poster

V zajetí rychlosti

 • Nový Zéland

  The World's Fastest Indian

 • USA

  The World's Fastest Indian

 • Slovensko

  V zajatí rýchlosti

 • Velká Británie

  The World's Fastest Indian

Dobrodružný / Drama / Sportovní / Životopisný

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (399)

 • Hal_Moore
  *****

  O filmu jsem prakticky nic nevěděl, o to větší je mé překvapení při zjištění, o jak skvělý film se jedná. Burt Munro, dobrák od kosti si plní životní sen s pomocí stejně dobráckých a příjemných postav. A o tom to je. O dobrotě a ochotě. Oskarový výkon Anthonyho Hopkinse Munroovi dodává tu správnou jiskru, jakoby jste Burta znali již dlouhou dobu. Mě osobně tedy lámání rychlostních rekordů mnoho neříká, já raději zůstávám pěkně při zemi, ale zde je podáno velice pěkně a Roger Donaldson se stále lepší a lepší. Jsem zvědav, jaký bude jeho další film. V zajetí rychlosti si podle mě oskarovou nominaci zaslouží, alespoň pro nejlepšího herce v hlavní roli.(5.11.2006)

 • POMO
  ****

  Herectvo Anthonyho Hopkinsa má viacej farieb než všetky tie krásne lokality, ktorými v tomto filme prechádza ako Alenka v ríši divov. Sledovať herectvo Anthonyho Hopkinsa je ako nechať sa unášať dirigovaním orchestra Enniom Morriconem. A tento film nie je ničím iný než pozitívnou, dobrosrdečnou, remeselne perfektne nakrútenou ódou na herectvo Anthonyho Hopkinsa. Sláva mu.(18.2.2008)

 • kleopatra
  ****

  "Nemám brzdy, nepřijel jsem brzdit, ale jet. Nač padák? Nechci skákat padákem, ale chci uskutečnil rychlostní rekord. Nemám ochranný oděv, zato mám kvalitní košili z pravé novozélandské vlny". Štěstí přeje připraveným a Burt Munro byl připravený celá léta, aby si na svém Indiánovi uskutečnil celoživotní sen. Okouzující Anthony Hopkins v roli člověka, který na své pouti z Nového Zélandu do Utahu nejen rozesměje, ale i přinutí uvěřit, že žádná myšlenka není neuskutečnitelná.(28.4.2006)

 • Cival
  ***

  Nepřekvapivě, až tuctově koncipovaná biografie, u níž žánrové zařazení vypovídá prakticky o všem. Na můj vkus až příliš hřejivá idealistická nota, která mi víc sedí do Domácího štstí. Potěšil návrat víry v herecké schopnosti Anthonyho Hopkinse, který doopravdy válí. Škoda, že je cítit omezený ranec peněz.(26.6.2006)

 • Lima
  ****

  Prudí vás soused, buzeruje nadřízený, nebo máte pocit, že vás nikdo nemá rád a slušnost mezi lidmi vymizela? Jděte na poslední Donaldsonův snímek, kterému by spíše slušelo pojmenování V OBJETÍ LASKAVOSTI. Jde totiž o nesmírně pozitivní film, který nejenom krásně vypráví o tom, že se vyplatí jít za svým snem, ale v němž jsou všechny postavy, které Munro na své cestě vstříc v utažské závodiště potkává, laskavé a vstřícné, od drsňáků na motorkách, přes travestitu, farmářku, šéfa autoprodejny až po traťové rozhodčí. Pomoc bližnímu se ještě pořád nosí, i o tom ten film je. A Hopkins tím krásně zahraným upřímným smíchem v momentě, kdy se dozvěděl, že je zapsán mezi závodníky, opět dokázal, jak skvělým hercem, i po letech "půstu", ještě pořád je.(31.7.2006)

 • Tom Hardy
  ***

  Takový malý hezký film o jednom velkém snu, plný hodných lidí, kteří jsou vždy ochotní pomoci hlavnímu hrdinovi. Díky tomu, že film postrádá výraznějších konfliktů, je lehké odhadnout, jak kdo bude reagovat a jak která situace skončí. Roger Donaldson má podobný vypravěčský styl jako Lasse Hallström, ale narozdíl od něj neumí vdechnout život vedlejším postavám a tempo filmu drtí až přílišnou naivitou. Možná jsem cynik, ale na mě tam prostě bylo až příliš "hodných, ochotných a vždy chápajících" lidí, což se navíc podepsalo i na tom, že postupně naprosto zmizelo napětí z toho, zda to Hopkins nakonec zvládne...(20.6.2006)

 • Matty
  ****

  Tonda Hopkins jako nejrychlejší důchodce na světě v přijatelně sentimentálním životopisném snímku. Ve filmu se toho vlastně moc nestane. Burt Munro z Nového Zélandu se rozhodne překonat rychlostní rekord na svém starém, zato notně upgradovaném Indiánovi a pro tento životní cíl se vydá do Ameriky, na nedozírné roviny solných jezer v Bonevillu. Většinu děje tvoří jeho cesta, takže není od věci mluvit o road-movie, ale stále je to hlavně úsměvné drama dožívajícího děduly, který hodlá všem ukázat, že ještě nepatří do starého železa. A právě Hopkins dopuje film osvěžující šťávou. Jeho vitální nahluchlý stařík, který s každým vyjde zadobře je jednou z těch filmových postav, kterou si zamilujete ať se vám to líbí nebo ne. 75% Zajímavé komentáře: wipeout, hudryhudry, Brandon(30.8.2006)

 • Malarkey
  ****

  V jistých ohledech mi V zajetí rychlosti připomíná Kokosy na sněhu. Příběh muže, který se snažil překonat rychlostní rekord a vydává se kvůli tomu z dalekého Nového Zélandu až do Ameriky, aby si dokázal to, o co se pokoušel celých 25 let na svém Indianovi. Anthony Hopkins milého, s každým se přátelícího se staříka, který bojuje pouze sám se sebou v podobě nemocného srdce zahrál opravdu skvěle. Film na něm stojí a právě díky němu není tak nudný spíše příjemný na pohled stejně jako takový Forrest Gump. Nejsou prakticky chvíle, které by byly smutné a pošmourné, to prostě v jeho příběhu nelze natočit. Celou dobu sledujete jeho průřez životem s tím, že se mu to nakonec povede a důrazem na to, že je to podle skutečné události prožíváte napínavé scény stejně tak jakoby jste čekali nečekané. Obdobně jako já a právě díky tomu jsem po shlédnutí filmu měl nenápadnou a o to víc příjemnou radost ze zjištění že dokázat si v životě něco velkého je přeci jenom docela snadné, jen chce pro to žít stejně jako to udělal Burt Munro. --- Chlap je pro mě stéblo trávy, které na jaře vyroste a pak najednou dosáhne středního věku, na podzim dozraje a jako stéblo trávy uschne a už se nikdy nevrátí.(25.6.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Už dlouho považuji za jednu z nejkrásnějších a nejromantičtějších lidských vlastností schopnost žít pro své sny. Taky jsem byl v zajetí rychlosti, ale z jiných důvodů než bezchybně hrající Anthony Hopkins v tomto filmu. Tenhle příběh překonal rychlostní rekord na cestě do mého srdce.(13.5.2007)

 • Djkoma
  ****

  Krásný lidský příběh o všem, co lidi dělá krásnými, odhodlanými, opěvovanými a milovanými. Anthony Hopkins hraje přirozeně a nebojí se i zariskovat. Nejen on vás v tomhle příběhu pohladí po duši a určitě dojme.(3.2.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $5,128,124Tržby Celosvetovo $18,297,690Tržby za predaj DVD v USA $7,269,738 //počet predaných kusov 540,756/70%/(20.9.2007)

 • Renton
  *****

  Scénář: Roger Donaldson .. Tak krásný a laskavý film, který mne opravdu mile potěšil! Stárnoucí Burt Munro se nevzdává svého snu a to je hlavní poselství celého filmu. Jít za svým snem, přes všechny překážky a nebát se risku. Hlavní postava příběhu, všestranně excelentní Anthony Hopkins, podstoupí náročnou a velmi poutavou cestu z Nového Zélandu, přes Los Angeles až na solnou poušť Bonneville, kde se pokusí o rychlostní rekord na svém motocyklu Indian. Příběh je sice přímočarý, ale moc krásný, dojemný a zanechá opravdu příjemný pocit. Velkou zásluhu na výsledku má scénárista a režisér v jedné osobě Roger Donaldson, který po několika spíše průměrných filmech konečně plně boduje a jeho poslední dílko stojí určitě za pozornost. Líbivá je také kamera a jemný hudební doprovod. „Není to kritika, co se cení, ne člověk, který ukazuje, jak silný chybuje nebo co by člověk činu mohl udělat lépe. Uznání patří člověku, který je právě v ringu.“(25.5.2006)

 • Faye
  ****

  Konstruktér Burt Munro strávil většinu svého života vylepšováním motocyklu Indian, aby si s ním mohl splnit svůj sen, vytvořit rychlostní rekord. Ty roky mu teď chybí a taky peníze a zdraví, ale to hlavní nadšení, odvaha, elán mu zůstalo. „Jestli nepůjdeš tam, kam chceš jít a kdy chceš jít, poznáš, že jsi umřel.“ Musím říct, že tenhle starý blázen, který naplno využívá každou minutu z času, který mu snad ještě zbývá a vydává se přes půl světa dokončit to pro co žil a v co věřil, mě naprosto okouzlil, stejně jako všechny lidi, které na své cestě za snem potkal. Skvělý Anthony Hopkins .(15.5.2006)

 • Radek99
  *****

  Dojemná a sentimentálně nostalgická (a trochu neobvyklá) road movie o tom, že se vyplatí jít za svým snem. Režisér Roger Donaldson namíchal (sic hollywoodsky) zdařilou kombinaci motocyklového Phar Lapa putujícího od protinožců do země zaslíbené, tedy Ameriky, aby tu nakonec slavně zvítězil, s romantikou neobyčejné alvinostraightovské pouti stárnoucího člověka, který touží uskutečnit navzdory svému pokročilému věku něco neobyčejného, velkého... Film nesmírně idealistický, naivní, možná až kýčovitý, rezonující ale tak neobvykle hlubokou silou lidskosti, že mu nelze nepodlehnout. Novozélandský veterán Burt Munro Anthony Hopkinse je skutečně jedna z životních rolí, a že to v herecké filmografii takového herce, jakým je Anthony Hopkins, už opravdu něco znamená! Munroova filmová biografie je vskutku nadmíru povedená. Asi není moc lidí, kteří proslavili Zemi dlouhého bílého mraku tak, jako právě tenhle tvrdohlavý motocyklový veterán... Podobné filmy: Příběh Alvina Straighta, Letec(11.9.2009)

 • hirnlego
  ****

  Tohle je tak milej film :) Žádný filosofování, žádný složitosti a drásavý zvraty, žádná "hloubka", jedno malý, neskutečně provařený poselství. Když chce někdo příjemnou podívanou, která "nic neřeší", tohle je ideální volba. (3,5* s dobrou náladou hodně přimhouřeně nahoru)(9.4.2012)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $18,297,690(14.4.2008)

 • Dever
  ****

  Soundtrack J. Peter Robinson: 1. Burt and Tom ,2. Bike Shop ,3. Departure ,4. Beach Race ,5. Disappointment ,6. Eggs for Fran ,7. Memories ,8. Road Encounters ,9. Jake ,10. Burma Shave ,11. Bonneville Salt Flats ,12. Trial Run ,13. Refusal/Heart Attack ,14. Rusty ,15. Sportsman of the Year ,16. The World's Fastest Indian ,17. Burt's Triumph ,18. "Back to My Shed",(13.5.2011)

 • novoten
  ***

  Milý a nebýt herecké superhvězdy v hlavní roli, tak i velmi nenápadný počin. Indián je paradoxně nejsilnější ve scénách domácího montování a občasného rozmrzelého lamentování než při samotném plnění životních snů. Hopkins je ve své první čistě dědkovské roli úžasný a je vážně škoda, že není ve filmu přítomna nějaká větší hloubka nebo podružná linie. Takhle je příběh až příliš jednoduchý a zůstává jen cestou tam a zase zpátky bez duševního přesahu typu Alvina Straighta.(15.3.2007)

 • tron
  ***

  Celkom fajn, prekvapila ma predovšetkým miestami veľmi dobrá vizuálna stránka (výprava, kostýmy, strih, uhly kamery). Bohužiaľ, s príbehom ( samozrejme hlboko hlboko hĺĺĺboko ľudským) je to už slabšie. Určite som videl aspoň 20 oveľa vydarenejších road movie. Neviem, možno mi chýbalo trocha vážnejšej atmosféry (čakal som podstatne temnejší záver), alebo mi prekážal pomerne jednoduchý typ humoru (kosenie trávy), o samoúčelnosti väčšiny postáv nehovoriac (Indián je tu len preto, aby hrdinovi dal sušené psie guľky, ha ha ha, to sme sa dnes zas nasmiali dobre).(28.6.2009)

 • B!shop
  ****

  Tak nevim no, jednou za cas urcite takovejhle milej a lidskej pribeh neuskodi, ale tady mi to prislo uz dost prehnany. Kdyby to nebylo podle skutecnejch udalosti, tak bych tomu neveril. Burt prekonava vsemozny nastrahy, aby si splnil sen a diky tomu, ze to je sympatak, co se hned s kazdym sprateli a ze vseho se vykeca, tak se mu to nakonec povede. Ok, to beru, proc ne, navic je tu Hopkins uplne dokonalej a scenar je hezky napsanej. Ale proc proboha byli vsichni tak hodny. V tomhle filmu se nenajde ani jeden clovek, kterej by na Burta nebyl milej nebo mu nepomoh, az to bylo k posrani. Taky jsem cekal, ze to bude vic o prekonavani rekordu a zavodeni, ale film je spis o problemech spojenejch s tim, vubec se tam dostat a zaverecna jizda uz je jen takovy uzavreni, i kdy je natocena perfektne. Bavil jsem se docela dobre a film je to fakt prijemnej, ale proste nemuzu dat pet hvezdicek, to jak tu je kazdej strasne hodnej bylo proste na me moc.(23.3.2007)

 • H34D
  ***

  Anthony Hopkins a.k.a. The World's Fastest Grandfather předvádí velice sympatický výkon a ukazuje, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Jeho postava táhne celý film a prostředky jakými je vykreslen jeho charakter (užívat si života naplno) a způsob myšlení ("Nemám brzdy, plánuji jet, ne brzdit") jsou na filmu to nejzábavnější. Ovšem jinak je celé biografické pojetí obyčejné, přímočaré, příliš idylické a tím pádem i předvídatelné. Scénář je poněkud strohý a pár road movie prvků jej může maximálně vytáhnout do mírného nadprůměru, ale ani o chlup výše. Myslím, že hodnocení tohoto filmu také dost závisí na náladě (chci myslet, nebo odpočívat?) a očekávání... Nebylo to vůbec špatné, ale pro mě ne zcela uspokojivé. 7/10(7.12.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace