Najlepšie platenú úlohu vo svojej kariére dostala držiteľka Oscara za drámu MONŠTRUM Charlize Theron. Za úlohu elitnej lovkyne ľudí s nadľudskými schopnosťami dostala 10 miliónov dolárov. V akčnom príbehu, situovanému do 400 rokov vzdialenej budúcnosti, keď smrtiaci vírus takmer vyhladil ľudstvo, má jej hrdinka spáchať atentát na vplyvného politika. Charlize Theronovou uvidíme vo filmovom spracovaní komiksu Jinx. Scenáristom filmu bude autor pôvodného komiksu Michael Bendis. Theronová stvárni hlavnú hrdinku Jinx - lovkyňu ľudí, ktorá sa spoločne s ďalším zločincom rozhodne začať nový život. Hotovosť, ktorú k tomu potrebujú, si hodlajú získať z úkrytu mafiánskych peňazí. (oficiální text distributora)

noriaki

Na filmu je toho špatně docela dost. Toporní herci, vizuál nízkorozpočtového béčka, zápletka která je stejně tak plytká, jako za vlasy přitažená. Ale přece mě to nějakým zvláštním způsobem vtáhlo. Aeon Flux má kouzlo, díky němuž se od opravdových slátanin odlišuje. Mluvím především o vizi budoucnosti, jenž vypadá dostatečně cize, ale zároveň natolik funkčně, aby byla uvěřitelná. Do toho je umně zakomponováno bojové umění popírající většinu fyzikálních zákonů. Když k tomu připočtu Charlize Theron, tak mi vyjde alespoň průměrná dystopie. Podruhé bych to ovšem vidět nechtěl. ()

Saku

Nechal sem se zlakat krasnou Charlize "Candy" Theron - hodne silna hvezdicka je za tu sexi nocni kosilku :)) ()

sahe

Ano chytré kuličky mi také pobavili... - pískání jak na psa.... Film je také tak nějak postavený na Charlize "kukuči"... aneb skoro stále se dívá do kamery, jako by diváka chtěla probodnout.... No a ty triky ke konci jak tam letí, tak to je žalostné.... No a předělání chodidel na ruce :-))) no jo no... předloha je předloha, ale to provedení... nevim, spíš mi to pobavilo.... ()

JohnSmith

Jediný co si zaslouží obdiv je Charlize Theron, ale rozhodně to nebude hereckým výkonem. Kdybych ji neměl rád a nebyla to sexy kost,tak dám rovnou odpad, protože něco tak nudného a trapného si nic jiného nezaslouží. Spousta rádoby filozofických žvástů a mizerně natočená akce. Tak by se dal tenhle film popsat. ()

Danny F.

Tak nějak nudné až na akční scénky za které dávám ty dvě hvězdy. Velice zvláštní film co se děje týče. 35% ()

Sany33

Celkové Scifi poňatie filmu malo úroveň to musím uznať. Celkové univerzum, vymretý ľudia, záchrana druhu klonovaním ako aj nadvláda vybraného spoločenstva. Akcie bolo habadej a tiež sa na ňu dalo pozerať. Ďalšou vecou na ktorú sa bez ďalších debát dalo pozerať bola Charlize Theron, ktorá bola v každom jednom kostýme veľmi sexi a už len kvôli nej sa oplatí si film pustiť. No nič neohúrilo ma to, scény, ktoré boli robené počítačovou grafikou boli strašne viditeľné, ten predel medzi realitou a grafikou bol priepastný čo škodilo celkovému dojmu na druhej strane sa to kompenzovalo perfektnými rubačkami, ktoré boli na druhej strane dosť autentické. Nevadilo by mi ak by sa film dočkal remaqu mal pútavý námet akurát v roku 2005 to asi ešte nebolo možné zrealizovať tak aby si to zaslúžilo viac pozornosti. 52% ()

Beatle

Tohle vážně někdo natočil, a ještě se pod to podepsal? Ploché, nesmyslné, nepovedné, špatně zahrané, s předvídatelným koncem a vážně mizerným scénářem. Vážně přes 40% hodnocení je výsměch filmům, které si těch čtyřicet alespoň zaslouží. Tohle není ani na dvacku. ()

VanTom

Rebelská historka z neživotné totalitní dystopie neohromila a film hlavně strávil 2/3 času jejím toporným vysvětlováním, což prokládal průměrnou, ne zrovna dynamicky zrežírovanou akcí. Ale extra pitomý ani nezvládnutý mi nepřišel, na áčkovou výpravu, odvázaný (komiksový) sci-fi dizajn a především modelově krásnou Charlize Theron se koukat rozhodně dalo. 50 % ()

liuk

Chtěl jsem se podívat, jak vypadá novodobá "velmi špatná akční sci-fi", rozhodoval jsem se mezi Ultraviolet/Aeon Flux, jelikož Jovovich nemusím, volba byla jasná. Ale "bohužel" jsem se propadáku nedočkal. Film vyzní jako natáhnutá, a také asi proto jedna z horších, epizod seriálu Alias. Příběh, i když už docela ohraný, není špatný, bohužel ho sráží obrovské množství absurdních kravin. Jeden příklad za všechny: Cílem mise je nejbezpečnější budova ve městě, palác, který chrání pouze dvě neschopné stráže se střelnými zbraňemi, ale když po nich Aeon jde, radši se s ní začnou prát. Okolo paláce jsou čtyři vysoké nehlídané věže, jak dělané pro ostřelovače, kteří tak můžou páchat atentáty, jak se jim zlíbí. Aeon Flux vyzní opravdu jak solidní počítačová hra, město má docela pěknou architekturu a speciální efekty jsou také fajn. Střílející stromy jsou super praštěnej nápad a Theron tam vypadá dobře. Kovové kuličky jsem ovšem taky nepochopil ;) 3* s odřenýma ušima. ()

Guzo

Silně futuristické dílo, které asi jen tak někomu nesedne (ani mně úplně ne a to mám takové věci poměrně rád). Námětu není moc co vytknout, je zajímavý, v něčem inspirující se u jiných filmů, ale to celkové zpravování je prostě tak jiné.. Díky tomu je film skvělý i hrozný zároveň, podle toho v kterých zrovna pasážích, takže ve finále je z toho průměr. Ale příslib tu byl.. ()

Kosmik 1

Ach jo, velká ale velká škoda, že se tento materiál trochu (no možná poněkud více) nevyužil. Herci sympatičtí, nápad super, jen ta realizace je strašná. Chtělo to trochu více akce, smysluplnější dialogy a trochu inteligentnější chování postav a bylo by vystaráno. Takhle je z toho slabší průměr. Ale že to Charlize v tom oblečku sekne co? ()

MiGi87

Dávám, lepší 2*. Na IMDb dám 5. Scénář a distopický žánr jsou to jediné, co tenhle film zachraňují, přestože ve scénáři nebylo nic, co bych už neviděl v jiných filmech a tady si to jen vypůjčili. Co se ale týká většiny hereckých výkonů a především pak kamery, efektů a především střihu, je to doslova tragické. Na indie film by to bylo OK, na multimilionový studiový v žádném případě. Záběry na sebe nenavazují, úzkostlivé vyhýbání se byť jen trochu nákladným záběrům po pár minutách začíná lézt na nervy a celkově není výsledek zdaleka takový, jak by snad přečtení scénáře mohlo dát tušit. Docela bída, ale když jsem ani já neusnul, něco na tom asi bylo. ()

Almásy

skvele napady a posobivu hlavnu hrdinku. to vsetko z casti aeon flux prinasa. reziserka vsak nicoho nevyuzila a dorazil ma aj happyend. napriek tomu ma film par vynikajucich napadov- bomby reagujuce na piskot ma dostali. ()

spikey1

Krásná Charlize to bohužel na pár nahých scénách neutáhne, je zvláštní že v krátké časové době přišel AeonFlux a taky Ultraviolet, dva filmy které jsou si vzdáleně podobné a oba nestojí skoro za nic. ()

Čtec

Byl jsem poměrně nadšen z filmového vizuálu. A teď ani nemám na mysli Charlize Theron, kvůli které jsem se, jaksi prvoplánově, na film koukal (i když ani tady jsem zklamán nebyl). Spíše bych ale chtěl vyzdvihnout architektonické kulisy, ve kterých se děj odehrává. Byl jsem překvapen, jak inovativně lze existující - a leckdy ani ne zrovna nové - stavby využít pro futuristický film (mexická ambasáda v Berlíně hraje prim). ()

3 AM Code

Kdyz to vezmu kolem a kolem tak ma vlastne Aeon Flux docela zajimavej namet ze ktereho by slo vytezit dost. To byste ale museli vymenit scenaristu, rezisera a predevsim producenta (MTV). Jinak choreografove a hosi od zvlastnich efektu maji male bezvyznamne plus - film pochopitelne ani nahodou nezachrani a Charlize taky ne. ()

sedm.1

Strašně těžko se mi Aeon Flux hodnotí,neboť pořád nevím,co si o tomto snímku mám vlastně myslet.Vše mi zde přišlo poměrně dost slabé,přes zobrazení "nového světa",přes herce,scénář,režii,až po akční scény.Zároveň však ani nic z toho nemohu odsoudit,že by se mi něco z toho nelíbilo,ba dokonce až vadilo.Prakticky už ani nevím,o čem ten film byl,přesto ho mám neustále v hlavě.Velké dilema.Skutečný oříšek,proto průměrné 3*.Nadšený z toho asi nebude nikdy nikdo,ale jako naprostou blbost bych to neshazoval. ()

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)