howgh! ()

Zejf3da

Na Charlize Theron bych dokázal čumět klidně i dýl než tu hodinu a půl. Akorát mám radši její blonďatou verzi. Film celkem ujde i kdyz je vidět, že moc peněz jim asi nepustili. ()

mosnak

Nudná sci-fárna s překrásnou Charlize Theron. I kdyby se rozkrájela, tak to tento film nezachrání. No jo, z prdu kuličku neuděláš :-( 15% ()

Milky.

Zajímavý pokus udělat nové Equilibrium. Tvůrce se k tomu navíc inspiroval i Ostrovem, Matrixem a kdovíčím dalším. Bohužel to ale moc dobře nezvládl, předpokládám, že scénář nikdo ani nepsal, scénárista jeden den slyšel jaký příběh má dát dokupy a druhý den po ranním vykakání vstal, otočil se, v míse mezi svým ještě teplým výměškem našel jeden z čistějších kusů použitého papíru a díky nedávné mykotické intoxikaci mu vzory na něm dávaly smysl. Stačilo pouze přepsat na solidnější papír a třetí den z toho byl scénář na akční trikový trhák. Ono ani režisérka se ale nabídce čerstvě nasbíraných scénáristových hub nebránila a s radostí ochutnala, načež následovala hromadná ochutnávka pro celý štáb aby všichni měli tu stejnou vizi. Scénárista a režisérka se ovšem moc dělit nechtěli a tak se po krátkém ochutnávání spolu stáhli někam dozadu do kouta a celý zbytek sežrali sami. A tak divme se jim...odolejte takové smaženici při dlouhých hodinách strávených natáčením a řvaním na halucinující štáb. Ale vraťme se k filmu....Aeon Flux je céčkové sci-fi plné levných efektů, kamerově a režijně nezvládnutých akčních scén (narovinu....co akční scéna to chaos), nelogických pitomostí, neuvažujících postav a WTF momentů. Příběh samotný ale zase tak špatný není (pouze špatně vyšel ze střev onoho intoxikovaného scénáristy) takže za námět dávám jednu hvězdičku a druhou hvězdičku za perfektní Charlize Theron, která je pro mě vcelku nový objev a zatím mě svým herectvím mile překvapuje. ()

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)