Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Ištván87

Po rozverném seriálu hraje film na trochu temnější strunu. A vůbec to nezní špatně. Hlavní záporák je jak se patří pořádnej kus hajzla a mimoto ještě nemá pravděpodobně žádné emoce. Jayne zase parádně hláškuje, Kaylee konečně na konci dostane co chce a konečně se ukáže co vlastně celou dobu vědátoři dělali s Rivers. Myslím že tenhle film nebyl tak dobrý jako seriál, nicméně pořád ještě se jedná o skvěle nadupané scífko, kde konečně není tolik té divně polowesternové hudby. ()

ARI50

Nevím co si ve směs myslet protože na pár maličkosti je to nepovedený film ale tak každému chutná něco jiného. ()

Beastmaster4

Tak tohle opravdu ne! Scénář na prd, výkony herců děsné. Každým záběrem na nás dýchá odfláknutá seriálová kvalita. Tenhle film si mohl Joss Whedon odpustit a zůstat jen u seriálu Firefly. Nezáživné až běda a to jsem to přetrpěl do konce, ve většině případů podobné kousky vypínám tak 15 minut před koncem. ()

JASON_X

Jak se tak postupně systematicky prokousávám (vlastně prokoukávám) svým filmovým diskem, přišel samozřejmě u písmena "S" na řadu i tenhle navýsost sympatický a epický sci-fi film, na který jsem už málem úplně zapomněl, stejně jako na svého času můj oblíbený seriál Firefly, který musím kvůli oživení paměti dát co nejdřív znovu. Sakra, taková spousta filmů a tak málo času... Každopádně tahle skvělá pecka strčí do kapsy většinu současných dementních sci-fi blockbusterů typu Elysium, Total Recall a jim podobných vyšperkovaných a navoněných šidítek. A většina současných režisérů by se mohla z tohohle filmu učit, jak se točí bojová scéna bez epileptického střihu a třesení kamerou (dvě pohledné akce jurodivé jasnovidky River poté, co se přepne do bojového režimu). ()

mm13

Najgeniálnejšie násilné ukončenie nejakého seriálu. Prečo? Pretože aj bez ohľadu na okolnosti je to film, nad ktorým sa poctivo presedelo, kým sa nestal dokonalým. Dokonalým pokračovateľom ducha seriálu aj jeho pôsobivým upgradeom... a ešte pôsobivejším vyvrcholením (náhle sa vynárajúca flotila rozradostila skoro do mdlôb). Najviac ma ale dojalo, ako je tu premyslený každučký detail a ako to spolieha na dôvtip a pozornosť verného diváka. Práca v duchu "starej dobrej školy". ()

prome

Nadprůměrné bečko, i když možná i slabší áčko se skvělým vizuálním provedením a vynikajícími akčními scénami. Film je pojat celkem humorně a má svižné tempo, které až do jeho konce neutichá a stále něco ředvádí. Výborná zábava. Edit komentáře : Zkoukl jsem seriál Firefly a tak zvedám své hodnocení ze 4* na 5*. ()

snaked

/Planeta Miranda ve filmu Serenity je odkazem k Mirandě ze Shakespearovy "Bouře" a jejím slovům o "krásném novém světě a krásných lidech v něm"./ ()

Morholt

Lehce televizní záležitost s mouchami, které k tomu patří, s pomalými bojovými scénami, bláboly typu "Jsem jako vítr, kam fouká tam jdu já." a konečně s průměrným hereckým obsazením a tudíž i výkony. Na druhou stranu nemůžu říct, že by mě to nudilo. Zkrátka pořád se bylo na co koukat a Ejiofor coby vládní zabiják měl taky něco do sebe. Kdybych na tom byl v kině, tak by mě možná vyhozené peníze trochu mrzely, ale ty dvě dopolední hodinky jsem s tím strávil docela příjemně. 60% ()

Sawy

Je těžké soudit,jak moc Serenity funguje nebo nefunguje jako samostatné filmové dílo,když znám a miluji Firefly,takže jakousi objektivitu můžu zahodit hned.I tak mám k "celovečernímu poslednímu dílu seriálu" překvapivě dost výhrad,protože pořád nezodpovídá zdaleka všechny otázky,i plocha dvou hodin je Whedonem vytvořenému světu moc těsná na to,aby se skutečně prokreslila veškerá jeho zákoutí a o to jsou tyhle nedostatky bolestnější,když si člověk uvědomí,že se s tou úžasnou bandou pašeráků pracděpodobně už nesetká.Ale stejně,ten pocit... ten pocit je zkrátka silnější než já.Osudovější než Pomsta Sithů,nahláškovanější než Smrtonosná past,stylovější než spaghetti westerny,s lépe prokreslenými postavami než Star Trek... Se znalostí seriálu dostává každá minuta Serenity punc jedinečnosti.Vztahy mezi postavami se krystalizují,drzost,se kterou Whedon už v seriálu shazoval všemožná klišé,je zde dovedena k dokonalosti ("A nezapomeň,kdyby se mi něco stalo,nebo jestli se do hodiny neozvu... přiletíš a zachráníš mě!") a především mají tvůrci odvahu jít do krajnosti,nebojí se nechat umírat důležité postavy,aniž by přitom přehnaně citově vydírali (jen tak decentně,přeci jen už ty postavy dobře známe).A díky tomu všemu Serenity nepůsobí jako epizoda seriálu natažená na dvě hodiny,ale jako jeho regulérní celovečerní vyvrcholení,update skutečně filmové úrovně,který zvláště v závěru odhodí seriálovou komornost a pustí se do vesmírných bitev epických rozměrů.Konec pak musí vehnat slzy do očí každému pravověrnému příznivci,protože je to skutečně KONEC.A přestože přání na ještě jeden výlet pod velením Mala Reynoldse nejspíš zůstane nesplněno,proč nedoufat? Možná úspěch Avengers dovolí Whedonovi vrátit se ještě jednou k jeho milovaným postavám a space opeře,která má srdce. 95 % ()

ScarPoul

Tak TOTO je jedno z najlepších sci-fi aké som kedy videl a zaraduje sa pre mňa medzi to najlepšie čo bolo kedy vytvorené. Zoberme si že filmový priemysel je preplnený filmami s podobnou tématikou ale Whedon tvorca inak kultového seriálu Buffy nám prináša sci-fi jemu vlastné , ktorého výhodou je za prvé to že stvoril kultový rozmer načrtnutý už seriálom Firefly, ktorý bohužiaľ zrušili skôr aby sme mohli pochopiť celkovú štruktúru tohoto sveta a za druhé využíva už dávno osvedčené prvky ktoré využil už v Buffy takže ak ste vyznávačom seriálu tak si vás tento film získa a to svojou televíznou nadčasovosťou, vesmírnym príbehom , fantasticky napísanými postavami a kultovým statusom pôvodného seriálu. Pre fanúšikov povinnosť. Nie každý film je dokáže byť adrenalínovou jazdou a pritom spĺňať všetky atributy filmu tak aby nenudil a to je obdivuhodné. ()

Lacike

Tak kinofilmové zakončenie seriálu, ktoré vzniklo po rokoch od jeho zrušenia je iná káva. Je to po každej stránke o triedu lepšie. Keby takto vyzeral seriál, tak by som pochopil jeho kultový status. Príbeh sa nezaťažuje zbytočnými líniami, ktoré nikam nevedú, ale sústredí sa na to podstatné. Tajomstvo okolo postavy River. A popritom si stihnú vyjasniť svoje vzťahy ostatní členovia posádky. Samozrejme ako o nič iné ako vyznanie lásky medzi dvoma pármi tu nejde. Na viac večný teenager Whedon nikdy nemal. Bohužiaľ si neodpustí zbytočné a emocionálne slabo podané zabitie hneď dvoch členov posádky. Osudovosť mu nikdy nešla. Našťastie po vizuálnej stránke to konečne stojí za to. Trikové scény z vesmíru sú v pohode, prestrelky dostatočne cool aj keď kvôli ratingu sú bleskovo zostrihané, aby sme zrak príliš nezaostrili na krv. Ale aspoň sa krvi nevyhýba. Najlepšie dopadli skvelé bitky. Summer Glau tu predvádza parádne kúsky. Trochu mi to pripomenulo časy v ktorých mlátila upírov Buffy. Akurát to tu má ešte lepšiu choreografiu. Zlepšil sa aj hlášky, ktoré ma rozosmiali oveľa častejšie ako v seriály. Záporák Chiwetel Ejiofor vzbudzuje rešpekt a celý čas sa tešíte na jeho stret s Nathanom Fillionom, ktorého kapitán Mal sa z drsniaka, ktorého zaujíma len jeho život, pomaličky stáva skutočný vodca. Takže celkovo to je celkom cool malý sci-fi film a slabšie 4* si zaslúži. Bez najmenšieho problému funguje aj ako samostatný film a znalosť seriálu nie je nijak dôležitá. Žiadne podstatné informácie naviac sa nedozviete. Len budete mať viac času obľúbiť si posádku. 7/10. ()

Caszidy

Tak předně, pokud jste neviděli Firefly(nebudu psát nesledovali, jelikož na českých televizních obrazovkách seriál neběžel a pochybuji, že se ho někdy vůbec dočkáme), nemá příliš cenu, abyste věnovali čas jeho celovečernímu zakončení. Uteklo by Vám tolik věcí, souvislostí i vztahů mezi postavami, že byste z filmu opravdu příliš neměli, respektive byli byste ochuzeni o kouzlo, které se ve Firefly/Serenity skrývá. Snímek uzavírá hlavní příběhovou linku, která byla v seriálu v podstatě jen nenápadně naznačena. Známou partu zde skvěle doplňuje "záporák/padouch" The Operative v podání Chiwetel Ejiofora, jenž je Malovi a spol. více než důstojným soupeřem. Škoda, že jsme se nedočkali i nejvýraznějších vedlejších postav ze seriálu, jako třeba Saffron(Christina Hendricks), nebo slizkého Adelaie Nisky(Michael Fairman). Serenity vypadá opravdu filmověji než v seriálu, i když v některých scénách jsou efekty stále značně "televizní". Nicméně bitva v závěru vypadá opravdu dobře a hlavně vynoření flotily Plenitelů z "mlhoviny" je strhující. Rozčarování z tak brzkého ukončení Firefly sice z fanoušků nevyprchá asi nikdy, ale Serenity přináší alespoň rozloučení se sympatickými postavami a světem kde se nadává čínsky. Zhen ta-ma yao-ming. Zhu-yi. ()

maseer2

jednoznačné ZKLAMÁNÍ !!! kam se podělo kouzlo seriálu, jeho pohodovost a odlehčenost? seriál si na nic nehrál, což se o tomto snímku říct nedá - ten se naopak snaží být extra důležitý, strhující, plný překvapení a tak dále, a to se mu prostě nedaří (nebo se to k němu přinejmenším nehodí).. charakterové rysy postav, kvůli kterým jsme si je zamilovali, zde nedostávají skoro vůbec prostor a to ani nemluvím o tom, že - SPOILER .................................................. - tvůrci nechali zemřít 2 z mých 3 nejoblíbenějších postav .................................................. jinak scénář sám o sobě není úplně špatný, ale děj se téměř v ničem nepodobá seriálu, který si zachovával jakýsi nadhled, i když šlo do tuhého.. navíc se v podstatě vytratilo westernové prostředí.. no nevím.. dám 3 hvězdy, protože mě to i přes všechny mé výtky bavilo a objektivě se nejedná o špatný film, ale ihned jej radši vypustím z hlavy - seriál pro mě zkrátka skončil posledním dílem, nikoli tímto filmem.. ()

bouncer

Musím říct, že převedení seriálu Firefly na filmové plátno a na celovečerní stopáž opravdu sluší. Film pokračuje tam, kde seriál skončil a nabízí úžasnou jízdu. Je akčnější, vizuálně působivý, více sci-fi než western (narozdíl od několika dílů seriálu) a přichází s propracovaným příběhem, který je ideální pro celovečerní stopáž. Já si to tedy užil mnohem víc než jsem čekal... ()

McClane

Jen průměrný sci-fi béčko, navíc proč ten posun několika postav jinam oproti seriálu? Asi aby Summer Glau mohla všem nakopat zadek...Rozpačitej konec jinak skvělýho seriálu. 50%. ()

Terva

Serenity je filmovým zpracováním seriálu Firefly od Josseho Whedona, seriálového boha a mága, stvořitele legendární Buffy, přemožitelky upírů. Ocenění : Saturn Award 2006 - Summer Glau nejlepší herečka ve vedlejší roli jako River. Scénář : Joss Whedon. Kamera : Jack N. Green. Hudba : David Newman. CITÁT - Ó, Bože, všichni tady chcípneme? ()

PanCitron

Na tento film jsem slyšel ne nějak dobré ohlasy, a proto ačkoliv Firefly považuji za jeden z nejlepších výtvorů seriálové produkce, jsem se nijak moc nehrnul. A nejspíš i proto jsem byl opravdu mile překvapen. Po dějové stránce skvělé, akorát se mi nelíbily dvě věci a to zbytečná smrt Washe a ukázání Plenitelů (Kteří působili v seriálu tak krásným děsivým dojmem), přesto bych řekl, že Serenity je "zakončení" rozhodně důstojné (I když momentálně se mluví údajně i o Serenity 2). 4/5 ()

JohnCZ

Serenity je rozhodně výborným sci-fi hezky zakončujícím useknutý konec Firefly. Sice bych radši, kdyby seriál pokračoval, ale jsem rád aspoň za tohle. Přišlo mi to až moc uspěchané a navíc mi tam chyběl ten typický humor. Firefly se mi každopádně líbil o dost více než Serenity. Stále je to ale bombastická podívaná a velmi důstojné zakončení jednoho z nejlepších seriálů všech dob. 4* ()

jahol

Přestože jsem seriál Firefly kompletně viděl (nebo co já vím, možná právě proto) bych byl asi teď dost zklamán, kdybych tak nějak zklamání neočekával. Seriál si mne přes své výrazně béčkové rysy nakonec podmanil svými klady - velmi sympatickou vyváženou bandou (doslova!) herců, kteří si to pěkně užívali, kouzelným humorem (a to jsem v tomhle směru hodně náročný!) a obdivuhodně šlapající kombinací scifi a westernu (věřili byste, že je něco takovýho možný?). Film má oproti seriálu více a lepších digitálních efektů (ale mnohem lepších jinde), lépe propracované souboje (ale mnohem lepší jinde), ale co ksakru zbylo z kladů seriálu? Celý scénář se odebírá do nových výšin a dálek, o který nestojím, ztrácí lidské teplo a působí chladně a vykonstruovaně, a bublající láva kýče, kterou v seriálu bezpečně věznila pevná skořápka humoru, mnohokrát vyvře na povrch. Humor je ostatně vůbec drasticky potlačen na úkor akce (scéna téměř závěrečného souboje kapitána lodě se zloduchem ve chvíli kdy bere ten druhý meč a kapitán nůž je skvělou, bohužel ojedinělou, výjimkou). A Jewel Staite, kterou jsem si ve Firefly zamiloval přesně takovou, jako tam byla, zase shodila těch 20 liber, které kvůli seriálu přibrala.. a tak už to není ono... ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)