Hamlet (TV film)

Hamlet

Hamlet

USA, 2000, 178 min

Kdo by neznal otázku, jež trýznila mladého kralevice Hamleta - být či nebýt? V jedné z nejznámějších her všech dob - jde však o mnohem víc. Nová verze Shakespearovy klasiky je sice zasazena do Ameriky kolem roku 1906 a odehrává se nedaleko New Yorku, dramata i hluboké vášně však zůstávají. Nesmrtelný příběh vraždy, pomsty, i nadpřirozených sil, touhy po moci i tragické lásky před vámi ožívá stejně jako před čtyřmi sty lety.(14.11.2013)

Dobré televizní drama na téma jak nějak nově udělat klasickou tragédii od Shakespeara. Když se občas dílo onoho slavného dramatika uděla krapek jinak, proč ne? Ale posledních 10-15let se to dělá pořád! Nechají základ a zbytek dotvoří podle svého a myslí, že to pomůže. Někdy ano, jindy zas ne. A tato verze Hamleta je tak někde mezi tím.(14.5.2009)

Jedinečný úkaz na televizním kanálu Hallmark. Výborná adaptace klasické hry Williama Shakespeara a hlavně její přenesení do dánska devatenáctého století se opravdu podařila a režisér a představitel hlavní role Campbell Scott se oparvdu zručně snaží na obou koncích kamery. Komorní a doslova divadelní film, který se mi moc líbil. Výtku bych měl jen k dabingu a Hallmarkovskému vzhledu filmu.(2.3.2009)

Campbell Scott se coby režisér také rozhodl posunout Kralevice Dánského v čase poněkud vpřed, ale nezašel tak daleko jako tomu bylo u nevímkýmrežírované verze s Ethanem Hawkem. Narozdíl od nich zvolil dobu stále aristokratickou a vznešenou. Letopočty nikde neuvidíte, jde pouze o stylizaci, která je podle mě velice zdařilá, a to platí o celém filmu.(6.9.2003)

Campbell Scott si tuto Shakespearovskou tragédii zrežíroval, zprodukoval a sám si v ní i zahrál. Hádejte koho ? No přece Hamleta. Společnost Hallmark sice udělala z Hamleta skoro telenovelu, ale kupodivu to bylo velice koukatelné a já vydržel celých těch sto osmdesát minut. ....Smrt je pouze most, po kterém každý přejde na věčnost....(6.6.2010)