Andymu je čtyřicet, pracuje ve skladu prodejny elektrospotřebičů, sbírá komiksové postavičky, a co se týče sexu, je stále panic. Když byl teenager, párkrát to nevyšlo a pak už nějak ztratil chuť to pořád zkoušet. Andy je celkem spokojený, ale jednoho dne se prořekne před kolegy z práce. Jeho spolupracovníci se mu za to zpočátku vysmívají, záhy ale nastupuje do jejich intenzivního školícího kurzu, který ho má přivést k jedinému cíli - ke ztrátě panictví. O některých věcech je ale snazší mluvit než je realizovat, což po sérii bláznivých a vtipných erotických selhání potvrdí i Andy a jeho kolegové. I když seznámení se sympatickou Trish by se možná mohlo proměnit v něco hlubšího. Jenže zkuste své holce přiznat, že jste ještě panic. Těžko se to říká v osmnácti, a co teprve ve čtyřiceti. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Odteď je můj pták tvůj pták. Seženu ti číču." S vědomou převahou člověka, který o panictví přišel o nejeden týden dříve, než čtyřicetiletý jojošampion Andy, jsem očekával třeskutou zábavu a urputnou panicovu snahu o prvotní coitus. Místo toho jsem měl možnost sledovat týpka, kterého první zasunutí příliš netrápí a pouze pod tlakem kamarádů vyráží na nepříliš zajímavý lov. Nuda to sice není, ale já jsem byl ochoten bavit se mnohem víc. ()

CheGuevara

Apatow je pašeráků král a 40 let panic je jeho nejlepším kontrabandem. Propašovat do takto obhroublé komedie existencialní problémy s dospíváním, tak to si žádá schopnosti ostřílených mexických pašeráků drog. Navíc přitom Apatowův pohled na věc není ani trochu povrchní, ale naopak dokáže jasně a věcně pojmenovat zakopaného psa. V tomto ohledu brilantní. ()

dobytek

V podstatě tyhle fimy, který jsou o tom, jak se dva hledali, až se našli a celý je to zakončený svatbou, nemam vůbec rád. V případě 40 let panic je naštěstí ta vztahová část odsunutá dost stranou a spíš se celej film rozpadá na takový epizodky. Většinou mi přišly dobrý, občas průměrný, na vyloženě trapný si ani nevzpomínám. Nejvíc mě pobavila asi depilace. Já jsem jednou byl na EKG a odešel jsem z ordinace s podobnejma ornamentama. ()

Skejpr

Místy možná až moc obrhroublé, ale s přibývajcí stopáží čím dál lepší, a ten konec!! LOL... When the moon is in the Seventh House And Jupiter aligns with Mars Then peace will guide the planets And love will steer the stars... ()

Morien

Nemám ráda takovéhle filmy, protože co k nim má člověk psát do komentáře, když tendenčně sklouzává k tomu, že by ze sebe chrlil jenom proud nejrůznějších invektiv (to je slovo, co? to jsem chytrá, co, že ho používám!), a přitom si uvědomuje, že nic se nemůže líbit všem a že existuje moře dalších lidí, kteří právě tento druh filmů vyhledávají (a pro ně je film určen, ne pro mě). Našli by se jistě tací, kteří by mi řekli, tak když se ti to nelíbilo, tak k tomu nepiš komentář, jenomže těm já musím říct, že mně se prostě chtělo něco napsat. ()

Psema

Nevěřil jsem, že to řeknu, ale Carell VLÁDNE! A to i ve chvílích, kdy se mu za vlasy přitažený scénář snaží podrazit nohy a Apatow přitvrzuje na místech, kde to není vůbec třeba. ()

Lynn

Andyho trampoty jsou vážně moc roztomilé, film utíká v příjemném tempu, dostojí označením "komedie" a "romantický", na konci se objeví moje nejmilejší muzikálová písnička "Let the sun shine in" (Vlasy), takže proč vlastně ne ? ()

genetique

Celkom slušné. Naozej som od toho veľa nečakal, ale tvorcom sa to celkom podarilo. Primitívny a sprostý humor sa tu strieda s inteligentným a Carell dol fakt dobrý. Ak by bol niekedy niekto panic ešte v štyridsiatke, tak by vyzeral presne tak. Super. 75%. ()

Spiker01

Pokud si chce člověk dát dobrou nenáročnou komedii na večer a nevadí mu troška nekorektnosti, rozhodně neudělá chybu ve stáji Judda Apatowa. Tento režisér erkových komedií čím dál tím spíše pouze produkuje, ale 40 let panic je přímo jeho počin a já se už notnou dobu u současné komedie takhle nezasmál. Steve Karel naprosto vládne a skvěle mu sekunduje Paul Rudd, povedené frky tu ale hází téměř každý. Musel jsem malinko přilepšit, jelikož tyhle komedie zkrátka zrají s dobou a tehdy je docenil málokdo. ()

Eddard

Před dvěma lety, kdy mi ještě jméno Judda Apatowa nic neříkalo (nedokázal jsem si ho totiž spojit s Machry a šprty) jsem se komedii s názvem 40 let panic vyhýbal jako čert kříži, avšak po Zbouchnuté (podobně "zavádějícím" názvu), která mě probudila jsem se k němu vrátil. Žel, nespíš přemíru namlsán, neboť mě Panic nikterak vážněji neoslovil. Dokonce si myslím, že tak netradiční námět šel zpracovat o hodně zajímavěji a civilněji. Přesto - zábavných situací se pár najde a kdykoliv se na plátně ke Carrelovi připojí Rogen nebo Rudd, stoupá zábava exponencionálně. A konečně - nenapadlo by mě, že to někdy řeknu, ale - Catherine Keener mi do své role nesedla. Basta. Pár minut jsem během filmu v hlavě převaloval myšlenku, o kolik líp by na jejím místě seděla Apatowova rozverně blonďatá manželka, Leslie Mann... Rozpačité. 50% ()

castor

Jak vidno, Judd Apatow se neobává pustit do kterékoliv látky, a ani poskakování na hranici vkusu mu není cizí. A ani divákovi. Směs hrubozrnné a romantické komedie je namíchaná přesně podle toho, co praví název. Nic víc nehledejte, tedy pokud nejste ve čtyřiceti panic/panna a jest třeba návod. Jenže Apatow je jiný než drtivá většina režisérů, kteří útočí na jiné/pubertální publikum. Jakmile se totiž hned v úvodu potácí rozespalý hlavní hrdina, čistá duše Andy, pokojem na toaletu, vybavený solidní ranní erekcí, budou se smát i ti, kterým je od dvaceti nahoru. Andy se pak při alkoholovém setkání s kamarády z práce snaží blufovat o sexu, je přistižen, ponížen a vzápětí vyzván k tomu, aby stav věcí změnil, přičemž každý z kolegů předkládá svůj zaručený recept. Škoda, že předlouhá stopáž trpí vatou. I když je to mnohdy citlivá vata. Přesto už na konci ztrácí tak trochu dech. Leccos ale vynahradí naprosto výborně napsané postavy, režisérovo pochopení pro ně, závěrečné hudební číslo, koncentrace popkulturních odkazů a nespočet povedených gagů. A ten lidsky hřejivý humor.. Andy je totiž starý dobrák, kterému jeho „handicap“ nijak nevadí, svůj volný čas tráví barvením cínových vojáčků a hraním videoher a jeho cesta k té pravé je nesmírně příjemná, inteligentní a lidská. Komik Steve Carell se navíc vyhýbá šklebivým grimasám, když je vážný, tak není k smíchu, když chce být k smíchu, tak prostě je. A to i ve chvílích, když mu tvůrci ve scénáři (prý bylo hodně improvizace) tu a tam zrovna dvakrát nepomáhají. Navíc má skvělý komediální timing a s taktéž výbornou, nezávislou dámou Catherine Keener mu to skvěle sluší. 64% hodnocení je OSTUDA!! ()

Rex Mundi

Zaregistrovala som viacero originálnych a vtipných nápadov a rovnako nemôžem karhať ani za dialógy... ale 116 minút je pri predvídateľnej komédii naozaj príšerne dlho a odstrániť narastajúcu nudu by mohol len radikálny zostrih. ()

D.Moore

Kvůli (jako vždy) skvělému Stevu Carellovi a (naprosto) okouzlující Catherine Keener jsem schopný tomuhle filmu odpustit, že je tak prasácký. Zasmál jsem se, pobavil, tvůrcům jsem poděkoval, že se (až na dvě krátké humus scény s tělními tekutinami) krotili v tom, co divákovi ukazují... A když film skončil, skoro jsem nevěřil tomu, že trval přes dvě hodiny. ()

petero

Najlepšia komédia roka, ktorá strčí priemernosti ako Meet The Fockers alebo Wedding Crashers v pohode do vrecka. A na to o akú tému sa jedná aj prekvapivo slušná. ()

Davies182

Klidně to řeknu, ale hodně jsem se tady viděl v hlavním hrdinovi. Trpím totiž stejným šíleným fanouškovstvím do několika odnoží kultur :-) a také jsem "díky" nim byl několik let mimo. Ne ale čtyřicet! Podle mne hodně povedená komedie, na scénku s vyučováním postraního pohledu nikdy nezapomenu. ()

Mahalik

Hoj, to byly časy, když jsem se díval na tenhle film poprvé. Bylo to asi pár dní po premiéře a protože jsem byl v té době ještě –světem nepropleskaný dítě- a nejsprostší slovo, které obsahoval můj slovník vulgarizmů byl vůl, byl pro mě zhruba v těch 13 letech film 40 let panic docela pálivou omáčkou. Ale protože jsem už velkej kluk a umím seřvat i kdejakého hip-hopovýho maníka, který mě předběhne v kilometrové frontě v Kauflandu, a to že pořádně, chtěl jsem si zopakovat doby, kdy jsem se před slovem píčus utíkal jako zběsilej. Největší šok pro mě byl, že jsem si vlastně nepamatoval hlavní dějovou linku. Jasně, vše se otáčí okolo chlapíka -panice, ale prostě jsem měl nějak zafixováno, že TEN muž bude sexuální dynamo, který prostě jenom neví, jak na to. Něco jako Hitch-lék pro moderního muže. Appatow se ale naštěstí neopírá o ostatní polo-vtipné filmy a špulí svůj zadek na všechny světové strany a je mu jedno jestli ho budou chtít lidé ukřižovat nebo ne. I když je konec trochu natahovaný, musím uznat, že tenhle film je, co se týče originálních situací, hodně nadprůměrný. A holky si nestavím na nějakej posranej piedestal!!!!!! ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (více)