Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Botič

Absolutně odzbrojující SPACETERN s neskutečným tahem na branku a geniálním Nathanem Fillionem. Co naplat, že triky nejsou dokonalé, tuhle podívanou si dám s chutí naprosto kdykoliv. ()

Arachneuss

Bez znalosti Firefly ani ránu. Jak zakončit jeden z nejlepších seriálů všech dob ? Filmem, jenž vysvětlí všechny nezodpovězené otázky a ukončí odysseu hlavních hrdinů. Za minimální rozpočet dokázal Whedon stvořit skvělé akční sci-fi, jenž je i po desátém shlédnutí stále fascinující. Humorné eskapády Mala Reynoldse, drsné hlášky Jaynea, přitažlivost Inary, tajemnost River, odvaha Zoe a vtipnost Washe jsou stále mnohými z důvodů, proč jsem si příběh okolo posádky Serenity zamiloval. Jediným problém se tak stává fakt, že bez znalosti první (a bohužel jediné) série ztrácí velká část děje smysl. Pro ty, jenž měli možnost Whedonovu ságu vidět, se zajisté jedná o nezapomenutelný zážitek. ()

Hitman_47

Špatné..opravdu špatné. Věřit trailerům se dneska už vůbec nevyplatí. Čekal jsem hella good jízdu, ale zatím jsem se projížděl jen v rozkodrcané kraksničce, která se navíc pohupovala nahoru - dolů. No nuda...veeelká nuda. Navíc choreografie soubojů je jen o jednu třídu lepší než ta v Aeon Flux (která byla naprosto otřesná). Navíc to ani není film, je to jen mozaika složená z těch největších klišé, které kdy svět spatřil. A pokud je i seriál...tak obdivuju ty lidi, kteří dokážou dokoukat alespoň jeden díl až do konce, fakt že jo. ()

berg.12

Pro neznalé seriálu nejspíš trošku nepřehledný guláš. Zcela chápu hodnocení jaké tu má třeba Klay. Pro ty, kteří seriál znají holá nutnost, protože film jistým způsobem seriál rámuje a uzavírá. Je na něj však napojen poněkud zkratkovitě, jakoby mu předcházela jakási imaginární série a já málem bušil hlavou o stůl v zoufalosti nad producentským záměrem. Děte se vycpat, zazdít takhle skvělý potenciál, který ucha tam na těch židlích seděj... Seriál Firefly a potažmo i film Serenity nevyniká nějakými skvělými triky nebo superoriginálním příběhem. Je to jednoduchá vesmírná kovbojka s na svůj žánr skvěle propracovanými životnými charaktery, výborným humorem a atmosférou a já stále v koutku duše doufám že se najde někdo, kdo tuhle Světlušku nenechá zcela vyhasnout. ()

Le_Chuck

Za malo TV peňazí prekvapivo veľa muziky. Male je správne "HanSolovsky" krivák a celé to celkom slušne odsýpa (bitky výborné). Že som nevidel ani minútu z Firefly vôbec nevadilo a človek sa veľmi rýchlo naladí. Sci-fi je ako šafránu a kvalitného ešte menej. 70% ()

Kaka

Seriál jsem neviděl, nicméně film jako takový působí dost špatným dojmem. Triky evokují klasické rádoby výpravné nízkorozpočťáky, snažící se vytěžit z minima maximum, děj je banálně jednouduchý, posádka vzdušného korábu kromě vůdce poměrně nesympatická a záporák trapný. Za pozornost tak stojí jen lehce pomatená holčina, jejíž chvaty rozhodně stojí za to pustit si Serenity na pořádně velkém plátně za podpory slušné zvukové aparatury, ale jinak je tahle břečka všechno jen ne zajímavý film. ()

Spiker01

Joss Whedon je mi svědkem, že uznávám jeho cit a smysl pro pořádné (klasické) sci-fi. Rozhodně však nejsem fanouškem seriálového Star Treku, Star Gate, Farscape či Battlestar Galactica; sci-fi můžu, ale když už, tak ty na způsob Ender´s Game. Do doby, než jsem viděl Serenity, jsem však opomíjel i legendární Firefly, takže sice nejsem úplný znalec a fanoušek Whedonovy space opery, jsem však na druhou stranu fanda jeho komiksové tvorby a samozřejmě také oceňuji všechny jeho nemalé zásluhy v komiksovém odvětví a navíc prostě spolupráce s Nathanem Fillionem přispěla k tomu, že i já jako okrajový fanoušek sci-fi dokážu docenit kvalitně a řemeslně zpracovanou science ficton. Jak jsem řekl, nejsem přes klasiku, ale Serenity je pecka! ... 70% ()

castor

Když tohle vznikalo, tak podle mého museli být tvůrci hodně na trní, že buď se jim diváci totálně vysmějí, nebo se jejich dílko chytne a osloví nemalou skupinu dalších milovníků organické sci-fi. Tenhle vesmírný western má nakonec zřejmě víc příznivců, než odpůrců, mě do svých galaktických chapadel ale bohužel nelapil. Občas dochází dech trikařům, jindy hercům, ve kterých jsem měl docela zmatek. Hlavně jsem jedním z těch, kteří se do filmu pustili bez jakékoliv dřívější znalosti seriálu, a to je asi hlavní kámen úrazu. Jedno je jisté, ať tak či onak, seriál bych si stejně nikdy nepustil.. ()

viperblade

Koukám, že od lidí, kterým se původní seriál líbil, dostává tento film rozporuplné hodnocení. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se na Serenity podíval hned, co skončil poslední díl seriálu, ale mně tento film přišel jako opravdu parádní způsob, jak udělat z nouze (předčasné zrušení seriálu) ctnost (dovyprávět něco, co jste měli připravené). Opravdu mě potěšilo, že se tento film soustředí především na "Reavers", takže jsme se o nich konečně mohli dozvědět něco víc, ale ne na úkor toho, abychom se opět shledali s původní posádkou a s párem nových postav. Je sice fakt, že tento film je napsán tak chytře, že i divák, který se na Firefly nedíval, si jej může pustit, nicméně nebude to pro něj mít takový efekt, protože tohle je především o té posádce a o tom, jak se s nimi důstojně rozloučit. Proto chápu ta nízká hodnocení od lidí, kteří seriál nikdy neviděli - pro nás ostatní bude Serenity něčím, za co jsme vděčni. Že jsme dostali příležitost ještě jednou se podívat na jednu loď, s kterou jsme sice nestrávili tak moc času, ale o to více nám (teda, alespoň mně) přirostla k srdci. Konečně chápu, proč je Joss Whedon považován za krále nerdů. 100 %. ()

Trellíno

Mít dvakrát větší rozpočet a v první půlce přidat nějakých 40 minut, tak to mohla být fakt bomba. Ale i tak dost překvapivá záležitost s prďáckou poslední půlhodinou. Update po Firefly: Ha, budu opakovat po ostatnich, ale ono je to fakt najednou uplne nekde jinde. Sakra Whedone, chci vic! ()

Dan9K

Tak co? Zase se spojila davová psychóza, neznalost a ignoranství a hromadně jste odsoudili špičkový film? V komentářích negativních hodnocení čtu o filmových klišé (ty tam možná jsou, ale tvůrci si z nich leda dělají srandu), co kdybyste ale nepoužívali klišé ve svých komentářích? Jak může někdo říct, že je to jen prodloužená epizoda seriálu? Vždyť v některých dílech snad nebyl ani jeden efekt, tady se to jimi jen hemžilo. V seriálu se to hemží koňmi, zde nic. V seriálu se to hemží country, tady jí je velmi pomálu. Ve filmu se navíc vyřeší hlavní zápletka seriálu, konečně se v plné kráse objeví plenitelé, kladné postavy už nejsou nesmrtelné. Když už jsme u postav, ty se chovají krapet jinak, je to prostě všechno daleko akčnější, pestřejší. S nadsázkou by se dalo říct, že ten film nemá se seriálem nic společného. Co jste tu psali dál? Že jste nepochopili vztahy mezi postavami? Pro člověka znalého seriálu musela být, stejně jako pro mě, úvodní půlhodina naprosto nesnesitelná v nekonečném vysvětlování a podbízení se divákovi seriálu neznalému. Čili je to jenom váš problém. Nebo je snad správné odsoudit film, protože jsem nedával dostatečný pozor? Nějaké další ucelenější argumenty u negativních hodnocení nevidím, leda "pěkná blbost", "sračka", "podprůměrný", "brak", které si snad ani nezasluhují pozornost. To, že film byl ještě nedávno v TOP 250 na IMDb snad ani nemá cenu zmiňovat. Teď se snad ale konečně od ostatních uživatelů odprostím a budu se soustředit na film...Často se ve vesmírních sci-fi zaměřuji na zvuk ve vesmíru. S neuvěřitelným povděkem jsem kvitoval, že v seriálu, jakožto jedním z mála, ve vakuu nic neuslyšíte. V prvních záběrech ve mě na chvíli hrklo, to jsem zvuk ve vesmíru uslyšel, pomyslel jsem si: "Ach jo, páni producenti zapracovali". Jaká byla moje úleva, když se hned v dalším střihu objevila planeta. Je otázka, jak moc se asi zvuk šíří v takové výšce, ale to nechám na jiných. Od té doby jsem si začal všímat filmařských kompromisů. Nechtěli z toho udělat frašku jako ve Star Wars, ale zároveň chtěli, aby se diváci v kině při velkolepých bitvách (ty samozřejmě v seriálu taky nejsou) na sebe zmateně nedívali, jestli promítači náhodou nevypli zvuk. Většina vzdušných soubojů se tady odehrává v blízkosti planety v atmosféře. Závěrečný záběr s upadnutým hřmícím víkem ve vzduchoprázdnu považuji za velmi dobrý vtip a jako naznačení toho, že o tom autoři asi bádali. K příběhu nemám výhrad. Má to ten správný science-fiction výhružný podtext (jak to orwellovské počínání aliance, tak i ta čínština, která naštěstí úplně nevymizela) a je epický, jak se na ukončovací film sluší a patří. Čekal jsem nějakou šokující pointu, která by měla souvislost s planetou Zemí, dobře, že jsem se ji nedočkal. Takhle je to sice takové skromnější, ale konec přesto stojí za to a fanoušky seriálu snad udobřil, navíc v titulkách zazní i upravená znělka. Update 6.3.2013: za těch šest let se hodnocení Serenity zvedlo o zhruba osm procent. Velice to kvituji, i když můj rozhněvaný komentář tak poněkud ztrácí na údernosti :-) () (méně) (více)

Spooner

Nebejt té poslední nabušené půl hodinky a těch dost nařachaných hlášek,tak by to bylo o stupeň dolů. Neviděl jsem totiž seriál,takže nevím jaké byly vztahy mezi postavami,takže jsem se občas trochu ztrácel. Dále zde bylo až moc nudných míst, u kterých se mi chtělo skoro spát. A navíc na mě tento film působí pořád tak trochu televizním dojmem. Prostě průměrná sci-fi určená pouze fandům ()

Davies182

Nejkrásnějším znamením šikovného režiséra je, že i pro neznalce seriálu v tomto snímku všechny postavy perfektně fungují, jsou snadno rozeznatelné, a divák se s nimi téměř okamžitě ztotožní a chápe jejich činy. Jsem si jistý, že jsem právě viděl jedno z nejlepších výpravných akčních sci-fi nového tisíciletí, ve kterém má i např. krátká vesmírná bitka odehrávající se ke konci pomalu větší koule, než celá třetí epizoda Star Wars. Na projektu je vidět ohromný cit pro vypjaté scény a vypilovaný scénář - tohle není žádné laciné béčko ani přehnaný americký blockbuster, tady se nikdo s nalinkovaným dějem a smrtelnými postavami nemazlí, stát se může naprosto cokoliv. Schválně si počítejte, kolikrát vám v průběhu oněch dvou hodin v úžasu spadne čelist. Nevěřil jsem, že je to možné, ale na The Avengers se teď těším ještě mnohem více, momentálně si v jejich režisérské sesli opravdu nedokáži představit nikoho povolanějšího. Joss nebyl dobrá volba, byla to volba výborná!! P.S. Všiml si někdo, jak efektně se tomu chlápkovi podařilo natočit dva naprosto obyčejné průlety "mrtvým vesmírem"? Ta deprese, ta tíže, ta hudba, ty mrtvoly... ta ponurost, strach a atmosféra!!! Let lodí územím Reavers prostě bere dech, a já už ve Wordu syslím petici za dosazení JW k režii Dead Spaceu. ()

Tom_Lachtan

ne.. To co bylo na seriálu skvělé, zde pohřbené, ty zajímavé linky z něj utnuty... Je to dobré, ale na jednotlivé episody seriálu ani zdaleka nemá... ()

Xmilden

Seriál Firefly jsem dříve sledoval a tohle je prakticky jeho celovečerní vyvrcholení. Rozumím hodnocení 3 a méně hvězd, pokud jste seriál neviděli. Ti co jej znají se jim Serenity samozřejmě líbí mnohem více. Je docela sranda nasledovat Star Wars a pak si pustit tohle. Ty letecké souboje nebo vesmírné scény mají trikově mnohem blíže k Červenému trpaslíkovi než k Hvězdným válkám :) Ale chemie mezi postavami funguje na jedničku, stejně jako skvělý Nathan Fillion, proti kterému stojí charismatický záporák. 70% ()

Phobia

Jako osobě seriálu neznalé mi tenhle film přišel zkratkovitý, nedotažený, charaktery postav mělké... zkrátka to nebylo ono. Ale každý solidní sci-fi snímek mi dělá radost a "Serenity" solidní je. Seženu si seriál a nepochybuju, že nakonec filmu nějakou tu hvězdičku přihodím. Zatím 60%. ()

sepp

Béčkové filmové triky neřeším, místy byly povedené, někdy člověk musel přimhouřit obě oči, ale celkově ušly. Příběh klasický, scénář obstojný. Bojové scény některé vyloženě špičkové - líbilo se mi zejména nápadité nasvícení některých z nich. Ovšem herecké výkony... ty byly u některých vyloženě tragické. Ale dohromady se jedná o podařenou oddechovou podívanou. A hlavně, je to sci-fi! Za každé jsem rád. ()

LiVentura

Velice průměrné sci-fi, kvalita děje a vyprávění se zde hledá špatně, leč vizuálně zdařile vyhotoveno.! Příliš nepochopeno.. ()

Jamal

Serenity? Co to je zeptal jsem se. Nevěděl jsem, že je to natočené podle oblíbeného amerického seriálu. Teď už vím. Vzdáleně mě to připomíná svým sci-fi vtipem a akcí něco mezi Vesmírným průvodcem a Pátým elementem. Akce jakž-takž dobrá. Určitě se na to chce dívat ve více lidech, aby to bylo zábavnější. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)