Epizody(9)

Hobitit (Hobiti) je fínska televízna miniséria, ktorá rozpráva príbeh známy z Tolkienových kníh Hobit a Pán prsteňov z perspektívy týchto vzrastom malých, avšak veľkou odvahou oplývajúcich hrdinov.
Miniséria sleduje putovanie Prsteňa od Glocha k Bilbovi a následne od Bilba k Frodovi. Udalosti odohrávajúce sa v Rohane a Gondore zmieňuje iba okrajovo.
Hobit Bilbo Bublík nájde jaskyňu kreatúry Glocha a podarí sa mu od neho získať zlatý prsteň. Keď zostarne, prsteň odovzdá svojmu synovcovi Frodovi. Čarodej Gandalf zistí, že zlatý prsteň je v skutočnosti Jeden Prsteň, ktorý všetkým vládne, ukovaný v Mordore Temným pánom Sauronom. Frodo sa spolu s priateľom Samom vydávajú na nebezpečnú výpravu do Mordoru, aby zničili Prsteň v Hore Osudu. (Incantator)

Shanyo

Videné na you tube v originálnom jazyku, pri scéne ako sa Bilbo stretol s Glumom som dostal záchvat smiechu ...... roztomilo briblbé :)) ()

wooloong

Nechala jsem se zlákat Wulfzovým odkazem a během dvou hodin zkoukla celý seriál. Pravda, trochu jsem přeskakovala, takže asi nebudu úplně objektivní hodnotitel, ale přece si dovolím pár slov. Bylo to tak pitomé a strašné, že to bylo až dojemné. Opravdu v tom hráli finští herci a ne parta zhulených amatérů, kterým řekli: "Tvařte se jako blbečkové a pokud budete chtít vyjádřit radost, lítost, strach, vztek nebo smutek, vykulte oči nebo vám do nich pro větší efekt nakapeme pár kapek glycerinu?" Vypravěč vypadal tam strašně, že se na něj nedalo prakticky dívat bez nevolnosti. Setkání Bilba a Gluma absolutně nemělo chybu, válela jsem se smíchy po zemi. Veškeré "akční scény" (schovejte se, jde sem Názghúl, Boromir prošpikovaný klacky, ztráta Gandalfa a další) byly natolik neakční a postavy se tvářily tak nezaujatě (přiblble s vykulenýma očima), že nebylo skoro znát, že se vážně něco důležitého stalo. Glum byl strašnej, ale narozdíl od ostatních alespoň trochu hrál. Co to udělali s Boromirem? Proč samuraj s deštníčkem na zádech? V Roklince mě obzvlášť zaujala ta obézní Elfka. Aragorn se tvářil jak šílenec s IQ 70. Kam se poděla královská důstojnost skrývající se pod drsnou slupkou Chodce? Hobiti vypadali jak partička hipíků, kterým někdo zapomněl říct, že už dávno nejsou 60. léta. Galadriel jako obraz na hladině byla totální úlet. Sauronovo oko je takové lidsky "upchímné", jako by ho vybrousili v Jablonci. Nejvíc se mi líbili skřeti. Vypadali jako členové deathmetalové skupiny, kterým někdo zabavil nástroje a dal jim místo toho řemdihy a klacky. Přesto dvě hvězdičky dám. Jednu za obrovskou odvahu tohle dílko pustit divákům a druhou za to, že některé momenty nejspíš inspirovaly Petera Jacksona při natáčení jeho trilogie. ()