Andymu je čtyřicet, pracuje ve skladu prodejny elektrospotřebičů, sbírá komiksové postavičky, a co se týče sexu, je stále panic. Když byl teenager, párkrát to nevyšlo a pak už nějak ztratil chuť to pořád zkoušet. Andy je celkem spokojený, ale jednoho dne se prořekne před kolegy z práce. Jeho spolupracovníci se mu za to zpočátku vysmívají, záhy ale nastupuje do jejich intenzivního školícího kurzu, který ho má přivést k jedinému cíli - ke ztrátě panictví. O některých věcech je ale snazší mluvit než je realizovat, což po sérii bláznivých a vtipných erotických selhání potvrdí i Andy a jeho kolegové. I když seznámení se sympatickou Trish by se možná mohlo proměnit v něco hlubšího. Jenže zkuste své holce přiznat, že jste ještě panic. Těžko se to říká v osmnácti, a co teprve ve čtyřiceti. (TV Nova)

lesumir

Judd Apatow točí "velkolepé" (nebo spíše přerostlé) komedie, jsou pekelně dlouhé, mají originální námět, sprosté jsou jak to jen jde, hrají v nich hvězdy nejtěžšího kalibru a vždycky se utopí ve vlastní štávě! Čím to může být? Režii ne, ta je pohodová a klidná, nikam diváka netlačí. Scénáristicky zvládnuto průměrně, nění to nijak vtipné, ale trapných scén je jako šafránu. Herecky taktéž ne, Steve Carell se narodil pro vtipné role a jeho kolegové z práce na trojku. Na jedničku to totiž umí bůh, na dvojku ti nejlepší z nejlepších a na trojku ta většina, co hraje v podobných "béčko-céčkách". Takže teda, kde je ta ona chyba? Netroufám si tvrdit, ale možná by bylo dobré se zamyslet, pane režisére, a nesnažit se do svého debutu vtlačit úplně všechno, co vás napadne. Máte na to ještě spoustu času. Přesto Virgina hodnotím velkem vysoko, stačí se podívat, jak to mohlo dopadnout - český ekvivalent panic je nanic je totální sux! ()

kinej

Tahle komedie toha nabízí opravdu hodně. Jejím problémem je, že toho možná nabízí až moc. Zde platí, že méně je někdy více. V závěru jsem se nemohl zbavit pocitu, že už mě další zkomplikování děje opravdu nezajímá. Vypustit pár zbytečných scén, byl by to stejně vydařený film jako Knocked up. I tak je 40 Year Old Virgin důkazem toho, že komedie o ztátě panictví lze natočit jinak, kvalitně a důstojně. ()

juta

Nemělo to takovou šťávu, kterou jsem od toho očekával. Nezasmál jsem se ani jednou, jen jednou pousmál a to je na komedii málo. ()

Fiftis

Pokiaľ teda chcete zažiť príjemný večer v spoločnosti 40 ročného panica Andyho môžem vám to len odporučiť. Nebudem vám však tvrdiť, že sa budete celý čas iba smiať, že 40 rokov panic je najlepšia komédia, ktorú som v živote videl. Nie je. Neviem vám ani zaručiť, že sa vôbec budete baviť, ale o tom komédie sú, každý sme iný ako náš zmysel pre humor. ()

ajuska

Jsou tam opravdu vtipné a povedené scény, ale je tam také pár těch, které by tam vážně být nemusely. Film má tak nějak nerovnoměrný spád, takže úplně nevtáhne do děje a postavy Andyho kolegů mi nebyly zrovna dvakrát sympatické, což se pochopitelně také odráží na mém hodnocení. Dávám tedy tři *, ale určitě je to alespoň lehký nadprůměr. ()

JohnnyD

Nenudí, ale nie je to ani veľmi záživné. Nekorektné, ale riadne klišovité. Vulgárne, ale nie dostatočne úderné. So skvelými hercami, ale s nevyužitými. Steve Carell sa hodí skôr do tragikomédií a indies (Little Miss Sunshine). 50% ()

Boogeyman

Film sráží občasné perverzní a nechutné výlevy, které ze sice hrubozrné, ale přesto velmi solidní a „dospělé“ komedie dělají teenagerskou sprosťárničku! Naštěstí takových momentů není moc a často jsou i vtipné! Carrell mi k srdci zrovna moc nepřirostl, ale tady předvádí parádní výkon a i přes jeho nablblost jsem mu držel palce a zároveň se v něm trochu viděl! ()

Nin

Komedie, která mě kdysi moc mile překvapila a i napodruhé je to velice dobrá záležitost. 40 let panic hodně těží z fakt sympatického hlavního hrdiny. Je to nerd a samotář, který má trochu problém s navazováním přátelství (protože je takový nerd a v té době ještě nebyl moc rozjetý internet) a samozřejmě i romantických vztahů. Je to ale fakt milej týpek, který má spoustu koníčků. I když samozřejmě spíš těch nerdských. Skvěle ho hraje Steve Carell, který si umí získat srdce diváků. I když tady mám menší výtku - Carellovi jsem věřil to, že je ňouma, ale to jeho nerdství bylo trochu navíc. Bylo to i ve scénáři hodně vidět ve chvíli, kdy se možná až moc lehko zbavuje své nerdské sbírky. Tenhle film je dobře namíchaný mix realističnosti (výborně vystihnuté nějaké ty vztahové problémy) a přepálené ulítlosti (různé vtípky, hlavně ty sprosté). Na rozdíl od dalšího filmu Juda Apatowa Zbouchnutá tu má hlavní hrdina fakt super kamarády, kteří si sice občas ze sebe střílí, ale několikrát dokážou, že se vyplatí je mít ve svém životě. 40 let panic je milá a vtipná komedie, a na to, že je na komedií delší, je celou dobu zábavná a má výborné tempo. (8/10) ()

Deimos

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +výběr herců a především velmi příjemný Steve Carell, scénář se drží pevně nohama na zemi a obešel se bez fekálního nebo trapného humoru, bavili mě scény v obchodě -občas mi přišlo, že to mělo trošku pomalejší tempo a ani se nedočkáme nějakých vyhrocených zvratů/// Scénář, jež film a jeho námět nepohřbil, ale naopak udělal z něj příjemný, trošku lechtivý snímek. V době kdy jsem ještě Stevea Carella neznal, jsem o něm silně pochyboval. Zaujal mě až v seriálu Kancl a v tomto filmu mě utvrdil v tom, že je nejen výtečný, ale i zajímavý a zábavný. Film sice z rukávu nesype neustále nějaké drsné fórky a řehnit se pořád taky nebudete. Zde jde spíše o inteligentní a občas sprostý humor, který však nikoho neurazí. A propo: líbilo se mi to víc než Zbouchnutá nebo Superabad./// Celkem 86%/// ()

GilEstel

Tradiční téma teenagerských komedií alá HOLKY TO CHTĚJ TAKY, PANIC JE NANIC, HELE VOLE KDE MÁM KÁRU atd., je zde zataženo do střední generace. Tudíž je zde předpoklad zapojení i této části diváků jako cílové skupiny. Je tu ale problém. Když se dospělý člověk chová jako puberťák, může to být roztomilý tak 10 min. Pak už to jde na nervy. Stejně jako většina komedií tohoto druhu, naráží i 40 LET PANIC na nepřekonatelný problém laciného kýčovitého humoru, nereálných situací a trapnosti většiny postav. Film je na mě příliš umělý, než aby byl přijatelný. V rámci žánru ale ještě stravitelný bez následků, takže na 2 hvězdy to postačí. 36% ()

Jordan

za veľmi šťastné považujem scenáristicko-režijné a rovnako herecké vyriešenie, vymyslenie a prevedenie ústrednej štvorice kamarátov/kolegov s tiež casting ženskej časti účinkujúcich ako aj hádam všetky scénky odohrávajúce sa na pracovisku - okrem nich ešte pár vtipných nápadov a gagov, niekoľko naozaj vynikajúcich hlášok a priehrštie nadpriemerných, veľmi vydarená nenáročná komédia s trošičku prehnanou stopážou; ()

HoneyBunny

Řezat smíchy se nebudete, tenhle film je postavený spíš na sympatických postavách a absurdních situacích, takže úsměv z tváře během jeho sledování zmizí málokdy. Apatowova režie je fajn, ale hlavní tahoun filmu je Steve Carell, který Andyho zahrál jako roztomilého zastydlého geeka, který ale ani vteřinu nepřipomíná karikaturu. A zahrál ho skvěle a uvěřitelně. Stopáž mohla být trochu kratší, na druhou stranu ale místo jedné love story dostanete tři další minipříběhy o lásce. Všechno bez patosu. ()

Anderton

Apatow objavil pre zvyšok sveta Carella, ktorý touto vydarenou komédiou dosiahol vrchol svojej kariéry. Páčila sa mi myšlienka filmu, čakal som, že Stitzer sa v priebehu filmu premení na sexuálneho borca vďaka radám svojich drsných skúsených sexy kolegov. Zostal sám sebou. Apatow tým dokázal, že má cit pre povedzme psychológiu v rámci žánru. To sa cení. ()

Frajer42

Příjemně oddechová komedie, která byla k mému velkému překvapení i místy docela dost vtipná. Veškeré vedlejší postavy mají neskutečné hlášky a Steve Carell je sympaťák a navíc mi neskutečně připomínal jednoho profesora, a to vzhledem i vystupováním, kdoví jestli není taky panic. V rámci žánru pokleslých komedií je těžké cokoli vytýkat. Trošičku to možná chtělo zkrátit, vystříhat ty romantické nesmysly a mohlo to být klidně za 4*. Komediie je určitě jako šitá na míru veškerým panicům i tomu nepočetnému zbytku, co se mezi zdejšími hodnotiteli vyskytuje. Vše je zde maximálně přetaženo za vlasy, ale to se v komediích dělat musí. Lepší 3 *. ()

swamp

První celovečerní počin Judd Apatowa sice nedosahuje kvalitou a úderností na následující Knocked up, ale dosti jasně naznačuje, jaký potenciál v sobě režisér nese a jak šťastnou ruku má při výběru herců. Steve Carell (v době natáčení 42 let:) se do role skvěle hodí, protože když nasadí ten svůj 'žádný' výraz, je vám hned jasné, že přesně takový člověk by mohl být 40 let bez sexu. Nechápu některé okolní komentáře, že 'Carell je moc neznámý na hlavní roli'.. Jasně, možná by se do role panice hodil známější Brad Pitt nebo tak, hmm?! :D Já se pobavil grandiózně a už se těším na další film od Apatowa..mezitím zkouknu alespoň něco z jeho produkce (což btw. stojí taky za to). ;) ()

oje

Velmi příjemná komedie s originálním námětem a tak tragickým Carollem - v pozitivním smyslu. Přestože se pobyhoval na hranici trapnosti, byl výborný a každá jeho věta i gesto mně bavili, stejně jako ostatní komediální herci. Snímek s fajn scénářem si držel po celou dlouhou stopáž dobrou úroveň a já se skvěle bavil u fórů oplzlých i slušnějších. Film výrazně předčil moje očekávání a pro mě je pro mne tak určitě jednou z nejlepších komedíí své doby. Skvělým filmem o chlápkovy ne zcela jistým v lásce je komedie Život podle Dana. Alternativa: Dan in Real Life. ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (více)