Tucet špinavcov alebo ak chcete vojenských trestancov je poverených tajnov misiou. Samozrejme že nie hneď ale musia najprv absolvovať vojenský tréning aby sa zistilo či sa dá vôbec na nich spoľahnuť. Tréning ktorý je najlepšou časťou filmu tvorí skoro polovicu z celkovej stopáže ale neprekáža to pretože je zaujímavý. Boj príde až na záver. Film vyzdvihujú herci ako Lee Marvin a Charles Bronson sú typovo dobre obsadený. " Budeš generál". " Ja chcem byť radšej civilista" 90%(9.11.2008)

Geniálně jednoduchý námět a charismatičtí herci. Toť vše co stačí k jednomu z nejlepších klasických válečných snímků. Samotná akce je zde nepodstatná. Nejsilnější pasáží je výcvik a vztahy uvnitř netradiční jednotky. Tento film byl (je a bude) vždy hojně parafrázován, ale asi již nikdy se žádná z jeho (ne)přiznaných variací nepropracuje k takové "žánrové čistotě".(13.2.2007)

I když v zásadě zastávám nemilitaristické životní postoje, tenhle film mám rád, skoro bych řekl, že je pro mě srdcovka. Ano, je to pohádka a trochu propaganda, ale vem to čert! The Dirty Dozen má taky velmi mnoho vtipných míst a velmi, velmi příjemné herce. Nejradši mám část, kde Špinavci uskuteční svou operaci na cvičných manévrech a zajmou suchopárného generála.(18.2.2009)

• flanker.27

Hodně velká blbost, námět sice zajímavý, ovšem přetavený v dobrodružnou břečku plnou nesmyslných situací, tupých Němců (vést válku takhle, do roka jsou kaput) a zcela anachronické vojenské techniky. Přitom nejde o komedii, tam se podobné věci dají tolerovat, ale o vážně míněný film. Nechápu, jak může být taková sračka tak slavná. P.S. Nechápu to občasné porovnávání s jinými válečnými filmy své doby (Tora! Tora! Tora! a další), když to s nimi nemá absolutně nic společného.(22.12.2006)

• Wacoslav1

Všude jsem furt jenom četl jaký, že to je geniální a kultovní válečný film. Tak jsem se k tomu jednou konečně dostal a dostavila se celkem brutální nuda. Postavy sice obsazený hereckou elitou tehdejší doby, ale žádná z nich mě výrazněji nezaujala. film má slabý tempo, je moc dlouhej. Já se prostě nudil, co nadělám.30%(15.11.2014)

• - Na natáčaní sa podieľalo viac ako 1 000 hercov a technikov, použitých bolo viac ako 100 historických bojových vozidiel z čias druhej svetovej vojny (marlon)

• - Spoiler: Nemecký vojak, ktorý zastrelí Victora Franka (John Cassavetes), má zbraň typu M3, čo je zbraň americká. Keď z nej vystrelí, zvuk však neznie ako z M3, ale naopak ako z nemeckej zbrane MP40. (classic)

• - Marvin bol pri natáčaní filmu zároveň technickým poradcom a to najmä v otázkach výzbroje, výstroja a bojových scén. Mal veľké výhrady voči autenticite viacerých akčných a bojových scén, Aldrich však jeho kritiku odmietal so slovami, že viac ako o realitu ide o pútavosť zápletky. (marlon)