Andymu je čtyřicet, pracuje ve skladu prodejny elektrospotřebičů, sbírá komiksové postavičky, a co se týče sexu, je stále panic. Když byl teenager, párkrát to nevyšlo a pak už nějak ztratil chuť to pořád zkoušet. Andy je celkem spokojený, ale jednoho dne se prořekne před kolegy z práce. Jeho spolupracovníci se mu za to zpočátku vysmívají, záhy ale nastupuje do jejich intenzivního školícího kurzu, který ho má přivést k jedinému cíli - ke ztrátě panictví. O některých věcech je ale snazší mluvit než je realizovat, což po sérii bláznivých a vtipných erotických selhání potvrdí i Andy a jeho kolegové. I když seznámení se sympatickou Trish by se možná mohlo proměnit v něco hlubšího. Jenže zkuste své holce přiznat, že jste ještě panic. Těžko se to říká v osmnácti, a co teprve ve čtyřiceti. (TV Nova)

Lacike

Carellova prvá vlastná sólovka naplno predstavila jeho prednosti. Dokáže byť neskutočne vtipný aj v extrémne prehnaných komických scénach (scéna s depiláciou je bombová) a zároveň prirodzene pôsobí aj vo vážnych, vďaka čomu dokonale funguje romantická línia. V dnešnej politicky korektnej dobe poteší množstvo jak sprostých tak nekorektných vtipov. Dnes by už asi kopa dialógov do mainstreamovej komédie neprešlo. Veľkým kladom sú aj dobre napísané a obsadené vedľajšie postavy troch kamarátov. Film je doslova natrieskaný množstvom budúcich hviezd, ktoré stihnú zažiariť aj v krátkych výstupoch. Mihne sa tu dokonca aj Jonah Hill alebo Kevin Heart a to nehovorím o mnohých Carellových kolegoch z The Office. Len sem tam mi nejaký vtip pripadal prehnaný. Najväčšou slabinou je naťahované finále v ktorom sa ústredný pár nepochopiteľne poháda v umelej hádke, aby sa film povinne pred happyendom zdramatizoval. To už som sa fakt modlil, aby sa to čím skôr skončilo. Vyústenie línií všetkých postáv je našťastie uspokojivé na to, aby zahnalo rozpaky z naťahovaného záveru. Celkovo to je ale vysoko nadpriemerná komédia, ktorá celkom trefne nahliada na vzťahy medzi mužmi a ženami z mužského pohľadu a aj po rokoch ma rozosmiala. 7/10. ()

BoPo

Človek by podľa názvu čakal, že sa bude jednať o komédiu plnú telesných tekutín, ktoré triskajú na všetky svetové strany. Omyl. 40 let panic je komédia o zdanlivej náročnosti zmysluplných vzťahov a o stupidite stupidných vzťahov. Nečakajte teda orgie, ale bohužiaľ ani salvy smiechu. Nenáročná oddychovka z ktorej si po dopozeraní budete pamätať maximálne tak depilačnú agóniu. ()

BigDeal

Keby som túto Apatowku videl ako prvú (ako to aj ide v časovej následnosti), zrejme by som bol nadšený tým, že vidím nový a vtipnejší druh komédie, ako doterajšie hollywoodske sračičky. Lenže teraz mám už za sebou Superbad, Kopačky a Nabúchanú a tak musím porovnávať. A po porovnaní musím povedať, že 40 rokov panic, je síce stále nadpriemerná komédia so skvelou atmosférou, postavami a dialógmi, no z apatowských komédií je najhoršia. Možno je to tým, že som videl predĺženú verziu, ale vtipných scénok je priveľa a dej sa kvôli tomu posúva len pomaly. Mrzí ma to lebo film má srdce, ale je to "len" za lepšie 3*.......po 5 minútach: dočerta s objektivitou, nemôžem sa na to svoje hodnotenie pozerať. Objektívne je to niekde medzi, ale ja si dám 4*. UPDATE (2013): po 4 rokoch zvyšujem na plný počet. Ten film má jednoducho kopec kultových scén, každá druhá veta je nezabudnuteľná hláška a navyše hovorí o sexe tak láskavo, že sa to inak ani hodnotiť nedá :) Len bolo treba na plné docenenie trochu dozrieť. P.S.: V niektorých komentoch čítam aká je to buranská komédia, čo ma trochu rozosmieva. Občas treba nazrieť aj pod povrch. V jadre je totiž 40 rokov panic jeden z najcitlivejších filmov aký som kedy videl. ()

MoiJe

Prcičky pre starších? Ak, prečo sa teda snažia toľko poučovať/moralizovať a uisťovať, že je to ok? Ale celkom pekne vyvážili komickosť a citlivost Andyho. ()

Hismael

Spíš se to mělo jmenovat 40 let smolař. Andy má v mládí hned několik holek v posteli, ale různé komediální prvky vždy něco pokazí a tak k žádnému sexu nedojde. I přes minimální snahu má neustále nějaké nápadnice, ale scénář je napsaný tak, aby k ničemu nedošlo. S reálným fungováním mezilidských vztahů to má velmi málo společného. ()

liquido26

Překvapivě skvělá komedie. Čekal jsem nějakou lacinou klišovitou kravinu, ale tady u toho jsem se fakt skvěle pobavil. ()

F.man

R-ková komedie? Po úspěchu Nesvatbovích už nic nečekaného (a je to jen dobře). Apatow s Carellem totiž napsali parádní scénář plný "dospělého" humoru a stvořili "teen" komedii se 40 letým hrdinou (což zní absurdně). Každopádně první velká role Carellovi sedla na jedničku, stejně tak výborní jsou jeho kolegové, komici Paul Rudd, Romany Malco a Seth Rogen... Jo, v zásadě se snímkem nemám žádný problém. Možná trochu na škodu je, že zatímco první půlka je R-kově nespoustaná a pořádně "tvrdá", druhá polovina se už drží v otěžích žánru romantické komedie, což znamená že už to tak nešlape. Přesto 3-4 hvězdy, na a za geniální závěrný song dávám nakonec i tu 4tou You know what? I respect women! I love women! I respect them so much that I completely stay away from them! ()

ladko

Jedna z najlepších komédií(určite lepšia ako Knocked up a Superbad). Niektorí tu riešili stopáž, ale mne bolo ľúto, že sa to už skončilo. "How are you?" -"I'm fine." -"Are you fine?" -"Yeah." -"You're fine then?" -"What the hell's the matter with you? Are you fucking retarded?" -"Do you want me to be fucking retarded?" ()

Krissty

Tohle rozhodně není špatný film.. Řekla bych, že vtipy ve většině případů stupidní nebyly a opravdu jsem se nasmála.. Některé scény prostě neměly chybu! No a taky jsem ráda, že jsem viděla alespoň nějaký film s Kat Dennings, ale pořád mám co dohánět :D Co mi ale na tomto filmu neuvěřitelně vadilo byly telefonáty.. Když se obraz přepínal mezi dvěma osobami, nejen, že telefonující nebyl na druhé straně vůbec slyšet, ale ještě to bylo tak nesmyslně usekávané uprostřed vět.. To byla katastrofa! Ale jinak se to dalo :) ()

Kubick

Tři hvězdičky to unesou jen tak tak.. Popravdě řečeno jsem se na ten film těšil a očekával daleko více. Nezapírám, že je tam pár dobrých scén, pár dobrých gagů a celkové téma filmu originální. Ale myslím si, že z tohoto tématu se dalo vytěžit daleko více. Je to škoda. ()

SaNcHeZ_cz

Vydařené a zábavné. Skvělý Carell předvádí jeden z jeho nejsympatičtějších výkonů. Problém nastává, když se do iflmu začne cpát až moc klišé. ()

Wysch

Eště nikdy jsem neměl větší tendenci porušit svůj kodex hodnocení a za průměrnej film dát podprůměrný hvězdy... ()

Asgy

Wow, taková průměrná a místy i pod/průměrná komedie, která mě občas i rozesmála, ale ten konec...nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo spíš brečet..."When the moon is in the..." Myslím, že se zase podívam na Vlasy :-) ()

javak810i

Že by Judd Apatow natočil svou biografii? Kdo ví. Každopádně 40 letý panic není špatnou komedií. Na druhou stranu z celého tématu by se dalo vymáčknout o dost víc a ačkoliv mi Steve Carell přijde jako solidní komik, tak do této role mi jeho herectví nesedlo. Vtipné vtipy a trapné scény jsou zde servírovány zhruba půl na půl, takže i mé hodnocení nakonec skončí někde na pomezí průměru. 3* ()

numi

Judd Apatow selhal v základním a nejdůležitějším aspektu filmového příběhu - neví, co chce vyprávět. Nejdříve se snaží o ulítlou parodii na první "Prci, prci, prcičky" ("přijděme o panictví" v jednotném čísle), ale pak zničehonic v polovině filmu změní kurz na romantickou komedii. Ani jeden z obou žánrů se mu navíc nepodařilo zachytit osobitě, ten první je navíc protkán trapnými a fekálními vtipy, kterým se zasměje maximálně tak Bart Simpson (takže vlastně udržel film alespoň v hranicích vybraného žánru). Ta druhá půlka už je lepší, ale celkový dojem kazí neúnosná délka a Steve Carell v hlavní roli, který až příliš napodobuje Atkinsonova Mr. Beana. Pro vedlejší role (např. Božský Bruce) se Steve hodí na jedničku, ale celý film komediálně rozhodně neutáhne. [leden 2007] ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (více)