Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

Šakal

Jedna legenda (klasický western) dostává na frak a druhá ( J. McCullough) ožívá.... Divoký západ v časech zlaté horečky. Doba plná neomezených příležitostí, přičemž nikdy nevíte, kdy se zrovna na vás, na trhu práce, usměje štěstí. Životnost místních šerifů má totiž trvanlivost dávno prošlého děravého sýra a tak pro dostatečnou kvalifikaci stačí pouhý fakt, že máte čas a chuť. Byť i na přechodnou dobu, neboť tudy pouze projíždíte cestou do Austrálie. Řeknu vám, dělat šerifa zrovna v tomhle zaslíbeném resp. pokřiveném koutě světa, není dvakrát záviděníhodná věc. Zločin kvete jedna radost, pravděpodobnost, že narazíte na zlatou žílu je mnohonásobně větší než skutečnost, že seženete dobrovolného pomocníka a když už se vám přecejenom podaří někoho zatknout, vyvstává drobný problém. Chybí soudce a v místní věznici se trestuhodně nedostává mříží. I tenhle lehký nedostatek však dokáže, nově jmenovaný šerif Jason McCullough, s příkladnou flegmatičností a nadhledem sobě vlastním, (dočasně) vyřešit. Ano, nástup J. Garnera na scénu je impozantní, přičemž ten zdravý nadhled, nakažlivou flegmatičnost a svou tvář, si (přes jedno drobné zaškobrtnutí) udrží až do závěrečných titulků, kdy naposledy přichází na přetřes zaslíbená Austrálie. To samé (byť jak vidno někteří jsou opačného názoru) se dá říct i o samotném scénáři. Inteligentní a návdavkem vtipná (jemnohumorná) parodie resp. demítizace divokého západu, plná drobných absurditek, dotažených k dokonalosti. To včetně jedné drobné matematické hříčky. Tedy poněkud odlišnější cesta, než kterou se o více než dvacet let vydal C. Eastwood.[Jeden z těch vzácných případů, kdy libozvučná čeština s přesně dávkovanou intonací, v podání pánů Růžka, Munzara , Větrovce a spol. zprostředkovává plnohodnotný zážitek]. ()

Anderton

Ak by som bol poverený písaním analýzy toho, ako PSŠ pracuje s westernovými klišé, možno by som bol z neho neskonale nadšený (nikdy nehovor nikdy). Ako zábavka na nedeľný večer pri pivku mi táto fajn westernová komédia pripadala iba mierne nadpriemerná. Samozrejme vedie fór s "nefunkčným" delom. Ale možno tkvie problém v tom, že som si zvolil zlú značku piva... ()

Frajer42

Slušná westernová jednohubka, která příjemným způsobem paroduje známé westerny.  Nechybí hromada záměrně přepálených hospodských rvaček, neohrožených a neomylných pistolníků, nějaký ten drsný šerif a zkrátka nic, co dělá westerny westerny. Zároveň se vám však u filmu nadšením ani nepostaví. [70 %] ()

nascendi

Je sobota odpoludnie a tento film sa práve hodí na sobotné odpoludnie. V ničom nevyniká, viackrát pripomenie iné filmy, ale tiež nesklame. Jednoduchá a jednorazová zábava, sem-tam podceňujúca diváka (trinásť strelcov prichádza, dvoch Prudy zastrelí a pred delom ich stojí opäť trinásť). ()

Willy Kufalt

Podporujte svého šerifa! je typ filmu, k jakému se nemám potřebu obsáhleji rozepisovat, nevyčnívá příliš z davu, což však neznamená, že bych si ho neužil.  Svým pojetím klasického příběhu z Divokého západu, obohaceného svižně nabitou kadencí humorných dialogů, groteskních scén a celkového nadhledu, mi tento kousek velice sedl, přestože westerny nikdy nepatřily k mým oblíbeným žánrům. Bavil mě svým humorem i většinou postav a herců (zaujal Bruce Dern v nezvykle mladém vydání s plnovousem téměř k nepoznání) a zpříjemnil volné dopoledne. ---- „Jestli máme vězení? Zbrusu nový, s dvěma celama! Celá obec na to přispěla a vystavěla ho, to byste koukal. Vězení je skvělé vybavené (je tam i sporák s pořádným hrncem na kávu). Jen tam ještě chybí železné mříže v oknech cel. My jsme je sice objednali, ale ještě nepřišly. Ale zato je tam všechno ostatní!“ :o) [85%] ()

klerik

Ak mám byť úprimný, čakal som klasický western. Už úvodná scéna naznačujúca ako vypukla zlatá horúčka, ma však okamžite vyviedla z omylu. A bavil som sa. Charizmatickí herci, príjemný a netuctový humor a pritom je to stále poctivý western. Samozrejme, keby to nemalo ten šarm starých filmov, bolo by to za tri... ()

dopitak

Dá se očekávat, že tuhle srandičku bude co nevidět dávat v neděli po obědě třeba televize Prima, a pěkně si to znovu nadabuje. Kolega monolog má se svým komentářem dabingového pádu z výšin docela pravdu. Problém je v tom, že se dnes dabuje za pár šupů a dobří herci o dabing nestojí. Proto jsem si docela užíval, když nikde nebyl na doslech žádný Libor Terš a podobná sebranka. Vše důležité už bylo napsáno kolegy dříve. ()

Chrustyn

James Garner září v této výborné westernové komedii s řadou neuvěřitelně vtipných scén a hromadou zábavných postav. Nejlepší westernová komedie co jsem viděl. ()

jojinecko

Nemastný - neslaný hybrid paródie a westernu. Na jednej strane veľa zábavných, originálnych a podarených sekvencií, na strane druhej kopec vaty, silená snaha o humor, ktorá nefunguje. Ale vyzerá, že herci si to užívali...:) ()

rikitiki

U komediálního westernu bych čekala spíš fyzický humor různých pádů a nešikovností. Toho se sice také dočkáme v podobě zoufalého motovidla alias nejkrásnější panny městečka, které by se její táta tak rád zbavil na úkor nějakého ženicha, ale hlavní díl komiky byl spíš v dialozích. Příjemná podívaná. /21. 10. 14./ ()

Terva

CITÁT - ......nebo jak se vlastně jmenoval..........Původ neznámí, příčina smrti též.......... Hledá se šerif pro naše město. CITÁT - Whisky?........ DIALOG: Koho se mám zeptat na to místo šerifa? Vy se tu chcete stát šerifem? No, ano. Jaký je plat? Nevím, žádný šerif nepřežil do první výplaty............ Plno humoru, sarkasmu a vtipných dialogů. CITÁT - Chci vás upozornit, že jsem na cestě do Austrálie a tudy jen projíždím. Já se i u tak staré záležitosti celkem slušně bavil. ()

liquido26

Jamese Garnera jsem rozhodně podporoval celý film. Jedná se o zábavnou westernovou komedii, která je plná praštěných postaviček, jimž kraluje Joe Denby, který si pomáhal vsadit mříže do vlastní cely :-) ()

Asgy

Lehce stravitelná parodie na western, u které jsem se pěkně nasmál a ani dabing mi tentokrát nevadil. ()

KIT.HL

Lehká a příjemná komedie s přirozeným projevem J.Gardnera umocněná skvostným dabingem L.Munzara a M.Růžka jako zást.šerifa v podání Jack Elama. Tedy rada na závěr. Tento film jen ne v dabingu MGM !! NIKDY! ()

Foma

Vtipný, vtipný a dokonce, řek bych, snad i trochu inspirovaný Kurosawovo Yojimbem?! Dalo by se říct, že to je i trochu blbost, ale zábavná od první do poslední minuty, z westernů si utahující, plná šviháckých výkonů (kromě Garnera bych vypíchnul např. Fordova oblíbence Waltera Brennana, Jacka Elama a Bruce Derna) a výborný hudby. ()