Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

sharky

Francouzská drsná škola je zpátky! Bez trochy soucitu nabízí Olivier Marchal film krutější i beznadějnější než Million dollar baby a syrovější než Sametoví vrazi, rozhodně nic pro slabší povahy. Co dodat k dokonale vykreslenému scénáři a skvělým hercům:, Gérard Depardieu hraje jen vedlejší úlohu, ale o to víc ho zastiňuje výborný Daniel Auteuil, navíc Valeria Golino neztratila od dob Rainmana a Žhavých výstřelů nic ze své krásy. Další z řady výborných snímků, který už si ale nejspíš podruhé nepustím. ()

rikitiki

Macho historka o policejní okoralosti, zradě a pomstě jakoby vypadla z osmdesátek. Včetně odsekávaných hlášek, okázalého porušování pravidel, neotřesitelných mužů středního věku ve vedoucích pozicích, a žen co slouží jen jako okrasa či důvod k vydírání. Zastaralý syžet navléknutý na (téměř) současnost mi připadá, že už je obnošeného a okoukaného střihu a patří leda tak do sekáče. Nebo možná ještě líp – na hadry. SHRNUTÍ: Všichni policajti jsou úplatní. Někteří ale víc. Aspoň ve Francii. ()

borsalino

Celkem podařený snímek, škoda těch zbytečných scén, táhlých pohledů do slzících očí a místy cajdákové tklivé hudby. Kdyby se těch dvacet zbytečných minut vystřihlo, film by získal na dynamice a opřel by se do nás daleko víc. Přesvědčivý výkon podal Daniel Auteuil, fakt jsem mu věřil každé slovo. Rozhodně film stojí za shlédnutí. ()

SOLOM.

Slušná francouzská kriminálka, ale viděl jsem od nich už i mnohem lepší. I z toho důvodu moc nechápu ty červená čísla. Olivier Marchal točit určitě umí, o tom jsem se přesvědčil již několikrát, ale i on sám natočil už lepší filmy. Tady nám nabídne několik drsných pasáží, nechybí akční přestřelky, souboj mezi dvěma rivaly, zrada a zadosti učinění. To všechno je v pořádku, navíc zde většina herců podala slušné výkony – ústřední dvojice Daniel Auteuil a Gérard Depardieu velmi slušné, Valeria Golino je ozdobou téměř každého filmu, kde se objeví, zbytek dobrý průměr + si tu zahrál i sám režisér. Já bych ovšem čekal ještě více brutality, méně nudnějších pasáží, pořádně vygradované finále. Takto to vidím na lepší průměr. 60% ()

Janek

Nemající skoro chybu a jedno z nejlepších krimi za hodně dlouhou dobu. Tohle by Američani v životě nenatočili. ()

Jenda

Konečně oživení francouzské filmové detektivně-kriminální sféry. Oba hlavní představitelé jsou perfektní. ()

Bauer

Vynikající, výborný, skvostný, excelentní, dokonalý film u kterého bych mohl takto psát hodně dlouho, protože není nic, co by se dalo vytknout. Já nemám rád francouzské filmy ( snad jen komedie ) ale předtím to filmem smekám!!! Herecké obsazení je vskutku vybráno jak nejlepé mohlo být a herecké výkony jsou famozní. Gérard Depardieu podal solidní výkon a na jeho roli parchanta se náramně hodí. Ovšem více mně zaujal dominantní Daniel Auteuil, kterého jsem doposud neznal a byl jsem překvapen, jak zahrál svou roli. Scénář, no to je něco úžašnýho. Perfektně promyšlený bez jakýchkoliv děr. Dále mně velmi zaujala nádherná hudba, ať už šlo o klidné piano nebo ze začátku pří předaní auta o dynamickou hudbu. Prostě nádhera!!! Potom bych se také přiklonil k názoru uživatele Kaka, který porovnává tento film s Heat!!! Po dlouhé době jsem viděl film na který jen tak nezapomenu a kdybych mohl, tak dám více než 5*!! ()

mm13

Naozaj poctivá francúzska krimi dráma, ťažko niečo dodávať, znalec si sám domyslí a poriadne zaslintá. Len škoda prekombinovaného záveru, ktorý sa v záujme dramatičnosti odkláňa od inak dovtedy veľmi triezveho prístupu k téme. A tiež som čakal, že ho vymaľujú v o čosi temnejších tónoch... Ale inak parádna alternatíva k tomu, čo sa dnes divákovi na poli tohto žánru húfne ponúka. [70%] ()

stub

S "odřenýma ušima", ale vzhledem k tomu, že subžánr je v novém tisíciletí víceméně mrtev, musím dát plný počet. Je vidět, že když se chce, tak všechno jde a aniž bych byl doufal, dočkal jsem se nepatetického, střídmě pojatého díla, které místy dává vzpomenout na zlatou éru francouzských krimi-thrillerů, kterým hollywoodská produkce nikdy nedosáhla ani po kotníky. Vyhovuje mi šerá, polosyrová atmosféra a překvapivě realistické pojetí (ono to s korupcí, protekcionismem a sítěmi osobních kontaktů není ve Francii, či jiných západních zemích, o nic valnější, než zde - jen místní "elity" ještě nemají v relativně novém systému dostatečnou praxi a tak jsou poněkud nápadné), stejně jako čím dal nezvyklejší skutečnost, že ve filmu účinkují herci, nikoli manekýni (přijde mi, že zaměření se na výrazné typy, spíše než na "hezouny", je pro francouzskou kinematografii příznačné - zvláště pak od dob J. Gabina). ()

aniiicka

Už samotné herecké obsazení dává tušit, že půjde o kvalitní záležitost. Francouzi tento druh filmů umí, prostředí Paříže a herci...vždy to má takovou jedinečnou atmosféru. Na toto výborné kriminální drama jsem se s radostí podívala už několikrát. Můj oblíbenec Daniel Auteuil hraje excelentně, tradičně dobrý je i Gérard Depardieu - tentokrát v záporné roli...zbývá jen se na ně koukat a říkat si, že se jedná o francouzské herecké zlato. Skvěle je doplňuje Valeria Golino. :) Musím ocenit precizní scénář a vynikající hudbu, která je dynamická (The Armoured Van- http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2pohDT0407Y#!) a místy velmi dojemná (skladba Camille - http://www.youtube.com/watch?v=l4_5xW15CEk&feature=related). Příběh není nějak komplikovaný, ale je natočen jednoduše výtečně. Zajímavostí je, že herečka, která hraje Auteuilovu dospělou dceru je ve skutečnosti jeho skutečnou dcerou (Aurore Auteuil)...lze si všimnout podoby. :) ()

Tommassi3

"V posteli je to vždycky lepší ve dvou.. To nevíš, Leo ?!" - "Dávno do jedný postele nepatříme.." Nenechte se mýlit, nejedná se o žádnou francouzkou parafrázi Zkrocené hory..;) To si jen bývalý polda Olivier Marchal, byť ten tedy skutečně parafrázuje, ani ne tak Michaela Manna, jako spíš Melvilla, splnil sen, když natočil skutečně velký biják, biják navíc formálně natolik skvostný, až jeden málem zapomene ocenit strhující, a překvapivě minimalistické herectví, zejména v Gérardově případě, pánů Auteile s Depardieuem, který si svou svini s gustem užívá.. ()

Mononoke.

Wow, musim rict, ze me snimek velmi prijemne prekvapil (nazev filmu me ze zacatku hodne pobavil, je videt ze cesti distributori maji smysl pro humor). Rozhodne necekejte klasickou parizskou atmosferu (docela prijemna zmena) tenhle film divaka zavede do temne podsvetni nalady kde i la defense pusobilo jako kulisa k nejakemu apokalyptickemu filmu. JInak jde o docela klasickou krimi strilecku. Depardieu hraje skvele (i kdyz pro me uz asi navzdy bude Jean Valjean:), to same Daniel Auteuil. I prestoze mohl reziser hrat na city (v mnoha scenach), vse bylo natoceno pekne s odstupem, nepodbizive a clovek nemusel na konci zamackavat slzu. 85% ()

Terva

............o nesmiřitelném souboji bývalých přátel, velitelů dvou různých policejních týmů........... Hudba - Erwann Kermorvant a Axelle Renoir. Kamera - Denis Rouden ()

corpsy

Nečakal som od snímku veľa, francúzske kriminálky mi nesedia. Ale bol som milo prekvapený. Strhujúce, výborne zahrané a zrežírované. Odporúčam všetkým, ktorým francúzske kriminálky nesedia. ()

DDT

Sympatická kriminálka, kterou bohužel v poslední třetině sráží nástup několika silně ohraných klišé, "zčernobílení" obou hlavních charakterů a podle mne dost nepovedený závěr. ()

curunir

Tento film rozhodne nesplnil všetky možnosti, ktoré mu tento žáner ponúkal a je dosť precenení. Nepríliš známe herecké obsadenie, ktorému kraľuje zostarnutý Depardieu nehrá zle, no chybou častej nečinnosti v deji sa mnohé hviezdy skôr strácajú. Filmu chýbajú akčnejšie scény a ak k nim náhodou dojde (vo filme je vlastne iba jedna), chýba im dravosť. Záver je uťahaný a nudný a scéne pomsty chýba aspoň náznak akcie a napätia - potom Depardieova smrť je až smiešna. Hudba nestojí za nič a väčšinou sa do danej scény vôbec nehodí. Aby však neostalo iba pri kritike musím pochváliť síce vlažnú, ale miestami veľmi dobre odvedenú prácu režiséra a príjemne prekvapilo aj použitie zvuku. Film bol nominovaní na 8 Cézarov vrátane najlepší film, no podľa mňa sa nijaká oslava francúzskych kriminálok nekoná. ()