poster

Hamlet (TV film)

 • USA

  Hamlet

 • Slovensko

  Hamlet

Drama

USA, 2000, 178 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JARDAHONDA
  ****

  Kdo by neznal otázku, jež trýznila mladého kralevice Hamleta - být či nebýt? V jedné z nejznámějších her všech dob - jde však o mnohem víc. Nová verze Shakespearovy klasiky je sice zasazena do Ameriky kolem roku 1906 a odehrává se nedaleko New Yorku, dramata i hluboké vášně však zůstávají. Nesmrtelný příběh vraždy, pomsty, i nadpřirozených sil, touhy po moci i tragické lásky před vámi ožívá stejně jako před čtyřmi sty lety.(14.11.2013)

 • Wishkah
  ****

  Jedinečný úkaz na televizním kanálu Hallmark. Výborná adaptace klasické hry Williama Shakespeara a hlavně její přenesení do dánska devatenáctého století se opravdu podařila a režisér a představitel hlavní role Campbell Scott se oparvdu zručně snaží na obou koncích kamery. Komorní a doslova divadelní film, který se mi moc líbil. Výtku bych měl jen k dabingu a Hallmarkovskému vzhledu filmu.(2.3.2009)

 • Gemini
  ****

  Campbell Scott se coby režisér také rozhodl posunout Kralevice Dánského v čase poněkud vpřed, ale nezašel tak daleko jako tomu bylo u nevímkýmrežírované verze s Ethanem Hawkem. Narozdíl od nich zvolil dobu stále aristokratickou a vznešenou. Letopočty nikde neuvidíte, jde pouze o stylizaci, která je podle mě velice zdařilá, a to platí o celém filmu.(6.9.2003)

 • wosho
  ***

  Dobré televizní drama na téma jak nějak nově udělat klasickou tragédii od Shakespeara. Když se občas dílo onoho slavného dramatika uděla krapek jinak, proč ne? Ale posledních 10-15let se to dělá pořád! Nechají základ a zbytek dotvoří podle svého a myslí, že to pomůže. Někdy ano, jindy zas ne. A tato verze Hamleta je tak někde mezi tím.(14.5.2009)

 • Terva
  ***

  Campbell Scott si tuto Shakespearovskou tragédii zrežíroval, zprodukoval a sám si v ní i zahrál. Hádejte koho ? No přece Hamleta. Společnost Hallmark sice udělala z Hamleta skoro telenovelu, ale kupodivu to bylo velice koukatelné a já vydržel celých těch sto osmdesát minut. ....Smrt je pouze most, po kterém každý přejde na věčnost....(6.6.2010)