Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  *****

  Ani po letech to neztrácí na síle, je to pořád chytlavé a zábavné. Snad i protože ve většině filmu je to spíše o skupině lidí, o různých charakterech, o stmelování, o ambicích, než o samotné válce. Závěr, který je pak již válečný, je asi tou slabinou tohoto filmu, navíc je to taková klasika, že moc nepřekvapí. Jako celek, ale jeden z těch nejzajímavějších válečných filmů, naopak mezi nejlepší má ještě kus cesty. Asi nejvíce se mi líbila postava ztvárněna Donaldem Sutherlandem, jeho generál byl super.(24.8.2011)

 • gogo76
  ****

  Na svoju dobu mimoriadne vydarený vojnový film, s výborným hereckým obsadením. Sympatický L.Marvin, hviezdny Ch.Bronson a mladučký D.Sutherland a mnoho iných, pochopiteľne nie každý z 12 trestancov mohol dostať dostatočný priestor, pretože vo filme má miesto ešte ďalších niekoľko dôležitých postáv. Napriek tomu máme prehľad, v deji sa napriek množstvu postáv určite nestratíte. Prvá výcviková a zoznamovacia hodina je výborná, ale kvalitou nezaostáva ani druhá polovica filmu, kde už idú chlapci naostro. Q.Tarantino už dlhšiu dobu sľubuje remake tohto filmu, ktorý si o to doslova pýta. Kto videl a vie si predstaviť dnešnú kvalitnú realistickú akciu alá vojak Ryan, musí mu byť jasné, že sa máme na čo tešiť. Film 8/10.(25.1.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Lee Marvin sice vypadá dobře v americké i nacistické uniformě, ale tu kultovnost obestírající nábor, výcvik a akci jeho pětiny kopy neoholených postradatelných kriminálníku docela nechápu. Fiktivní, absurdní, lehce sadistická a hodně naivně pojatá válečná „komedie“, která byla zábavná asi jen v okamžiku, kdy major Riesman okomentoval „diskuzi“ jižanských gentlemanů ohledně organizace stravování. Po Oddílu 10 z Navarone další z řady válečných filmů, který vypadá, že by Hitlerovu armádu přemohl i spánek..(14.6.2017)

 • Master19
  ****

  Je až s podivem, jak moc je prakticky nezaujatý divák schopný fandit bandě vrahounů a vyvrhelů. Jak moc nechce, aby se jim nepovedl čin víceméně zavrženíhodný. Herecký koncert ovšem korunuje psychedelický Kojak. Mimochodem herecký - často se scény tváři téměř divadelně a kamera staticky - velká škoda. Tím se dostávám k neduhům filmu: tím hlavním jsou komediální vložky, které jsou vyloženě na škodu a závěr Marvina s Bronsonem v nemocnici je vyloženě jako z nějakého špatného sitcomu. Pak jsou divné i "odfláknuté" bojové scény, herci se po zásahu kulkou třepou jako kdyby strčili prst do zásuvky, krvavé rány jsou jak vyválené v kečupu a často se v obětech nelze ani krve dořezat. Podívaná každopádně parádní.(14.6.2017)

 • Slasher
  ****

  Jeden z nejlepších a svého času nejdrsnějších WW2 filmů, vyhlášená psanecká men-on-a-mission kultovka, jejíž odkaz se táhne až daleko od dob vzniku, po Tarantina nebo zpackanou SUICIDE SQUAD. Přes dvě hodiny dlouhou stopáž táhne hlavně vyvedená parta herců v čele s Marvinem a dobrý chlapácký humor, přičemž úvodní titulky jsou jedny z nejvíc nářezových co jsem kdy kde viděl a závěrečná zteč (kde stylově černoch odpálí náckovskou smetánku) je skvělá. Osekal (vynechal) bych prostřední sekvenci s bojovým cvičením, příběhově ale dává smysl. Svým způsobem nadčasová sranda, kterou jsem měl příliš dlouho na mušce a určitě si ještě zopáknu.(1.5.2017)

 • - Jim Brown, všeobecne považovaný za najlepšieho running backa v histórii amerického futbalu, najprv prerušil hviezdnu športovú kariéru, aby ju potom, čo mu počas natáčania jeho zamestnávateľ dal ultimátum, definitívne ukončil. (marlon)

 • - V snahe humanizovať vyznenie snímku žiadalo vedenie MGM od režiséra vystrihnúť záverečnú scénu s liatím benzínu a hádzania granátov do nemeckého bunkru. Údajne mu bolo ponúknuté, že bude navrhnutý na cenu Akadémie, no Aldrich napriek tomu odmietol. (marlon)

 • - Joseph Wladislaw (Charles Bronson) prohlásí, že jeho otec byl horníkem ve Slezsku, což platí i o otci představitele. Bronsonův otec skutečně doloval uhlí, s tím drobným rozdílem, že ne ve Slezsku, ale v Litvě. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace